Téma: Mokka

seemur 2013 márc. 21. - 08:03:42 Előzmény -csengõzoli--
(353/433)
Szerintem ez mindennapos a különbözõ csatornákon, de te most pont az Atv-t szúrod ide:)
Akkor én meg a Ma reggel (m1 ugye ;))mûsorát hozom fel neked, ahol tegnapelõtt az egyik témában 3 vendéget hívtak meg és 2-nek rosszul mondta (olvasta) a nevét és még a jó reggelt kívánok-ba is belebotlott a nyelve. És akkor mi van?
-csengõzoli-- 2013 márc. 20. - 16:43:03
(352/433)
Az ATV megint kitett magáért.
Úgy gondolták most jól bekérdeznek a válogatott játékosoknak,hisz nálunk a foci is politika függõ, az ellenzék a válogatottat sem tudja magáénak.
A dolog jól sikerült, az ATV -rõl sokadjára derül ki,hogy dilettáns hitgyülis bagázs.
Pedig ehhez aztán nem kellett volna nagy felkészültség...
Ennek ellenére sikerült 3 játékossal úgy "elbeszélgetni",hogy egyiküknek rosszul mondták a nevét, másikuknak rosszul írták a nevét, az összefoglalóban említett évszám sem stimmel , ráadásul a jelenlegi pontszámunkkal sincsenek tisztában.
Most írhatnám,hogy visszanyalt a fagyi, de ezen már nevetni sincs kedvem.
Hogy lehetnek ennyire amatõrök???? Nem szokás az információkat leellenõrizni?
Szánalmas.
http://comment.blog.hu/2013/03/20/az_atv_dilettans_a_magyar_labdarugok_pimasz_pocsfejek
olahmiki1959 2013 márc. 20. - 15:17:38
(351/433)
Sziasztok!

Mindenkinek, akit érdekel!

Ma este 23.35-kor a PRO-4 csatornán lesz egy 1969-ben készült film Michael Douglas-szel a fõszerepben, a címe: Lázadásom kora.

Én soha nem hallottam errõl a filmrõl, Douglas egy vietnami háborúba készülõ srácot játszik, és miután több, mint 40 évvel ezelõtt készült a film, Douglas kinézetre is egészen fiatal lehet benne.
Ha másért nem, már csak ezért is érdemes talán megnézni, legalábbis szerintem.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 márc. 20. - 09:05:35
(350/433)
Túl sok az ilyen arc nélküli a magyar politikában, túl sok.
Emiatt nem is idegesítem már magam, itt soha sem fog semmi változni.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 20. - 09:02:08
(349/433)
Valahol a természet igazságos. Ugyanis akármit mond egy ilyen szanyiféle, az arcát nem takarhatja el. És, ha valakinek egy minimális ítélõképessége és emberismerete van, annak egy ilyen arc szerû képzõdmény mindent elárul.
Aki pedig az arca helyén valami hasonlót visel, az természetesen szimpatizál vele. Annak imponál az a mérhetetlenül primitív stílus, ami erre a "baloldali entellektûel"-re jellemzõ.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 20. - 08:10:23
(348/433)
Hihetetlenül aljas ez a büdös proli Szanyi! Rögtön megtalálta a legmegfelelõbb védekezést: a jobbikosok zsidóztak, cigányoztak, azért mutatott be. Ekkora ordas hazugságot volt pofája elhinteni. Ez a két szó a Jolly Joker. Ezzel mindent le lehet ma nálunk tromfolni.
Az más kérdés, hogy ott a felvétel és azon ez az ominózus két szó egyáltalán nem hangzik el. Viszont akik ezt szerették volna hallani, azokat ez egyáltalán nem zavarja, antiszemitáznak, rasszistáznak nyugodt lélekkel tovább.
Sz Peter 2013 márc. 19. - 15:48:41
(347/433)
Én konkrétan (nemzetközi) törvényt hoznék arról, hogy bármilyen nemzet zászlajának égetése, bûncselekménynek minõsüljön.
Tehát bárhol a világon!
olahmiki1959 2013 márc. 19. - 14:42:24
(346/433)
"Magyar zászlót égettek Kolozsváron

Megjelent: 2013.03.19. 14:12|Frissült: 2013.03.19. 14:18
A Rapid Bucuresti labdarúgócsapatának szurkolói a kolozsvári CFR elleni vasárnap meccsen egy magyar trikolórt is felgyújtottak."

Ez egy friss, mai hír.

Románia az Európai Unió tagja.

Kíváncsi vagyok, hogy a FIFA, az UEFA, az Unesco, a NATO, az Európai Unió, az ENSZ, a Világbank, a Greenpeace, aztán a Daly Mail, a New York Times, a Corriera Della Sera, a Frankfurter Allgemeine Zeitung, a Washington Post, utána a francia, a német, a brit és az amerikai külügyminiszterek közül hányan fogják - ujjukat figyelmeztetõen felemelve, - kifejezni aggodalmukat ezzel a felháborító jelenséggel kapcsolatban.
Hányan fogják kezdeményezni ezek közül a tekintélyes szervezetek, újságok és nagykövetségek közül a román futballklubok megbüntetését, hányan fogják felvetni Románia esetleges kizárását, vagy tagságának felfüggesztését az Európai Unióban, hányan fognak komoly szankciókat kilátásba helyezni Romániával szemben, és hány országban fogják kihallgatásra berendelni az ottani román nagykövetet?

