Téma: Mute

10/10
4anyreg 2019 márc. 02. - 08:30:33 10/10
(3/3)
Számomra érdemes olyan filmre vadászni, amelyik ennyire megosztja az értékelőket, mert gyöngyszemeket lelek közöttük. Ez is az. Fantasztikus színészi játék, elképesztő snittek, és bár lassan indul, a végére nagyon-nagyon össze áll a story. Az elmúlt egy év legjobbja, egyértelműen, örülök, hogy ráleltem.

A Hold-at nagyon szeretem a rendezőtől, és ez valóban nagyon más film, de érdemes követni a fickót.
2/10
nick név 2018 szept. 30. - 22:43:36 2/10
(2/3)
Ez a film se nem sci-fi - illetve maximum olyan minőségben, mint a régi James Bond epizódok a főgonoszok miatt -, végképp nem misztikus film - ezen besorolása a misztikus - és csak annyiban thriller, amennyiben egy inkoherens történet hiteltelen szereplőkkel és 80-90%-ban hiteltelen motivációkkal az tud lenni. És bocsánat, ha "álomfilm", akkor én azt mondom, hogy sokkal inkább az Egy makulátlan elme örök ragyogása, vagy Az álom tudománya - esetleg a John Malkovich menet. Ebben az esetben az van a legközelebb az álomhoz - azt gondolom -, hogy ez a film egy igazi tudatalatti vonatkozású álomfilm. Ez a besorolás a leginkább csak egy eufemizmus a filmmel szemben.
Őszintén nem gondoltam volna, hogy mostanában valami alul fogja múlni számomra a tini-fantasztikus - vagy megint "sci-fi", ugye - a Jupiter felemelkedése elnevezésű "műalkotást", de a fenti filmnek sikerült. A két óra legnagyobb erénye a kék hajú Seyneb Saleh - aki itt tényleg gyönyörű - és ezzel nagyjából mindent el is mondtam az európai koprodukcióban készült USA - hullámos - remekről.
10/10
mozi mosbourne 2018 máj. 19. - 14:36:42 10/10
(1/3)
Látványos, sötét sci-fi, megható történet. Nekem tetszett. :)