Joan Fontaine jún. 29. 17:16:01 Előzmény Edmond Dantes
(89/89)
Vagy azért, hogy If várának francia őrei megőszüljenek, mire lefordítják.
Edmond Dantes jún. 26. 08:26:44 Előzmény Joan Fontaine
(88/89)
Faria abbé sok mindent, nyelveket is megtanított Dantesnek a börtönévek alatt ... talán nyelvgyakorlásként írt a falra angolul ;-)
Joan Fontaine jún. 25. 11:29:01
(87/89)
Lehet, hogy a vége miatt kellemes lehet egyeseknek ez a film, én is azt mondom, hogy ha ez nem a Monte Christo grófja lenne, hanem egy szimpla romantikus film, akkor megjárja.
Csakhogy ez egy klasszikus történet, és pont azért olyan a vége, amilyen, mert Dumas mester úgy írta meg, ahogy kellett, hogy történjen. Életszerűbben. 16 év az 16 év, és nem gondolnám, hogy így vissza lehet hozni érzéseket, az emberek változnak, és ezt most tényleg, egyáltalán szabad így átírni? Nem is gondoltam volna, hogy egy forgatókönyv író ilyet megtehet.

"Ja, és még az is egy nagy kérdés, hogy miért ír Edmond Dantes a cella falára angolul. Na elmegy a picsába az összes, aki ezt a szar filmet csinálta. " :)

Ez találó. Ez is egy nagy kérdés a többi fontos kérdés között.
Edmond Dantes máj. 30. 20:54:05 Előzmény TEszter20
(86/89)
Dudlicsek valószínűleg messze jár már 2010 óta, de ha szabad, személyes érintettség :-) okán hozzászólnék. Gyerek voltam még, amikor a tévé a szerintem leghitelesebb sorozatot vetítette, ez lehetett: https://www.imdb.com/title/tt0148018/ ez adta a kezembe a regényt is.
Nem vagyok nosztalgiázós és nem szoktam filmet a regényhez hasonlítani, amiből készült, de a Monte Cristo grófját a maga teljességében egyestés mozifilmbe sűrítve, mai szóval: zanzásítva lehetetlen visszaadni. Nem is szólva arról, hogy mindegyiket, amit az év(tized)ek alatt láttam, többé-kevésbé gyengén vagy még gyengébben át is írták. Lehet, hogy ma már a fenti sorozat is túlhaladott, mert nézetem szerint minden film előbb-utóbb (el)avul, de hogy regényhű volt, az biztos.
TEszter20 máj. 30. 19:27:41 Előzmény Dudlicsek
(85/89)
Kedves Dudlicsek! Számomra egyedül az általad említett J. Webber nőtt fel ehhez a feladathoz, szerephez. A franciák ezzel a minisorozattal mércét állítottak és ezek után nem kellett volna másoknak próbálkozniuk,mert nem léptek a nyomába. Régóta keresem ezt a minisorozatot Vele. Sajnos a tv jó régen nem adta. Sok verzióját leadják,de ezt a francia minisorozatot Webberrel nem. Tudsz esetleg segíteni,hol lehetne beszerezni vagy megnézni? Neten nem találtam nyomát. Köszi előre is.
2/10
pecabot1 2013 aug. 03. - 20:36:32 2/10
(84/89)
A filmben annyira nem az a karakter Edmond Dantes, mint a könyvben! Õ valahogy nem ilyen... Nem is néztem végig.
drkoba 2013 júl. 25. - 22:55:30
(83/89)
Ja, és még az is egy nagy kérdés, hogy miért ír Edmond Dantes a cella falára angolul. Na elmegy a picsába az összes, aki ezt a szar filmet csinálta. Korbácsolja a börtönigazgató??? Ezt a marhaságot ki találta ki? Az egész úgy szar, ahogy van. Borzasztóan szánalmas egy film.
drkoba 2013 júl. 25. - 20:25:44 Előzmény Max_Payne
(82/89)
Nos, ha olvastad volna a könyvet, akkor egészen más lenne a véleményed. Sok helyen megváltoztatták a cselekményt és olyan hülyeségeket írtak a forgatókönyvbe, hogy szegény Dumas forog a sírjában. Katasztrofálisan sz*r film. Az egyik legsz*rabb a sorban. Egy 3 kötetes könyvbõl nem lehet egy ilyen rövid filmet készíteni. Talán a Shogun forgatókönyvíróját és rendezõjét kellene felkérni egy igazi Monte Cristo elkészítésére. Hasonlóan hosszú sorozatban.
10/10
Max_Payne 2013 ápr. 06. - 23:20:28 10/10
(81/89)
Csodálkozom,hogy viszonylag kevesen ismerik ezt a filmet,mert egész egyszerûen olyan remek,hogy mostanában még csak megközelítõleg ilyen jót nem láttam sem a mûfaján/kategóriáján belül, sem minden alkotást együttvéve. Nagyszerû történet,kiváló szereposztás,korhû díszlet: a pontszám,amit adok,nem is lehet más,mint 10/10.
nikoletta793 2013 márc. 19. - 21:11:42 Előzmény user11
(80/89)
fantasztikus volt, ez szinte minden perceben lekotott. el fogom olvasni a konyvet is ez mar egeszen biztos.
mindig is azt gondoltam hogy igazan jo filmek csak konyvekbol szulethetnek. ez itt ra egy jo pelda.
user11 2012 júl. 13. - 23:20:36
(79/89)
Akinek tetszett a film, olvassa el a regényt, sokkal több izgalmat talál, rengeteg szerethetõ mellékszereplõt, sokkal több a szerelem, elegánsabbak a húzásai a fõhõsnek, jobban összefonódó szálak. Jobb a könyv, ez csak egy film.
dantonb 2012 márc. 12. - 22:45:28
(78/89)
Egy 50 évvel ezelötti filmes feldolgozás sokkal jobb volt.
Merryweather 2012 márc. 12. - 21:50:20
(77/89)
Elolvastam idõközben a könyvet és ennek ellenére is nagyon tetszik ez a film.
Peppo 2012 márc. 11. - 22:50:45
(76/89)
Két órába ezt a történetet nem nagyon lehet belepréselni, és ez meg is látszott a filmen. Egy csomó fontos dolgot egy az egyben kihagytak belõle, és még a fõbb szereplõkre sem nagyon jutott idõ, leszámítva persze Dantest, mert rá szerencsére igen. Az elsõ fele ennek ellenére tetszett, a vége viszont nekem már túl messze volt a könyvtõl, ráadásul az aprólékosan kidolgozott bosszút annyira leegyszerûsítették, hogy az már fájt. Kár érte.
A színészekkel nem volt baj, a mellékszereplõkkel sem nagyon. Zene, látvány átlagos.

