4/10
kecsup febr. 05. 07:44:12 4/10
(98/98)
Jaj, ez fájt.
barbarasz jan. 08. 17:26:06 Előzmény DUNAWÖLD
(97/98)
Kicsit beteg a lelkivilágod, ha itt (pláne Murelnél) 😆😀😃politizálsz azaz libsizel, de megsugom narancsos birka (bocs béke)menetet szponzoráló főnik is voltak egykoron libsik. (gooogle a barátod)
ÉS még melegbalárok hangulatát is kedvelték (
Nemrég volt story, abban csúnya brüsszelben kolégium társ, barát EP kepviselő aki ereszen ereszkedett melegorgiáról)kérlek ne libsizz itt pliz..
(Bocsi hozzászólásért)
1/10
DUNAWÖLD 2023 júl. 09. - 10:06:46 1/10 Előzmény trudy
(96/98)
Valakit kikapcsol, màsokban szekunder szégyenérzet. Ez egy ausztrál white trash-film, ön-lejáratàs.
1/10
DUNAWÖLD 2023 máj. 14. - 12:36:23 1/10
(95/98)
"Ausztràlia nyomora" jobb cím lenne
🙏😭
1/10
DUNAWÖLD 2023 márc. 18. - 18:33:08 1/10 Előzmény Paramount Channel
(94/98)
Bizony, az.
A Bazi nagy görög lagzi antikrisztusa.
Ausztràl libsi mocsok.
1/10
offtopic
Paramount Channel 2023 márc. 13. - 16:44:39 1/10
(93/98)
ez egy hányadék!!
9/10
maysee 2022 dec. 07. - 19:56:25 9/10
(92/98)
Zseniális alkotás. Mert tartalmas, és könnyed, felszínes csacsogó, és ízig-vérig dráma, a legkisebb szerep is fantasztikusan kidolgozott, teljes mozi, nagyon jó szórakozás! + sok ABBA.
9/10
Philippe le Bel 2022 máj. 11. - 15:05:05 9/10
(91/98)
Huszonöt év után újra nézve még jobban tetszett a film. Finoman rajzolt karakterek esendőségeikkel, problémáikkal, céljaikkal. Miután előttem már mindent leírtak a hozzászólók, s én ezekkel szinte kivétel nélkül egyetértek, ezért nekem már csak a bólogatás marad.
9/10
trudy 2022 febr. 04. - 11:39:45 9/10
(90/98)
Végre egy film, ami tetszett és ki tudott kapcsolni. Talán nem az a film, amit pár éven belül újranéznék, de a hibáival együtt is megütötte azt a mércét, amitől egy film egyszerre szórakoztató, tartalmas és hangulatos. Inkább "csajos" film, és már nagyon nem hasonlítható össze a ma készülő filmekkel, de ez is egy ékes példa arra, hogy a '90-es évek voltak a filmezés egyik aranykora. Mindenképp kiemelném a kicsit elnagyolt, de nagyon is emberi karaktereket, az itt-ott felbukkanó humort és a nem annyira kiszámítható cselekményt.
10/10
moziMentor 2021 máj. 31. - 13:55:24 10/10
(89/98)
Amikor megkérdezték minden idők egyik legjobb rendezőjét Ridley Scott-ot, hogy melyik a kedvenc filmje, rögtön rávágta: Muriel esküvője. Nem véletlenül! Ha már láttad ajánlom hozzá az elemzésem: https://www.youtube.com/watch?v=eN8DA0qYhJE
6/10
sexykex 2020 júl. 10. - 03:21:17 6/10
(88/98)
Még a békebeli videós korszakomból ismertem ezt a filmet. Nem egy nagy szám, mégis tetszett, úgy ahogy most is. Muriel a vaskos ifjú hölgy a lányok jelentős részéhez hasonlóan változást remélt a házasságtól, noha csak a baj és a gond lesz több. Az ember hosszú-hosszú évek alatt lassan, alig észrevehetően változva idomul a párjához, ha idő előtt el nem válik tőle.
Nagytétény315 2020 febr. 23. - 20:19:54
(87/98)
Na ezt nem tudtam, úgyhogy bocsánat, de számomra értelmezhetetlen volt amiről most kiderült, hogy én tehettem róla. Köszönöm.
Nagytétény315 2020 febr. 23. - 19:51:12 Előzmény warynski
(86/98)
Nem értelek, hogy miért használtál betüket amikor számokkal is ki tudod fejezni magadat!
10/10
gyöngymedve 2018 máj. 13. - 20:29:52 10/10
(85/98)
Kiváló film, igazi problémák, tragédiák, örömök, mint az élet, magunkra vagy a környezetünkre ismerhetünk, és van egy nagyon eltalált egyéni hangulat -- nyilván a zene is segít.
zebrina 2018 jan. 23. - 12:16:38
(84/98)
Hát ez minden, csak nem romantikus vígjáték. Vajon aki ezt írta, látta a filmet?
10/10
Xxy92 2017 ápr. 16. - 22:48:39 10/10
(83/98)
Mikor Bozai József bemondta, hogy Toni Collette-et Kocsis Mariann szinkronizálja, nagyot néztem; el sem tudtam képzelni, hogy kerül Kocsis Mariann hangja egy törékeny, szõke vékony nõhöz. Aztán megláttam, Toni Collette sem volt ám mindig olyan, mint mostanában. Bár nagyon tetszett a kettõsük, hisz a kedvenc színésznõmrõl és a kedvenc szinkronhangomról van szó.
Mindez csak növelte a szememben ezt a filmet, melyet amúgy is lélegzetelállítóan jónak tartok. Muriel helyzetét valójában csak azok tudják átérezni, akik barátok nélkül, csúnyán, családtagok által elnyomva, kilátástalanul élnek. Természetesen egyszerre leírva soknak tûnhet ennyi rossz egy ember életében, de Muriel példájából is láthatjuk, hogy mégsem olyan ritka helyzetrõl van szó. Sõt, azt is láthatjuk, hogy ennél akár rosszabbá is válhat az élet.
Én e film minden egyes percét ittam, és bár januárban láttam, nagyon valószínû, hogy nálam ez lesz az Év Filmje. Kevés filmben találtam meg ennyire önmagam.
Bár az alaptémája az esküvõ, és vannak benne bõven poénok, sem romantikusnak, sem vígjátéknak nem mondanám...

