Peppo 2012 márc. 11. - 22:50:45
(76/96)
Két órába ezt a történetet nem nagyon lehet belepréselni, és ez meg is látszott a filmen. Egy csomó fontos dolgot egy az egyben kihagytak belõle, és még a fõbb szereplõkre sem nagyon jutott idõ, leszámítva persze Dantest, mert rá szerencsére igen. Az elsõ fele ennek ellenére tetszett, a vége viszont nekem már túl messze volt a könyvtõl, ráadásul az aprólékosan kidolgozott bosszút annyira leegyszerûsítették, hogy az már fájt. Kár érte.
A színészekkel nem volt baj, a mellékszereplõkkel sem nagyon. Zene, látvány átlagos.

Középszerû film. Jóindulatból 10/6.
csilla89 2010 dec. 28. - 11:15:11 Előzmény Wilde
(75/96)
Sziasztok!
Én imádom ezt a könyvet! Nem semmi a története és nagyon izgalmas! Egyik nap nézelõdtem az interneten, és belebotlottam Dumas nevébe, majd a könyv címébe, majd egy újabb névbe: Pierre Picaud. Elkezdtem olvasni róla (sajna nincs túl sok minden) de a lényeg az, hogy Edmund Dantes karaktare, története, vérbosszúja cseppet sem légbõl kapott, sõt nagy vonalaiban igaz!!:-) (na nem úgy, ahogy ebben a filmben van, mert sajna, ez eléggé eltér a könyvtõl) Ha valakit érdekel, szerintem érdemes ránézni az interneten, én teljesen beleborzongtam, hogy nem mese :-)
Wilde 2010 júl. 04. - 19:02:48
(74/96)
Guy Pierce érdekes alak. Nem érdekel, hogy nézz ki, mint sokszor kifejtettem, ezt meghagyom a Találkozások, Reflektor meg még mit tudom én milyen idióta mûsoroknak. Ám jó színész. Nélküle a Mementó vagy a Jóslat nem az lenne. Ha pedig itt ellenszenves......az volt a dolga.
bree-gee 2010 ápr. 15. - 17:52:11
(73/96)
A regény vége *** SPOILER ** röviden (és konyhanyelven :D ), hogy Edmond + Mercédes elbúcsúznak, miután a nõ fia (nem Edmond fia!!!!) elhajózik. Beszélgetnek a múltról, de rájönnek hogy egyszerûen a sors elválasztotta õket, és kész. A nõ sajnálja, hogy annak idején "hûtlen lett" akár csak az emlékéhez is. (Mercédes még mindig szereti a férfit, de az õ érzései már nem olyanok, mint rég).
Késõbb a gróf felszabadítja Haydée-t, de a lány nem akarja elhagyni, mert szereti, amit el is mond neki, aminek a gróf nagyon is örül, és azt mondja "csak te vagy nekem minden ezen a világon", aztán elvitorláznak. Vagy ahogy pozsizsuzsi írta, Edmond Mercédes helyett a "ropogós kis rabszolganõje keblén keres boldogságot". :)
Ez miért nem jó happy endnek?

Egyébként nekem Valentine és Morrel a kedvenceim, akikre szinte minden feldolgozás magasról tesz.
9/10
Dudlicsek 2010 ápr. 13. - 12:39:41 9/10
(72/96)
Nagyon jó film, várakozáson felüli.
Caviezel kiváló. És mindenki.

Mindazonáltal nekem õ a leghátborzongatóbb Monte Cristo. Jacques Weber:
8/10
Rahar 2010 ápr. 13. - 00:43:55 8/10
(71/96)
Nekem kifejezetten tetszik ez a film. Szerencsére nem olvastam a könyvet, így nincs olyan problémám, mint a Harry Potter filmeknél, ahol a könyv olvasása után a filmek nagyon nem tetszettek, fõleg az utolsó kettõ. Önmagában a filmnek nagyon jó az alaptörténete és a cselekményvezetése, a színészi játék és a képi megvalósítás is szintén nagyon jó. Nálam 10 pontból 8 pont, megtekintését mindenkinek ajánlom, izgalmas egy film.
10/10
okostodorka 2010 ápr. 11. - 19:42:30 10/10
(70/96)
hát igen a fõ vonalakon kívül nem sok köze van a könyvhöz, de ettõl eltekintve nekem borzasztóan tetszett :) jók a szereplõk meg minden, én akárhányszor leadják megnézem :-D asszem már negyedszer :-)ja és ha megnézzük hogy a többi adón mik a "konkurensei" fõmûsoridõben gyõzike stb akkor meg szinte kéjmámorba nézem :))))
Romantik 2009 nov. 11. - 16:06:38
(69/96)
színes, angol-olasz kalandfilm, 1975
szereplõ(k):
Richard Chamberlain (Edmond Dantes)
Tony Curtis (Fernand Mondego)
Kate Nelligan (Mercedes)
Louis Jourdan (De Villefort)
Angelo Infanti (Jacopo)
Donald Pleasence (Danglars)
Trevor Howard (Abbe Faria)

