Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 16:24:34 Előzmény napraforgó
(4042/4882)
Az 56. rész közepén, amikor LL a bézs selyem pizsamában kószált Szabival a városban és elmesélte, hogy kamaszkorában az volt az álma, hogy pont abban a házban fog lakni, amit nézegetnek. Szabi célozgatott rá, hogy "lehet", hogy megveszi a libájának, mert az ő boldogsága neki mindent megér...

Különben Ági lakásváltását múltkor emlegettem, amikor a gyerkőcök a belsős jelenetben valami egészen más nappaliban voltak, mint amit korábban láthattunk. Gondolom, AZ még egy valódi lakás volt, ez az új meg már csak egy díszlet.
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 14:06:00 4/10 Előzmény janderka
(4041/4882)
Ja. Vágóképként.
3/10
janderka 2021 nov. 11. - 14:01:44 3/10 Előzmény napraforgó
(4040/4882)
Kívülről még igen.
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 13:18:02 4/10
(4039/4882)
Én nem láttam, hogy háztűznézőben lettek volna. Mikor volt az?
Csak azt láttam, hogy most Annának másik háza van, nem az, ahol eredetileg lakott.
Ez olyan, hogy most Ági sem abban a palotában lakik, amiben a férje halálakor, bár egy szó sem volt arról, hogy eladta volna.
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 10:11:57 Előzmény napraforgó
(4038/4882)
Én mondjuk azt sem nagyon értettem, hogy miért vitte el háztűznézőbe Szabi LL-t? Házat akar venni neki? De akkor már miért nem közös házat, ha ennyire komolyan tervezget? Mert ennek így az az üzenete, hogy "éljünk csak továbbra is külön, és csak hancúrozni járjunk össze" - nőként meg nem hiszem, hogy ez olyan jól esne bárkinek. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 10:09:51
(4037/4882)
Nem tudom, biztos érdekes kísérlet lenne doktor Sztárügyvéd Szabolcsból Bukottsenki Szabi karaktert kreálni, de valamiért biztos vagyok benne, hogy az egész óóóóóóriási nagy bukás (és az azt követő nyafogás) nem fog egy hétig sem tartani. Két hét után pedig már nyoma sem lesz, hiszen jön a Jandireset! :)
És remélem, hogy ezen repríz után LL is eltűnik végre a süllyesztőben (bár lehet egy olyan kimenet is, hogy az elszegényedő Szabit vigasztalja és megengedi, hogy beköltözzön hozzá a sufnijába átmenetileg, ahol dobozragasztással és alkalmi kukázással fogja megkeresni a kegyelemkenyérre valót), hiszen egy ilyen óriási pofon után teljesen biztos, hogy Szabi megint az agyturkásznál fog kikötni...
Akinek persze pont van egy kedves facér barátnője, akivel összefuthatnak a rendelő ajtajában. A szerepet pedig -mivel Szulák már volt másik karakterként- Liptai fogja játszani.

Vagy M.-V. Andrea, bár ő nem kezd vékonypénzűekkel, meg nem is annyira színésznő, legalábbis hivatalosan.