A válasz elõre borítékolható...
vondermonarchi 2013 márc. 16. - 21:11:02
(345/433)
Az sms-en jót röhögtem, nem is tudom melyik borultagyú hivatalnoknak jutott eszébe ez a megfogalmazás :))

Egyetlen hibát vétett a katasztrófa védelem azt, hogy nem állítottak meg minden kamiont a határokon, mint ahogy pár hete tette pl Szlovénia. Míg kiásnak vagy megmozdítanak egy kamiont addig végeznének 50 személykocsival. Ha van eszük ebbõl majd tanulnak.

Mint ahogy anno az augusztus 20.-i tûzijátéknál is politikai háborút indított a fidesz az mszp ellen, most ez történt fordítva. Tényleg igencsak undorító politikusai vannak Magyarországnak.
grace08 2013 márc. 16. - 20:54:24
(344/433)
Ez nem igaz,mert hivatalosan egyszer sem hangzott el,h
ne üljön senki kocsiba, többek közt ennek is köszönhetõ,
h az emberek nem vették túl komolyan az idõjárásjelentést.
Egyébként ez is hülyeség,mert nagyon sokan nem kockáztattak,
és otthon maradtak. Itt nem a hóeltakarítás volt a fõ probléma, hanem a tájékoztatás hiánya,
fals infok áramlása, szervezetlenség, tehetetlenség, felkészületlenség.
Azzal az sms-sel tegnap este 7 körül meg végképp lejáratták magukat.
stanmore 2013 márc. 14. - 23:28:10
(343/433)
Bruhahaha a jelenlegi kurzus fémjelzõi:Fritz tamás és Szaniszló a kitüntetettek között és a Kárpátia szélsõjobbos és trágár énekese márc 15 alkalmából.
Fritz a nyalizás egysége ill Szaniszló az antiszemita és aki azt hirdette hogy a vörösiszapkatasztrófát az IMF ármány okozta és egyben Nato gépek bombái:)
_goldie_ 2013 márc. 14. - 16:31:23
(342/433)
a fertõzés Budapestrõl indult dec 1-én
"..az elsõ tünetek – hasi panaszok, émelygés, hányinger, hõemelkedés, láz – sem utalnak egyértelmûen a betegségre.."
http://www.origo.hu/itthon/20130313-tombol-a-hepatitisa-budapesten.html
olahmiki1959 2013 márc. 14. - 13:36:04
(341/433)
"h miért kell változtatni? na ez egy jó kérdés..
talán a mindent mozgató pénz(?) miatt
valaki egész biztosan jól jár vele.."

Ez tûnik a legésszerûbb magyarázatnak.
A pénz, meg némelyek saját fontosságának az elõtérbe tolása.
Azok, akik megalkotják ezeket az új nyelvtani és helyesírási szabályokat, - most leszek nagyon demagóg, - évekig bejárnak valamilyen intézetbe, felveszik a fizetésüket, és nagyon jól elvannak.
Aztán jöhet egy pillanat, amikor azt mondhatja az egyikük, hogy:
- Fiúk, most már csináljunk valamit, mutassuk meg, hogy szükség van a munkánkra, egy kicsit alakítgassuk a helyesírási szabályokat, adjunk ki valami kis füzetkét a változtatásokról, aztán néhány évig megint nyugton hagynak bennünket.
Mert mást nem nagyon tudok elképzelni.

Eszembe jut jó sok évvel ezelõttrõl, amikor ugyanígy változtattak a dolgokon, hogy a "mammut" szót, - amit teljesen megszoktunk, és az összes tudományos cikkben, vagy akár kalandregényben így írtak, - hirtelen egy "m"-el, mamutnak kellett írni.
Vagy a "bulldog" kutyafajtát, - ami ráadásul az angol eredetiben is így van írva, - azóta buldog-nak kell írni, ami egy jó nagy marhaság, és logikátlan is.
Ezek szerintem teljesen felesleges, értelmetlen változtatások, nem beszélve arról, hogy sokszor a jót, az évtizedeken át megszokottat egy rosszabb változatra cserélik.

De hát tudjuk: "Buldogok a lelki szegények..." :))
_goldie_ 2013 márc. 14. - 11:38:33
(340/433)
_goldie_ 2013 márc. 14. - 11:34:24
(339/433)
én is gratulálok..azért az se rossz arány
szerintem jól írtad..én is így írnám :)
h miért kell változtatni? na ez egy jó kérdés..
talán a mindent mozgató pénz(?) miatt
valaki egész biztosan jól jár vele..
olahmiki1959 2013 márc. 14. - 11:23:05
(338/433)
Gratulálok!

Én is kitöltöttem,, és 10-bõl 4-et hibáztam.

