Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 dec. 18. - 10:44:45 Előzmény guess.who
(4802/4882)
Egyébként csak annyi hangzik el, hogy "gond van", meg hogy "ultramodern anyagból készültek, nem szakadhat ki", konkrétan egyikük sem mond semmit - szóval lehet, hogy az üléshuzat vagy a szőnyeg szakadt el, mert tényleg báboztak. És hát ugye Madárfej apjáé az autó, szóval tényleg gond lehet, ha ellopta és szakadtan viszi vissza. :)
offtopic
guess.who 2021 dec. 18. - 10:40:46 Előzmény janderka
(4801/4882)
Nem furgon az, hanem egyterű: rendes ülések vannak benne hátul, két sorban. (Amúgy valamelyik Népautó Caddy az.)
De valahogy annyira hihetetlen, hogy egy fővárosi, értelmes, nagyon nem naiv (és az anyja-apja-nője mocskos kavarásait közelről látó és értő) lányként annyira butácska, hogy előbb bérnőstényként szobára megy Madárfejjel (kitűnő első alkalom, gratulálok a nőgyűlölő íróknak!), majd az egy hétig nem is jelentkezik (ez azért kicsit érthetetlen, hiszen egy suliba járnak, folyamatosan találkoztak eddig!), utána az első telefonhívás három mondatát követően már ugrik is ki vele újra bábozni egy nem is sötétített üvegű autóba, három méterre az apjáéktól.
Eddig is sikerült folyamatosan újabb és újabb mélypontokat írni a szereplőknek, de ez a húzás szerintem nagyjából mindent visz.
offtopic
guess.who 2021 dec. 18. - 10:31:05 Előzmény napraforgó
(4800/4882)
Íti valóban ott dolgozik - na de ilyen alapon ott kellett volna lennie Pietronak és a konyhásoknak a sehonnai Lili vagy az érthetetlenül munkára fogott Csengve helyett...

A Liza is ok nélkül volt ott. Géza azt kérte, hogy szűk körű legyen, ami -szerintem- azt jelenti, hogy a négy mintaapa. Illetve oké, Ádám és Vera lehet még, hiszen mégis csak tesók. De nem hangzott el, hogy "mindenki hozzon magával még három embert" - szóval ilyen alapon az összes néma statisztára is lehetne valami indokot találni, hogy miért lett volna joga ott megjelenni...
De mindegy is, szerintem az egész arra jó volt, hogy megmutassa, kiket is tartanak fontos szereplőknek jelenleg a készítők: a gyerkőcök már tényleg csak biodíszletekké lettek visszaminősítve.

Ja, az évad elején nem mehetett volna Olaszba Geyza, hiszen kellett Mucsiéknak, Badáréknak és Gombó Viola Lottinak is a szereplői gázsi - és kétlem, hogy bármelyikük el tudta volna játszani a szerepét "olaszul". Az meg hülyén nézett volna ki, ha azt próbálják bemesélni, hogy egy semmiházi olasz városkában is olyan erős magyar kolónia él, hogy még iskolát is magyar nyelven üzemeltetnek... Arról nem is szólva, hogy a külvárosi forgatási helyszíneket nehezen lehetett volna úgy fényképezni, hogy valami mediterrán városkának tűnjenek - eredeti környezetben meg nemigen lett volna pénz forgatni egy komplett évadot. :) Az eddigi, nagyon spórolós kivitelezés alapján azt is kétlem, hogy akár még egyetlen jelenetre is kiutaztatnák mondjuk Gézáékat (pláne ha valóban a tegnapi végefőcím volt a vége).
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 18. - 10:25:59 3/10 Előzmény guess.who
(4799/4882)
Ez a furgonkamatyolás annyira gáz volt, hogy már kínomban nevettem a szakadt gumi problémáján. Nem beszélve arról, hogy engem sokkal jobban zavart volna Madárfej helyében, hogy tiszta trutymó lett a kocsibelső...
3/10
janderka 2021 dec. 18. - 10:22:05 3/10 Előzmény guess.who
(4798/4882)
Óh a badár-mucsi standup párostól mentsen meg a jósors! :)))
offtopic
guess.who 2021 dec. 18. - 10:17:32 Előzmény janderka
(4797/4882)
Honnan-honnan?! Hát követte Makiék kocsiját a hófehér hatlovas egyterűvel. Csengve meg az első csettintésre ugrik és teszi szét a lábait. Na jó, nézzük el neki, hiszen szeret lovagolni.

A Zselé pedig nyilván azért nem volt ott, mert vigyázott Íti gyerekeire. No és azért sem, hogy szépen végig lehessen húzni Íti és Ádám csókdosásáig és Zsuzsi váratlan megjelenéséig ezt a teljesen szürreális szálat. A tortát pedig azért vitte Íti, mert tudta, hogy fociedzőnek készül Geyza. Hogy honnan? Az egyik forgatókönyvíró elkottyantotta neki a költözéskor, mikor együtt cipelték a dobozokat.

