Téma: Mustang

10/10
andretti16 2021 máj. 29. - 22:15:27 10/10
(33/33)
az elsö török koprodukcios filmem. örulök hogy ezzel kezdtem, mivel meglepöen jó film volt.
9/10
euTanázia 2019 máj. 31. - 21:56:05 9/10
(32/33)
Fény és árnyék, egy idegen világ...
Jó film, tetszett.
k11zoltan 2019 ápr. 18. - 17:59:47
(31/33)
Tetszett.
A lányok helyesek voltak. Jól játszottak.
10/10
offtopic
Nótárius 2019 ápr. 15. - 17:36:06 10/10 Előzmény LajtaJ
(30/33)
Ez a baj az ilyen önfelkent megmondóval, hogy miközben mások kultúrájáról mond ítéletet: észre sem veszi, hogy még egy egyszerű kulturált párbeszédre is alkalmatlan! Kéretlenül, és önkényes rámtulajdonításokból kiindulva, csak saját magához kapcsolódva kerengeti unásig ismert mondatait. Az ebbéli egyértelmű visszautasítását pedig modortalanul semmibe veszi, mint afféle kommunikáció-erőszakoló jutalékos bóvli-árus; hogy kiteregethesse az összes, ide nem tartozó portékáját!
*

A csillag azt jelenti, hogy ha továbbra sem tudja visszafogni magát, mit tehetnék mást, olvasatlanul letiltom.

10/10
Nótárius 2019 ápr. 15. - 12:27:33 10/10 Előzmény LajtaJ
(29/33)
Nem is reméltem, hogy ki tudna lépni, a másik félre érdemben nem is reagáló, azt ehelyett az ellentétes sarokba vízionáló, csak a saját koncepcióján belül ődöngő párbeszédképtelenségéből. Nem venném tehát zokon, ha a engem nélkülözve házalna tovább, az ehelyt érdektelen, együttérzés-hiányosan sanda féligazságaival!
10/10
Nótárius 2019 ápr. 15. - 10:45:07 10/10 Előzmény LajtaJ
(28/33)
Ki így, ki úgy látja az élet dolgait.
Van aki a gondolkodási nyitottságában biztos; van aki csak a saját igazában.
Van aki a másik ember szemével is látni próbálja a nem egyszerű dolgokat; van aki csak önmagában sütkérezve ítélkezik.
Van aki egy filmről írja le együttérző gondolatait, van aki csak a saját politikai késztermékével házal.
Az utóbbiak nem különbek bárminemű fundamentalistáknál, és számukra valóban nincs remény.
LajtaJ 2019 ápr. 15. - 01:47:58 Előzmény Nótárius
(27/33)
Ha belegondolunk, hogy az iszlám fundamentalizmus a nyugati országokban élő törökök között milyen népszerű (a választásokon az ott élő törökök gyakorlatilag 100 %-ban az iszlamista pártokra szavaznak), akkor a foltokban meglévő szigetek ellenére sincs remény.
10/10
Nótárius 2019 ápr. 14. - 12:46:58 10/10
(26/33)
Egy más kultúra minden-napjaiba és feszítő ellentmondásaiba, szívszorítóan döbbenetes erejű betekintést engedő film; magával ragadóan hiteles természetességű, önazonos karakterekkel, és a nézőt a történések bensőséges részesévé avató kamerakezeléssel!
A lányok szabad szellemű öntudatossága és életöröme kezdetben szinthogy eredményesen dacolt a rideg kérlelhetetlenségű tradícióval; de aztán sajnos ...

... Ám bármennyire is fojtogatóan megalázó volt, sőt tragikus végletekig is fokozódott a rájuk nehezedő nyomás; még a legfenyegetőbb helyzetek felé sodródva is megőrizték zabolázhatatlan elvágyódásukat és összetartozásuk emberségét. A végig erős feszültséget jólesőn oldotta, de sokszor zavarba ejtő volt, a film egészét, még a legkomorultabb részeinél is átszövő életigenlő derű, humor, önirónia.
Amikor például az asszonyok, a komoly veszélyben lévő lányok védelme érdekében, egészen abszurd találékonysággal, s főként nem kis kockázatot vállalva szétverték az elektromos hálózatot és ekként a férfiak meccs-nézését is; zavartan fogtam vissza nevetésemet.
A vége? A vége az pedig pont így: legalább ennyi eséllyel és ennyi bizonytalansággal lett tökéletes, ahogy azt láthattuk.

