Ford Mustang 2011 dec. 11. - 12:39:12
(66/106)
Egyre ragyásabb? Cage? Ezt nem ide akartad írni valószínûleg. :)
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 04:15:09
(65/106)
Egyetértek. Nincs.
Temptress 2011 dec. 10. - 01:32:27
(64/106)
Na megint lesz egy jó vasárnap esti film:) Nicholas Cage amúgy is egyik kedvenc színészem. Van neki egyáltalán rossz filmje?
9/10
szacsisturn 2011 szept. 27. - 14:27:23 9/10
(63/106)
Nagyon jó film. A krimi filmekben nem vagyok otthon, tehát nem tudom, hogy jónak számít-e, de nekem bejött. A mostani 6,7-es átlagon minimum 1 egészet javítanék. Nálam a film 10/8.
Norbert007 2011 aug. 07. - 20:20:13
(62/106)
Valahogy ez a film nem nagyon nyerte el a tetszésemet, valahogy unalmasak tartom, volt benne egy-két jó jelenet de a jóhoz meze jár.
Nem ajánlom senkinek, mert pocsék idõtöltés lesz csupán.
7/10
King Diamond 2011 júl. 20. - 21:12:36 7/10
(61/106)
Nagyon sajnálom, hogy nem láttam a film eredetijét, mielõtt megnéztem a Cage-es verziót. Most már pedig mindenképp látnom kell, így, a 'remake' megnézése után. Nem sok a hozzászólás, ám annál jobban megosztja az embereket ez a 'remake'. Gyanítom, hogy a kommentelõk nagyon kevés százaléka látta csak a Harvey Keiteles verziót (bár én sem--még), vagy csak nem hasonlították hozzá ezt. Én meg fogom majd említeni, miután megnéztem azt is, annak a hozzászólásánál, még ha nem is egy az egyben ugyanaz a két film.
ESETLEG SPOILER IS LEHET!!!
A film nézése közben párszor elhagyta a számat, hogy lehetne egy kicsit már pörgõsebb, de különösebben nem untam, meg semmi ilyesmi. De mivel ez nem akciófilm, hanem krimi, így ezzel semmi baj sincs. A szereplõk nekem bejöttek, Nicolas Cage zseniális, azok a nevetései, meg hallucinációi, Józsa Imre is remekül hozta megint csak a szinkront. Nem értem azokat, akiknek ez volt már jó 10(!) éve Cage egyetlen jó alakítása, meg filmje. Nekem tetszettek az elmúlt 10 év alatt is az olyan filmjei mint például a Fegyvernepper, Szellemlovas, Féktelen harag, A nemzet aranya két része, vagy akár a Next, Képlet, vagy a World Trade Center. Az utóbbi két fantasy filmjét (Varázslótanonc, Boszorkányvadászat) még nem láttam, így ezekrõl nem tudok nyilatkozni.
Azt is elég sokan írták, hogy zavaros a történet. Hát, nem tudom, hogy mi volt ebben a nem követhetõ. Szerintem minden szál rendben volt, kellettek is bele, és valóban, nem a gyilkossági ügyön volt a fõ hangsúly, hanem a fõszereplõ jellemén. Amit remekül ábrázoltak, és remekül játszotta el Cage a rá osztott szerepet. Le a kalappal elõtte. Természetesen jó volt látni a gyönyörû Eva Mendest, és Val Kilmert is, esetleg még Stilfer mamát (egy kicsit lepukkantabb állapotban), de akkor már Xzibitrõl se feledkezzünk el.
Lövöldözés nincs sok benne, a poénok viszont nagyon jók, fõleg, amik Cage-hez köthetõk.
SPOILER VÉGE
A film szerintem se moziba való, mivel nem egy pörgõs alkotás, de otthon DVD-n, vagy a gépen megnézni mindenképp megéri. Habár leginkább Nicolas Cage (és Józsa Imre) zsenialitása miatt.
7/10

Ui.: Amikor elõször megláttam a címét, reménykedtem, hogy az általam már látott Mocskos zsaruknak (Mark Wahlberg, Cho-Yun Fat) a 'remake'je lehet a film, de utána láttam, hogy nem. Így mindenképp be kell szereznem az 1992-es eredetit is.
7/10
888 2011 ápr. 04. - 20:09:29 7/10
(60/106)
A legjobb rész az volt, amikor az idõsek otthonában kiosztotta a két vén nyanyát :D Kicsit olyan ez a film, mintha a Harvey Keitel féle verzió paródiája lenne.
