Téma: Mokka

olahmiki1959 2013 ápr. 08. - 18:35:49
(393/433)
Ez megint egy olyan hír, amitõl dobtam egy hátast!

"Elkéstek" a rendõrök – így menekült a Páva-lány támadója
2013. április 08., hétfõ, 07:34  Utolsó frissítés: 9 órája
Szerzõ: hvg.hu

"Szobáról szobára jártak, és még az ágynemûtartókba is benéztek az állig felfegyverkezett kommandósok abban a pécsi házban, ahonnan vasárnap megszökött a polgármester kisebbik lányának, Páva Saroltnak a brutális támadója – írta a Blikk. A lap szerint a házból négy embert vittek el a terrorelhárítók.

A 23 éves Nyerges Zoltán, aki még péntek hajnalban akarta megerõszakolni Páva Zsolt lányát, vasárnap délelõtt bukkant fel Pécsen, és mit sem törõdve azzal, hogy több tucat rendõr üldözi, egyik ismerõsérõl érdeklõdött a Magyarürögi úton – közölte a Blikk.
"Pillanatok alatt több tucat zsaru szállta meg a házat, ahová bement a szatír.
Még így is elkéstek, mert

"A FIÚNAK A HÁZAK MÖGÖTTI DOMBOS RÉSZEN SIKERÜLT ELMENEKÜLNIE!"

Na most.

Pintér Sándornak nem a hóhelyzetben esetleg szerencsétlenkedõ rendõrök és tûzoltók szervezetlensége, még csak nem is a "Két hét alatt rendet teremtünk a közbiztonságban", hanem emiatt a mondat miatt kellene lemondania, mégpedig azonnal!
És vele együtt a terrorelhárítókat is fel kellene azonnal oszlatni, a helyüket felszántani, és sóval behinteni.

"A FIÚNAK A HÁZAK MÖGÖTTI DOMBOS RÉSZEN SIKERÜLT ELMENEKÜLNIE!

Milyen kiképzést kapnak ezek a rendõrök, és kommandósok?
Nem az a legelsõ lépés, ha el akarok fogni egy veszélyes bûnözõt, hogy körülveszem a házat, hogy az illetõ ne tudjon egy hátsó kijáraton, vagy ablakon keresztül elmenekülni, mialatt én az elsõ ajtót látványosan betörve, - mint a filmekben, - hatolok be a házba, kõkemény, állig felfegyverzett embereim kíséretében, és elõretartott géppisztollyal, marcona arckifejezéssel, üvöltve szólítom fel megadásra az elkövetõt, és ilyen látványosan csinálok magamból totálisan hülyét?...

Miért nem hívnak a magyarok Amerikából, a Spitzbergákról, vagy akár a Zöldfoki-szigetekrõl kiképzõket? Ilyen gyermeteg, röhejes hibákat még azok sem követnének el...
olahmiki1959 2013 ápr. 08. - 17:00:45
(392/433)
"Nagyon sok fejes hozzátartozójával kell hogy mindez megtörténjen, különben soha nem lesz rend és nyugalom Magyarországon."

Nagyjából egyet kell értenem veled abban, amit írsz, hozzátéve, hogy ha néhány liberális "okoskodó" értelmiségi és közéleti ember, - akik annyira védik a bûnözõk emberi jogait, nagyon sokszor bután, és indokolatlanul, - hozzátartozójával is megtörténne hasonló dolog, abban a pillanatban elfelejtenének minden szép elvet, magasröptû gondolatot, és õk lennének a leghangosabbak a büntetések szigorításának követelésében, sõt, talán még a halálbüntetés visszaállítását sem tartanák elképzelhetetlennek.
vondermonarchi 2013 ápr. 07. - 21:24:49 Előzmény _goldie_
(390/433)
Majd Páva megkérdi Sanyától, hogy mikor kezdõdik a "két hét alatt rend" ?

Egyébként elég szomorú, hogy vérdír + TEK + budiban, szekrényben, keresés stbstb. Amikor Manci nénit, Józsi bácsit kirabolják, összeverik, megerõszakolják, megölik akkor is ilyen apparátussal keresik a cigány elkövetõket ??

Nagyon sok fejes hozzátartozójával kell hogy mindez megtörténjen, különben soha nem lesz rend és nyugalom Magyarországon.
_goldie_ 2013 ápr. 06. - 20:28:33 Előzmény vondermonarchi
(389/433)
hát ez az!
a fejétõl bûzlik..
rendõrfõnök vagy polgármester..mindegy ki
valaki tegyen rendet.....

