offtopic
Sz Peter 2015 szept. 07. - 21:56:34
(139/199)
Mondja aki szét-offolja a topikot.
offtopic
cellasto 2015 szept. 07. - 21:20:18
(138/199)
a sitcom mindig a jelenlegi élethez/helyzethez igazodik
most ez az,ami kell a népnek
lehet pár év mulva változni fog(számunkra)pozitiv irányba

ln sem rajongom érte,de mint írtam:ed miatt nézek bele néha :P
cellasto 2015 szept. 07. - 20:47:22
(137/199)
néha belenézek,de csak ed o neill miatt :)
bár,mivel ez egykamerás és közönség nélküli(nem úgy,mint a rém rendes)
annyira nem jó a hangulata
offtopic
cellasto 2015 szept. 07. - 20:34:16
(136/199)
látom jól megy a copy/paste

de abbahagynád?
offtopic
cellasto 2015 szept. 07. - 20:33:47
(135/199)
látom jól megy a copy/paste

de abbahagynád?
offtopic
Sz Peter 2015 szept. 07. - 20:21:12
(134/199)
No more flood!
Tibor Kálovics 2015 aug. 19. - 19:26:54
(133/199)
Nagyon kedvelem ezt a sorozatot, így a humorával, szerethetõ történeteivel sohasem volt bajom. Zsolt hozzászólására reagálva azonban annyit tudok mondani, hogy nekem kellett pár rész, hogy megszeressem valamelyik karaktert, ugyanis elsõ nézésre úgy tûnt, hogy :

Jay egy vaskalapos kultúrrasszista, Gloria enyhén idegbeteg, Manny egy kisméretû tudálékos felnõtt, Philnek Pán Péter szindrómája van, Claire pszichotikus, Haley két dologhoz ért (a rúzshoz és a festékhez,) Alex mindenkinél többre tartja magát, Luke mentálisan retardált, Cameron egy primadonna, Mitchell pedig az egyik legaljasabb személy a világon. (Milyen húzás volt az tõle, hogy csak a saját nevére íratta a lányukat?) Lily viselkedésén pedig meglátszódott, hogy ki az egyik apukája, ki a nagynénje, és ki a nagyapja.

Aztán szép lassan 5-6 megtekintett rész után rájöttem, hogy ez pusztán a felszíne a karaktereknek, és nagyon is szerethetõ figurákról van szó. Jay egy szeretetõ, változni képes valaki aki képes belátni a ballépéseit, Gloria egy gyermekeit majomszeretettel nevelõ anyukat, Phil (és Luke) tipikusan az ember, akinek sokan lennénk haverok, Claire gondoskodó feleség és anya, Manny az önállóság mintaképe,Haleyrõl is ki-ki derül, hogy megvan az esze és jó testvér tud lenni. (Csakúgy mint Alex.) Cameronnál kedvesebb figura nincs a sorozatban, és Mitchellrõl sem lehet mondani, hogy rossz apa lenne. Lily nagyon aranyos karakter lett az évek folyamán, így már csak egy undok karakter van a sorozatban a kis Joe. :D (Az anyja szerint megszállta a sátán, a melegházasság intézményét pedig egy hányással vette tudomásul.)

A színészi alakításokkal sehol sincs baj, és nem gondolom, hogy ez a sorozat egy melegpropaganda lenne. Többször kötöttek bel a melegek abba, hogy Cameron úgy viselkedik, mint egy rinyáló nõ, vagy, hogy a meleg pár tagjai nem csókolóztak az elsõ évadban. (Azóta is körülbelül háromszor történt ilyesmi, abból egyszer az esküvõjükön.) És különben is az õ párosukat írták meg a leg kevésbé összeillõnek az írók. (Érdekes módon ilyen szempontból a 25 év korkülönbség ellenére Jayék kapcsolata a leginkább rendben lévõ.)

Mondanám Zsoltnak, hogy nézzen meg még egy pár részt, hátha õ is hirtelen ítélt, de a „Száradt volna meg az anyja combján” kijelentésbõl látható, hogy nem ez a gond.) :D
Én mindenesetre 6 rész után megszerettem ezt a sorozatot, és már javában várom a 7. évadot.
robicsek2 2015 máj. 31. - 13:39:54
(132/199)
Nem tudom egyesek miért ajnározzák az RTL-es szinkront. A Comedy-shez képest szar!

