Morgo54 2022 júl. 19. - 16:36:40 Előzmény Morgo54
(34/34)
Bocs, rosszat írtam, a 20 év múlva a három testőr folytatása, a Monte Cristo-é a Holt kéz.
Morgo54 2022 jún. 29. - 20:18:22 Előzmény Edmond Dantes
(32/34)
A folytatást a 20 év múlva címen keresd.
Edmond Dantes 2022 jún. 04. - 08:51:58 Előzmény lonapost
(31/34)
Milyen régen írtam ebbe a topikba ... de itt vagyok :-) Szerintem időben, terjedelemben ez lehetett:
https://www.imdb.com/title/tt0148018/fullcredits
napraforgó 2022 jún. 02. - 11:00:49
(30/34)
lonapost 2022 jún. 01. - 10:53:55 Előzmény Edmond Dantes
(29/34)
Én is láttam a 60-as években azt a sorozatot, talán olasz volt. Az volt az összes közül a legjobb, és valóban a regényhez legjobban hasonlított. Nagyon jók voltak a szereplők is kiválasztva.
10/10
DarkGirl 2014 jún. 20. - 19:00:05 10/10
(28/34)
Minden részét láttam,nagyon jó volt! :)
10/10
10/10
Hana05 2014 jún. 18. - 18:57:26 10/10
(27/34)
Nagyon jó sorozat! Tudom, hogy a könyvhöz képest ebbõl sok minden kimaradt és máshogy történt, de ez most akkor is meghozta a kedvem az elolvasásához :)
Edmond Dantes 2014 máj. 12. - 11:30:55
(26/34)
Ha a nicknevem jogán :) meg amúgy is hozzászólhatok:
Kölyökkorom óta kedvencem a regény. A 60-as évek közepén ment a TV-ben egy sorozat (talán angol?), az maradt meg bennem h az a sorozat törekedett a leghitelesebben/legrészletesebben a regényfolyam feldolgozására és a karakterek kibontására. Még nem ástam be magam IMDb-be, talán fellelhetõ, melyik (volt) az. Lehet h ma már az se tetszene, nem tudom. Minden egyéb általam látott feldolgozás, a Depardieu-set is beleértve, többé-kevésbé ostoba zanza, leegyszerûsített, rosszabb esetben átírt zagyvalék és/vagy jutalomszerep Marais-nek stb. A Depardieu-srõl itt már írtam, ld. 22-es hsz-t, fenntartom, nagyon is.

Világ ura: a szüleim -szintén még tini koromban- felhajtottak valahonnan egy ilyen címû "mûvet" v annak valamilyen zanzáját (rég volt...), hááát, amennyire emlékszem, számomra valami rettenet volt. Dumas-hoz köze nincs, el sem tudom képzelni, hogyan hozhatta össze tákolmányát a szerzõ még Dumas életében (szerzõi jogok stb.), talán egy irodalomtörténész többet tudhat errõl.
Forrás itt (is): http://hu.wikipedia.org/wiki/Alexandre_Dumas_(%C3%ADr%C3%B3,_1802%E2%80%931870)
meg itt (is)
http://de.wikipedia.org/wiki/Der_Herr_der_Welt_(M%C3%BCtzelburg)
Valóban, a Dumas-regény vége nem varr el minden szálat, olyan mint sok mai film = meghagyja a folytatás lehetõségét számos továbbélõ fõ karakter révén, de a Dumas-folytatás elmaradt. A Mützelburg-férc semmiképpen nem az és fõleg: emlékeim szt méltatlan az alapmûhöz.
filoszemitabélus 2014 máj. 07. - 12:31:32
(25/34)
A regényalak Edmond Dantes alias Gróf Monte Cristo egy kimondottan szép és finom, elegáns megjelenésû férfi.
Depardieu-ról elmondhatunk bármit, csak éppen ezeket a tulajdonságokat nem. Akármilyen jó színész ezt nem tudja magáról elhitetni.
Van az ellenkezõjére is példa: a "Quo Vadis" lengyel filmváltozatában (tökéletes adaptációja a regénynek) a nem különösebben jóképû Boguslaw Linda el tudja magáról hitetni, hogy õ kora legszebb férfija Petronius.
10/10
MegLes 2013 okt. 16. - 19:11:35 10/10
(24/34)
Ez is "csak" egy film , egy mûvészeti alkotás, egy regény után - és ugye azt tudhatjuk a csak egy kupléból, hogy : "Stux, maga jobb, mint egy Dumas - regény ..." Mint minden ezen a Földön, ez sem tökéletes - de azért lehet használni valamire . Adott esetekben segíthet is - nem tökéletes embereken .
Jobb a jó részét figyelembe venni annak, aminek csak lehetséges .
A magyar szinkron , szokás szerint , csodákat mûvel - IGAZÁN ESHETNE TÖBB JÓ SZÓ RÓLA , ÁLTALÁBAN ...
Az eredeti szereplõk is karakteresek , a kosztümös - jelleg jólesik . És az, hogy egyáltalán sorozat készült a mûbõl, ráadásul éppen francia .
Szerintem Depardieu annyit tett bele ,amennyit kellett, tudott . Ismerve õt, volt honnan merítenie a saját életébõl és személyiségébõl is .
Edmond Dantes az egyik , a sok közül , ami , véleményem szerint, abszolút az õ szerepe .
Többek között, erre is õ , Gerard Depardieu született .
6/10
calibos 2013 okt. 10. - 03:40:11 6/10
(23/34)
Nem olvastam a könyvet de elfogom egyszer.
Megnéztem ezt a változatot is, több szempontból nem tetszik ez verzió:-(

