warynski 2012 ápr. 11. - 23:15:34 Előzmény Leetargiaa
(70/90)
Nem kell minden filmben egy erõs storynak lennie. Van úgy, hogy a a dolog az emberek egymáshoz való viszonyából, kapcsolatrendszerébõl, pár jó dialógból, hihetõ figurákból, szituációkból, hiteles színészi játékból áll össze. Na, és akkor még ott van a képi látásmód - magyarul fotózás - és a ZENE, ami ebben a filmben nagyon-nagyon ott volt. Nem állítom, hogy egy nagy film volt, nem állítom, hogy a keleti látásmód mellett nem volt leöntve egy kis Hollywooddal, de azért nézhetõ, élvezhetõ volt.
8/10
mushi 2011 nov. 11. - 01:02:33 8/10
(69/90)
az Arnie-t alakító színész egyszerûen lejátszotta Rachel Weiszt és Natalie Portmant is! Zseniális volt! Jude Law pedig helyes, mint mindenhol. :) Egyébként aranyos (mondhatnám, édes) kis történet volt, bár néhol szerintem kezdett ellaposodni, és a rengeteg lassított felvétel egyszerûen kezdett sokszor idegesíteni, de megérte megnézni.
kiol007 2011 okt. 23. - 23:42:25
(68/90)
Tipikus olyan film, amit nem lehet európai szemmel totálisan megérteni, vki el tud olyat képzelni magyarországon, hogy egy bárban ott hagyom a kulcsomat?:) képileg érdekes, tény, hogy nem egy ingergazadag film, de ha van bennünk egy kis kíváncsiság akkor merem ajánlani:)
Danger98 2011 aug. 23. - 23:15:23
(67/90)
Én már a film negyedénél csábítást éreztem, hogy ki kapcsoljam, és menjek CoD-ozni. De türelmes voltam, és végre a film végénél felbukkant Natalie Portman(20 percre). Õ és Jude Law nagyot alakítottak, de a film SZERINTEM unalmas. (Azért írtam nagy betûkkel, mert nem akarok üzeneteket kapni, hogy nem vagyok széles látású, meg hogy nem fejlesztettem ki a Belsõ Látás képességét.) Ez saját vélemény!
shamanix 2011 aug. 13. - 13:11:27
(66/90)
és tényleg hiányzott ebbõl vmi, a 2046, szerelemre.., chunking után ez nekem nem volt olyan erõs film..
4/10
Leetargiaa 2011 aug. 01. - 16:25:19 4/10
(65/90)
Én szeretem a mûvészfilmeket...az elvont..gondolkodtatósokat..amit más már 10 perc után kikapcsol. Jude Law az egyik kedvenc színészem, de ez a film szörnyû...Számomra hihetetlenül unalmas...vontatott..az "alig várom, hogy vége legyen" és a "történjem már valami" típus között..Látom a mondanivalót...a színészi alakítást, a filmmûvészeti trükköket..de egyszerûen nem találtam benne semmi érdekeset.
1/10
Rahar 2011 júl. 06. - 15:16:03 1/10
(64/90)
Nekem nagyon nem tetszik a film, már az alapszituáció sem érdekes, de türelmesen vártam, hogy mi fog kikerekedni belõle. Számomra annyit közölt a film, hogy emberek szenvednek a saját problémáiktól amiket saját maguknak okoztak. De legalább közülük néhánynak sikerül ezt megoldani. A cselekményvezetés egyszerûen unalmas. azért mert nekem nem tetszik, jó lenne ha nem kezdene eme film rajongóitól a magas szintû beszólások sora érkezni, ami jobb esetben mindenféle diplomatikus és burkolt megfogalmazások mögé bújtatva arról szól, hogy alacsony szintû az empatikus képességem, nem vagyok toleráns, alacsony szintû az intelligenciám és/vagy az érzelmi intelligenciám, ehhez speciális, a mûvész filmeket értõ különleges ember kell, stb. Egyszerûen emberek szenvednek mert elhagyták õket és ezt nem tudják feldolgozni, el kell menni pszichológushoz, az tudna segíteni és nem kell sajnálni magunkat. Nem érzéketlen akartam lenne eme utolsó mondatommal, de tényleg tudnak segíteni. Elõre közlöm, hogy nekem nem csak az akció, fantasy, sci-fi filmek tetszenek, láttam már jó néhány igencsak jó romantikus (Camille egy hallhatatlan szerelem története, A csábítás elmélete, A kabalapasi, stb.) és mély mondanivalójú filmet (Holt költõk társasága, A hullám, A méhek titkos élete, stb.), de ez nem az. Ha valakinek nem tetszik hogy én hogy tudom és/vagy merem az univerzum eme legnagyobb alkotását összehasonlítani az elõbb felsorolt filmekkel, mivel helybõl 217 okot tud felsorolni, hogy miért nem lehet, akkor közlöm, hogy nekem akkor is sikerült. Számomra ez egy rendkívül gyatra alkotás, alapvetõen egy rendkívül egyszerû történetû film, melyet csak a színészek amúgy hiteles alakítása dob fel, de nekem ez édes kevés, mivel én alapvetõen azért nézek filmeket, mert érdekelnek a jó történetek.
