10/10
Juhász Alíz 2015 febr. 03. - 10:32:55 10/10
(99/199)
Imádom 10/10
offtopic
Sz Peter 2015 febr. 01. - 15:17:39 Előzmény ceia
(98/199)
Az, hogy te mit gondolsz a melegekrõl, itt teljesen irreleváns.

Az pedig, hogy "a sorozatban nem sok humor van" ez egy teljesen hamis, szûk látókörû megjegyzés. Van benne humor csak neked nem tetszik.
De akkor írd azt.
1/10
offtopic
ceia 2015 jan. 31. - 20:20:50 1/10 Előzmény whiteflame94
(97/199)
Érdekes, amit írsz, de ajánlom figyelmedbe az elõzõ hsz-emet. Ha lehet hinni az adatlapodnak, 21 éves vagy és máris ilyen bölcsnek hiszed magad? Hidd el, én jóval több vagyok, és többet láttam a világból mint te. (nem véletlenül nem írom oda a koromat, ezzel már nem szokás hencegni) Amiket leírtál a filmrõl, más sorozatokban megvannak, csak homok nélkül és azokat kedvelem. Különben ebben a sorozatban nem sok humor van, pedig próbáltam rálelni párszor már csak Ed O'Neil miatt is. Az, hogy az IMDb-n sok pontot kapott, annak az eredménye, hogy terjed a liberalizmus, az pedig annak, hogy egyre több a hülye, abberrált, extrém és mindenre xaró ember. Vagyis fogynak a normális, hagyományos értékrenddel bíró emberek. De hadd kérdezzek valamit: ha nem redneckeknek való, akkor miért nézed? Kedvelem a Family Guy-t, pedig az sem egy hetero dömper, de abban legalább van humor - és persze csak rajz.
1/10
offtopic
ceia 2015 jan. 31. - 20:02:46 1/10 Előzmény Sz Peter
(96/199)
Nem humor: Ha egy férfi teljesen normális, akkor nem tartja humorosnak ha két pasas enyeleg. Nekem a gyomrom fordul fel tõle, mert nem normális, beteges dolog. Ez így természetes. De ezt nem érti meg az, aki nem ilyen normális. (mivel nem az) Neki hiába magyarázza egy normális, hogy ez milyen visszataszító, õ nem látja annak, mert vele van valami, talán nem is tud róla, vagy fogja fel, de van benne is érdeklõdés a dolog iránt. Õ normálisnak hiszi magát, pedig nem az. Nem, mert hiszen nem taszítja ez a dolog. Persze aki ilyen, annak hiába magyarázom, nem értheti. És ez az, ami miatt annyi probléma van és lesz még ebbõl a normálisok és az elfogadók között. Természetesen a normális szót itt végig a szexuálisan és lelkileg teljesen egészséges, heteroszexuális emberekre értem, nem az elmeállapotra.
Bruce94 2015 jan. 18. - 02:34:15
(95/199)
Itt páran említik, hogy ez egy meleg propagandasorozat, nos utánaolvastam a dolgoknak, és kiderült, hogy az amerikai LMBT szövetség több ízben is erõsen bírálta a sorozatot, mondván, hogy Mitchel és Cameron egyetlen alkalommal sem csókolóztak az elsõ évadban, (a második évadban egyszer megtörténik a "nagy pillanat.", kevésszer ölelkeztek, valamint, hogy Cameron nõies viselkedésébõl többször is poént csináltak, kvázi viccet csináltak a melegekbõl.

Tény, hogy ez egy liberális beállítottságú sorozat, amely a toleranciáról szól, ám ami nagyon fontos egyáltalán nem "píszi" a humor. (Elég csak Jay akasztófahumorára gondolni, vagy az epizódra, amelyben Mitch azt hitte, hogy van egy fia.)
Nekem személy szerint 5 epizód kellett, hogy megkedveljem a sorozatot, és ki merem jelenteni, hogy ez minden idõk 3 legjobb amerikai vígjátéksorozatának egyike, meglehetõsen igényes humorral. (A nevetõgép hanyagolása pedig csak tovább emeli a szememben.)

