Téma: Mr. Jones

3/10
cinemad 2023 szept. 06. - 23:11:52 3/10
(19/19)
Nagyon gyenge. (Spoilert tartalmazhat) Az alapanyagba még lehetett volna némi fantázia, bár újdonság nincs: elhagyatott ház a pusztában, kézikamerás rohangálás, ijesztő rituális tárgyak az erdőben (mindet láttuk már). Viszont finoman szólva sem sikerült belőle elfogadhatót sem kihozni. A "túlvilági" részével sincs gondom. Viszont a főhős(ök) (leginkább a férfi) nagyon irritáló. A feje, az életképtelen, szerencsétlen mivolta. (Film elején autóznak az éjszakába, kietlen helyeken, csaj vezet, fáradt, többször elmondja, hogy mindjárt leragadnak a szemei. Ez a szerencsétlen, meg nem az, hogy pihenj egy kicsit, majd én vezetek, hanem mantrázza neki, hogy tartsd nyitva a szemed...) Amit művel, azt meg tényleg hagyjuk, film közben konkrétan úgy voltam vele, remélem jól megkapja a magáét, mert ugye az a sztori, hogy elkezd zaklatni valami visszavonultan élő szerencsétlent, betörnek a házába, ellopják, megrongálják a cuccait, stb. Komolyan egy jóravaló átlagpolgár is elővenné a fészerből a kaszát már a harmadik alkalom után. A sztori iszonyat sovány, a film második fele olyan mintha a rendező és az operatőr epilepsziás rohamot kapott volna forgatás alatt, miközben a kamera forgott, aztán mire magukhoz tértek nem maradt film, ezért kiadták így... (és nem csak a kamerarángatásra gondolok ezalatt, hanem a villogó stroboszkópra, az össze vissza vágásokra és az értelmetlen tébolyra). Félni, izgulni igazából egy percig nem lehet, teljesen tét nélküli az egész (annyi történik, hogy csapkodják az ajtót, meg egy kapucnis influencer szalad feléjük fél percenként egy kamerával, persze bántani nem áll őket szándékában). Amúgy meg ezt a found footage jellegű dolgot borzasztóan nem bírom. Talán egy kezem is sok lenne megszámolni, hogy hányszor sikerült ezzel a megoldással elfogadhatót alkotni a filmtörténelemben. Teljesen értelmetlen és erőltetett jelenetek tucatjai jönnek ki ebből, mert mi a bánatért rohangálna valaki még wc-re is bekapcsolt kamerával. Az itt is többször előforduló jelenet a legtipikusabb, hogy valamiért a szereplő az arcába fordítja a kamerát amikor egyedül van, hogy ugye látszódjon valaki a képen. Miközben nem is videónaplót készít az utókornak vagy tik-tok videót akar megosztani, hanem csak arról van szó, hogy még ez a rendező is felismerte, az milyen hülyén nézne ki, ha öt percig mondjuk a föld felé lenne fordítva a bekapcsolt kamera. És persze kell ezekbe a filmekbe, hogy fél centiről élvezhessük, ahogy a szuszogó hősök taknya-nyála csöpög a kamerába. Na akinek nem ez a fétise, annak valószínű nem érdemes nekifognia az alkotás megtekintésének.
5/10
danek87 2021 júl. 21. - 11:50:24 5/10
(18/19)
Egyszer meg lehet nézni.Plusznak tartom hogy ez olyan FOund-Footage ahol nem a szokásos sztereotíp idegesítő tinibanda kamerasztulását kell nézni,ami az ilyen filmek kötelező velejárója.És ezáltal nincsenek felesleges barmulások,egymás ugratása,dugás, piálás...szóval az ilyen filmek tinik általi felvezetése és irritáló hülyeségei szerencsére kimaradnak.Egy ideig jól van lebegtetve benne az ismeretlen és a misztikum.Ki ez a Mr Jones-Mi ez a Mr Jones...egyáltalán ember vagy miféle különös szerzet?!Több beszámolót is hallhatunk róla de még senki nem látta.Viszont mikor lehull a lepel a titokról hát Jajj!!