11
(És mint hab, a tortán, megismerhetjük az 1990-es évek Ausztráliáját, rengeteg jó zenével megspékelve)
napraforgó 2017 ápr. 03. - 12:49:30
(82/98)
Olyan sokan mondják, hogy régen halálig tartottak a házasságok. De volt egy mûsor, amiben megmutatták, hogy 150-200 évvel ezelõtt bizony a férfiak nemigen nõsültek 35-40 éves koruk elõtt. Akkor viszont nagyon fiatal lánykákat vettek el. 17-18 éves hajadonokat. Így, amikor a férfiak 10-15-20 évvel késõbb ezért-azért elhaláloztak, a feleségeik még épp virágjukban voltak.... Hát így könnyû, hogy "halálig" tartott egy házasság. A férfinak jóformán már nem is volt ideje megúnni a feleségét... És akkor még nem is beszéltünk a sok szülés közben, után meghalt asszonyról....
Olvashatjuk Balzacnál, Zolánál, stb., hogy a harmincas szépasszonyok mindig tartottak udvarlókat....
Manapság már minimum 50 évet kellene kibirni egymás mellett. Talán nem lehetetlen, én is látok édes, bájos idõs házaspárokat, akik kézenfogva járnak. De ugye nem ez az általános. Manapság már annak is örül az ember, ha legalább a közös gyerekeket fel tudják nevelni együtt... És hány ember kezd ezután egy másik valakivel új kapcsolatot....
mirjan 2017 ápr. 03. - 11:47:15
(81/98)
gladiolus 2015 máj. 17. - 19:43:16
(80/98)
SPOILER***

Az igazság az, hogy amikor a férjjelölt bekerült a képbe, akkor valószínûleg egy kicsit máshova figyeltem, így utólag visszaemlékezve nekem úgy állt össze, hogy õ meg azért akar érdekházasságot kötni, pénzt is áldozva erre, mert ezzel a saját olimpiai nyereségét segítheti elõ,vagy hogy is volt ez? Vagy állampolgárság kellett neki? Most ha megölnek sem emlékszem az okra, csak arra, hogy õ is ugyanolyan erkölcstelen okból házasodott mint Muriel.
Szóval a lényeg, hogy a pasi milyen jogon ítélkezik, amikor õ is korrupt lépésre szánta magát? Szerintem lapítson, és ne ítéljen el másokat. :-)

SPOILER vége***

A testiség kérdésérõl is írtál, hát nem tudom. Ez itt valóban egy kicsit másnak tûnik, mint egy éjszakás kalandnak, de valójában mégsem az, mert azért mélyebb annál, tehát bizonyos szemszögbõl igazad van.

AZ viszont kikívánkozik belõlem, hogy nem biztos, hogy az emberek álszentségbõl ítélik el az egy éjszakás kalandokat, én is elítélem, méghozzá nagyon, de nem álszentségbõl, hanem azért, mert felelõtlenség. Itt betegségekrõl van szó, és ezt az emberek érdekes módon nagyon könnyen elfelejtik. De én ebben nagyon konzervatív vagyok, valószínûleg sokkal konzervatívabb az átlagnál. De akkor sem tudom elképzelni, hogy mindenfajta elõzetes ismeretség nélkül emberek ilyet tesznek, rohadt veszélyes lehet. Még akkor is, ha ismerik egymást,bár akkor azért lehet némileg intézkedni. És engem ilyen esetben nem érdekelne az sem, ha a leendõ szexpartnernek leesne az arca, hogy szeretném tudni, beteg e vagy nem. Akinek leesik ettõl az arca, és nem lehet kölcsönös tiszteleten alapulva ilyesmit kölcsönösen elintézni, az nem szereti igazán a társát, és nem vállal felelõsséget az egészségéért.
gladiolus 2015 máj. 15. - 21:09:20
(79/98)
Megnéztem a filmet, és tetszett, valóban jó. Elsõ ránézésre lagymatag romantikus vígjátéknak tûnhet, de valójában nem az. Sajnos lehet nagyon mélyre kerülni, és olyankor alig akad valaki, aki segít. Férjek ritka esetben, mert ilyenkor szoktátk alkalmatlanná nyilvánítani a feleségüket, és odébb állni.Ilyankor tapasztalja meg az ember, hogy ki barát valójában, és ki látszat hazudozó, mert a látszat hazudozók ilyenkor megbuknak a szûrõn.
Muriel, a tolószékes lány, és Muriel anyja egyaránt uyanazt a mélységet járják meg, ahonnan nagyon nehéz visszajönni, van akinek sikerül, és van akinek nem. De a megoldást csak magunktól várhatjuk, és néha szélsõséges döntéseket kell hoznunk, hogy talpon maradjunk.

Toni Collette-et felhizlalták erre a szerepre, vagy ez maszkmesteri teljesítmény volt? Akárhogy is, remekül játszott, mint mindig.

Csodálkoztam az úszóbajnok férj pálfordulásán, õszintén szólva nem néztem ki belõle ennyi empátiát.