5/10
Philippe le Bel 2022 dec. 01. - 21:53:27 5/10 Előzmény lvm
(30/30)
Kedves lvm, a film címe alapján vajon milyen hozzáállás lett volna megfelelő? ;)
lvm 2022 dec. 01. - 18:50:09 Előzmény 4427
(29/30)
Pontosítsunk, Szúfi férfi.
lvm 2022 dec. 01. - 18:48:22 Előzmény Philippe le Bel
(28/30)
Sajnálom, ezek szerint semmit sem értettél meg a filmből. Talán hibás volt a hozzáállás. A Koránt, a Bibliát, a Bhagavad-gítát, a Védákat stb., egyszóval bármilyen szentnek tartott iratot, szöveget nem filmekből lehet megtanulni, elolvasni, megérteni, vagy abból "megváltó bölcsességet" kihámozni. Ezt az életből kell megtanulni. A többi csak útmutató. Ez el is hangzott a filmben, csak nem figyeltél eléggé. Ezért van az, hogy semmi sem ment át neked, és emiatt nem tudtad értékelni a filmet sem. Egyébként a film nem is erről szólt, így ne csodálkozz, ha csalódást okozott.
5/10
Philippe le Bel 2022 máj. 02. - 12:39:22 5/10
(27/30)
Általában elvárások nélkül kezdek el filmeket nézni, ennél azonban más volt a helyzet. Gondoltam, megértek majd valamit a Koránból, mert ez eddig kimaradt az olvasmánylistámból. Gyönyörű gondolatokra számítottam, valamiféle megváltó bölcsesség(virág)szirmokra, ehelyett csak csalódást éreztem. És nem csupán azért, mert néhány közhelyen kívül számomra semmi sem jött át a vallás bölcsességeiből (pedig közhelyekből van benne bőven), hanem azért is, mert az összkép olyan volt, mint egy vetetlen ágy. Hiába a jó színészek, ha az ő tehetségük sem tudta elsimítani a rendezés hibáit

SPOILER!

Szinte csak elvarratlan történet-szálakat láttam, és egyszerűen túl sok eseményt és körülményt próbáltak belezsúfolni a filmbe, ami ettől nem színesebb, inkább csak szétforgácsolt lesz.
Értem én, hogy a kamasz fiú szexuális beérése fontos, meg azt is, hogy van egy fiktív bátyja, akinek a nyomába sem érhet, meg azt is, hogy apa a sínekre fekszik, meg még anya kurta felbukkanását is értem, bár az eseméynek kavalkádja itt már kezdi meghaladni a képességeimet, és várom a csattanót, hogy majd biztosan összeáll a kép, mint ahogy a Tarantinonál szokott... De aztán Ibrahim a zsebből megvett cabrióval elindul egy több ezer kilométeres útra úgy, hogy előtte alig tudott autót vezetni, hogy aztán ott meghaljon, na, itt már elveszett a reményem, hogy egy igazán jó filmet látok.

9/10
4427 2015 okt. 19. - 19:30:37 9/10
(26/30)
Egy muzulmán férfi és egy zsidó fiú megható barátságáról. (Párizsban!)
6/10
Sadenal 2013 aug. 22. - 00:39:45 6/10
(25/30)
Sokat vártam tõle, hogy majd jobban tetszeni fog, de végül kicsit csalódtam. Nem érte el a kívánt hatást, sajnos. :(


6/10
Badger 2009 jún. 28. - 10:24:41
(24/30)
Plágium nem plágium, különösebben nem érdekel.
Ez a film az ami. Egy jól leforgatott igazi mese. Én meg mint rendes nézõ hagyom hogy meséljenek nekem. És amíg elhiszem a szereplõknek hogy amit tesznek az tényleg úgy van, addig ez a film jó.

Ugyan már rég láttam, de emlékszem eszembe sem jutott hogy ez most a zsidó-arab problémakörbe tartozna. Talán mert egyik fél irányában sem vagyok elfogult. Én megkajáltam hogy kisfiú, öregember stb. Ok kutya nem volt. Az már valószínû fel tûnt volna.:)
10/10
fredi60 2009 máj. 21. - 16:48:25 10/10 Előzmény zsuti
(23/30)
***SPOILER***
Visszatérve Párizsba átvette Ibrahim boltját. És onnantól kezdve a környéken élõk õt is arabnak "hívták". :)
8/10
zsuti 2009 febr. 08. - 03:22:26 8/10 Előzmény ondok
(22/30)
***SPOILER***

"Miért tette ki a gyereket a kocsiból Ibrahim? Szándékosan öngyilkos akart lenni?Ha igen ,akkor honnan tudta ,hogy még lesz ideje elbúcsúzni? Vagy elõre sejtette ,hogy fel fog borulni a kocsival? "
Véleményem szerint, ha teszem azt magadhoz veszel egy cigány gyereket - jelen esetben ez a hasonlat stimmel -, te nem készítenéd fel elõre a családodat? Talán nem szerencsés csak úgy betoppanni. A pontos okot persze valószínûleg csak a filmkészítõk tudják.

