Téma: Mortal Kombat

1/10
parlagfu 2011 júl. 22. - 17:10:58 1/10 Előzmény Ragika
(37/77)
Ez egy botrányosan szar film.
10/10
times84 2011 máj. 07. - 23:50:45 10/10
(36/77)
Én imádom ezt a filmet:)
Pont tegnap emlegettem, hogy de jó lenne megnézni megint...sajnos nem tudtam, hogy vágyam teljesül, így 40 percet késtem:s
9/10
Matthias 2011 ápr. 15. - 16:20:54 9/10 Előzmény Penpumpa
(35/77)
Igazából azt változtatták meg, hogy a Mortal 1 játékban kitana nem szerepelt. De ha már a kivégzéseket felsoroltátok, Shang Tsung kivégzés is van a filmben.
Ragika 2011 jan. 21. - 12:06:13
(34/77)
No igen, hát a Kossuth mozi, mint az elsõ multiplex.. szóval ha most 2011-ben bárkinek bármi baja van ezzel a filmmel, az valószinüleg nem ült ott, akkor a Kossuthban. Max hangerõ szigorúan surroundban, hatalmas vászon, a játékból megismert karakterek, és természetesen magyar felirat, hogy az eredeti nyelven csengjenek fülünkbe a játékban felhangzó szavak, mondatok. Akkoriban minden pénteken az volt a suli utáni program, hogy beültünk a Kossuthba a Mortalra. 7, vagy 11 lett a vége, már nem is tudom.

Egyébként énis azt hittem hogy Linden Ashby vágja a harcmûvészeti dolgokat, de pl imdb-n olvastam talán, hogy e miatt a film miatt tanulta meg a mozdulatokat.
5/10
idõjós1010 2011 jan. 06. - 23:42:31 5/10
(33/77)
"itt a szereplõk inkább színészek mint harcmûvészek"
Ez egy bunyós film, nem színészekkel, sokkal inkább harcmûvészetben jártas emberekkel kellett volna eljátszatni a szerepeket.

No de nem akarok én nagyon kötözködni, mert nem érdemes, s mert tényleg ízlés dolga az egész valahol.
twillight 2011 jan. 06. - 23:22:41
(32/77)
Ki mondta hogy igényel? Csak azt mondtam hogy itt középkategóriás sztárocskák sorjáztak (nyilván nevet és arcot adtak a produkcióhoz, mert Christopher Lambert, Linden Ashbey (na jó, õ kivételesen képzett harcmûvész is), Bridgette Wilson, Mr. Tagawa mind ismert B-arcok, de még a Kano-t játszó fickó is ismerõs lehet pl. a JAG-bõl), ellenben a sok karatefilmmel, ahol névtelen és randa sportolók ugrálnak a vásznon.

A Kickboxerbe direkt nem kötök bele, nyilván ízlés kérdése ki milyen stílust szeret.
5/10
idõjós1010 2011 jan. 06. - 23:12:32 5/10
(31/77)
Számomra egyik harc sem tûnt pörgõsebbnek a másiknál, és különösebb színészi játékot sem igen igényel a film (ugyanis ez nem az a film, nem arra van kihegyezve), szerintem, viszont nem kétlem hogy a mai filmek bunyó jeleneteinek is megvannak a praktikái, hogy mégis hogyan tûnjenek ütõsebbnek régebbi társaiknál, s tetszenek az érveid, elfogadom õket, bár a Kickboxer c film régebbi ennél, mégis számomra sokkal többet ad bunyóban(is).
twillight 2011 jan. 06. - 22:59:49
(30/77)
A bunyók persze hogy mûek, mert élõben hozzák a játék mozdulatait (ami nem rossz teljesítmény úgy hogy emellett nem válik nevetségessé), meg aztán "jól" is kell kinézzen.
De hogy "lassúak" lennének? Elég csak megnézni az utolsó harcot ennek cáfolatára. Na és a vágások is sokat lendítenek a dolgon. Meg hát itt a szereplõk inkább színészek mint harcmûvészek, és a harcokhoz nincs kaszkadõr.