..vagy még feljebb bûzlik.....?
olahmiki1959 2013 ápr. 06. - 04:38:08
(388/433)
A ma éjfél után, 0'35-kor kezdõdõ "Tények este" címû mûsorban még mindig név nélkül, arc nélkül, eléggé pontatlan személyleírással keresték a támadót, mint "ismeretlen elkövetõt".
Miután a neten már vagy fél napja szerepelt a hírekben, hogy Nyerges Zoltánnak hívják az illetõt, a fényképe pedig azóta is fenn van. (Én is onnan szedtem le.)

Tisztelettel kérdezem: Milyen munkát tetszenek ott végezni, a TV2-nél, kedves munkatársak, szerkesztõk, hírolvasók?

A magyar átlagfizetés többszöröséért???!!!
vondermonarchi 2013 ápr. 06. - 02:24:01
(387/433)
Mi lenne, ugyanaz mint ami az átlag magyar vidéken mindennapos. Ja hogy most már nagyvárosokat is elér a cigánybûnözés? Ideje volt, különben mindenki a rózsaszín ködben lubickolna . Ne hogy már csak Pécsett tegyen rendet valaki ...
_goldie_ 2013 ápr. 05. - 23:59:27
(386/433)
mi a kaka van Pécsen?
ma hirdettek ítéletet a Bándi Kata gyilkosával kapcsolatban is
és volt egy idõs néni elleni ügy is...?

tisztába kellene tenni..mert vmi bûzlik arra......
olahmiki1959 2013 ápr. 05. - 23:40:09
(385/433)
Ez a rendkívül rokonszenves külsejû, hányatott sorsú, nehéz gyerekkorú, bizonyára mindenféle enyhítõ körülményre - a kisebbségi létbõl fakadó frusztráltságra, a csúnya, többségi társadalom kirekesztésére, az állandó, hátrányos megkülönböztetésre, a megélhetés nehézségeire - bátran hivatkozó fiatalember támadta meg a pécsi polgármester 20 éves lányát.

Érdekes módon, a különbözõ tv csatornák híradóiban - talán valamiféle szemérmességbõl, - nem mondták be sem a nevét, és a fényképét sem mutatták be.
Bizonyára ezzel is csak az elõítéletek ellen akartak harcolni...
_goldie_ 2013 ápr. 03. - 16:13:58
(384/433)
vannak külföldiek akik pihenni jönnek Mo.-ra
vagy a kultúra vonzza hazánkba
aztán vannak az olcsó fogászati turisták
..és most már vannak akiket külföldi gázolóként tarthatunk számon

ír gázoló http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/csak-par-napig-ul-magyar-bortonben-az-ir-gazolo-2182367
szlovák gázoló milliomosnõ http://www.metropol.hu/cikk/978061-elozetesben-marad-az-m3-ason-gazolo-szlovak-no
horvát gázoló politikus http://www.origo.hu/itthon/20130122-bortonbe-kerul-a-kaposvaron-gazolo-horvat-politikus.html
osztrák hummeres gázoló autószerelõ http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/kolcsonautoval-gazolt-a-hummeres-2182341

"..a külföldiek nálunk megúszhatják? Hogyan kerülhetik el kiadatásukat azok a külföldiek, akik Magyarországon követtek el halált okozó bûncselekményt és elhagyták az országot?" http://hvg.hu/vilag/20100924_kulfoldiek_nalunk_meguszhatjak
-csengõzoli-- 2013 ápr. 02. - 18:35:59
(383/433)
Nyilván nem gyerekeknek szól az a mese,de tényleg engem is felháborít ahogy a sok radikális liberális röhög ezen.
Nem fogják fel,hogy ezzel együtt az egész országon röhögnek,aminek õk is tagjai.
Azt se pontosan értem,hogy hogy veszi a bátorságot egy közszolgálati tévé,hogy egy másik uniós ország miniszterelnökét így állítsa be és kigúnyolja.
A sajátjával azt csinál,amit akar,de másik ország elnökét gúnyolni...
Arról már nem is beszélve,hogy a világban hány és hány borzasztó igazságtalan dolog zajlik.. amiket pl te is említettél.
Állami szinten megy az emberek hlyítése Ausztriában és Németországban is.
Ezért is félelmetes számomra a baloldal.
Döbbenetesen gátlástalan és aljas, minden eszközt bevet csak,hogy megszerezze a hatalmat.
A magyarok jó része meg röhög ezen,hát lelkük rajta, nem vagyunk egy nacionalista nemzet, nem érzünk mi magunkénak semmit,ami a lakáson kívül van.
Emiatt nem is haladunk egy tapodtat sem.
olahmiki1959 2013 ápr. 02. - 17:29:45
(382/433)
Aztán itt van a német közszolgálati tv-ben az úgynevezett "gyerekhíradó", amelyben a magyar alkotmányos helyzettel, európai integrációval, GDP alakulással, alaptörvény módosítással tömik a 8-10 éves gyerekek agyát, - és amelyet a magyar liberális értelmiség természetesen helyeselve figyel, és kommentál, - ahelyett, hogy mindenki kétségbeesetten kiáltana fel, hogy "Könyörgöm, a német meseirodalom az egyik leggazdagabb a világon, a Grimm testvérek, Wilhelm Hauff, vagy E.T.A.Hoffmann meséin nõtt fel az európai gyerekek többsége! Nem ezeket kellene adni a gyerekeknek, szép, tanulságos, megható, elgondolkodtató történeteket, amik segíthetik a gyermekek fogékony lelkének gazdagodását, ahelyett, hogy mindenféle, sokszor még a felnõttek számára is nehezen érthetõ, bonyolult dolgokkal kezdenék mosni az agyukat, már egészen kis korban???"
Arról már nem is beszélek, hogy ha már ilyenkor elkezdik a német gyerekekbe belenevelni az elõítéleteket bizonyos népekkel szemben, akkor mi lesz velük, mire felnõnek?

