Lojzee 2012 márc. 27. - 23:01:11
(58/98)
Miért nem Fridát tetted ki? 1000× jobb nõ!

:(
Elena* 2012 febr. 15. - 23:31:38
(57/98)
Egyik kedvencem, kitûnõ film az emberi viszonyokról és az életben lényeges dolgokról. 10/10
fishie 2011 okt. 08. - 16:02:23
(56/98)
Nem tudom, hogy miért kell kiakadni azon, ha egy film mûfajilag nem egyértelmûen behatárolható,(ez egyébként az: tragikomédia) miért baj, ha egy film egyszerre szórakoztató és elgondolkodtató is egyben? Hiszen az élet sem fekete-fehér, az elkerülhetetlen tragédiák mellett mindenki megél önfeledt, vidám pillanatokat. Miért baj az, hogy a fõszereplõ eleinte szerencsétlen, álomvilágban él és nem találja a helyét egy isten háta mögötti városkában? Hány ember éli meg ugyanezt nap mint nap? A film nem a fõszereplõ folyamatos bugyutáskodásáról, hanem annak jellemfejlõdésérõl szól. Arról, hogy az élet bizonyos eseményei hogyan változtatják meg az értékrendjét, a realitásérzékét, az õszinte szeretetrõl, igaz barátságról alkotott véleményét. És mindez gátlástalan ausztrál humorba ágyazva, Toni Colette (és színészkollégái) zsenialitásával megfûszerezve... Nagyszerû film, újra meg újra elõvehetõ, tizenötödszörre is élvezhetõ.
A hawaii-on elõadott Abba show jelenetet ha nem láttam már életemben 30-szor, akkor egyszer sem, és a mai napig ha látom, annyira kell rajta röhögnöm, hogy a könnyem is kicsordul. :)
port_boy 2010 júl. 28. - 11:06:39
(55/98)
Megnéztem újra, nem is emlékeztem hogy ennyire szomorkás, érzelmes, a vidámságra emlékeztem.
angyalka85 2010 máj. 03. - 04:45:05
(54/98)
a titok a következõ: kóros önbizalomhiány. és nem agyatlan szõkeség .. ezt tessék megérteni.

befejeztem! :)
angyalka85 2010 máj. 03. - 04:30:30
(53/98)
nincs annál bántóbb és megalázóbb, amikor az úgymond intelligencia hiány (azaz mélyen személyeskedve és lehülyézve) miatt ítélnek el, skatulyáznak be és röhögnek ki a szemedbe és a hátad mögött ... közben pedig nem is az intelligenciáról van szó. dehát .. akinek nincs egy csöppnyi együttérzése sem a lelkében, ezekrõl halvány fogalma sincs.
angyalka85 2010 máj. 03. - 04:13:43
(52/98)
helyes :)
angyalka85 2010 máj. 03. - 04:09:30
(51/98)
az is :) ha tudsz angolul, youtube-on megtalálod.
angyalka85 2010 máj. 03. - 04:09:01
(50/98)
ja, és az sem jellemzõ, hogy totál hülye kérdéseket teszek fel valakinek :))))

pl.: mikor elmegy muriel az uszodába, hogy megismerhesse a férjét, akkor azt kérdezi tõle, hogy õ fekete-e ... (?) nos, ez elég vicces .. :))) ha én ilyet kérdeznék, azt csakis hülyítésbõl tenném, egyértelmûen viccnek szánnám :) de õ elég õszintén kérdezte .. :P
angyalka85 2010 máj. 03. - 04:01:59
(49/98)
hát ... eleinte én sem láttam túl sok értelmet a filmben, csak a puszta együttérzés miatt szerettem meg, ugyanis a beteges hazudozást leszámítva, mintha csak rólam mintázták volna a figurát ... és elmondanám, hogy lehet, hogy az egészséges életû embereknek ez az életszemlélet szánalmas, nevetséges, idegesítõ és elítélésreméltó, de higgyétek el, hogy belülrõl nézve egyáltalán nem az. nagyon nehéz kikupálódni egy ilyen negatív életbõl épeszûen, és ha megpróbálod, akkor is ellened dolgozik mindenki, és állandóan félreérthetõ helyzetbe kerülsz, mások beskatulyáznak, aztán úgy magyarázod ki magad, ahogy akarod, senki nem fog melléd állni. sõt! annál nevetségesebbé teszed magad .... nincs ebben szánalom, csak egy kis empátiát kell nyújtani, õszinte, segítõ kezet.