(Viszont ha véletlenül Peller Mariannt kérnék fel erre a szerepre, akkor talán adnék érte egy lájkot. :) )
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 09:23:53 4/10
(4036/4882)
Szabolcs vagy ötször lefeküdt Annával és máris egy böhöm nagy autót vett neki. Időközben Olga hülyiti, érik a nagy pofáraesés.
Máté iskolát akar váltani, azt hiszi, hogy akkor Zita visszakapja a munkáját. Nem megy iskolába, ezért Géza minden otthoni munkáját rátolja. Klárikát kell pesztrálnia, miközben füvet nyir és a mosott ruhát teregeti.
Emma és Zsuzsi ki tudja mikor, de nagy cimborák lettek, a pasikról osztják meg tapasztalataikat.
Zsuzsi szeretné tudni, hányadán áll Ádámmal, van-e közös jövőjük?
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 08:48:51 4/10
(4035/4882)
Kamarás Iván megint suttog, susog, ahogy azt már régen is szóvá tettem. Halál idegesitő.
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 08:47:13 4/10
(4034/4882)
LL. is lakást, illetve házat váltott. Most nem ugyanabból a házból vezeti ki Szabi, mint ahová legelőször elvitelre vitt bolognai spagettit, vagy makarónit és LL. közölte vele a kapuban, hogy du. 6 után nem eszik szénhidrátot, meg amúgy semmit sem.
7/10
offtopic
luci87 2021 nov. 11. - 08:27:36 7/10 Előzmény janderka
(4033/4882)
En alt. ban masnap du. tudom visszanezni, ezert kesobb reagalok..
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 11. - 07:54:16 3/10 Előzmény guess.who
(4032/4882)
Kamarás folyton úgy beszél, mintha Kabos Gyulát akarna parodizálni egy zsékategóriás varosi tévé szilveszteri bóléműsorában...
3/10
janderka 2021 nov. 11. - 07:51:03 3/10 Előzmény guess.who
(4031/4882)
Jó sokáig nem jött új komment, és nem akartam megtörni a csendet én sem az állandó kritikai csacsogásommal, de minden általad említett tegnapi "furcsaság" (értsd forgatókönyvi elbaszás) kapcsán írt gondolatoddal messzemenően egyetértek.
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 07:28:06 Előzmény janderka
(4030/4882)
Mintha Geyza nem így beszélne mindig... Ráadásul nála a kiabálós-hangoskodós-veszekedős-ideges beszédstílus is ilyen halkan suttogós valahogy. Mondjuk nem tudom, hogy várja el, hogy ezek után az éppen leszidott fia komolyan vegye? :)

Mindegy, remélem, Mátéka új iskolája beiratkozásánál É-K Zsannát is visszahozzák jóóó hosszú jelenetekre, hiszen Gézuka el kell kísérje a fiát, sőt: utána minden reggel át kell, hogy szállítsa és délután haza is hozza, szóval rengeteg lehetséges alkalom akad, hogy tovább ismerkedjenek!
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 07:23:27
(4029/4882)
Újabb nemszólsemmiről tartalmú időhúzó rész. Valóban ezzel akarják kihúzni már az évad végéig?

Makranczi Zalán művész úr minden szerepében valami indokolatlanul drága gépjárművet ajándékoz a liblingjének? És vajon miért gondolja (Jandinak: gondolná, ha létező ember lenne és nem csak rajzfilmfigura-karikatúra), hogy a kis piros, mindenhol elférő csajkocsi helyett egy ekkora böhöm nagy batár illene hozzá?

Érdekes amúgy, mert Olga megint beszélt telefonon a megbízójával, aki ezt a gépjárművet rögtön el is újságolta neki. Verziók:
- ha a megbízó "Karola", akkor honnan tud róla azonnal, hogy Szabi vett LL-nak ajándékba egy ilyet? Állandóan figyelteti? De akkor mi szüksége van Olga "jelentéseire", hiszen úgyis tud róla mindent...
- ha a megbízó LL (mint a beszélgetéssel sugallni akarták, hiszen ki más tudhatna az autóról), akkor miért volt a múltkor barna hullámos haja, mikor Olgával találkozott és nagyon titokzatoskodtak?
- a legelrugaszkodottabb verzió, hogy LL és Karola együtt akarják átverni Szabit - ami azért tényleg eléggé fura lenne, tekintve az előéletüket. De ha a Jandis reset megtörtént, akkor úgysem emlékeznek rá, hogy három hete még megfojtották volna egymást egy kanál vízben, úgyhogy most már simán lehetnek szövetségesek.

Ahogy az is érthetetlen reset nélkül, hogy Emma és Zsuzsi ismerik egymást. Sőt: nem csak ismerik egymást (pedig szerintem soha nem találkoztak korábban), már összejáró barátnők is...
Vagy tényleg komplett heti epizódokat dobtak a kukába és ennek a felvezetése is közte volt?
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 10. - 09:02:26 3/10 Előzmény guess.who
(4028/4882)
A megoldás neve:

RESET :)