Ha egy nép ilyen önreflexíven szembe tud nézni a saját identitásának sötét rögzültségeivel, és ilyen érzékletesen meg tudja jeleníteni az attól való elszakadási vágyát; akkor nem mondhatjuk, hogy nincs remény ...
LajtaJ 2019 ápr. 13. - 18:45:44 Előzmény kesztió
(25/33)
Az teljesen mindegy, hogy a filmben bemutatott lányok az adott időszakban mit akartak, mert a férjhez menetelük után a férfiak uralta iszlám világban úgyis a férjeik fogják megszabni ismét a szabályokat még az európaibb légkörű Isztambulban is.
Ezért az iszlám világot, szellemiséget a lehető legtávolabb kell tartani Európától, hogy a sok nyugati országban, városban már most is létező NOGO zónák ne szaporodjanak tovább, sőt a már most kialakultakat is sikerüljön megszüntetni valahogy.
9/10
kesztió 2019 ápr. 13. - 16:21:09 9/10 Előzmény drProktor
(24/33)
Mondjuk, erősen vizuális alkatként kissé elfogult vagyok, de szerintem a Saul fiának a képi világa az igazán erős. Azon elgondolkoztál például, hogy miért 4:3-os képarányra forgattak, amikor ma már a 2,3:1 illetve a 16:9 az „ipari” szabvány? És az elképesztően, mondhatni már-már idegesítően kis mélységélesség sem volt véletlen: mind-mind azt a célt szolgálták, hogy „beszorítsanak” a filmbe, ne tudd „kívülről” nézni az egészet. Erre a hang már csak „rásegített”, ha jól értem, nálad is roppant eredményesen. (Ez a filmet nem is szabadna tévéről nézni, ez vérbeli mozifilm.)
9/10
kesztió 2019 ápr. 13. - 16:12:45 9/10 Előzmény Gollam24
(23/33)
:D
10/10
Gollam24 2019 ápr. 13. - 14:24:39 10/10 Előzmény LajtaJ
(22/33)
Részvétem, meg a többi veled egy húron pendülő "kollégádnak" is.
Lassan azért ezt már kezeltetni kéne.
9/10
kesztió 2019 ápr. 13. - 12:24:46 9/10 Előzmény LajtaJ
(21/33)
Kedves fórumtársak,
LajtaJ kollégánk sajátos, a film eddigi értelmezései közül talán a legeredetibb nézőponttal örvendeztetett meg bennünket. (Dobpergés)
SPOILER
Szerinte a testvérpár azért szökött meg a börtönként megélt, embertelen iszlám fundamentalizmus elől a nyugati világot szimbolizáló Isztambulba, meert… (Hatásszünet) … a lányok „pontosan ilyen világot akarnak megvalósítani Nyugat-Európában és mifelénk is.”
Zseniális! (Hosszú, lelkes, szűnni nem akaró taps)
10/10
Greeneyed Lady 2019 ápr. 12. - 18:05:13 10/10
(20/33)
Szerintem is nagyon jó film. Egy pillanatra sem lehet unatkozni közben.
9/10
bogotizsolt 2018 nov. 17. - 13:09:47 9/10
(19/33)
nagyon kemény . Nagyon jó film . Nagyon török-balkán . Igazán megérdemli a figyelmet .
8/10
Trivia Showtime 2018 jún. 15. - 13:29:42 8/10 Előzmény pihes
(18/33)
...valóban nincsenek fából... ;)
5/10
pihes 2018 jan. 08. - 14:01:04 5/10
(17/33)
Konkrétan, nincsenek a lányok se fából.
De keveset hoztak ki ebbõl!

5/10
Shaba 2016 ápr. 23. - 15:59:20
(16/33)
A film, a karakterek benne mind: telitalálat.
drProktor 2016 márc. 29. - 22:21:35
(15/33)
Miért hagy hidegen engem a Saul fia címû film Oscar-díja?
Elõször is megneveznék néhány holocaustról szóló filmet, amely nagyon tetszett nekem:
Viszontlátásra gyerekek (Louis Malle), Amen (CostaGavras), Megtorlás(Cosmatos)
esetleg magyar gyártásuak közül: Ötödik pecsét(Fábri), Egy szerelem három éjszakája(RévészGyörgy),
Job lázadása(KabayBarna).
Kifejezetten nem tetszik a Schindler listája, de a Sorstalanság sem
(talán fontos, hogy az utóbbi eredeti, könyv formájában tetszett).
1.Ebbõl látható, hogy elõnyben részesítem a hagyományos, történetmesélõs megközelítést,
ez általában is így van velem, nem kultiválom a modernkedõ bûvészkedést, amit mûvészkedésnek tartok.
2.A Saul fia fõszereplõje számomra sajnálatos módon nem rokonszenves, nem igen tudok empatizálni szélsõséges, avagy megrögzött „ösztön” emberekkel, azt hiszem itt kell ,megjegyeznem, hogy ateista vagyok, azonos rendben ellenzem mind a három monoteista vallást.
3.Szokás dicsérni éppen a film hangtechnikáját pont az az,
amivel kapcsolatban azt jegyeztem meg azonnal a moziból való kilépéskor,
hogy ami engem illet, elõször is megsüketültem volna egy koncentrációs táborban.
Nekem túl hangos volt!
Amikor azt hallottam, hogy a Saul egy török filmmel áll versenyben,
az a sejtelmem keletkezett, hogy az alighanem jobb.
Azóta volt szerencsém látni a Mustangot, meg kellett vallanom, hogy jobbat vártam,
de a Saul fia minõségét minindenképpen megugrotta.
Remek, megindító! Alapfilm, amit sokaknak kötelezõvé kellene tenni.
Van néhány igazán bájos momentum, pl. az, hogy a különben minden ellenszenvet
jogosan kiváltó öregasszony kommandó „megmenti” a lányok helyzetét,
amikor azok eltûztek a futballmeccsre, s félõ, hogy a tévéközvetítést nézõ hímek fölismerik õket.

Én nem vagyok tanár, de ahogy itt valaki említette, magyarként a Saul fiának drukkoltam,
nézõként,gondolkodó,a maga módján felelõsséget vállaló emberként a Mustangnak.
A fölsoroltam megállapítások semmi esetre sem tekinthetõk semmi féle rasszizmusnak,
minden ilyen fölvetést a leghatározottabban visszautasítok.
7/10
NADALFAN 2016 márc. 22. - 19:19:25 7/10
(14/33)
Igazából a film témája ami érdekessé teszi.De látszik hogy fesztiválra készítették ,azért oscart nem érdmelt ,igaz a Sault nem láttam de gyanítóan az sem.A nyugati fogyastztó liberális társadalom nehezen emészti meg ezket a keleten még létezõ tradíciókat,pedig hát igaz régen nálunk is hasonlóan mentek férjhez ,ma meg már férjhez se mennek:)
Sokszor azért erõltetettnek tûnt ,de nem rossz.
7/10.