Mizantropeee 2023 dec. 25. - 18:38:23 Előzmény Zöldmáli
(32/32)
Úgy van. Rendkívül sok baromságot összefirkálnak manapság mindenhol.
Mizantropeee 2023 dec. 25. - 18:35:21
(31/32)
Nem mániákus, hanem mániás. Milyen hülyék írják a filmek rövid tartalmait?
10/10
vizeri 2022 febr. 03. - 22:57:54 10/10
(30/32)
Sztem ez Richard Gere egyik legjobb alakítása.
8/10
Midnight67 2020 máj. 20. - 16:05:14 8/10
(29/32)
A film gyakorlatilag pszichológiai dráma, már ha létezik ilyen műfaj. A romantikus szál számomra másodlagos, hiszen olyat már sokszor láthattunk Richard Gere alakításaiban, mentális betegként ellenben tudtommal nem szerepelt, legalábbis nem rémlik ilyesmi.
Én szeretem ezt a filmet.:)
5/10
sexykex 2019 szept. 09. - 19:12:27 5/10
(28/32)
Nem lenne szabad huszonéves filmeket újranézni. Nekem nem! Mégis többször megteszem, ha emlékeim szerint jó moziról van szó. Valószínűleg én változtam meg, a filmek aligha.
Miután magam is átestem már egy több éves depresszión, úgy vélem a bipoláris zavar mániás része egészen jól lett bemutatva, de a lehangolt periódus sokkal kevésbé sikerült. Természetesen nem ez volt a legnagyobb baj. A valóságot megszépítő, az érzelmekre ható, szerelmes hangulatú filmeknek nagyon fel kell kötni a gatyát, ha nálam célhoz szeretnének érni. Ez teljesen lehetetlen akkor, ha a szereplők szájába adott szavakból és a tettekből nem alakul ki egy valóban szerethető karakter, ráadásul a színész is gyenge. Márpedig Lena Olin botrányosan rossz a pszichiáternő szerepében. Ami jó: a depressziós ember valóban nem fél a haláltól.
Kit Fisto 2019 szept. 07. - 22:59:49
(27/32)
Hulladék. ez azoknak a nőknek tetszik, akiknek tetszik Richard Gere. Nem a filmet nézik, hanem a "pasit" a filmben. Tény, én is vagyok így színésznőkkel. De ha a film nagyon gáz, nincs az a vonzó nő, aki nézhetővé tenné.

Amikor a nő megmenekül az eszelős kezei közül Jonesnak köszönhetően, a megjelenő ápolók Jonest akarják elvinni. Nem a pocsékul kinéző, zavart tekintetű pasast, hanem az elegáns inget és belőtt hajat viselőt. Evidens, pont így néz ki egy pszichiátriai ápolt.. :)


1/10
Judytha 2019 szept. 07. - 22:05:35 1/10
(26/32)
Nagyon jó film is lehetett volna, de nagyon sz@r lett.
stupek2 2018 febr. 07. - 16:35:39
(25/32)
"Mániás depi", meg "orvi"? Milyen nyelven beszéltek Ti?
10/10
Suziy 2014 máj. 05. - 19:01:12 10/10 Előzmény Attila G.
(24/32)
"Viszont aki nekem nagy csalódás volt, az Lena Olin. - Nem feltétlenül a játékával volt bajom. Hitelesen játszotta a kis szürke pszichológusnõ szerepét."
Lena Olin fantasztikusan játszotta el, hogy milyen hivatástudattal kellene rendelkeznie érzelmileg és Fejben egy orvosnak....mint ha csak magát gyógyítaná minden esetben!! Manapság ez így hasonló formában sem hiteles, nem találkozik az ember ilyen orvosokkal akikben humanista emberi (állati, sex), altruista, hedonista jeleket vél felfedezni és hagyjuk ki a valóságból a sex-et. Természetesen a filmben a hatásvadászat miatt az (állati) sex-nek is ott a helye.
(megtalálható a teljes írás, honlap.....)
"A magyar egészségügy jelene és jövõje címmel rendezett elõadást a Semmelweis Egyetemen (.......) a Jövõképp - Fiatalok Magyarországért! Egyesület
A rendezvény elsõ elõadója, Dr. xy elõadásának bevezetõjében hangsúlyozta, az egészségügy jelenkori kérdéseinek vizsgálatakor fontos a múlt akceptálása, vagyis tudni kell, hogy milyen szociális gyökerekbõl táplálkozunk ma. Kiemelte, míg az elõzõ generáció elsõsorban humanista (emberi) és altruista (áldozatkész, önzetlen) neveltetést kapott, addig a 21. század a hedonizmus (az a filozófia, mely szerint az örömök elérése a legfontosabb dolog az életben) évszázadaként fog beíródni a történelembe."

és akkor itt ez a kérdés ; Manapság mit az ami boldoggá teszi az emberek többségét?
Hogyan és miképp lehet a boldogságot anyagi javak és Ego nélkül elérni?

- Mi a pénz?

- A pénz jó vagy rossz?

- A pénz boldoggá tesz?

- Jobb lenne a világ pénz nélkül?

- Mi a pénz funkciója a világban?

- Hogyan kerül pénz a társadalomba?

- Mit szimbolizál a pénz?

- Miért jár a pénz?

