Téma: Multik haza!

1/10
M Ingrid 2022 febr. 15. - 17:59:34 1/10
(63/63)
Zavaros, értelmetlen, összefüggéstelen. Részleteiben is szörnyű és együttesen is. Érthetetlen, miért készítenek ilyen filmet. Senki ne nézze meg, csak a mazochisták.
4/10
Bubus53 2017 jún. 24. - 15:27:19 4/10 Előzmény edinam
(62/63)
Én gondolkodom eleget, nem kell nekem ehhez, pláne ilyen, film!
9/10
edinam 2013 jan. 31. - 14:18:23 9/10
(61/63)
Tetszett. Megállítja az embert a rohanó világban és elgondolkodtatja. ...legalábbis engem.
A színészek is jók benne, szóval számomra kellemes perceket szerzett.
user11 2012 júl. 25. - 21:07:31
(60/63)
Ez a film nagyon rendben volt nekem, jó sztori, kellõen ki is bontva, lökött szereplõk, hülye helyzetek, ugyanakkor elég értelmes kérdéseket feszeget, és egy filmhez képest elég mélyre megy. Mindezt még színezi a sok remek színész, (Jude Law eszméletlen jó, Isabelle Huppert meg gyönyörû, bár ebben nincs igazán jó szerepe)és a furi képi megoldások. A legnagyobb jelenet, amikor elköltözik a tûzoltó becses neje, hát Woody Allen nem talál ki ilyet. Nézd meg, de ne Eddie Murphy színvonalra számíts!
catcat 2012 júl. 03. - 12:05:24
(59/63)
gondolkodoo: tökéletesen egyetértek veled és nekem is tetszett :) Jó kis film!
10/10
gondolkodoo 2012 júl. 03. - 10:45:43 10/10
(58/63)
talán kissé ***SPOILER-es***
egyik kedvenc filmem! valóban nem egyszerû értelmezni, ez zavaró lehet, és teljes mértékben meg tudom érteni, ha valaki számára a film összevisszaságnak tûnik. hogy értelmezni tudjuk, szükséges egy fajta világlátás. annak, akit érdekel a buddhizmus, vagy olvasott már mondjuk Eckhart Tollét, nem meglepõ olyan dolgokról hallani, mint hogy minden egy. vagy hogy az elme ámokfutása okozza az emberi szenvedést, ami akkor válik tisztán láthatóvá, ha megállunk egy picit,és csöndben vagyunk, pl. bebújunk egy zsákba, ahol nem ér semmi inger. az elme azonnal el is kezd kattogni, és felszínre kerülnek a félelmeink. az elme kikapcsolása révén élhetõ át a "minden egy" érzése. ezért is ütögetik a fejüket avval az akármivel, addig sem elmében vannak. keleten erre kifinomultabb módszereket alkalmaznak, jóga, meditáció, de a lényeg ugyanaz, még ha a filmbéli technika egy elég bizarr formája is az elme lecsöndesítésének.
a film két idealista útkeresése, Alberté, a "mûvészé", és Tommyé, aki folyton a lét végsõ értelmét kutatja. ha foglalkoztunk már komolyan avval a kérdéssel, hogy van-e értelme a létnek, könnyedén megérthetjük Tommy kétségeit. ha van, nagyszerû, de minden mintha az ellenkezõjét bizonyítaná (hát persze, mert avval az elmével akarjuk megfejteni, ami magát problémát okozza). ha nincs, akkor meg minden mindegy, tök fölösleges bármit is tenni a világ jobbításáért, nyugodtan locsoljuk csak szét a benzint (petrol=benzin!!! nem pedig petróleum!!! nem is értem, hogyan lõhettek a fordítók ekkora bakot). aztán ott van Brad és Dawn, akik a tipikus cinikus idióta üzletembert és cicababa barátnõjét testesítik meg, akiknek mégis valahogyan betör a VALÓSÁG az életükbe, ezáltal az õ életükben is megtörténik a váltás. a film egyik legviccesebb jelenete, amikor Bradet a lételmélet kutatók ráébresztik, mennyire kamu, átlátszó, amit csinál ("mint a story, mint a story, mint a story...").