Forgalmazó: Fantasy Film
Romantik 2009 nov. 11. - 15:28:22 Előzmény dzsanna3
(68/96)
Szijja! Szerintem : Richard Chamberlain a szinész aki egész tökéletesen játsza Monte Cristo grófot.Pussz
1/10
gerawba 2009 okt. 28. - 13:11:41 1/10
(67/96)
Hát ez valami borzalom...
Az oké, hogy nem lehet egy az egyben a könyv cselekményt vászonra vinni, de hogy ilyen csúsztatások legyenek....
Nagy kár érte, hogy hihetetlenül jó könyvbõl egy ilyen sz*r filmet csináltak...
1/10
gerawba 2009 okt. 28. - 13:11:02 1/10
(66/96)
Hát ez valami borzalom...
Az oké, hogy nem lehet egy az egyben a könyv cselekményt vászonra vinni, de hogy csúsztatások legyenek....
Nagy kár érte, hogy hihetetlenül jó könyvbõl egy ilyen sz*r filmet csináltak...
Naphinel 2009 aug. 26. - 09:58:22
(65/96)
Akkor passz, esetleg, ha tv-ben adják...
Mindenesetre sok sikert, remélem megtalálod!
offtopic
dzsanna3 2009 aug. 26. - 05:25:01 Előzmény fredi60
(64/96)
Én általában mindent rosszul tudok, és rossz a memóriám, azért kértem segítséget. De egyvalamiben biztos vagyok, nem ez a színész játszotta azt a Monte Cristo-t, akit én keresek...
Naphinel 2009 aug. 25. - 17:59:22
(63/96)
Akkor valamit nagyon rosszul tudhatsz, mert ebben egy vörös hajú francia színésznõ szerepel az olasz Monte Cristo mellett... :S
Naphinel 2009 aug. 25. - 17:57:39
(62/96)
A Modern Monte Christóra ez jött ki, mint találat.
fredi60 2009 aug. 25. - 12:39:21
(61/96)
Akkor nem a Modern Monte Cristóra gondolsz. Mert az a 20-ik századba lett áthelyezve (ezért is "modern"), így nem lehet ebben a legtöbb hasonlóság a könyvhöz képest.
offtopic
dzsanna3 2009 aug. 25. - 12:26:21 Előzmény Naphinel
(60/96)
Szia

Köszi, de sajna, nem õrá gondoltam - és már bejártam a Google-t is:)
A régiekrõl nincs kép fent - ráadásul, mivel a nevet nem tudom, hát így nehéz :) Monte Cristo-t egy világhírû olasz színész játszotta, Mercedest pedig egy hosszú vörös hajú francia színésznõ, és nálunk is játszották, Modern Monte Cristo volt a címe, és ez a változat állt a legközelebb a regényhez, ezért keresem :)
Naphinel 2009 aug. 24. - 11:11:28
(59/96)
Paul Barge játszotta Edmond Dantes-t. Öhm, porton is fenn van :)
Ha meg gúgliba beírod a színész nevét, képkereséssel megtudod, õ é az. :)

Amúgy õ Paul.
offtopic
dzsanna3 2009 aug. 24. - 00:19:08 Előzmény Naphinel
(58/96)
szia!
köszi a választ, de nem, sajna - idõközben kiderült, hogy az 1968-as, olasz-francia változatot keresem, ami Modern Monte Cristo néven futott... Ha esetleg ebben tudsz segíteni... már megtaláltam az imdb-n, de nincsenek hozzá képek, hogy biztos legyek benne
Naphinel 2009 aug. 23. - 20:09:12
(57/96)
Richard Chamberlaine-re gondolsz?