Középszerû film. Jóindulatból 10/6.
csilla89 2010 dec. 28. - 11:15:11 Előzmény Wilde
(75/89)
Sziasztok!
Én imádom ezt a könyvet! Nem semmi a története és nagyon izgalmas! Egyik nap nézelõdtem az interneten, és belebotlottam Dumas nevébe, majd a könyv címébe, majd egy újabb névbe: Pierre Picaud. Elkezdtem olvasni róla (sajna nincs túl sok minden) de a lényeg az, hogy Edmund Dantes karaktare, története, vérbosszúja cseppet sem légbõl kapott, sõt nagy vonalaiban igaz!!:-) (na nem úgy, ahogy ebben a filmben van, mert sajna, ez eléggé eltér a könyvtõl) Ha valakit érdekel, szerintem érdemes ránézni az interneten, én teljesen beleborzongtam, hogy nem mese :-)
Wilde 2010 júl. 04. - 19:02:48
(74/89)
Guy Pierce érdekes alak. Nem érdekel, hogy nézz ki, mint sokszor kifejtettem, ezt meghagyom a Találkozások, Reflektor meg még mit tudom én milyen idióta mûsoroknak. Ám jó színész. Nélküle a Mementó vagy a Jóslat nem az lenne. Ha pedig itt ellenszenves......az volt a dolga.
bree-gee 2010 ápr. 15. - 17:52:11
(73/89)
A regény vége *** SPOILER ** röviden (és konyhanyelven :D ), hogy Edmond + Mercédes elbúcsúznak, miután a nõ fia (nem Edmond fia!!!!) elhajózik. Beszélgetnek a múltról, de rájönnek hogy egyszerûen a sors elválasztotta õket, és kész. A nõ sajnálja, hogy annak idején "hûtlen lett" akár csak az emlékéhez is. (Mercédes még mindig szereti a férfit, de az õ érzései már nem olyanok, mint rég).
Késõbb a gróf felszabadítja Haydée-t, de a lány nem akarja elhagyni, mert szereti, amit el is mond neki, aminek a gróf nagyon is örül, és azt mondja "csak te vagy nekem minden ezen a világon", aztán elvitorláznak. Vagy ahogy pozsizsuzsi írta, Edmond Mercédes helyett a "ropogós kis rabszolganõje keblén keres boldogságot". :)
Ez miért nem jó happy endnek?

Egyébként nekem Valentine és Morrel a kedvenceim, akikre szinte minden feldolgozás magasról tesz.
9/10
Dudlicsek 2010 ápr. 13. - 12:39:41 9/10
(72/89)
Nagyon jó film, várakozáson felüli.
Caviezel kiváló. És mindenki.

Mindazonáltal nekem õ a leghátborzongatóbb Monte Cristo. Jacques Weber:
8/10
Rahar 2010 ápr. 13. - 00:43:55 8/10
(71/89)
Nekem kifejezetten tetszik ez a film. Szerencsére nem olvastam a könyvet, így nincs olyan problémám, mint a Harry Potter filmeknél, ahol a könyv olvasása után a filmek nagyon nem tetszettek, fõleg az utolsó kettõ. Önmagában a filmnek nagyon jó az alaptörténete és a cselekményvezetése, a színészi játék és a képi megvalósítás is szintén nagyon jó. Nálam 10 pontból 8 pont, megtekintését mindenkinek ajánlom, izgalmas egy film.
10/10
okostodorka 2010 ápr. 11. - 19:42:30 10/10
(70/89)
hát igen a fõ vonalakon kívül nem sok köze van a könyvhöz, de ettõl eltekintve nekem borzasztóan tetszett :) jók a szereplõk meg minden, én akárhányszor leadják megnézem :-D asszem már negyedszer :-)ja és ha megnézzük hogy a többi adón mik a "konkurensei" fõmûsoridõben gyõzike stb akkor meg szinte kéjmámorba nézem :))))