Megint csak az unalomig ismételt, "lerágott csontig" térek vissza.
Képzeld el, hogy ha - mondjuk - mi csináltunk volna egy olyan gyerek-rajzfilmet, amiben azt fejtegetnénk, hogy "Franciaországban a csúnya rendõr bácsik kitoloncolják az országukból a szegény odamenekült, nehéz sorsú roma családokat, asszonyokkal, gyerekekkel együtt, ahelyett, hogy segítenének nekik, vagy Németországban olyan a közbiztonság, hogy a nyílt utcán lelövik a zsidó iskolák tanárait, - az Európai Unió vezetõ országaiban! - ezért irgum-burgum, piros lapot mutatunk fel ezeknek az országoknak!"

Mit kapnánk a nyakunkba?
A választ mindketten tudjuk...
-csengõzoli-- 2013 ápr. 02. - 16:52:11
(381/433)
Én majd akkor leszek mérges,mikor felmentik azt a Szlovák milliárdos nõt,aki megölt egy családot bebaszva, bekokainozva 200-al.
-csengõzoli-- 2013 ápr. 02. - 16:50:27
(380/433)
:D hát ez már tényleg olyan,mint valami Monty Python abszurd :D
olahmiki1959 2013 ápr. 02. - 16:42:41
(379/433)
Most hallottam a hírekben, hogy Rohác beperli Magyarországot, és kártérítést fog kérni az elõzetesben töltött idõ miatt.
Ugyanakkor, az a vicc, hogy a Fenyõ-gyilkosság miatt továbbra is letartóztatásban marad.

Azt hiszem, lassan eljutunk odáig, hogy éppen ideje lenne írni egy abszurd drámát a napjainkban zajló õrületrõl, ami körülvesz bennünket...
-csengõzoli-- 2013 ápr. 02. - 16:15:42
(378/433)
Hát ez annyira nem lep meg...
Rohác szerintem kapcsolatban áll a titkosszolgálatokkal.
Vagy valamiféle vádalkut kötöttek vagy valamilyen más megegyezés születhetett a háttérben.
Mindenesetre az ürge élete szerintem nem sokat ér, bármikor eltehetik láb alól, túl sokat tud.
olahmiki1959 2013 ápr. 02. - 15:31:16
(377/433)
De hogy én is szolgáljak valami érdekességgel, amit amikor elolvastam, felugrottam a levegõbe, és azóta is ott vagyok, ezt figyeld:

"Felmentették Jozef Rohácot

Megjelent: 2013.04.02. 14:36|Frissült: 2013.04.02. 14:56
Az ítélet jogerõs.

Felmentették Jozef Rohácot az emberölési kísérlet vádja alól kedden Budapesten. A Fõvárosi Ítélõtábla bizonyítottság hiányában döntött így. A bíróság megállapította: jogerõre emelkedett a büntetõeljárást 2012. július 14-én megszüntetõ rendelkezés, amely a robbanóanyaggal, robbanószerrel visszaélés bûntettére vonatkozik. Az ítélet jogerõs.
Az ügyészség a Seres Zoltán elleni, közel 16 évvel ezelõtti sikertelen merényletkísérlettel vádolta meg a szlovák állampolgárságú férfit."

Na, mit szólsz hozzá?
2013, Magyarország...
olahmiki1959 2013 ápr. 02. - 15:26:28
(376/433)
Zoli!

Mindenben igazad van, csak éppen pont ezekben a napokban derült ki, hogy az ír gázoló mégiscsak hajlandó leülni Magyarországon a rá kirótt büntetést, ami mindössze 11 hónap lesz, mert eleve csak 3 évet kapott, Írországban is ült 7 hónapot, és miután jó magaviselet esetén csak 18 hónapot kellett volna ülnie, tehát összesen marad 11 hónap, ami röhej, - szerintem, - két kisgyerek haláláért.