És gondolj bele: ez a buli verőfényes nyári délutánon kezdődött és NOVEMBERBEN ért véget! :D
(Nem tudom, én érzem magam kínosan az összes hasonló "ereszdelahajamat" jellegű bulizós jelenet közben, mert annyira érezni a szenvedést, ahogy Maki például harsányan tombol, annyira jól érzi magát; néhányan szenvedélyes táncot lejtenek, aminek persze sem ritmikailag, sem úgy egyébként semmi köze az alá kevert zenéhez; megint mások pedig csendesen leisszák magukat, hogy el tudják viselni ezt az erőltetett jópofizást. Badárt vagy Mucsit hiányoltam, valamelyikük lehetett volna az a mindenki által halálosan unt, rendkívül humoros nagybácsi, aki ötszáznegyvenhetedszer süti el ugyanazt a rendkívül gügye viccét, ami után mindenkinek illik nagyokat kacagni, nehogy megsértődjön.
4/10
napraforgó 2021 dec. 18. - 10:10:04 4/10 Előzmény guess.who
(4796/4882)
Géza ismeri Emmát, mint Szabi régi munkatársát, aztán a nagy szerelmét, stb. És ahogy nemrégiben megjósoltam, Emma harmadszor is Szabi barátnője lett. Ő ugyanolyan jogon volt ott, mint Tamás barátnőjeként Aliz. Csak a senki nem hivta Petra és az ő régi - új pasija volt fölösleges.

Ági a pizzériában dolgozik, igy ő jogosan tartózkodik ott. Csengét és Lilit is Ádám hivta be, mert az a 8-10 vendég legalább 4 kiszolgáló személyzetet igényel. Pont ezért érkezett meg végszóra Zsuzsi is.
Amúgy a vedégek, illetve jelenlévők fele rokon is volt, hisz Vera és Ádám Géza testvérei, Maki meg a sógor, Csenge szintén rokon, unokahúg, igy igazából nyugodtan önkiszolgálhatták volna magukat.

Gézát persze megtalálták, amikor Tamás intim képeit kellett mutogatni. Csak egyébként nem. És őt Olaszországban is meg lehetne találni. A Posta lassan kimegy a divatból, de a telefon, internet, Skype, Viber eléggé divatban vannak. És egyébként valóban nem kellett volna elhanyagolniuk Gézát a barátainak a felesége halála után.

És ezt az egész hülyeséget, a külföldre költözést már a 3. évad elején kitalálhatták volna, akkor megspórolják a nagyszülőket, meg a Bivalyberénybe költözést.
3/10
janderka 2021 dec. 18. - 09:59:30 3/10 Előzmény guess.who
(4795/4882)
Most folytassam a szőrszálhesegetést? :) Mit keresett ott például Iti? És ha már megjelent, hol volt mellőle az álomzselé barátja? És minek vitt tortát? Nem születésnapot tartottak, de még csak nem is ünnepséget. Meg aztán arról végképp honnan tudott, hogy a "foci" lesz Geyza jövetelének hátterében?
Ugyancsak mit keresett a színen Dinó-Lili, pláne az outsider Csenge (akivel előbbi simán kivitette a tálca söröket, miközben ő maga a pillekönnyű rágcsatálakkal alibizett)? Egyáltalán, ehhez a max 8 fősre tervezett zártkörű dumapartihoz minek kellett ennyi háttérember. (Juteszembe igen jól mehet megint a bolt, ha Ádámka ennyire nélkülözni tudta ez időre a valódi, fizetővendégeket.) És mindeközben hol hagyták hőseink a gyerekeiket? Mert mint láthattuk, a verőfényes (nyári) délutánon induló buli még este is tartott - és hol volt még a vég, hisz Geyza még ki se hirdette a végeredményt. Ezalatt persze hátrahagyott kiskorúak dögegyedül megvacsiztak, lefürödtek, mesét olvastak és szépen el is altatták magukat?
És a fő kérdés, Madárfejű Alex honnan tudta, hol keresse Csengét?
offtopic
guess.who 2021 dec. 18. - 08:57:44 Előzmény napraforgó
(4794/4882)
Ahogy Petráéknak, úgy Emunak sem volt ott semmi keresnivalója. Egyáltalán: ismeri Alber't Géza?! Vagy Emmát?! És honnan?