- Mi határozza meg, hogy valami mennyit ér pénzben kifejezve?

- Mi a különbség a gazdag és a szegény gondolkodása között?

- Csak munkával lehet tisztességesen pénzt keresni?

- Van akkora vagyon, amit tisztességes munkával nem lehet elérni?

- Olyan anyagi helyzetben vagytok, amilyenben lenni akartatok?

- Ha nem, miért nem?

- Van akkora vagyon, amivel nem tudnátok mit kezdeni?
10/10
Suziy 2014 máj. 03. - 17:33:14 10/10 Előzmény Ledina
(23/32)
Reklamálás miatt pontlevonás........PingPong
Zöldmáli 2013 júl. 12. - 23:58:18
(22/32)
Ez a film néhány ponton erõsen emlékeztet a Kern András-Eszenyi Enikõ-féle Sztracsatellára. Még a zongorista/karmester-vonal is stimmel:
http://port.hu/sztracsatella/pls/fi/films.film_page?i_topic_id=2&i_film_id=2385&i_city_id=3372&i_county_id=1

(Talán nem is véletlen. A magyar filmet 2 évvel Mr. Jones után mutatták be.)
10/10
kata3 2013 júl. 12. - 20:19:44 10/10
(21/32)
Zöldmáli 2013 júl. 12. - 20:08:04
(20/32)
"a diagnózis szerint mániákus depresszióban szenved, ám ez mégsem teljesen igaz"

Hát nem. Mert ilyen kórkép nincs. Max. "mániás depresszió" létezik...

Egy ilyen nagy olvasottságú portálon nem kéne ilyen hülyeségeket leírni.
Akit érdekel: http://pszichologia.blog.hu/2006/10/06/manias_depresszio
10/10
felicia68 2013 júl. 11. - 11:16:53 10/10 Előzmény stanmore
(19/32)
Szia!! Én vagyok a hülye?Más a szülészet, más a pszihiátria. Azt nem mondtam, hogy a hozzátartozókkal nem tegezõdhet
De a betegével nem.!Hivatalosan. Más, ha szomszédasszony a páciens..De más beteg elõtt nem..Ugye megbocsátasz, de nem érzem magam hülyének..
10/10
kata3 2013 máj. 02. - 20:25:57 10/10 Előzmény Ledina
(18/32)
Jogodban áll véleményt nyilvánítani. :-) Én pedig adtam rá egy 10-est!
7/10
Attila G. 2013 ápr. 23. - 22:02:36 7/10
(17/32)
Kicsit furcsa, hogy még nem hallottam errõl a filmrõl - legalábbis nem rémlik -; pedig már bõven nagykorú; bár Amerikában még nem biztos...
A hozzászólások számát tekintve, talán ez nem véletlen... A tévécsatornákon sem sûrûn fordult elõ; vagy csak én nem kattantam rá sosem, amikor ment.
Nem mondom, hogy rossz film. 10/7-8 pontot adok rá. Nem döntöttem még el.
Richard Gere játéka szerintem is jó volt, hiteles. - Amúgy valami furcsa hasonlóságot vélek felfedezni közte és Nicolas Cage között. Természetesen nem külsõségbeli különbség; s van köztük cirka 15 év. S mégis... Nem tudom. -

Viszont aki nekem nagy csalódás volt, az Lena Olin. - Nem feltétlenül a játékával volt bajom. Hitelesen játszotta a kis szürke pszichológusnõ szerepét. Hanem csupán azzal; hogy... Kb. 10 évvel idõsebbnek látszott, mint a 6-8 évvel késõbb készült filmjeiben; A kilencedik kapu, Csokoládé. Egyszerûen nem ismertem rá.

Delroy Lindo nagy kedvenc.

Most mást nem tudok hozzáfûzni.
8/10
stanmore 2013 ápr. 23. - 00:08:27 8/10
(16/32)
Egyetértek ,egyébként aki szóvá tette, az kissé hülye lehetett.Másrészt miért ne tegezõdhetne az orvos ,teszem azt pl a feleségét kezeli vagy vezeti le a szülését stb .Azt semmi nem tiltja.Mondjuk a pszichiátriai praxis az kivételes,mert egy amúgy is labilis emberrel nem lehet packázni és függetleníteni magunkat annak állapotára legjobban ható magatartástól,ezt aláírom.
8/10
stanmore 2013 ápr. 23. - 00:03:01 8/10
(15/32)
A film nem rossz,bár a forgatókönyv nem túl izmos.ezt ellensúlyozza R. Gere remek alakítása többek közt.Ki sem néztem volna belõle ezt.Némi áthallás van pl a Charlie és akár a Legénylakás sztorija között ,bár azok jobb filmek erõsebb sztorival.10/8
1/10
Ledina 2013 ápr. 22. - 22:39:51 1/10
(14/32)
Valami borzalmas film. Erõltetett, hiteltelen. Fárasztó és idegesítõ az egész.
10/10
kata3 2013 ápr. 22. - 20:39:01 10/10
(13/32)
Kedvenc film, kedvenc színész és nagyszerû alakítás.
És természetesen mindenkinek jogában áll a filmet megnézni! :-)
Mr. Jones! Mr. Jones! http://www.youtube.com/watch?v=YNOstiAodyM