Úgyhogy a felháborodásod teljesen jogos, de úgy néz ki, hogy 13 év után most végre pont kerül az ügy végére, bár szerintem ezzel az ítélettel - ha nem lenne tragikus a dolog, azt mondnám, hogy vicc az egész - adtunk "annak a bizonyosnak" egy pofont.

Az általad felsorolt szempontok mindegyike megérne egy hosszabb eszmecserét, többek között azt, hogy ha egy magyar csinálta volna ugyanezt az EU bármelyik tagországában, és a magyar hatóságok hosszú éveken át csinálták volna ezt a cirkuszt, mindenfélére hivatkozva védtek volna egy gyilkost, akkor mit kaptunk volna a nemzetközi sajtótól, akkor milyen felszólalások témája lett volna a magyar igazságszolgáltatás, jött volna a jogállam megszûnése, a diktatúra felemlegetése, a felemelt ujjakkal való aggódás a hazánkban zajló folyamatok miatt, és a többi, jól ismert fordulat.

De hát, úgy látszik Európában vannak egyenlõ országok, és vannak még egyenlõbbek...
-csengõzoli-- 2013 ápr. 02. - 12:57:25
(375/433)
Javítás: 2000-ben volt a gázolás.
-csengõzoli-- 2013 ápr. 02. - 12:47:50
(374/433)
Ha valami tévés emberke olvassa ezt a fórumot, én javasolnám,hogy errõl az egész Ír gázolós ügyrõl csináljanak már egy mûsort vagy egy filmet.
Annyira furcsállom,hogy bármikor szóba kerül, csak a felszínt karcolgatják, hatásvadász módon csak azzal törõdnek,hogy az apuka könnyei közelrõl meglegyenek,pedig ebben sokkal,de sokkal több van.
Én nagyjából nyomon követtem ennek a 13 évnek az eseményeit, mégsem értem az egészet.
Odáig szerintem mindenki tudja a storyt,hogy Tobin 2010-ben halálra gázolt két kisgyereket, elindult ellene egy eljárás, majd szabadlábra bocsátották óvadék ellenében és hazautazott.
Nem akarok belemenni az ilyenolyan eljárási hibákba,csak elapróznám magam, azonban innentõl kezdve ez az egész átalakult egy döbbenetes, ijesztõ mesévé.
Arra hivatkozva,hogy Írországban nem kapott róla értesítést,hogy börtönbe kéne vonulnia, az Írek elkezdték védeni,hogy neki nem kell börtönbe vonulnia.
Igen, tehát 2008-ban, 8 évvel az eset után még mindig ez a nyilvánvalóan nevetséges jogi kiskapu volt az Írek érve Tobin mellett.
Olyannyira,hogy a legfelsõbb bíróság álláspontja a következõ volt:

"Az ügy 2008. év elején úgy tûnt teljesen reménytelenné válik, hiszen az Ír Legfelsõbb Bíróság végsõ határozatában kimondta, hogy az elkövetõ nem szökött meg Magyarországról - és börtönbe vonulási kötelezettségét sem bizonyos hogy ismeri – és így kiadatásának nincsen helye, úgyszintén Írország sem kívánja végrehajtani a magyar ítéletet."
http://jogimegoldasok.hu/ir-gazolo

Csak így hirtelen,ami felmerült bennem:

-Hogy létezik,hogy Írország ilyen magas szinten foglalkozik egy "szimpla gázoló" ügyével?
-Miért védi?
-Ilyen megtörténhet EURÓPÁBAN,hogy valakit egy uniós országban két gyermek haláláért elítélnek és a saját országa a tények ellenére mintegy felmenti?
-Miért nem vonult börtönbe ott? Az ír hatóságoknak nem kell letartóztatnia azt,akit itthon elítéltek?
-Miért nem lett ebbõl sokkal nagyobb, nemzetközi ügy?
-Hol vannak a jogvédõk ilyenkor?
-Hogy létezik,hogy minisztériumi szinten sem tudtunk semmit elérni 13 évig?
-Írország ezek szerint nem köteles betartani a nemzetközi jogokat?
-Ostoba kiskapukra hivatkozva cinikus válaszokat adhat nekünk?
Azért arra marhára kíváncsi lennék,ha teszemfel egy magyar követte volna el ugyanezt mondjuk Németországban és mi kezdünk kukacoskodni a németekkel, akkor milyen lett volna a hozzáállás.
Hány napon belül lett volna a diplomatánk hazaküldve és az ország diktatúrának kikiáltva.
Könyörgöm valaki készítsen már errõl egy dokumentumfilmet megkérdezve az íreket, az ír hatóságokat, nemzetközi jogászokat stb.
NAgyon érdekelne az ír átlagemberek véleménye is, hogy nekik mit adtak be errõl az ügyrõl, gyanítom nagyokat pislognánk.