Kovács kolléga 2015 aug. 09. - 20:49:42
(28/108)
Ha kifújt volna a széria, akkor vagy be sem mennének rá a nézõk (mint a közelmúltbeli Wachowsky-filmekre) vagy egy közutálatba fulladó gagyivá vált volna (mint a Die Hard 5).

Itt egyik eset sem áll fenn.
Kovács kolléga 2015 aug. 09. - 20:45:25
(27/108)
Egyébként a negyedik és az ötödik részt illetõen igazad van. Érdemes pl. tanulmányozni a széria plakátjait:

https://www.google.hu/search?q=mission+impossible+poster&biw=1366&bih=642&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CB4QsARqFQoTCNKjq7DTnMcCFUnJFAodV_sNTA

Az elsõ három filmnél az összes poszteren Cruise látható. A negyedik résztõl kezdve (amióta Abrams is producer) a többieknek is van helye.
Kovács kolléga 2015 aug. 09. - 20:40:49
(26/108)
Szerintem a második rész nem John Woo melléfogása volt, hanem Cruise-é, lévén producerként õ volt a fõnök és minden úgy történt a filmben, ahogyan õ akarta.
Más kérdés, hogy az M:I 2 hatalmas kasszasiker volt, tehát a melléfogás szót igazából idézõjelbe kellene tenni.
10/10
jmisi31 2015 aug. 09. - 15:59:45 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(25/108)
A Mission Impossible 3. volt az alapja a jelenlegi franchise-nak... Az volt az addigi legéletszerûbb, az elsõ inkább thriller volt nagyon kevés akcióval, a második meg szerintem John Woo melléfogása gyerekes történettel!
A 4. viszont magasra tette a lécet, sok akcióval, jó történettel, színészekkel és rendezéssel... hogy te eközben milyen filmet néztél, nem tudom, de igazi akciófilm volt, nm úgy mint az elsõ!!!
Ez pedig simán megugrotta a 4. részt minden téren, talán csak egy hiányossága volt, Brandt kaphatott volna több teret és akciót, viszont így visszakaptuk Luthert :)
xdm 2015 aug. 08. - 22:09:05
(24/108)
Az egész impossible széria, az amerikai reagálás a brit james bondra, ami sokkal jobb. Ott nem kell komolyan venni, mert tudod, hogy mindent túlél, viszont neki van stílusa legalább, és van múltja. Ez a széria mindig ugyanazt hozza, csak ez már az elsõ résznél kifújt szerintem. Hogyan jussanak be egy bejuthatatlan objektumba.... minden részben ez van. Meg a körítés, némi akció, stb.

BMW hp4 motorok, bmw kocsik, az órája Tissot- volt, land rover is feltûnt, azthiszem minden sponzort felsoroltam :D
Kovács kolléga 2015 aug. 08. - 21:30:57
(23/108)
Mondanál ebbõl a mûfajból egy nem unalmas, nem közhelyes és nem kiszámítható filmet?

Amúgy ha igaz a logikád, akkor Az UNCLE embere a Trabant kampányfilmje lesz.
xdm 2015 aug. 08. - 21:00:04
(22/108)
BMW reklámfilm, annak tökéletes, filmnek kevésbé. Unalmas, kiszámítható, lerágott csont. Ráadásul IMF mellet kampányol, ami közröhej :D

4.
Kovács kolléga 2015 aug. 08. - 18:50:12
(21/108)
Még egy dologra érdemes felfigyelni. Valamennyi résznek más volt a forgatókönyvírója, de minden esetben élvonalbeli írók dolgoztak (David Koepptól kezdve Abramsen át McQuarrie-n át nagyon sok a nagy név). A rendezõknél pedig a harmadik résztõl kezdve hagyomány lett, hogy idegen pályáról érkezik a director. Abrams a televízió világából érkezett, Brad Bird animációs filmeket csinált, McQuarrie pedig forgatókönyvíró volt (tegyük hozzá, hogy volt már korábban rendezése, de nem ezen a téren volt a legismertebb). Mindannyian beváltak.

Szerintem megérne egy külön tanulmányt, hogy miközben a Die Hard vagy a Terminátor egy idõ hanyatlásnak indult és az ötödik rész mindkét esetben gáz lett, addig az M:I megmaradt a csúcson. Ennyit jelent, ha van gazdája a franchise-nak (McTiernan, Cameron: mennyire hiányoznak!)és tényleg a legjobbakat szerzõdtetik a stábba.
Kovács kolléga 2015 aug. 08. - 18:37:57 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(20/108)
A sorozat történetében szerintem a producerek névsora a kulcs. Az elsõ három részt a Cruise-Wagner kettõs vezényelte le. Valamennyi epizódnak más rendezõje volt, gyökeresen eltérõ stílussal. Érdekes, hogy amíg az elsõ két részt sztárrendezõ készítette (De Palma, Woo), addig a harmadiknál váratlan fordulatként az addig csak forgatókönyvírással és televíziós filmekkel foglalkozó J. J. Abrams lett a director. Emlékszem, hogy a premier idején mennyit cikkeztek arról, mekkora kockázatot vállalt Cruise vele. Érdekes, hogy a film egyáltalán nem volt kasszasiker. Valaminek azonban történnie kellett, mert a negyedik részben már nem volt benne Paula Wagner, bekerült viszont a produceri csapatba Abrams és a vele együtt dolgozó Bryan Burke. Azóta pénzügyileg szárnyal a franchise és jelentõsen átalakult. Akciók-humor-látványvilág szempontjából egységes lett és Cruise one man show-ja helyett csapatjátékká alakult. Mivel Abrams idõközben a létezõ legnagyobb hollywoodi projekt alapembere lett (tudja mindenki, mire gondolok), ezért aligha kétséges, hogy ma már legalább annyira fõnök, mint Cruise.
Gregory Proffer 2015 aug. 08. - 13:51:34
(19/108)
Én eredeti nyelven néztem meg, (mert a port.hu felcserélte a szinkronos és feliratos vetítést) nem tudok nyilatkozni Tom Cruise magyar hangjáról, de remélem a dvd/bluray kiadásra már kicseréli Rékasira, mert neki van tökéletes Cruise hangja!!!!!
7/10
konyhafönök 2015 aug. 07. - 20:00:58 7/10
(18/108)
Nem volt rossz, a motoros üldözés káprázatos, a repülõs jelenet is, de sokkal több akciót vártam :(
Roberto DiCapribogyó 2015 aug. 07. - 12:35:25
(17/108)
"Az tény hogy más hangvételûbb volt, mint z edigiek de nekem bejött. Pont ez tetszik az egész sorozatban midnegyik más egy kicsit mégis lehet látni benne az egységet, az elõzményekre való utalásokat idõnként."