Szinkrontémában nálam az HBO szinkron jön be leginkább, az RTL-nél pedig nem értem miért kellett hivatkozni egy 20 évvel korábbi sikersorozatra, a címet illetõen. (Személy szerint sokkal jobban kultiválom ezt a sorozatot, mint O Neil korábbi klasszikusát.)
whiteflame94 2015 jan. 17. - 19:57:57 Előzmény ceia
(94/199)
Te jó ég, hogy te milyen buta vagy. A sorozat kifejezetten a sztereotípiákból, és a különbözõ emberi tulajdonságokból nyeri a humorforrást. Mindenkinek van jelleme a sorozatban, ami változik is az sorozat haladtával. Talán kicsit a nézõk véleménye alapján alakították. És kurvára jól mûködik az egész. Az elején pl. a meleg pár rendes heteroszexuális pár sztereotípiáira állt rá, csak két férfival, ami így elég komikus ha leesik. Utána rákaptak a homoszexuálisak sztereotípiáira. Utána, hogy milyen szülõnek lenni...stb. Nagy jellemfejlõdés van ebben a sorozatban. Csak nem redneckeknek való ;). Jó okkal 8.7 imdb-n.
offtopic
whiteflame94 2015 jan. 17. - 19:45:43 Előzmény visormail
(93/199)
Szerinted miért "modern család"? Ez is hozzá tartozik.
9/10
pp13 2015 jan. 06. - 12:23:42 9/10
(92/199)
Kötelezõ!!!
10/10
Eva89 2015 jan. 05. - 22:46:30 10/10
(91/199)
Én egyszerûen imádom ezt a sorozatot! Függõ lettem! :) Egyébként én eredeti nyelven nézem és úgy valami fantasztikus Gloria akcentusa. Ez egyik magyar szinkronban sem jön ki rendesen. Akinek nem tetszik ez a sorozat az lehet, hogy azért nem szereti, mert szinkronosan nézi vagy nem tudom. De szerintem fantasztikus! :)
visormail 2014 dec. 30. - 17:53:56
(90/199)
Gyakorlatilag minden sorozatba beleraktak már egy melegpárt, népszerûsíteni kell a dolgot sajnos mindenhol, ha akarod ha nem.
Sz Peter 2014 dec. 27. - 23:25:36
(89/199)
"az ilyen jellegû sorozatokhoz képest"?

Talán hiányzik az "aláröhögés"? :)
Venatus 2014 dec. 27. - 22:32:54 Előzmény Sz Peter
(88/199)
Gondoltam itt arra, mikor 2 férfi közös romantikázásáról van szó. A mai részben például azon versengtek, hogy melyikük hogyan kérje meg a másik kezét. Ez volt az egész epizód fõ szála, hogy abban az államban legalizálták a melegházasságot. Arra próbálták alapozni a humor forrását, hogy eltúlozzák az érzelmi eredetû emóciókat. Ez egy férfi-nõ kapcsolatban se számít már a 80-as évek óta viccesnek ez a túljátszott, bakikkal tûzdelt romantika, nemhogy 2 azonos nemû ember esetében. ...de érted te hogy mire gondolok, csak ha már le mertem írni ilyesmit, akkor vájkálsz az orromban egy kicsit. Voltaképpen igazad is van.
Lapos, egyhangú, az ilyen jellegû sorozatokhoz képest is módfelett unalmas. Persze, ha téged szórakoztat, csak jó szórakozást tudok kívánni hozzá! :)
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 15. - 21:14:23 Előzmény Venatus
(87/199)
Milyen "homoerotiká"ról beszélsz?

Van benne egy meleg pár akik még puszit sem adnak egymásnak, na de igaz néha megfogják egymás kezét!
Micsoda fertõ?! ;)
1/10
Anti12 2014 dec. 15. - 20:42:55 1/10 Előzmény Venatus
(86/199)
Valahogy én is így vagyok ezzel.
Venatus 2014 dec. 08. - 19:53:01
(85/199)
Nem vagyok homofób, csak a homoerotikát, az erre építõ "élethelyzeteket " valahogy nem tudom humorosan megközelíteni. Bár nem ez a sorozat alapja, mégis idõrõl idõre megpróbálják ezeket a jeleneteket eladni a nézõnek. Ez tud annyira zavaró lenni, hogy a mûsor egyéb tartalma már a legkevésbé sem érdekes.
Nézhetõ ugyan, de minek???
H. Zita 2014 dec. 04. - 13:01:22 Előzmény speedytibi
(84/199)
Jó, tényleg erõs volt amit írtam. De annyira nem is a hangokkal van a baj, bár van azzal bõven...hanem a poénok tök elcsépeltek! Nem lehet rajta annyit nevetni mint az eredeti szinkronnal. Nem úgy fordítják õket ahogy kellene. Vagy direkt vagy nem értenek hozzá, vagy olyan fordítja akinek csöppnyi humorérzéke sincs vagy van erre valami szabály....(bár az utóbbi hülyeség volna).
speedytibi 2014 dec. 03. - 17:32:49 Előzmény H. Zita
(83/199)
Azért az erõs, hogy ne nézze senki. Én a Comedyn kezdtem nézni, és tetszik, nyilván szokás kérdése.
10/10
Outblast 2014 nov. 22. - 21:32:00 10/10 Előzmény H. Zita
(82/199)
egyet értek, az eredeti szinkron 1000szer jobb.a comedy centralon mikor meghallottam Phil hangját egy percet nem bírtam belõle nézni ... csapnivaló
a sorozat viszont nagyon jó, de csakis eredeti szinkronnal vagy eredeti nyelven.
Sz Peter 2014 nov. 17. - 16:01:14
(81/199)
Vagy ott az eredeti hang. ;)
H. Zita 2014 nov. 17. - 14:09:22
(80/199)
Gyerekek, a Comedy-n ne nézzétek! Ótvar szar a szinkron (Gloria, Cameron) és annyira gagyi lesz tõle az egész, élvezhetetlen, a fordításról nem is beszélve....
A jó szinkron ahol Pikali Gerda a Gloria hangja, az a tuti!!! A poénok is jól vannak fordítva.