Christine1 2022 febr. 12. - 19:18:15
(14/14)
Babi néni 2013 dec. 09. - 18:31:04
(13/14)
Oké siker, megnéztem.

Na szóva nem igazán tetszett ez a feldolgozás, mivel nem követi, nemhogy hûen, de még nagy vonalakban sem Jane Austen életét, csak el kellett volna olvasni a wikipédiát, a készítõknek.

10/5
Babi néni 2013 dec. 09. - 16:38:02
(12/14)
Ha valaki esetleg meg tudná mondani, hogy tudnám megnézni magyar nyelven online, azt nagyon megköszönném, találtam letöltési és online linket, de csak angolul.
napraforgó 2012 máj. 30. - 08:50:41
(11/14)
Érdekes film volt. Spoiler
Tulajdonképp Jane élete utolsó évét mutatja be, némi kis visszautalással a fiatalabb éveire.
De a film végén mégsem tudtam eldönteni, hogy Jane találkozott-e az igazi szerelemmel, vagy valóban csak "végigflörtölte" az életét.
Úgy gondolom, hogy jóval inteligensebb lehetett a körülötte forgolódó férfiaknál. És a film szerint azok a férfiak, akik komolyan udvaroltak neki, vagy megkérték, nem értek föl hozzá. Ha a házasságot választja, nyilván nem lehetett volna író. Vagy belefullad a vidéki kisnemesség meglehetõsen unalmas életébe, vagy - ha a gazdag férfi ajánlatát fogadja el - a társadalmi kötelezettségeknek kellett volna eleget tennie. Bár gazdag asszonyként inkább megengedhetett volna magának némi különcséget és a mûvei megjelentetése is könnyebb lehetett volna.
Így önálló és szabad szellem maradhatott, persze kevés anyagi biztonsággal.
A könyvei sziporkázóan szellemesek és kiváló korrajzot adnak a XVIII. század elejei vidéki nemesi társadalomról.
Élete 41 évébe mindössze 6 regény fért bele.

Most már csak azt nem értem, vajon miért éjszaka adták ezt a filmet? Ha kisebb érdeklõdésre számítottak, belefért volna egy délelõtti, vagy kora délutáni mûsorsávba.
Mélie 2012 máj. 28. - 01:25:24
(10/14)
Egyszóval: pont úgy viselkedett, mint Emma. Csak a hõsnõjének "szerencséje" volt - minthogy nem hús-vér nõ. Ilyen az életben valójában ritka...
Mélie 2012 máj. 28. - 01:18:35
(9/14)
Ez jó volt! Csak ajánlani tudom.
SPOILER
Ha tényleg hiteles életrajzi adatok alapján készült, elég megkeseredett nõ lett belõle. Nyilván fiatalon is tudálékos volt, mikor még partiképes lett volna... Ha igazán okos, bölcs, ki tudja választani a neki udvarlók közül a legmegfelelõbbet (a tiszteletest). Ehelyett mindenkiben kifogásolt vm-t, s végül mindenkit elszalasztott. Ezt elõre láthatta volna...
Érdekes, h lazán vette a bátorságot, h ilyen jelentõsen befolyásolja az unokahúga választását. Habár azt világosan látta, h nem igazi szerelem, amit a fiú iránt érez. De a (megérdemelt)megbecsülés átfordulhatott volna szerelembe is a lány részérõl... végül rosszabbul választott, idõsebbet... Ehhez akkor sem volt joga, ha az unokahúga maga kérte.
offtopic
idlosza 2011 nov. 11. - 18:54:34 Előzmény jeffero
(8/14)
Köszi! Sajna a Viasat History nálunk nem kábelbarát. :(
jeffero 2011 nov. 09. - 21:15:06 Előzmény idlosza
(7/14)
A Viasat History is adja idõnként, idén legalább 9-szer volt, mert mindig ismétléssel adják, 2 napon belül megismétlik 2-3-szor. Annak ellenére, hogy most a Duna TV leadta, szerintem elképzelhetõ, hogy idén még a Viasat History is újra mûsorára tûzi. Persze lehet, hogy más szinkronnal...
idlosza 2011 nov. 09. - 18:17:00
(6/14)
Ezt a filmet bezzeg több, mint 2 évente vetítik. :(
Ford Mustang 2011 nov. 09. - 14:12:54 Előzmény zenka
(5/14)
Ez nem sorozat, hanem egy önálló életrajzi film.
10/10
Sunday3 2009 júl. 22. - 22:22:03 10/10 Előzmény zenka
(4/14)
Igen, ez nem filmsorozat. És tényleg nagyon jó volt. A fõszereplõ nagyot alakított szerintem.
10/10
zenka 2009 júl. 21. - 23:06:21 10/10
(3/14)
Akkor ez csak egy részes? Teljesen megzavart az ismertetõben, az az 1-es.
Hát nagyon tetszett. Szép.
10/10
Lelle 2009 ápr. 19. - 18:10:34 10/10 Előzmény eve.s
(2/14)
Szerintem is jó film volt. A szereplõket is jól eltalálták, fõleg Fanny karaktere tetszett. Jane Austint viszont nagyon sajnáltam. Biztos nehéz élete volt... Az a rész tetszett a legjobban, mikor azt mondta, úgy ír, hogy nem is ismeri a szerelmet... "mintha az írna szakácskönyvet, aki még soha nem fõzött" imádom:)
10/10
eve.s 2009 ápr. 11. - 13:34:56 10/10
(1/14)
Nagyon tetszett.
Érdekes Jane Austen életérõl egy játékfilmet látni - dokumentum filmet már láttam - , fõleg, hogy úgy tudom elég kevés konkrétum maradt fent. Lehetett volna egy kicsit bõvebb és hosszabb. A nõvérével történõ levelezésbõl lehet tudni azt a keveset a férfiakkal való kapcsolatáról, ami a filmben is megjelenik.
(A színésznõt legutóbb régészként láttam, jó átalakulás :)