"A másik furcsaság ,hogy egy alig önmagát fenntartó boltocska jövedelmébõl hogyan tellett új autóra ,meg utazásra?"
Kiderül a filmbbõl, hogy alig tengõdik a bolt? Én már nem tudom, régebben láttam. Mindenesetre sokszor meglepõen nagy jövedelmet is tudnak az ilyen kis boltok generálni. Amúgy meg lehetett korábbi megtakarítása is, esetleg eladott valamit. (Jut eszembe, mi lett a bolttal?)
10/10
Planetarium 2009 febr. 08. - 00:45:46 10/10
(21/30)
még nyáron ment késõ este a tévébe és úgy néztem meg hogy épp nem volt mit csinálnom, és hogy nem tudtam semmit az efféle hasonló történetekrõl, feldolgozásokról és/vagy elõzményekrõl. Úgyhogy nagyon tetszett és örülök hogy megnéztem. :)
ondok 2009 jan. 05. - 00:37:36
(20/30)
Lehet ,ha a másik feldolgozást is láttam volna,akkor ez nem tünt volna viszonylag hangulatos érdekes témájúnak.Így viszont nem tudta elrontani teljesen a sztori érdekességét.Ámbár ebben a változatban a vége érthetetlen ,hatásvadász.
3/10
kgyuri0 2009 jan. 05. - 00:16:53 3/10
(19/30)
Én minden áskálódás és értetlenség ellenére kitartok amellett, hogy ez a történet az ÉmilAjar történetének plágiuma. Nem a Momo név a lényeg, hanem a történet, hogy az egyik etnikumú gyereket a másik etnikumú idõs karol fel, és ebbõl következik a nagytaps!
Az OmarSharif-os egy nagy cukorszirup, a SimoneSignoret által játszott Ajar-os pedig valóban megrendítõen õszinte és szívmelengetõ. Csak ismételni tudom, ahogy SimonSignhoret egy heggyel magasabban értékelhetõ OmarSharifnál, ugyan az a viszony a két filmes földolgozás között is.
ondok 2009 jan. 02. - 21:22:05
(18/30)
Valóban nem rossz a film,de azért annyira nem mellbevágó,hiszen szegény ,elhagyott magányos gyerekek,öregek más filmekben is vannak.Hogy ezek egymásra találnak az megható.Egyszerû humanista dolgokat ábrázol a film sallangmentes hangulatos formában.Ámbár õszintén szólva a végét nem igazán értettem--Spoiler :Miért tette ki a gyereket a kocsiból Ibrahim? Szándékosan öngyilkos akart lenni?Ha igen ,akkor honnan tudta ,hogy még lesz ideje elbúcsúzni? Vagy elõre sejtette ,hogy fel fog borulni a kocsival? A másik furcsaság ,hogy egy alig önmagát fenntartó boltocska jövedelmébõl hogyan tellett új autóra ,meg utazásra?--Spoiler vége.
10/10
never4get2 2009 jan. 02. - 21:02:02 10/10
(17/30)
Csodás film!
10/10
igorrr 2009 jan. 02. - 15:22:14 10/10
(16/30)
Én már láttam, kiemelkedõ alkotás. Ajánlom mindenkinek, ma biztos nem talál ennél jobb filmet. 10 pont.
katucka00 2008 nov. 01. - 23:59:07
(15/30)
Kedves mindenki!!!
szeretnék érdeklõdni,hogy esetleg valakinek megvan-e könybe a Korán virágai...nagy rajongó vagyok és szeretném megvásárolni!! vagy esetleg segítséget adhatnátok hol,merre keressem a könyvet!!! antikváriumba,könyvesboltba???
köszönöm
batucada 2008 aug. 23. - 20:29:45
(14/30)
Bár olvastam Émil Ajar könyvét, és egy séta keretében megnézhettem a környéket is, ahol játszódik, bennem nem merült fel, hogy ennek a filmnek köze van ahhoz a regényhez. Én azt gondolom, hogy a Momo név nem plágium, hanem nagyon is tudatosan a film témájához lett kiválasztva: ugyanúgy lehet a zsidó Moses és az arab (török) Mohamed becézése is. Szerintem kézenfekvõ a névválasztás.
zangax 2008 aug. 22. - 21:05:28
(13/30)
Én is igyekszem, de az M2 is jónak ígérkezik közben!
kata-királylány 2008 aug. 22. - 18:59:13
(12/30)
nagyszerû film, érdemes megnézni!
3/10
kgyuri0 2008 máj. 31. - 01:22:17 3/10
(11/30)
Mindenkinek, aki úgy értette, hogy szerintem a film Ajar könyvébõl készült, üzemem, hogy rosszul tetszenek olvasni:
”… ehhez képest itt ellenkezõjére váltott a story, nehezen lennék meggyõzhetõ, hogy ez egy független ötlet. Inkább úgy néz ki a könnyfakasztó történetrõl még egy bõrt le akartak húzni…”
volt szerencsém írhatni.
Lehet, hogy az a könyv volt plágium, amibõl ez a film készült a Schmitt nevû szerzõ megirigyelte a Momo nevet Ajar hõsétõl.
Van ilyen!