mizuki 2008 máj. 23. - 08:36:17
(10/30)
Nagyon tetszett a film, szeretem ezt a hangulatot és mind Omar Sharif , mind Pierre Boulanger lenyûgözött!!

Sajnos a videókazettámból kifogyott a szalag így nem lett meg az utolsó 6 perc, leírná vki??? (onnan, hogy Momo megérkezett Sharif betegágyához...)
8/10
efes 2008 máj. 18. - 17:48:05 8/10 Előzmény perry
(9/30)
Továbbá a Végtelen történetes Michael Ende is írt egy Momo címû könyvet, amit sokkal jobban is szeretek a Neverending Storynál, de az más.

A fiú neve Moses Schmitt volt, így az Emanuel Schmitt nevû szerzõ lesz a tuti befutó, plusz akkor már megteszem õt tétre, helyre is.
8/10
perry 2008 máj. 18. - 16:54:26 8/10
(8/30)
kgyurinulla szerint ez E.A. bár szerintem hangyányit tévedett a mi nagy irodalomtörténészünk :)
Lisa111 2008 máj. 18. - 15:26:39
(7/30)
Én úgy tudtam a könyv szerzõje Eric Emanuel Schmitt, remélem jól írtam le a nevét.
8/10
efes 2008 máj. 18. - 14:12:51 8/10
(6/30)
Ez a film tényleg Ajar könyvébõl készült? Nem tudtam, mivel nem olvastam.

Viszont nagyon szép volt a film, és milyen jó volt Omar Shariff!
10/10
Harlekino 2008 máj. 18. - 12:43:37 10/10
(5/30)
Nekem tetszett a film. Szerintem nagyon jó történet volt, kicsit vidám, végén kicsit szomorú, de elgondolkodtató. Az este kíváncsian vártam a kezdetét, és nem bántam meg.
3/10
kgyuri0 2008 máj. 18. - 01:21:13 3/10
(4/30)
Csak arra vagyok kiváncsi miért nincs említés sem egy könyvrõl (Émil Ajar: Elõttem az élet), most tudtam meg, hogy É. Ajar azonos Romain Garryval, aki viszont olyan valahai kurzuskönyvet írt, mint Lady L. ez nekem nem tetszett különösebben, de az Ajar néven elkövetett Elõttem az élet letehetetlen volt. Elég sok botrányt kavart, 1975-ben mégis megkapta a Goncourt díjat. Az író franciába szakadt orosz zsidó, mint Chagalle. Abból is készült film, Simone Signoret fõszereplésével. Abban a storyban Momo nevû kis arab gyereket egy qrvagyerekek tartására üzletszerûen vállalkozó valahai qrva (Róza mama), a kiérdemesült öreg zsidóasszony neveli, ehhez képest itt ellenkezõjére váltott a story, nehezen lennék meggyõzhetõ, hogy ez egy független ötlet. Inkább úgy néz ki a könnyfakasztó történetrõl még egy bõrt le akartak húzni, sajátos és nem bíztató, hogy sem a mûsorajánló, sem egyik kritika sem említi az Ajar féle storyt. Ez nem szemérem, hanem sunyiság, gondoltam, félve, hogy az érzelgõsség határán egyensúlyzó történetet fölvizezik és nyakon öntve egy kis Omar Sharif-os sziruppal, megpróbálják újra elsütni. Rossz elõérzetem bejött ötlettelen eröltetett történet – pláne ha a régebbihez hasonlítom. Kb olyan óriási a szintkülönbség, mint Simone Signoret és Olmar Sharif között, vagyis hegynyi – a vén bájgúnár hátrányára.
VADÓCFIU 2008 máj. 17. - 21:10:17 Előzmény perry
(3/30)
van a filmben spiritusz......nekem a végefelé már baljós volt a cselekmény.......a film végén lévõ dráma egyenesen a szívemet szorította..meg kell nézni:)nagyon életszagú ha mondhatok ilyet rá.mi ninden történik az életben amirõl nem is tudunk és mégis szomorú és vad:(( 5 ös film!!
8/10
perry 2008 máj. 17. - 09:30:17 8/10 Előzmény Sliyu
(2/30)
A film átível korokon és társadalmakon.Túl politikán zsidó és arab konfliktuson. Valami nagyon szívmelengetõ és szavakban nehezen kifejezhetõ humánumot közvetít. Elmondva azt, hogy rossz a magány és az öregség az életünk alkonyán. Lehetünk elveszettek nagyon fiatalon is
és talán az ember olyan is, hogy képes szeretetet adni a másiknak, becsülni a jóságot. Ebben a kaotikus rohanó mai világunkban.
Semmi különleges nincs ebben a filmben csak egy örökérvényû történet és Omar Sharif ez a jobb sorsra érdemes arab szármázasu színész, akinek tehetségét a filmesek romatikus és kalandfilmekre pazarolták. Valamint Pierre Boulanger egy gyermekember, aki önmagán túl még egy jó adag színészi tehetséggel is meg van áldva.
Így hát, nézzünk filmet az életrõl és 1 percre felejtkezzünk meg a "magas mûvészetekrõl", merüljünk el az érzések, érzelmek tengerében, hiszen olyan jó megmártózni benne néha- néha.
Sliyu 2008 febr. 23. - 15:24:29
(1/30)
Nekem nagyon tetszett! Szerintem érdemes megnézni, fõleg azoknak akik szeretik a komolyabb témájú filmeket.