Gloria hangja akcentus nélkül tök fura. És kit érdekel hogy milyen akcentus ??? A nézõ közönség többsége úgyse fogja tudni hogy ez milyen akcentus.

Claire nek is sokkal jobb a Comedy-s hangja.
Phil- nek meg egyszerüen borzalmas az RTL-es hangja. A Comedy-s sokkal jobban hozza bohókás csávot.
8/10
bencus11 2015 máj. 12. - 20:37:07 8/10
(131/199)
Atyám mi van itt.
Gondoltam ránézek a portra, ha már lassan feleségemmel a 4. évad végén járunk.
Erre miket kell olvasnom, eszméletlen.
Én nem tartom magamat különösebben elfogadónak, nem igazán tetszenek a felvonulások, de egy meleg kapcsolatot elfogadok és tiszteletben tartok.
Mindenkinek joga van a boldogsághoz!
Visszatérve a topik tárgyára. Ez a sorozat nem nyomatja a melegséget az arcodba, a modern szó egyfajta öniróniaként értelmezem.
Aki nézi az tudja, hogy az apa milyen baromi nehezen birkózik meg a fia férfiakhoz való vonzódásával.

Szumma szummárum, számomra ez 8/10-es sorozat.
1/10
Meklód fia 2015 máj. 02. - 08:24:06 1/10
(130/199)
de írtam, hogyha elkapcsolok vagy ki, akkor elfelejtek visszakapcsolni. De mi értelme, hogy két napszakban adják le a részeket? Mert, ha még az egyik ismétlés lenne, de nem... Ezt amúgy azért csinálják, én már rájöttem, hogy így vegyék rá az embereket, hogy nézzék a mûsoraikat.
offtopic
mociism 2015 máj. 01. - 22:08:53 Előzmény Meklód fia
(129/199)
Tényleg mennyire "gusztustalan" már a Comedy, megakadályozza, hogy kikapcsold a tévét, vagy elkapcsold.
Elképzelem ahogy ott ülsz, nap mint nap, és kényszerítenek, hogy nézd, borzalom! Milyen nehéz életed van!
offtopic
mociism 2015 máj. 01. - 22:03:08 Előzmény ceia
(128/199)
Engem meg az háborít fel, hogy azért mert én elfogadom a homoszexualitást szerinted ferde hajlamú vagyok! Alapvetõ fogalmi zavarok vannak nálad! Úgy látom neked minden ferde hajlam amit te nem csinálsz, vagy nem tartasz helyesnek. Jössz itt az erkölccsel, illemmel meg törvénnyel, mindenki azt csinál a hálószobájában amit akar, ha a felek beleegyeznek és nem történik erõszak! Ez a mondat is értelmezhetetlen egy kissé "Ennyi erõvel minden perverz tüntethetne azért, hogy ismerjék el normálisnak, mert õ annak érzi magát, és neki az természetes." gondolom az orál szex is perverz szerinted, hiszen nem a szaporodás miatt csinálják, akkor senki ne tegye? Majd jön a "háloszoba rendõrség" és jól elvisznek. URAM ISTEN, ÉS 2015-ÖT ÍRUNK!
dralizs78 2015 máj. 01. - 06:26:48
(127/199)
A Gloria-t alakító Sofia Vergara a sorozat szerint latin származású.(a színésznõ egyébként tényleg kolumbiai)Ennek ellenére a magyar szinkronban egyértelmûen szláv akcentussal beszél.Ez számomra egy kicsit furcsa volt,de a sorozat így is a bõven elmegy kategóriába sorolható.(szerintem)
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 24. - 17:39:31 Előzmény tika6427
(126/199)
Szemellenzõsökkel ne vitázz. Észérvekre immúnisak. ;)
1/10
Meklód fia 2015 ápr. 24. - 16:51:43 1/10 Előzmény ceia
(125/199)
Az a baj, hogy reggel megy a Jim szerint a világ, utána meg nem akarok elkapcsolni, mert akkor elfelejtek visszakapcsolni a délutáni részekre. Kénytelen vagyok nézni ezt sz*rságot, mert a Comedy ilyen gusztustalan módszerrel kényszerít rá. De már borzasztóan elegem van ebbõl, egy mosolyt nem csalt még az arcomra soha. Nem értem én azokat, akiknek ez tetszik...
10/10
tika6427 2015 ápr. 21. - 09:24:37 10/10 Előzmény ceia
(124/199)
Ez az igazi demagógia !! És intolerancia. Ez meg aztán különösen tetszik !: "Akinek nincs terészetes ellenérzése a homoszexualitással szemben, az maga is ferde hajlamú valamilyen módon, és a mások természetellenes hajlamát azért ismeri el, hogy igazolást nyerjen saját ferdeségére, illetve legalizálja azt." Nem tartom magam "ferdehajlamúnak", ez a kifejezés pedig éppen az íróját és használóját minõsíti. Nagyon. Mert lehet ágálni a másság ellen, legyen az bármiféle, azért az jelen van, és az élethez tartozik. Élni, és élni hagyni, amíg az nem bánt mást, nekem ez a fontos.
És tetszik a sorozat is! Éppen azért, mert életszerû.
1/10
offtopic
ceia 2015 ápr. 12. - 13:27:48 1/10
(123/199)
Leírom a gondolataimat arról amit itt olvastam, mert felháborít egyesek álszentsége és felelõtlen felfogása.
Attól, hogy mindig is voltak ferde hajlamúak, az még nem normális. Betegségek is mindig voltak, mégsem normális állapot, ha betegek vagyunk! Normális az, ha valaki egészséges testileg és lelkileg és ez a cél. Ez természetes, a normális ember ösztönösen erre törekszik. A szex eredetileg a szaporodás miatt lett és ahhoz a két nem kell, nem két egyforma nemû. Az, ha nem csak a szaporodás miatt csinálják emberek és állatok, nem jelenti azt, hogy akkor lehet abberrálódni és kikiáltani azt normálisnak. Az alapvetõ biológiai, fajfenntartási, és ezer éves erkölcsi, társadalmi normákat nem szabad felrúgni! Az ember pont attól ember, hogy törvényekhez, szabályokhoz, erkölcshöz, illemhez tartja magát, gondolkozik, nem gerjedelmek irányítják. Akinek nincs terészetes ellenérzése a homoszexualitással szemben, az maga is ferde hajlamú valamilyen módon, és a mások természetellenes hajlamát azért ismeri el, hogy igazolást nyerjen saját ferdeségére, illetve legalizálja azt.
Ennyi erõvel minden perverz tüntethetne azért, hogy ismerjék el normálisnak, mert õ annak érzi magát, és neki az természetes.
A házasság pedig szintén ezer éve meg van határozva hogy az pontosan mi, és nem kérdés az sem, hogy gyermeket azonos nemû párnak ne lehessen örökbeadni.

