Téma: Mulan

offtopic
Sz. Péter 2020 szept. 17. - 17:35:35 Előzmény Puzsér Róbert kritikus
(6/26)
Páratlan minőség!
1/10
deadscott 2020 szept. 17. - 15:29:50 1/10
(5/26)
#BoycottMulan
10/10
Puzsér Róbert kritikus 2020 szept. 11. - 17:59:48 10/10
(4/26)
Ide feltöltöttem nektek ne keljen moziban covidosok között nézni: http://indavideo.hu/video/Mulan_Ancinak
9/10
Dorottya Dékány 2020 szept. 11. - 00:59:44 9/10 Előzmény blood.1
(3/26)
Pont hogy nm ez történt, a rendező sokkal jobban ragaszkodott az eredeti balladához, mint a Disney a rajzfilmnél. Persze vannak benne újítások pl.: a varázslónő, de összességében az eredeti balladát szándékozik feldolgozni, melyre rengeteg utalás is van a történetben pl.: az egymás mellett futó nyulak vagy a sztori lezárása, én úgy gondolom, hogy egy élőszereplős változatnak nem kell ragaszkodni minden gyerekes elemhez, ugyanis többségben ezek a remake-k már elsősorban azoknak a felnőtteknek szólnak, akik a meseváltozatot még gyerekként látták, s csak másodsorban a mostani gyerekeknek. De persze ízlések és pofonok, van akinek a komolyabb változat, s van akinek a komolytalanabb fog jobban tetszeni.
9/10
Dorottya Dékány 2020 szept. 11. - 00:54:03 9/10
(2/26)
Szerintem egész jó lett. Nagyon tetszettek az utalások az eredeti balladára (pl.: a két nyúl, a rangról lemondás és a hazatérés stb.), ugyanis látszik, hogy a készítő utána nézett az eredeti történetnek, s nem akart egy tucat Disney másolatot alkotni, mint a többiek. Az is jó, hogy kihagyta a tücsköt (vagy inkább emberré alakította), meg a Mushut, mert szerintem a mesében is enyhén fárasztóak voltak, jobb így, hogy nem mentek el ebbe az irányba. Persze vannak hibái a történetnek, például én úgy gondolom, hogy a harcos társait kicsit jobban bemutathatták volna, valamint ha nem akart a rendező szerelmi szálat az nem baj, de ez a majdnem van, de még sincs kissé felesleges a történet szempontjából. Szerencsére a feminista vonal nem lett túlerőltetve,hanem viszonylag megfelelő arányban lett adagolva. Azonban , akik mindenáron a Disney feeling-et keresik, azoknak meghagyták az eredeti zenéket háttér zenének egyes jelenetekhez, valamint pár jelenet is megmaradt a meséből (pl.: kiképzés egyes részei, lavina, az ellenség vezére, fürdőzés stb.), így végülis ennek a tábornak is próbáltak a kedvében járni, bá ennek ellenére úgy gondolom, hogy sok lesz a nyafi, pedig szerintem hosszú idő óta ez lett az egyik legjobban sikerült remake, de nyilván ízlések és pofonok, bár ne felejtsük, hogy ez egy régi legenda, s nem a Disney találta ki saját kútfőből, így nem feltétlenül az animációs verzióhoz kéne ragaszkodni mindenáron (mégha kedvelhető volt is).
blood.1 2020 szept. 10. - 21:40:09
(1/26)
Értékelendő, ha a rendező elrugaszkodik az eredetitől, de ezt nem a humor és a dalok rovására kell tenni. A Mulán pedig az utóbbi kettőben volt kiemelkedő. Szerintem mindenidők egyik legjobb Disney dala az I'll make out of man vagy a Reflection. Egyik sem hangzik el, pontosítva az utóbbi karaoke verziója félpercig.... Az ősatyák, Mushu vagy az eredeti katonák hiánya pedig a humoron nagyon megmutatkozik. Nem is volt jelent, ahol elmosolyodhattam volna.