8/10
DaveeTheStar 2011 márc. 19. - 23:19:44 8/10
(59/106)
Ez 1 nagyon jó film! sokkal jobban áll Cage-nek ez,mint a béna varázslós misztikus baromságok :)
The Man Who Laughs 2011 jan. 23. - 00:19:52
(58/106)
Nem igazán tudtam sokat a filmrõl mielõtt megnéztem, egy átlagos, de komoly és kemény zsarufilmre számítottam. Elvárásaim nem igazán teljesültek, de nem is bánom. Ugyanis egy szokásos krimi vagy akció film helyett kaptam egy mûfajilag nem teljesen behatárolható, de remekül megrendezett és eljátszott filmet. Herczog filmjét a német új hullám és a kor társ Hollywood stílusának keverékében forgatta, ami nagyon jól áll neki mert így egyedi stílusával kiemelkedik a hasonló filmek közül, de az amerikai filmeken szocializálódóaknak is könnyedén élvezhetõ és követhetõ (tényleg nem értem azokat akik szerint zavaros volt :/). A hangsúly itt nem a gyilkos elkapásán vagy a bürokrata igazság szolgáltatás elleni fellépésen van, ha nem a fõszereplõ vergõdésén az életben. Annak ellenére, hogy többnyire realista és elég nihilista is, egy kis fekete humornak, hangulatos zene választásnak hála a film nem válik 2 órányi szenvedés. Viszont túl sok akcióra nem kell számítani (gyakorlatilag egy leszámolás van benne, de az az utóbbi pár év egyik leghangulatosabbja) és nem is körömrágósan izgalmas film, de számomra egy cseppet sem fulladt unalomban. A film fõ mozgató rugója egyértelmûen a fõhõst alakító Nicholas Cage aki élete egyik legjobb alakítását nyújtja (de az biztos, hogy minimum a Fegyvernepper óta nem volt ilyen jó és itt még jobb). Kétségtelen, hogy egyszerûen uralja a vásznat a folyamatosan crack deliriumban úszó nyomorult rendõr szerepében. Nihilizmusa, fekete humora és amiatt, hogy nem szigorúan követi a mûfaji szabályokat lesznek akiknek nem fog tetszeni és nem is tökéletes, de nekem pont ezek miatt jött be.

7/10
1/10
joshfeed 2011 jan. 04. - 19:42:16 1/10
(57/106)
Nicolas Cage hiteltelen, a film csapnivalóan rossz.
Nálam a legrosszabb filmek Top 5-ös listájában simán benne van.
8/10
Eraserhead 2010 nov. 28. - 23:06:12 8/10
(56/106)
Remek film, nem csalódtam Werner Herzogban.
8/10
indienemesh 2010 nov. 28. - 00:44:55 8/10
(55/106)
Hú, de megosztó a film. Ezért is tetszik :D Nem hétköznapi, tartalmaz némi fekete humort, és iróniát. A színészi játék mindenkinél abszolút jó, Cage pedig mindent visz. Tényleg nem egy akciófilm, inkább krimi, de abból is a jobb fajta. Vannak hiányosságai, például a kevés fordulat, és a klisés bûnténysztori. Nem számít, örülök, hogy megnéztem, és ajánlom annak, aki egy szokatlan, de remek krimit akar látni. 10/8
Hodori33 2010 nov. 01. - 15:56:10
(54/106)
Láttam már jobb filmet is ez nem vitás. Azonban összességében jó szórakozást nyújtott ez az alkotás. Volt bennem némi félsz, mikor elhatároztam, hogy megnézem, ugyanis Cage ezt megelõzõ néhány filmje hatalmas csalódás volt számomra.
Szerencsére a félelmeim alaptalanok voltak. 7/10
3/10
biggmhz 2010 szept. 26. - 13:12:55 3/10
(53/106)
Pár jelenettõl eltekintve eléggé unalmas - bár legalább meg lehet nézni, nem úgy mint Cage legutóbbi filmjeit.
az utolso szamuráj 2010 aug. 19. - 20:56:02 Előzmény Wilde
(52/106)
Mondd,maradt valami,amit nem másoltál át?
2/10
Rol06 2010 júl. 14. - 21:49:02 2/10
(51/106)
Hogy irhattok ennyi pozitiv hozzászólást?? Ilyen unalmas, eseménytelen filmet már rég láttam. Nem is emlékszem már pontosan, de kb. utóljára 2 éve volt, hogy egy film felénél felálltam a gép elõl mert egyszerûen nem birtam tovább, sajnos ennél is ez történt. Nicolas Cage alakitása mint minden filmjében tiszteletre méltó, de ha nincs storyja, és a szerepe is méltatatlan....õ se hozhatott ki ebbõl többet...
5/10
Ze74 2010 júl. 10. - 20:16:23 5/10
(50/106)
"Lõje le még egyszer,mert még táncol a lelke!"


:)
7/10
h.tibi91 2010 jún. 28. - 15:48:09 7/10
(49/106)
Jó film volt. Igazi krimi, ahol a rendõr cseberbõl vederbe kerül.
Nem volt túl gyors tempójú film és nem is az akciójelenetektõl lesz híres ninvs is benne csak 1,5) , de ettõl függetlenül nem ül le a film és nem hagy alább a figyelem.
Ha más nem Eva mendes mellkasa és a mellei oldalnézetbõl biztos mindig kipattintják a szemünket.
Ez egy klassz kis fordulatokkal ellátott film.
Ha nem szereted a focit vagy nem sodor magával a VB láz (( ami nagy hiba :) )) akkor bátran válkasszuk ezt a filmet. Csalódni nem fogunk.