SPOILER:

Ez a Doppelgängeres bullshit megoldás nagyon átgondolatlan volt

SPOILER VÉGE

Valahogy az ilyen kézikamerás cuccoknál mindig valami nagyot akarnak durrantani csavarként ami szinte sosem jön össze.Az ide-oda rohangálós katyvasz végét leszámítva egyszer simán nézhető.Nekem 5/10
MH0809 2019 okt. 10. - 15:33:17
(17/19)
Nagyon tetszik a bemutató...semmi sem látszik...
2/10
Warthog82 2018 nov. 04. - 16:40:13 2/10
(16/19)
Gyerekek ez a film..Spoiler is van benne: Nem kezdődik rosszul,de valami ottvar gagyi lesz a történet.Az utolsó 40 perc alig elviselhető kinszenvedés,akkor már azt kivántam bárcsak meghalna mindenki a rendezővel együtt.Az értékelésem: a csaj a két mellére kap 1-1 pontot,az összesen 10/2.
1/10
rebekar 2017 aug. 23. - 15:27:05 1/10
(15/19)
Nosh,sajnos megnéztem ezt a filmet. Nincs értelme. Pedig én szeretem az elvont filmeket de ez.. unalmas,hulyeseg,erthetetlen ez egy olyan film amibe a keszitok valoszinuleg iszonyatosan be voltak gombázva,szét drogozták magukat és halucinálásukba már nem tudtak mit kitalalni! SZÉGYEN HOGY EZT VALAKI JÓVÁHAGYJA HOGY B@ZDMEG EZERT EMBEREK FIZESSENEK VAGY VALMI. MOCSADÉK FILM!
2/10
Semprini 2016 júl. 25. - 14:25:52 2/10
(14/19)
Ez tényleg bûn rossz volt, megérdemli a nézhetetlen minõsítést. A kézikamerás horrorok általában ritkán szoktak jól elsülni, ez pedig még ezen a kategórián belül is a legpocsékabbak közül való. Az még hagyján, hogy nem mutatnak semmit (azaz dehogy hagyján, már emiatt is megérdemelné az egyest!), de még ezt a SEMMIT is olyan idegesítõen rángatózó kameramozgással és villódzó fényeffektusokkal tálalják, amitõl az egész film vizuálisan elviselhetetlen lesz. Hogy maga a sztori is egy totál értelmetlen katyvasz, ezek után kár is említeni, hiszen ez az elképesztõen nívótlan megvalósítás még egy jó sztorit is nézhetetlenné tenne.
Ha mégis kéne valami pozitívumot írni, az az lenne, hogy azért jó néha ilyen ótvar rossz filmeket is megnézni, mert ennek fényében szinte minden más film minimum egy-két klasszissal jobbnak fog tûnni.
1,5/10
sipike1978 2014 nov. 14. - 18:25:44
(13/19)
Ez egy rakás %Tvhj%!!!+)/!%++!.
Dexter082 2014 szept. 23. - 18:28:28
(12/19)
Ennyire én még nem unatkoztam "horror" filmen!
Tényleg nem érdemes megnézni... vagy csak nekem nem jött át :)
1/10
johnny63 2014 aug. 25. - 15:13:16 1/10
(11/19)
Ez a film, 1 halom ....
metalstorm 2014 aug. 22. - 20:22:30
(10/19)
Tisztelt filmrajongók! Elsõ mondatban: "nincs térerõ"... ez már kemény! Elhagyott ház, egy pár...tipikus!
Meghülyülnek,vége... ez BÕVEBBEN a tartalom! De ennyit sem érdemel! Várom a sorozatokat,filmet már nem csinálnak,ez jó példa erre...
kybuck 2014 jún. 02. - 22:23:25 Előzmény Cordelia
(9/19)
Bravó, igen, ez nem az.
Pszichoapu 2014 máj. 29. - 03:42:36 Előzmény Baunilla
(8/19)
Jah, teljesen jogos! Mindig elfelejtem, hogy a fõváros nem a világ közepe. ;)
Cordelia 2014 máj. 28. - 14:36:39 Előzmény kybuck
(7/19)
mert ez a film nem az a Richard Gere-s film?
aggodalmas 2014 máj. 28. - 01:08:01
(6/19)
Múlt héten még adták jópár helyen... Csak nem "érdeklõdés hiányában...?" :o
Baunilla 2014 máj. 22. - 13:40:51
(5/19)
Attól még, hogy Budapesten nem vetítik, nem jelenti azt, hogy sehol.
Pszichoapu 2014 máj. 22. - 08:32:33
(4/19)
Ha május 22. a bemutatás dátuma, akkor mégis miért nem vetítik sehol?
isvaen 2014 máj. 19. - 16:06:31 Előzmény kybuck
(3/19)
francba, pedig már azt hittem, hogy újra kilencvenháromban vagyok
1/10
Kumpirka 2014 máj. 18. - 01:45:27 1/10 Előzmény kybuck
(2/19)
Igen, ezt valóban nagyon fontos volt tudni!
kybuck 2014 máj. 03. - 00:56:25
(1/19)
Volt ezzel a címmel egy közepes dráma Richard Gere-rel, fontos tudni, hogy ez nem az a film.