Elsõ látásra kicsit kaotikus az egész, fõleg a szabálymagyarázatok tûnnek hasraütés-szerûnek.
(Például nem tudom, hogy ezt a szót, - hasraütés-szerû, - jól írtam-e le.)

Aztán azon is elgondolkodtam, - nemcsak most, hanem már a régi szabályváltoztatásoknál is, - hogy ilyenkor mondjuk 100 évre visszamenõleg, minden könyv, újság, folyóirat, regény, verseskötet anyaga, szövege érvénytelenné válik, és hibás lesz?
Mi a fenének kell változtatni eddig jól bevált, mûködõ, mindenki által megszokott dolgokon?...
_goldie_ 2013 márc. 14. - 10:53:59
(337/433)
indulhat a kvíz..? puskázni nem ér! :D
próbáld ki Te is az új szabályok szerinti íráshelyességi tesztet
http://index.hu/belfold/2013/03/13/meg_egy_csavar_a_magyar_helyesirasba/
én kipróbáltam..ééés nem is olyan egyszerû..10bõl 3at hibáztam
..a hetes átlagom nem is rossz az ötös olvasói átlaghoz képest

undorító állapotok
"..Az elmúlt egy hónapban hét alkalommal vonult ki a tûzoltóság a Baross téri aluljáróhoz tûz miatt..A rendõrséget nem érdekli, a közterület-felügyeletet sem..A tûzoltók már nem is szólnak nekik, ezek szerint.." http://index.hu/belfold/budapest/2013/03/12/egnek_a_hajlektalanok_a_baross_teren/

..na és a BKV buszok állapota se semmi..
a szakadó esõben beázó buszokon vizes székeken ülhetünk..persze esernyõ alatt...
a csuklós buszon ma reggel 9 szék tocsogott a víztõl

igen..tudom..mindenkinek más dolog a fontos
kinek ez szúr szemet..kinek más
offtopic
olahmiki1959 2013 márc. 13. - 16:03:01
(336/433)
Szegény Cipõ haláláról jutott eszembe, - Nyugodjék békében!, - hogy aki nálunk kómába esik, annak annyi.
Nem vagyok orvos, nem értek a dologhoz, csak azt vettem észre, - akár Kaszás Attila, vagy Bujtor István halála kapcsán, - hogy aki kómába esik, annak gyakorlatilag vége.
Nálunk nem tudják visszahozni az életbe, egy darabig vegetál, persze harcolnak érte, aztán a szervezete felmondja a szolgálatot, és akkor elveszítjük.
Nem tudom, milyenek a kórházi felszerelések nálunk, idõnként az is elõfordul, hogy fertõzést kap az illetõ, - amit megint csak nem értek, milyen higiéniai körülmények vannak nálunk, hogy egy intenzív osztályon fekvõ beteg, aki ki sem mozdul a szobából, fertõzést kaphat?
Hogyan, és kitõl?
Nincs a nõvérek, orvosok szája elõtt maszk, amikor kezelik?
Nem mosnak kezet, vagy nincs rajtuk kesztyû, amikor hozzányúlnak?

És egy ilyen, országosan ismert ember esetében miért nem konzultálnak a legjobb szívsebészekkel, például Papp Lajossal? Hátha segíthetne valamit?...
olahmiki1959 2013 márc. 13. - 15:51:29
(335/433)
Az a vicces, - és gyomorforgató is egyben, - hogy Natasa most olyanokat nyilatkozik, hogy tulajdonképpen rájött, hogy õ igazából magyar színekben akar versenyezni, visszahúzza ide a szíve, meg a többi megható, szívhez szóló duma.
Holott egyszerûen arról van szó, hogy nem jöttek be a számításai anyagilag, és gyorsan visszatáncolt, mert rájött, hogy ott nem kapnak két kézzel utána, nálunk viszont halálra keresheti magát, - miután minden versenyen jó sok pénzt lehet keresni a gyõzelmekkel, helyezésekkel, plusz még olimpiai bajnokként élete végéig nagyon szép járadékot kap.
Ezért most megpróbálja visszakönyörögni magát.
Eszem ágában nem lenne visszafogadni.
Ha valaki ilyen szépen hátbaszúrja azt az országot, amelyik elõzõleg befogadta, és a feneke alá tolt mindent, az menjen a francba!
Már annak idején is megírtunk róla mindent, amikor elment, az, hogy erre még rá tudott tenni egy lapáttal, az mindennek a teteje!
Nálam abszolút lenullázta magát.
Jól meg kellene büntetni azzal, hogy nem fogadjuk vissza, essen pofára, aki sorozatban ilyen jellemtelen volt.
offtopic
ceia 2013 márc. 13. - 09:34:58
(334/433)
+1
Ki kéne rúgniuk páros lábbal, a köpönyegforgatót.
Egyébként én eleve azt is ellenzem, hogy nemzeti válogatottban külföldiek játszhassanak. ez be kéne tiltani világszerte. Milyen jól mutatna, egy fekete a magyar válogatottban, nézi, amint felkúszik a magyar zászló, és szól a himnusz.. vagy sárga, mindegy, de ez nagyon visszatetszõ dolog.