film: durva, ahogy ezzel a szegény lánnyal elbánnak. az állítólagos barátnõi csúnyán lealázzák, elveszik tõle a virágcsokrot, mert sajnálják tõle. lerázzák, mert nem olyan mint õk, az apja is beégeti idegen emberek elõtt és csak akkor büszke, csak akkor képes szeretni a gyerekeit, ha felmutatnak valamit. így akkor mit csodálkozik mindenki, hogy muriel teljesen belelovalja magát egy álomvilágba? toni colette nagyon hiteles ebben a filmben. nagyon sajnálatraméltó a karaktere. jó munkát végzett, ha a nézõ ezt érzi :))) nagyon gáz, hogy az ilyesmi jelen van egy ember életében ....... nagyon sok a képmutatás. viszont az is durva, hogy muriel annyira a saját világában él, hogy a körülötte lévõ emberek semmit de semmit nem számítanak neki. de nem szándékos kitolásból, egyszerûen nem is érdekli, hogy kivel mi történik, mintha semmit nem észlelne a világból. (néha én is így vagyok ezzel .. )
offtopic
umma 2010 jan. 11. - 16:03:12
(48/98)
Látom, mélyenszántó és lényeglátó érveid vannak....:D
offtopic
umma 2010 jan. 11. - 15:18:39
(47/98)
Észrevettem. A tahóság bármely formája számodra mûvészi. Mint pl. a Koccanás. Épp azért említettem Bochkort, mert fogadok, hogy az efféle paprikajancsi számodra nem ripacs, hanem komoly értékteremtõ...
umma 2010 jan. 11. - 14:39:18
(46/98)
Kedveském, Bochkor Gábor ripacskodása és a rózsaszín mûanyag Barbie-hintó vásári giccs; az Abba hozzájuk képest mûvészi giccs; Zeffirelli filmje pedig a földöntúli harmóniára utal, azt jeleníti meg. Még mindig nem érted, hogy a jel lényege az utalás.
umma 2010 jan. 11. - 13:58:05
(45/98)
Kedvesem, a giccsrõl nem alkottam összefüggõ véleményt - vagy neked egy fél mondatnyi megjegyzés már "giccsrõl alkotott vélemény"-nek számít? Elég kevéssel, a felszínnel is beéred....
A Muriel esküvõje nem sugároz földöntúli harmóniát. Azaz számodra nem giccs. Zeffirelli igen, azaz giccs.... Nos, kedveském, ilyen alapon az egész reneszánsz mûvészetet és Bachot, a barokk egyházi zenét is giccsezd le, légy oly jó....
Az Abba földöntúli harmóniája nem utal semmire, csak ipari termék, bár kétségkívül tetszetõs.
Leírtam: az a lényeg, hogy egy jel mire utal. De nem érted.
moderator2 2010 jan. 11. - 13:06:19
(44/98)
Kedves Felhasználók!

Rendbontás nélkül a filmrõl, ne pedig egymásról!

Köszönöm.
umma 2010 jan. 10. - 17:56:55
(43/98)
Persze, rendben. Annyit azért még hozzátennék - már csak Zeffirelli kapcsán is - hogy ha egy mûalkotás földöntúli harmóniát sugároz, attól még nem giccs. Viszont lehet giccses és hazug akkor is, ha folyton káromkodnak benne, vagy pusztán ennyit közvetít: "büdös koszos bunkó vagyok, dugjunk asszonyállat!" A lényeg, hogy mire utal a harmónia vagy az ordenáré. Ebben a filmben például az Abba zenéje sok és ellentmondásos többletjelentést vesz fel.
offtopic
Rahel 2010 jan. 10. - 17:30:55
(42/98)
-Azért még lehet kötekedni!!:))
offtopic
meszag 2010 jan. 10. - 17:25:40
(41/98)
Abban küldtem. :)
offtopic
Rahel 2010 jan. 10. - 17:25:10
(40/98)
-Off-os téma ez is!!:))
umma 2010 jan. 10. - 17:23:31
(39/98)
Ez volt a vita kiinduló állítása: "az ABBA bizony a zenetörténelem csúcsán foglal helyet....." Nos: a popzenének, mint TÖRTÉNELMI képzõdménynek az ABBA valóban megkerülhetetlen fejezete. Vagyis, a zeneTÖRTÉNETNEK, pontosabban a popzene TÖRTÉNETÉNEK valóban az egyik mérföldköve. Hogy tehetség vagy elmélyültség szempontjából hogyan értékelhetõk, más kérdés.
Az viszont nyilvánvalóan nem véletlen, hogy Muriel éppen ebbe az éterien elvont, csillogóan tiszta világba álmodja magát, ami mentes a valóság minden szennyes terhétõl, csapzott és hájas lúzerségétõl. Az ABBA hatása nyilván éppen ebben rejlett mindenki számára: egy purgált világképet adott, amivel jó azonosulni, mert miattuk a rajongó is tisztábbnak, légiesebbnek érezhette magát.
Hasonlóan a zene és a valóság ütköztetésére épülõ, tinikrõl szóló és meghatározhatatlan zsánerû film a Ghost world, amelyben a vágyakat, álmokat, érzéseket szintén a zene tudja kifejezni. Persze az a mû mintegy a fordítottja ennek: ott fájdalmas, mocskos és mély néger blues a zene; a fõszereplõ nem beolvadni, hanem elkülönülni akar; nem menõpasi, hanem lúzer után fut; nem barátságot szerez, hanem barátságot veszít el. Közös az identitáskeresés, a tétovaság, és hogy mindkét filmben végül felnõttebb és bölcsebb lesz a szereplõ, mint kezdetben volt.