A mai akciófilmekben a jeleneteket szanaszét vágják, azért tûnnek ott a dolgok csak pergõbbnek. Itt erre nem volt szükség. De persze ez egy B mozi, szóval úgy is kell nézni rá. Az olyan filmek, mint a Bûnös Zóna, az Ûrvadász, vagy akár a Szörnyecskék technológiailag valóban a "gagyi" kategória (túl élénk színek, túl sematikus ábrázolás, egyszerû megvalósítások), mégsem mennek ki a divatból.
5/10
idõjós1010 2011 jan. 06. - 22:37:25 5/10 Előzmény Matthias
(29/77)
A bunyók lassúak és mûek, a díszletek meg pont úgy is néznek ki a filmben mint díszletek, s nem igazán van élethû hatásuk. Ez egy régi film, aminek sajnos ezek a dolgok nagyon sokszor vonzatai (tisztelet a kivételnek).
Az tény hogy megvan a film alapfílingje, de ez önmagában kevés, s mára már a filmben bemutatott akciójelenetek bóvlinak tûnnek a maiak mellett.
Ellenben ha pl megnézem a cápa c film elsõ részét, vagy az Alien 1-et nincs az az érzésem hogy egy millió éves filmet nézek (no jó az alien-ben az ûrhajó csöppet gagyi, de amúgy pöpec minden)
De ha már bunyós filmet kell alapul venni akkor meg ott van pl a Kickboxer 1 ami szintén nem egy mai darab. sõt na az a film üt !
twillight 2011 jan. 06. - 22:18:54 Előzmény Penpumpa
(28/77)
Azért van egy pit-fatality, Goro is csinál egy fatalityt a néger srácon, Scropion fatalityje is bent van, nem is szólva Sub-Zeroéról...
9/10
Penpumpa 2011 jan. 06. - 20:35:51 9/10
(27/77)
Szerintem az egyik legjobb videojáték adaptáció, az egyik kedvenc filmjeim közé tartozik. Mikor elõször megnéztem, még olyan 4-5 éves lehettem, és már megragadott az egész film. Az igaz, hogy 1-2 dolgot megváltoztattak, pl. a játékban nem Johnny harcol Goroval, hanem Liu Kang, de ez kit érdekel? Így legalább még több szerepet kaptak Liu Kang társai, és a film miatt lett Johnny a kedvenc figurám. Egyedül annyiban nem hû a játékhoz, hogy nem véres kivégzések, brutális vérengzések, csonttörések, gerinckitépések szerepelnek, hanem csak egyszerû verekedések. És így tökéletes ez a film.
9/10
Matthias 2011 jan. 04. - 08:32:22 9/10
(26/77)
Érdekes, hogy mások is említik a jó öreg megboldogult Kossuth mozit. Én is ott néztem meg elõször, és soha nem felejtem el azt az élményt. Amikor elkezdõdik, és beüvölti, hogy "MORTAL KOMBAT" na ott majdnem kiborultunk a székbõl, de hogy a hajunk hátrafelé lobogott az biztos. És utána a kezdõzene. Csúcs volt.
De az igazság az, hogy bár azóta is az egyik kedvenc akciófilmem, azt tanácsolom mindenkinek, hogy ezt csak eredeti hanggal nézze meg, mert ott jönnek át az erõsségei, szinkronnal talán egyszer láttam, de gagyi.
A filmben meg szerintem minden benne van, ami egy ilyen popcorn akciómoziban benne kell hogy legyen (és szerintem jól megoldva). Iszonyú jó zenék, jó bunyók, jó poénok, jó beszólások, máig emlékezetes mondatok, szép helyszínek, jó rendezés, és Christopher Lambert. És még valami történetféle is van hozzá, bár elismerem, hogy 1-2 kisebb gagyi dolog van benne, de a jó oldalai bõven ellensúlyozzák.
5/10
idõjós1010 2010 dec. 10. - 15:10:14 5/10
(25/77)
Hátmai szemmel elég gagyi ez már. De a zenéje még mindig üt !
Thorstein222 2010 nov. 21. - 02:36:23 Előzmény Ragika
(24/77)
Hát ja ez a film zseniális sztem! Rengetegszer láttam és nem tudom megunni. A 2. rész közel nem ilyen jó, a sorozat meg elég uncsi lett és sokkal gagyibb!
Bogoj 2010 okt. 29. - 13:43:27 Előzmény Ragika
(23/77)
azért jackie csan a 80-as években jött ki a rendõrsztorival, amiben már hanyagolva volt az ütemre bokszolás, mint ahogy a késõbbi filmjeiben is...
twillight 2010 okt. 29. - 13:06:20 Előzmény tomiloki
(22/77)
Mármint minden színész profi harcmûvész volt.
De a) Sonya kétlábas nyaktörése azért spéci fogás b) neki nem is kellett tudnia harcmûvészkedni szerepe szerint.
lotto 2010 okt. 29. - 10:01:46
(21/77)
"Ragika"

A régebbi Van Damme filmeket kihagytad! Na az õ filmjeiben összehasonlíthatatlan mozgáskoreográfiák vtak!

Azokon nõttem föl. A Street fighter tényleg egy vicc vt, de én akkoriban sokkal többet vártam ettõl a filmtõl M.K fan-ként. __de izlések és pofonok ugyebár...

Az M.K Conquest sori viszont nekem bejött.
tomiloki 2010 jún. 21. - 20:41:48
(20/77)
és briggitte wilson kivételével mindenki tudott valami fogást stb
Ragika 2010 jún. 01. - 09:52:26
(19/77)
"Az elsõ viszont nagyon jó,még a gagyi bunyók ellenére is"

Csak szólok, hogy azok a gagyi bunyók alapozták meg az elmúlt 10 év akciófilm termésének fight-jeleneteinek nagy részét. 96-ot írtunk ember, légyszives nézz már körül hogy mi volt az összehasonlítási alap akkoriban? Street fighter? A legnagyobb bukta. Jackie Chan? Ne vicceljünk már az ütemre bunyózással. Mátrix? az meg már +4 év és hidd el, Keanu Reeves NEM tud kungfuzni meg szaltózni. A Mortal Kombatban voltak mosolyogtatós jelenetek, amit talán azzal lehetett volna kiküszöbölni ha Sonya Blade karakterét valami bajnoknõ játsza el, de ettõl függetlenül maga az akció, a párbeszédek, reakciók sõt egyáltalán az ahogy a film visszaadta az egész játék feelingjét, hát az tökéletesre sikerült. Ahoz meg nagyon elvakultnak kell lenni, hogy valaki a 2. részt jobbnak minõsítse az eredetinél.

Az viszont a szánalom csúcsa, hogy 11 év után a DVD megjelenés után 2 hónappal joglejárat miatt nem kapható a 2. rész, a 2 filmet külön megvenni lehetetlenség, csak ha az ember a 2 film 1 doboz pakkot veszi meg. Ennél azért ez a film többet érdemelt volna.
lotto 2010 máj. 11. - 09:11:41
(18/77)
Nagy Mortal-fan voltam mindig, de ez a film 1 zéro!!
[Még a második is jobb volt.]

Viszont a sorozat nagyon bejött, nembeszélve a játékról..]