Az a haverról-haverra való kérdezősködős szálldosás tényleg nagyon gány "megoldás" volt, de eleve már az is érthetetlen volt, hogy mi szükség volt az egész "bejelentésre"? Makiék ugyan nagyon felhorgadtak, hogy a "barátait" nem hagyhatja ott szó nélkül Géza - csak éppen azt felejtették el, hogy az elmúlt fél évben összesen most találkoztak vele HARMADSZOR a temetés óta: egyszer utazott fel Levivel ugyanígy Pestre, egyszer Makiék mentek hétvégére az anyjáékhoz, meg most jött megint Pestre Géza. Arról nem is szólva, hogy soha fel sem hívták egymást. Szóval ennyit éppen akkor is tudnának találkozni, ha Géza Olaszországban dolgozna - de ezt vélhetően már soha nem fogjuk megtudni.
És egyébként is érthetetlen, hogy miért kellene a legszűkebb családon kívül (itt konkrétan az érintett gyerekei és esetleg az anyósék) BÁRKIT is megkérdeznie a dologról?
4/10
napraforgó 2021 dec. 18. - 05:27:07 4/10
(4793/4882)
Azt hiszem nem omlanék össze, ha ez lett volna az utolsó rész.
Eleve furának találom, hogy Géza egyik havertól a másikig megy és kérdezősködik, kinek mi a véleménye, menjen, vagy maradjon. Az előző két részből megtudtuk, hogy ő ajánlkozott az olasz focicsapatnál, onnan várt válaszlevelet. A levelet Hédi elsüllyesztette egy időre, de azért csak előkerült.
Én úgy gondolom, hogy azzal, hogy Géza ajánlotta magát, a kérdés el is dőlt, onnantól már minek kérdezget bárkit is.

A végére összejöttek a párok, Tamásnak már nincsenek rohamai Aliztól, Szabi visszaédesgette magát Emma kegyeibe. És még a lehetetlen Petrát is visszafogadta Albert, habár rejtély, hogy ők mit kerestek ezen a záróbulin, egyikőjük sem volt Géza barátja.

Csengében nagyon csalódtam, nem gondoltam volna, hogy egy autó hátuljában fog kettyinteni madárfejű Lajcsikával. És ha már hallott az övszerről, talán hallott az esemény utáni tablettáról is, hát nosza, irány a nőgyógyász, mielőbb bevenni.

Ádám figurája engem kezdettől idegesit, nagy marhaság volt beleirni. Egy férfi, aki jó 40 éves korára még mindig senki és semmi, egy nincstelen világcsavargó. Az meg, hogy Zsuzsit hülyiti, miközben Ági után sóvárog megint nagy szemétség. Gondolom Mátyássy Áron irta bele magát a történetbe, de akkor legalább ne egy ilyen kallódó szemétládát talált volna ki magának.
3/10
janderka 2021 dec. 17. - 22:27:01 3/10 Előzmény guess.who
(4792/4882)
Tökéletes az öszefoglalód. Gagyi volt a sori végig, gagyin is ért véget. Amennyi dok szsrt kivághattak belőle, szerintem ennek itt a vége fuss el véle.
offtopic
guess.who 2021 dec. 17. - 21:48:19 Előzmény janderka
(4791/4882)
Jól sejtettem, hogy nem zártak ezek le semmit, sőt: újabb konfliktusokat indítanak. Viszont az egész rész valami irtózatosan kínos volt, és nem csak azért, mert nem szólt semmiről, hanem mert ultragagyik voltak a felvezetett újabb műkonfliktusok.
Csenge, a majdnemtizennyolcéves fővárosi, felvilágosult lány még ott tart, hogy simán kimegy a kisbuszba bábozni, aztán gőze sincs, hogy mit tegyen az elszakadt óvszerrel?! Ha ezt mondjuk Levi játssza el Flórával, még hihető lenne...
Ági valami teljesen érthetetlen okból csókdosni kezd a totál idióta Ádámmal és nyugodtan várják, hogy Zsuzsi betoppanjon?
Gézuka kockás füzetbe írja fel, hogy ki mit javasol neki? Ehhez minek kellett Pestre utaznia? Fel is hívhatta volna a haverjait telefonon. (Megjegyzem: mindenki úgy beszélt előtte a buliról, mintha mindenkinek tilos lett volna feltárcsáznia Géza számát és megkérdezni tőle bármit is.)
Egyébként érdekes, mert azon rugózik, hogy jó-e az, ha a gyerekeit kiszakítja a megszokott környezetéből? És az nem jut eszébe, hogy fél évvel korábban éppen ezt tette, ráadásul teljesen indokolatlanul?

Petra megjelenésével lett viszont teljes az előző évad végéről való zárójelenet koppintása, hiszen akkor is részegen műbalhézott a pizzériában...

