10/10
glowstone 2012 febr. 25. - 14:10:40 10/10
(36/56)
Szerintem a végét jobban is lezárhatták volna,de attól még aranyos kis film volt. 10/8
9/10
nitacska1992 2011 nov. 01. - 09:09:15 9/10
(35/56)
Sokatmondo film,nagyon tetszett!:D
cinemafan 2011 jún. 25. - 17:14:49 Előzmény Rahel
(34/56)
Szép hozzászólás, teljesen egyetértek. A film az élet alapkérdéseit mutatja be egyszerû, szeretetteljes és humánus módon: barátság, bizalom, szeretet, megértés és elfogadás, emberi méltóság, öregség, kiszolgáltatottság, halál, az élet szépsége és szeretete. Ezek társadalmi, gazdasági heylzettõl függetlenül minden ember életét végigkísérik.
A két fõszereplõ egyenrangú partnere egymásnak, minden mozdulatuk, gesztusuk, mimikájuk tankönyvbe illõ. A ki nem mondott vagy csak félszavakban megfogalmazott gondolatok is jelentõsek:
SPOILER:
pl. amikor az idõs sofõr az unokájáról beszél a gyárosnak, h biológiát tanít a fõiskolán és megejt egy büszke félmosolyt, amiben benne van az, h hová fejlõdik lassan a világ egy egyszerû, írástudatlan szállító nagyapától...
vagy amikor eszükbe jut a néger szakácsnõ és megjegyzik, h szerencséje volt...kimondatlanul is tudjuk, h a szenvedés nélküli, emberhez méltó kegyes halálról beszélnek tudva, h elõtte állnak még és nem tudhatják nekik lesz-e ilyen szerencséjük

Emellett rengeteg apró humor is van a filmben :-)
SPOILER
pl. amikor a zsidó menye giccses karácsonyi partyt rendez és túláradva fogadja: Boldog Karácsonyt Anyuka!!...mire az asszony: csak el ne hányjam magam :-) vagy amikor az otthonban a fia megjegyzi, h a felesége Washingtonban republikánus politikus az idõs, szenilis asszony reakciója remek

Akárhányszor nézem megunhatatlan, hiszen olyam emberi mélységel vannak benne. És Tolnay Klári símogató szinkronhangja felejthetetlen!!!
Agnesmagnes 2011 jún. 18. - 21:53:30
(33/56)
Szép film,de annyira nem jó,hogy Oscart kapjon.Jessica Tandy is jól játszik benne,de Oscart én nem adtam volna érte.
Nekem Pauline Collins a Shirley Valentine-ban sokkal meggyõzõbb volt.(De Jessica Lange a 'Music Box'-ban vagy Michelle Pfeiffer az 'Azok a csodálatos Baker fiúk'-ban sem 'kutyaütõk'..)
Persze Tandy-t a kora és munkássága miatt illett talán díjazni,ha már jelölték..

A film a faji megkülönböztetés témájáról szól,egy (a korából fakadóan már) nehéz természetû zsidó asszony és egy néger férfi különös barátságáról.

SPOILER
A legszebb rész,amikor olvasni tanítja a temetõben Freeman-t és a "maga a legjobb barátom"..A legszomorúbb,amikor a rendõrök odamennek a kocsijukhoz ellenõrizni õket,mert a sofõr néger..A legemlékezetesebb a konzerves rész..ugyan mit számít neki az a sz.ros konzerv,ha annyi pénze van..:/..tipikus gazdag (tisztelet a kivételnek!).Persze a lopással nem értek egyet-de a sofõr itt nem lop-és megértem azt is,hogy Daisy asszony félti a pénzét.(Miss?..Inkább Mrs.Daisy!Férjezett özvegy és nem elvált asszony,hogy Miss legyen!A Miss talán jobban hangzik angolul,de nem volt vénlány.)
SPOILER VÉGE

A port.hu-nak egy észrevétel a tartalomhoz..70 évesen már nem 'fiatalember' valaki,a filmben ennyi idõs a sofõr..bár a szerepe szerint 90 éves asszonyhoz képest lehet,hogy annak számít..Nálam nem.