7/10
9/10
ilyés 2010 jún. 24. - 00:32:46 9/10
(48/106)
Szerintem nagggyon jó film, Nici Papa is jót alakít, és hát mit mondjak az élet ilyen mocskos, és ez a film ezért hiteles! :)
Wilde 2010 jún. 22. - 23:56:13
(47/106)
A film, amivel várhatóan az egyszeri nézõk tömkelege nem tud mit kezdeni. Persze ennek "eredetijével", a Ferrara -féle, Harvey Kietel egyik legjobb játékával megtámogatott Mocskos zsaruval sem, abszulút nem tömegfilm, és nem nézõbarát, olykor kifejezetten durva. Kietel pedig lemegy a színjátszás legmélyére is ha kell-kellett-és farkát is megmutatta premierplánban, mert szükség volt rá, amikor hokizott a fiatal lány seggére, nos attól azért megkíméltek minket.
Az emberek nagy többsége pedig nem a valós dolgokra kíváncsi mûvészfilmes realizmussal karba öltve, így Herzog újragondolása Nicolas Cage fõszereplésével nálunk nemigen népszerû, ahogy látom. Nomost ez a közönséget is, illetve annak mûveltségét film körökben is jellemzi, azért aki ismeri Verner Herzog nevét, csak sejthette, ez itt nem a fõsodor....az úr bizony attól nagyon eltérõ mozikat készített, és Cage, aki mostanság elég gyatra mûvekben égette magát-kivétel a Képlet-sokaknak popcornfilmet sugalt...lõn döbbenet.
Nicolas Cage amúgy gondban van, hiába Nemzet aranya, szakmailag igencsak mélyponton. Hogy jó színész, én régi filmjei fényében azt mondom, igen, de ez a frizurakiigazítás mostanság, inkább vérciki, egy partvis jobban tûri a megaláztatást, hogy elkopik. Ám jó látni, van benne még szufla, itt ugyanis végre megint erõs.
Csak a film nem mer annyira bátor lenni, mint Ferrara viziója, igaz, az tele volt keresztény szimbolikával, és egy férfi a megváltást lelte meg a végére, ez itt meg jól pofán veri az álomgyárat egy szándékolt olyan happy end-del, hogy vigyorogni kezdtem, annyira irracionális volt a látottak tükrében. Ez a munka inkább vicces, -már olyan mód, ahogy azt azért kevesen értik majd, dehát ez van, -és olykor a nézõt hülyére vevõ, mert kiváncsi vagyok, sokan mit kezdtek a leguános képsorokkal:))inkább idegesíthette õket, márha egyálltalán eljutottak odáig. Amúgy hüllõ van benne dögivel, még balesetet is az okoz, igaz, kissé nagyobb példányuk.
Cage pedig szív és narkozik, családi ügyeket próbál megoldani, és egy prostival van eggyütt, akit Eva Mendes alakít botránytréül. Néha félredug-nodehát szerelmébe se pitlák dákó fordul meg egy hónap allatt ugye, szakmai alázat-de ha kell, kimondottan jó zsaru, jobb mint a film öszes többije, és valahol...van szíve. Herzog mozija ebben is eltér hát, ott Kietel egy rohadék volt aki jó irányba változott picinyt, Cage karraktere pozitívabb eleve. A film amúgy inkább lassan hömpölyög, többen azt írják rá majd, nem szól semmirõl és felesleges...lelkük rajta, én jól szórakoztam.
Mert megláttam Cage pszichopata figurájának vicces oldalát, aki seperc allatt egy patikában kikel magából, és nyomja be magába az anyagot, mindegy, hogy és kitõl szerzi azt be. Vagy mindegy, mit kell érte tennie. És ez az alak zsaru.....méghozzá viszonylag megbecsült is, meg értelmes is. Nicolas pofavágásai olykor amúgy kimondottan ütõsek.
A film pedig valahol kiröhögi az álomgyárat, és a csak annak a termékeit fogyasztó nézõi tábort. Ezen meg lehet persze sértõdni, de ettõl még Herzog elismert filmes maradt, Cage pedig tett egy pozitív lépést ezzel a kicsit neccesebb szerep bevállalásával, ami ráadásul kihivás is egy színésznek.
Sokan nem ezt várják majd a Coppola familia titánjától, ám szerényen figyelmeztetném õket, a színészek mennyire hadakoznak az elvárások és a bedobozolás ellen, és mennyire szeretnek komolyabb munkába is belecsapni, csakmert...ettõl élvezik a melójukat, ettõl színészek. A Sziklában lövöldözni ugyanis azért nem akkora kunszt, mint elsõre hisszük.
Van az a marha szokás, ajánlom mindenkinek, senkinek nem ajánlom, mindig vigyorgok rajta, mekkora hülyeség mindenkit a magunk ízlése alapján megítélni....és a magunk felfogóképeségét rávetíteni. Most mégis le kell írnom, nem, ezt a filmet lehetetlen mindenkinek ajánlani.