3/10
janderka 2021 nov. 10. - 08:55:47 3/10 Előzmény napraforgó
(4027/4882)
Ez az álszerény suttogó halk beszédmodor meg az érzelemmentes debil visszafogottság irritáló.
offtopic
guess.who 2021 nov. 10. - 07:32:57 Előzmény janderka
(4026/4882)
"Megbeszélték a korábbi konfliktust" - azért ez mennyire vicces már! Egyrészt mert a konfliktust magát hetekig húzták, aprólékosan mutogatva a nagy semmit, most meg egy félmondattal "megbeszélték". Másrészt meg azért, mert Szabiék semmit nem szoktak "megbeszélni" Lufilibával: az összes jelenetük ágyjelenet, iskolás gyerekek előtt vitázós túljátszás, vagy bugyuta (és sehová nem vezető) bájolgás. Érdemi beszélgetés gyakorlatilag SOHA nem volt közöttük. De érdekelne egyébként, hogy mégis miféle közös témájuk lehet? Az egyik ügyvéd, a másik meg állítólag tévés celeb, szóval hacsak nem arról beszélnek, hogy hogy kellene megfejni a tévékettőt a majdnemkirúgásért és a video nyilvánosságra hozataláért, akkor nem tudom mi lehet.
De mindegy is, részemről meg is beszélhetik, csak könyörögve kérem, hogy ne mutassák már ezt a nőnemű izét! Szabinak bármelyik korábbi nője jöhetne bármennyi jelenetben inkább, határozottan nagyobb örömmel venném a túladagolásukat is.

(Nem mintha hiányozna, de egy félmondat T. "Karola" A.-ról : ugyebár Szabi visszavetette LL-t a reggeli műsorba, azaz kirúgták onnan a kavarógépet, akiről tudjuk, hogy ő volt a video nyilvánosságra hozatala mögött. Arról viszont egyetlen betű nem hangzott el, hogy a nővel mi történt, sőt: ő továbbra is lelkesen szervezkedhet a háttérben, senkitől sem zavartatva - most éppen Szabi ellen. Rendőrségi nyomozás vagy per nyilván senki ellen nem indult, sőt: Szabi főbűnös is megúszta két mondatnyi pikírt beszólással LL-tól, és le is van tudva az egész ügy, amin hetekig csámcsogtak a sorozatban. Igen, ez életszerű és logikus.)

offtopic
guess.who 2021 nov. 10. - 07:22:39 Előzmény napraforgó
(4025/4882)
Akár az, akár nem az, kellemes jelenség, csak fel kellene már ébreszteni ebből az álmatagul monoton hangsúlyozásból. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 10. - 07:21:29
(4024/4882)
Hát ezek most már tényleg fullba tolják a kretént és az időhúzást.

A három okoska órákon keresztül agyal azon, hogy ki küldte a virágot és a bonbont - de Zsuzsinak eszébe sem jut felhívni Ádámot egy ártatlan köszire. És persze amikor Ádám megérkezik, akkor is csak mellébeszélnek, szándékosan kerülve az egyértelmű kérdéseket - milyen meglepő: egészen az otthoni veszekedésig. Áginak meg hipp-hopp feltűnik egy akárkije, akire rá lehet fogni, hogy küldözget neki valamit.

A Makis társkeresőzés és a Zitukás nyűglődés egyformán rém unalmas. Előbbinél érthetetlen, hogy ha a nőnek "a száma ki van írva a profilján", akkor mit üzengetnek egymásnak TufaTamással?! (Egyébként is erősen kétlem, hogy bárki kiírogatná a telefonszámát ilyen helyen, mikor az oldalak jellemzően még az üzenetküldési lehetőséget is előfizetéshez vagy legalább párba álláshoz kötik - de sebaj, falura jó lesz ez is.)
Mátéka tehát "fél évvel" vagy "félévvel" érettségi előtt van - ergo vagy november vagy február van. Egyik rosszabb mint a másik, tekintve a külső képek nyári zöldjét és a szereplők kifejezetten nyárias öltözködését. Most már tényleg várom azt a februári strandolást!
7/10
offtopic
luci87 2021 nov. 10. - 07:14:23 7/10 Előzmény napraforgó
(4023/4882)
Nem hiszem... Mas a temperamentuma.. Megalszik a tej a szajaban, ahogy beszel. Viszont a K. A. ban en is elgondolkodtam, hogy Annabella az e... Nekem o tunik annak..