Kiváncsi lennék ennek a filmnek a nézettségére.. Már azon is csodálkozom, hogy egyáltalán nézi valaki. De nem azért, hanem mert unalmas.
Lengabor 2015 ápr. 03. - 22:56:23
(122/199)
A sorozat második évada április 12-tõl vasárnaponként 13 óra körül dupla résszel jelentkezik az RTL Klubon is. Emellett minden hétköznap reggel 7-kor és 20 órakor látható az RTL+on is. Szerencsére a saját szinkronjukkal, nem azzal a borzadállyal, amit a Comedy Central csináltatott hozzá.
mociism 2015 márc. 15. - 10:20:18 Előzmény Meklód fia
(121/199)
Remélem ezt az állatos hasonlatot csak viccnek szántad, mert a fajtalankodás az a nem normális. Te mit szólnál hozzá, ha amit a legjobban szeretsz a szexben kikiáltanák nem normálisnak, és megtiltanák neked, hogy csináld? Egyáltalán ki mondja meg mi a normális? Mindenki maga dönti el! Innen már csak egy lépés, hogy szerinted nem normális az orálszex, és akkor ne csinálja senki.
1/10
offtopic
Meklód fia 2015 márc. 10. - 14:23:58 1/10
(120/199)
Az állatok nem építettek fel maguknak törvényeket, úgyhogy õk gátlástalanul élhetik ki vágyaikat, mi viszont nem.

Hogy õszinte legyek, hazudnék ha azt állítanám, hogy egy jól megtermett ló vagy szamár segg nem vált ki belõlem különös érzéseket, de én a vallásomnak is köszönhetõen megtanultam kontrollálni magam és elkergetni beteg gondolataimat.

És szerintem a melegségre vágyók is tudnák kontrollálni magukat, ha akarnák...