a végsõ megoldás tehát elengedni a félelmeinket, az elme által gyártott álvalóságot, és egyszerûen lenni, megbocsájtani magunknak és mindenki másnak, és csak örülni a létnek. szerintem errõl szól a film
3/10
-greghouse- 2012 júl. 02. - 21:59:04 3/10
(57/63)
Szegény Dustin Hoffman...nagyon kifogyhatott a pénzbõl, hogy ezt elvállalta...:-/
9/10
zandrs 2012 júl. 02. - 11:12:06 9/10 Előzmény szabolci
(56/63)
jó film, hülye magyar cím.... :)
1/10
szabolci 2012 jan. 02. - 22:14:00 1/10
(55/63)
Nekem nem jött be. Kitartó filmnézö vagyok, nagyon szeretem az abszurdot, de ez 20 perc után teljesen betett. Lehet, hogy hangulat kérdése és kéne adnom egy második esélyt neki, de nem sok esélyt látok rá. Sajnálom.
perry 2011 aug. 28. - 19:35:09 Előzmény port_man
(54/63)
Igen is Ratched fõnõvér :):)
port_man 2011 aug. 28. - 01:30:36 Előzmény perry
(53/63)
Gyanús vagy nekem, jobb lesz ha felbérelsz 2 pszihomókust, hogy kövessenek és figyeljenek. :P
perry 2011 aug. 24. - 00:54:35
(52/63)
Írhattam volna a "monyommal" is foglalkozhatsz:)
Ez csak utalás akart lenni Austin Powers - Aranyszerszám filmjére.
Számomra szórakoztató volt már az elõzõ hsz.ben is megírtam.
Mert ha valaki azt írja mint itt sokan , hogy ezek bárgyú és sületlen dolgok azok tényleg nem találkozhattak még családi veszekedésekkel, kisebbrendûséggel, cezaromániás fõnökkel, bosszúálló másokat lenézõ fórumozóval, szóval
az élettel.
Az, hogy ez az amerikai létforma és az amerikaiak lelki problémájáról szól sokat levon az értékébõl (:)).
Mert ugye ha csak vesszük magunkat: itt minden szép, minden jó, és mindennel +vagyunk elégedve -mondjuk EZT NEM ÉN TALÁLTAM KI.
Az emberek okosak, szépek lelkileg makk egészségesek és természetesen ............:)
port_man 2011 aug. 23. - 23:23:45 Előzmény Ludvik Jahn
(51/63)
Saját magát is kigúnyolta ez a film, azt is sugallva, hogy saját magadat sem kell olyan komolyan venned. Mert akkor fixálódsz valamiben, magadban, magatartásodban. Verd fejbe magad néha egy labdával, hátha kizökkensz, és másképp nézel magadra. :) :P (Mondom én, aki azt hiszi, értett belõle valamit.)
port_man 2011 aug. 23. - 23:20:50 Előzmény Vitereka
(50/63)
Ellenkezõleg, szerintem sok köze van a valósághoz, igazából az volt a mondanivalója hogy nem veszik észre az emberek, minek van köze a valósághoz és minek nem.
port_man 2011 aug. 23. - 23:18:33 Előzmény kgyuri0
(49/63)
:-)))

Ez inkább olyan "intelligens" vígjáték, tehát ne tortadobálásra számítsatok, itt gondolkodni kell ahhoz, hogy nevethess.
port_man 2011 aug. 23. - 23:12:07
(48/63)
A kicsi éneddel? Az van a nagyban? :P Ezt a filmet felvettem, majd megnézem újra. Valóban szórakoztató, emellett néha majdnem kikapcsoltam mégis. Annak bizonyára nem, akinek fogalma sincs, hogy az életében mi miért történik. Itt az van kifigurázva, viccesen, szerintem. Sokan hisznek ezt, azt, amazt, ami nem is úgy van, és igazából rém nevetséges (lenne, ha rájönne). Vagy csak hülyeségeket írkálok, de az élet ilyen, nem kötelezõ érteni. :P
perry 2011 aug. 23. - 21:41:42
(47/63)
Már ha ilyen királyi többesben teccik kérdezni?
perry 2011 aug. 23. - 21:40:46
(46/63)
A kicsi énemmel.
port_man 2011 aug. 23. - 20:58:53 Előzmény perry
(45/63)
Akkor melyik részeddel beszélgessünk?
Ford Mustang 2011 aug. 23. - 15:23:04
(44/63)
Hát, én sem. Nagy színészek, ez igaz. De ha már Hoffman, akkor Éjféli cowboy, Pillangó, Az elnök emberei, Kramer kontra Kramer, Esõember.. tovább nem sorolom. Ha Law, akkor A tehetséges Mr. Ripley, Hideghegy, Aviátor.