Én a legjobb filmnek járó Oscart a "Kapitány!Kapitányom!"-ért,vagyis a Holt költõk társaságáért adtam volna.
De még nem vagyok benne a bizottságban!:)Különben is nem az Oscartól lesz egy film jó..
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 20:46:20 10/10
(32/56)
Ja, azt mondják legalábbis.
BEN1986 2011 jún. 12. - 18:23:29
(31/56)
Hazánkban a mai betegellátás felháborító! Azt hallottam hogy egyes idõsek otthonában a fiatal ápolónõk undorít hangnemben beszélnek az idõs emberekkel, sõt az idõsek otthona többsége a lakásokra pályáznak. Ilyen pl. az Életöröm is. Megfelelõ ingatlan ellátása esetén életjáradék élet végéig. Hát ez undorító. :(
10/10
Vik100 2011 jún. 12. - 13:57:44 10/10
(30/56)
Már vagy ezerszer láttam ezt a filmet de most megint megnéztem szerintem zseniális, a végén a süti evésnél pedig mindig sírnom kell:(
Cordelia 2011 jún. 12. - 11:55:50
(29/56)
igen, nekem is az öregek otthona jutott eszembe. Egyszer meglátogattuk ott a férjem egyik rokonát. Egy csõszerû keskeny szobában ült, a tévétõl 40 centire, az ágy és a fal között. Amikor megbetegedett és a hosszú gyógykezelés miatt egyszerûen elvették azt a keskeny patkánylyukat is, hogy ne kelljen dupla ellátást adni, máris halálra ítélték az azelõtt tkp egészséges férfit.
BEN1986 2011 jún. 12. - 11:42:15
(28/56)
Amikor a film végét láttam eszembe jutott az idõsek otthona. Egy barátom nagyanyját láttam egy olyan helyen. Szörnyû látvány volt. A legjobb barátom nagymamája már 85 éves és kiválóan vág az esze. Fél attól, hogy másokra van ráutalva. Mikor legutóbb mentem ki Nagymarosra láttam hogy ott volt egy bejárónõ, mert a haverom nagymamája fõz az unokáira. Õ megtesz mindent azért, hogy legyen mit enniük.
Cordelia 2011 jún. 12. - 11:30:45
(27/56)
Nekem sem tetszett a film.

SPOILER
Eddig is tudtuk, hogy nem túl vidám dolog megöregedni, meg azt is meg lehetett érteni, hogy a néger szakácsnõ halála megváltás volt, mert nem követte Miss Daisy sorsát. Jó lett volna megtudni mi okozta az ellentétet anya és fia között (leszámítva az evolúciós anyós-meny viszályt). Nem láttam szoros barátságot a sofõr és a néni között sem. Vagy csak nem értettem az egésznek a lényegét?
Viszont tetszettek a gyönyörû régi autók. Eddig mindegy volt, hogy Zsiguli vagy Volvo, csak a színe számított. Most már értem miért rajonganak az emberek az autókért.
SPOILER

talán összetévesztettem azzal a másik hasonló tematikájú filmmel, ahol Shirley McLaine-t fuvarozza valaki. Az pl egy egész jó film volt.
BEN1986 2011 jún. 11. - 23:31:22
(26/56)
Én lehgangolónak tartottam a filmet, fõleg a végét. Nem szívesen kerülnék otthonba mikor eljön az idõ. A szüleimmel sem tenném meg, inkább én gondoskodnék róluk. A film végén 97 éves volt már a nõ. Jessica Tandy a forgatáskor 80 éves.
10/10
Pünkösdi Kató 2011 jún. 11. - 23:08:25 10/10
(25/56)
Én is megnéztem, örülök is neki, mert igen szép, jó film. Tetszett Miss Daisy és a fia zsörtölõdése, jó poénok voltak, volt ilyesmi is:
- Biztos rossz számot hívtam, anyám dícséri Hockot. :))

Tetszett a film vége is, megható volt Miss Daisy és Hock találkozása.
A film képe nem a mostani 2011-es, sajnálnám, ha vmikor felújítanák, mert a szinkronhangok nagyon passzoltak a régi képhez. 10/10
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 11. - 21:32:45 10/10
(24/56)
Oké, de tudom miért ;)
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 11. - 15:19:17 10/10
(23/56)
Nekem is egyik kedvencem, a néger színészek közül kétség kívül a legjobbak között van. Ez a filmje is zseniális, nem is csoda, hogy '89 legjobb filmje lett.
Deszpina 2011 jún. 11. - 12:11:23
(22/56)
Morgan Freeman kedvenc színészem.
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 22. - 20:39:19 10/10 Előzmény pikizs
(21/56)
Én is nagyon szeretem a kultuszfilmeket, ez az egyik legjobb ilyen film, zseniális, kiváló színészekkel és történettel, valamint forgatókönyvvel. 10/10
10/10
pikizs 2010 aug. 25. - 10:15:52 10/10
(20/56)
Nekem nagyon tetszett, irtó jó a film, általában a régebbi filmek (kultuszfilmek) nagyon tetszenek, és az ilyenekben nem keresek bakikat, meg ilyeneket, csak átadom magam a történetnek. 10/10
Egyébként van youtube-on egy ideó, amin Jessica Tandy Oscart ad át, és ott kopasz. Valaki tud errõl valamit?
Kiskunlacháza 2010 júl. 24. - 16:49:58
(19/56)
Üdv!
Valaki tudna segíteni, hogy honnan lehet leszedni a filmet?
Gábor
9/10
Pobeda 2010 ápr. 04. - 10:41:12 9/10
(18/56)
Valójában majd 30 évvel fiatalabb volt M.F.
zummmi 2010 ápr. 03. - 23:48:03
(17/56)
Sztem nagyon jó és emberi film. Persze tudni kell megérteni is. Vagyis fel kell hozzá nõni, nem gyereknek való.
(off: Kár, hogy már ezen a fórumon is megjelent a zsidózós új magyar trágyás sötétség. Valószínûleg nem nekik íródott a történet. Nekik tényleg a Segal való.)