Ezt szeretem bennük én is! (Azzal "vigasztalom" magam a harmadik részt illetõen, hogy kell lenni leggyengébb résznek is;).) A negyedik résszel kapcsolatban, az utolsó félórát leszámítva (nekem az már sok volt, plussz a végén a "csavar") kifejezetten tetszett, a csapatot alkotó színészek-karakterek is szimpatikusak, a Dubaiban játszódó rész pedig lenyûgözõ.
Roberto DiCapribogyó 2015 aug. 07. - 12:26:51
(16/108)
Ez engem is nagyon érdekelne, ha megtudtad a választ, írd meg kérlek ;)! Amúgy a 4. rész teljesen más, mint a harmadik, hál isten. (Az ötödiket még nem láttam, az lehet hogy hasonlít a 3.-ra..)
Ottofan1 2015 aug. 07. - 09:25:32
(15/108)
Ember, szerintem nem ugyanazt a filmet néztük.
A M:I 4-ben a film elsõ 30 percébõl kb. 20 perc akció...ha már akciómentességrõl van szó akkor a 2 a legunalmasabb ugyanis ott a laboros-lövöldözés és az 5 percel utána következõ motoros száguldáson kívül nincs akció.
És hidd el nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sok akciófilmet láttam... lehet többet mint te :D
Vasile Muresan 2015 aug. 06. - 23:27:23
(14/108)
a rossz fiú, a szidikatus feje pontosan olyan idióta mint a gyurcsányi, úgy is néz ki...döbbenetes !
shoc 2015 aug. 06. - 22:46:41
(13/108)
Nekem meg mindig a Mad Max a top, de ez is jó volt.
offtopic
cellasto 2015 aug. 06. - 22:44:35
(12/108)
brutális,az biztos :D
és randa mint a bûn....

a guy ritchie filmet várom én is,viszont a raklap arcú 007-est egyáltalán nem
Kovács kolléga 2015 aug. 06. - 22:40:22
(11/108)
Még két megjegyzés:

1. Rebecca Ferguson brutálisan jó nõ, miatta is érdemes megnézni a filmet.
2. Örvendetes mennyire jó idén a felhozatal a kémfilmekbõl. Kingsman, Spy, M:I 5. És még nincs vége, hiszen jön majd a Guy Ritchie-film, illetve a 007-es ügynök.
Kovács kolléga 2015 aug. 06. - 21:15:15
(10/108)
Néhány gondolat a filmrõl (nyomokban SPOILERt tartalmazhat).


Érdemes megnézni. Rendkívül gyors tempójú és izgalmas akciófilm, aminek nagyjából ugyanaz az erénye, mint a Mad Max 4-nek. Csak a szükséges CGI van benne, az autós üldözéstõl a harci jelenetekig minden valódinak tûnik, kiváló kaszkadõrmunkával. Erénye a filmnek, hogy láthatóan nagy mûgonddal készítették a forgatókönyvet, jók a dialógusok, profi a rendezés és kifejezetten jó a szereposztás. Sok szempontból megtévesztõ a trailer, mert a film messze nem Tom Cruise önmutogatása, több más színész is kiválóan teljesít (Simon Pegg és Rebecca Ferguson helyenként még Cruise-t is veri). Érdekes, hogy az elõzetesen legtöbbet látott és emlegetett jelenet (Crusie kapaszkodik a repülõ ajtajába) ugyan benne van a filmben, de messze nem az a funkciója és a súlya, mint amit gondoltunk. Kifejezetten örvendetes, hogy a finálé éppen az ellenkezõje annak, mint amit mostanában a blockbusterekben megszokhattunk.

9/10

Aki szereti a jó akciófilmeket és torkig van az avatárkodó/marvelkedõ stílussal, az feltétlenül nézze meg a moziban. Végre egy olyan film, ahol a készítõk nem abból indultak ki, hogy kizárólag szellemileg visszamaradott kamaszok néznek akciófilmeket.
borkasztik 2015 aug. 05. - 23:02:49
(9/108)
bocsi az a 10 15 perc nem neked szólt :D