Az azért igazán stílusos húzás volt, hogy a gyerkőcöket (akikről egyébként az egész szól elvileg) szinte teljesen kifelejtették ebből a záróepizódból.
3/10
janderka 2021 dec. 17. - 21:30:09 3/10 Előzmény guess.who
(4790/4882)
Nem feladta, csak egy időre leadta. Gondolom a tincitánci is fizetett neki eleget.
Azt persze már nem tudjuk, hogy folytatták-e ezután egyáltalán a munkát az "új évad" (vagy mondjuk inkább, hogy az eredetileg tervezett teljes 3. évad) leforgatásával vagy sem. Gyanúsan nagy kussban csukták be ugyanis most így kari előtt a boltot. Semmi "folyt.köv.", semmi "találkozunk jövőre" szöveg. Bááár ez már korábban se nagyon tették meg.
Mindenesetre amilyen nagy arccal büszkélkednek minden egyes új széria elindulásakor azzal, hogy sok év után mekkora nagy szárnyra kapott a hazai sorozatgyártás, annyira nagy lapításban végzik el aztán a porondról való kiseprésüket...
offtopic
guess.who 2021 dec. 17. - 15:44:00 Előzmény napraforgó
(4789/4882)
Bárki és senki: Rőtszakállú pontszerű szereplő, nincs családja, nincsenek szülei, testvére, ismerősei, ő semmi több, csak az iskola tesitanárja (bár szerintem hetek óta nem láttuk ilyen minőségében), illetve Emu szabadidőpartnere. Ez a "visszajött az exem és megtörtént, de semmit nem jelentett" mondjuk elgondolkodtató, hiszen ha Emuval éjjel-nappal, próbafülkétől iskoláig mindenütt intenzíven ismerkedtek (még munkaidőben is), akkor mikor volt ideje, kedve és ereje bármilyen exszel hütyütyüzni?

Az meg pláne érthetetlen, hogy Emu hetek óta folyamatosan azon rugózott, hogy Rőtszakállú buta, nem érti a színházat, nem tudja a történelmet, nem olvas és nem gondolkodik, legjobb lenne lepattintani - most meg kiakad, hogy a nemkellpasi megcsalta? Ahelyett, hogy örülne neki, hogy most már tényleg tud egy valós indokot mondani, amiért kidobhatja végre.
offtopic
guess.who 2021 dec. 17. - 15:37:46 Előzmény janderka
(4788/4882)
És feladta volna a kevés munkával is jól fizető sorozatot? Kétlem...

(Mondjuk lehet, hogy megint azt játsszák majd, hogy nem is ez az évad vége, csak ideiglenesen állnak le a sugárzással és január-február környékén leadják a maradék 10-20 részt. Mert azt erősen kétlem, hogy a mai egyetlen, még hátralévő részben le lehetne évadszinten zárni a rengeteg függőben levő szálat...)
4/10
napraforgó 2021 dec. 17. - 11:04:25 4/10 Előzmény luci87
(4787/4882)
Nem, nem, ezt csak én gondoltam, mert valahonnan csak elkapta Emma azt a nemi bajt. Azt már tudjuk, hogy Bálint valakivel megcsalta Emmát, álitólag a régi nőjével, na de hát ki lehetett az?
3/10
janderka 2021 dec. 17. - 10:38:48 3/10 Előzmény janderka
(4786/4882)
És ez a teória magyarázatot adhat Lufi Liba és Jánó eltünésére is.
7/10
offtopic
luci87 2021 dec. 17. - 10:34:16 7/10 Előzmény guess.who
(4785/4882)
Akkor megnyugodtam, azt hittem tegnap volt ra valami utalas, mert még nem lattam a tegnapi reszt..
3/10
janderka 2021 dec. 17. - 09:07:25 3/10 Előzmény guess.who
(4784/4882)
Én arra gondoltam, hogy Kamarást a "Gdanskig vidd a szart' miatt utaztathatták esetlek külföldre, mert IRL kb ekkor indulhatott a műsor, aminek oszlopos tagjaként ráadásul az elején még Gézaszakállban is táncolt.
offtopic
guess.who 2021 dec. 17. - 07:29:42 Előzmény luci87
(4783/4882)
Ez egyelőre csak spekuláció, semmiféle bizonyíték, vagy egyáltalán: utalás nincs rá, mindössze annyi történt, hogy Petrát nagyon izgatta, amikor a Rőtszakállú behúzta az öltözőfüggöny mögé Emut, és elkezdett flörtölgetni vele. Más azonban nem történt (legalábbis képernyőn biztosan), csak az, hogy Rőtszakállú bevallotta Emunak, hogy egyszer lefeküdt valami exével, akitől vélhetően a fertőzést összeszedte. Ezt a kettőt kombinálta össze Napraforgó, hogy az "ex" csak kamu volt, biztos Petra volt az egyszeri alkalom. És Petra túl feltűnően fújjolt, mikor megtudta, hogy Emu fertőzött - szóval akár még lehetne is.
De egyelőre semmi nincs, ami ebbe az irányba vinné a sztorit.