Szeretem Depardiau-t jó színésznek tartom de itt ez a bosszúálló szerep nagyon rosszul áll neki, vagy csak szar forgatókönyvet kapott, pont az õ karakterének állna a szerep, mégis alig hozza a kötelezõt. Olyan jeleneteknél amikor a sötét, drámai mimikára lenne szükség olyan pofát vág mint egy óvodás kiskölyök. Nem igazán tud azonosulni a karakterrel.

Néhány fontos mellékszereplõnek alig van szerepe pl. Fernand De Morcerf, alig szerepel, alig megtudni róla valamit.Rutinos színész Jean Rochefort de itt engem nem gyõzz meg.
Edmond Dantes 2013 okt. 09. - 19:53:35
(22/34)
Megnéztem a most is futó sorozat 5-6-7. részét, utolsó/8. rész pénteken. Röviden: ez egy katasztrófa, egy rettenet. Több feldolgozást is láttam már. Azoknál tudni lehetett, hogy közük nincs vagy alig van közük a regényhez, mivel a regényt lehetetlen 90-120 vagy akár 180 percbe tömörítve visszaadni. De ez a terjedelmes feldolgozás azt sugallja, hogy "szöveghû", pedig dehogy. Kb. 15-20% stimmel, a többi zagyva turmix vagy kitalált fordulat. Brrrr.
Pünkösdi Kató 2013 szept. 20. - 21:22:30 Előzmény Edmond Dantes
(21/34)
Értem, köszönöm, hogy megírtad. Én most látom elõször a sorozatot, a regényt nem olvastam. Nemrég készült belõle musical, ezért gondoltam, hogy filmen is szeretném látni. Érdekes a sorozat, izgalmas.
Edmond Dantes 2013 szept. 17. - 21:41:37 Előzmény Pünkösdi Kató
(20/34)
A sorozatot eddig nem láttam, de a regényt elég jól ismerem. Az általad leírtak alapján ez a következõ ügy: Monte Cristo egyik fõ ellensége (elárulója) Danglars, aki idõközben dúsgazdag bankár/tõzsdespekuláns és báró lett. Monte Cristo lefizet egy telegráf kezelõt, hogy az egy spanyolországi lázadásról szóló hamis üzenetet juttasson el a Belügyminisztériumba. A belügyi titkár, Debray (szerepel?) Danglers-né szeretõje és õk a híreket másoknál hamarabb megtudva, másokat megelõzve adják-veszik a részvényeket, amiknek az árfolyama éppen az ilyen hírek hatására megy fel vagy le. Ebbe a buliba beszáll Danglars is és a fenti "úton" értesülve a (másnap hamisnak bizonyuló!) hírrõl, hogy Spanyolországban lázadás tört ki, ügynökein keresztül sietve túlad a spanyol részvényein, hogy ne bukja be azokat vagy kevésbé bukja be mintha nem adta volna el. Másnap viszont kiderül, hogy a hír hamis volt, Spanyolországban minden oké, lázadás nem volt, Danglars pedig a nyomott áron eladott részvényei miatt hatalmasat bukik az üzleten,az áron alul eladott részvényei és az elmaradt haszna miatt: másnap ezek a részvények eredeti áruk fölé ugranak. Az akció tehát Monte Cristo bosszú-akciójának egyik állomása, Danglars anyagi tönkretétele a cél.
Pünkösdi Kató 2013 szept. 13. - 22:50:36
(19/34)
Vki megmagyarázná a részvényes sztorit?
Sajnos a neveket nem tudom. X eladta a részvényeket délután, vkik megvették. De akkor mi volt az a sok hadonászás a papírokkal és dobták be középre? Hiszen akkor még nem tudták a vásárlók vagy a többi részvények, hogy a spanyol részvény semmit sem fog érni. Mivel X - rosszul - tudta, hogy a részvények értéke nulla lesz, ezt el is mondta. Akkor hogyhogy nem mentek neki a vásárlók, hogy értéktelen vackokat adott el? Amikor jött a hír, hogy hamis volt az üzenet, akkor is nagy volt a tömeg, megint csak hadonásztak, a bedobott részvényekkel mi lesz?
(A mai részvényekkel sem foglalkozom, de filmekben már láttam ilyen sztorit, mindig zavaros volt. :((
yuri 2013 aug. 23. - 22:12:00
(18/34)
Köszönöm!
epercs 2013 aug. 23. - 22:05:03
(17/34)
8 részes
yuri 2013 aug. 23. - 21:55:46 Előzmény BradPitt35
(16/34)
Elnézést, én ezt a változatot nem ismertem! Meg tudná valaki mondani, hány részes a film? Köszi!
napraforgó 2013 aug. 22. - 17:50:58
(15/34)
Én a Louis Jourdan fõszereplésével készült 1961-es filmet szeretném látni. Szerintem az volt a legjobb.
The Count of Monte Cristo (1961 film)