1/10
Rahar 2011 júl. 06. - 14:13:30 1/10
(63/90)
"Akik azt írták, hogy unalmas, azok biztos a Pókemberen, a Transformersen és egyebeken nevelõdtek."
Ezen kijelentés milyen statisztikai adatokra vagy megérzésre támaszkodik? Egyébként teljesen mindegy mert valótlan, mivel számomra ez egy rendkívül unalmas alkotás, ám nem az általad felsorolt filmeken nõttem fel, mivel eleve akkor még nem is léteztek ezek a filmek és a hozzájuk kapcsolódó képregények meg nem érdekeltek és most sem érdekelnek.
"Semmi gond, a mûvészfilmek úgysem akárkiknek készülnek, hanem azoknak, akik eljutottak már egy bizonyos szintre és olyan világlátást sajátítottak el, amely során értékelni tudják a "vontatottságot" is."
Így van, te vagy a kiválasztott, a beavatott, a magas spirituális tudással rendelkezõ guru, a született pszichológus. Ritkán olvasok ennyire szerény hangvételû hozzáírást :)
"Csak hát ez nem mindenkinek adatik meg az életben. Van ilyen is..."
De te, mint a Jóisten személyes küldöttének megadatott, ó nagy kiválasztott, köszönöm, hogy megosztottad velem bölcs szavaidat. Ezután már nem is fogom a másik bölcs, Osho szavait hallgatni, csak a tiédet olvasni.
6/10
babity 2011 máj. 15. - 12:09:07 6/10
(62/90)
Én ezt a filmet Natalie miatt néztem csak meg és elõször azt hittem, hogy nagyobb szerepe lesz (hát nem így történt..), így az õ szerepén kívül nem hagyott valami nagy nyomott bennem a film.. 10/6
7/10
Sadenal 2011 ápr. 05. - 23:20:55 7/10
(61/90)
Most nem mondom, hogy luftot lõtt ezzel a filmmel Wong, mert a Portman-os rész tetszett, de amúgy nem hagyott bennem akkora nyomot, mint a Szerelemre hangolva, 2046 vagy az Édes kettes.. Egyszerûen gyenge volt. Nem tudom, mi ez a Páli fordulat, hogy nekiment Hollywoodnak. Jó volt ez eddig is...Remélem nem szokik rá.

7/10
7/10
Ritu3 2011 jan. 25. - 19:54:10 7/10
(60/90)
A film fenti ismertetõje nem igazán azt mondja el, amirõl a film szól. Egyébként elég lassú a film, elmosódó képek, elsuhanó metró képe fél percig... De akinek ehhez van hangulata, annak be fog jönni.
Sonicated 2010 jún. 20. - 08:00:37
(59/90)
Több, mint 2 éve láttam a filmet, akkor nagyon tetszett, aztán megnéztem még vagy 2x. Tegnap újranéztem, és hát nem idõtálló, rá kellett jönnöm. Pedig azelõtt 9/10-re tettem.
Mint hatalmas Jude Law fan- férfiként, mert a színészi képességei az egekben, és mert úgy választ forgatókönyvet mindig, hogy azok jóval az átlagfilmek és storyk fölött vannak- ez sem maradhatott ki.
Hangulat megvan, ami néhány nézésig még átjön, bele tudod magad érezni a füstös, spicces, szomorkás, kaszinós, romantikás, keserédeskés feelingbe. Aztán késõbb rájössz, hogy a filmbõl hiányoznak a hegyek- hogy csak egy jó hasonlatot mondjak. Síkságnak nem lehetne még így sem nevezni, inkább olyan, mint egy dombos terület. Egész végig érzed a dombot, azaz valamit ad, de hiányoznak belõle a hegyek, a kis rápörgés, akció, itt vitákkal és színészi játékokkal, hirtelen csavarokkal lehetett volna ezt létrehozni.
Jó példa erre Jude és Caine Sleuth-ja. Egy tér- mint ahogy itt is inkább csak helyekhez kötve játszódik a történet, de ott minden ki van használva a maximumig.
Ja és ezt blueberry-s ajakfalást ki fogom próbálni a legközelebbi barátnõmmel, az biztos..:))
10/10
Betti0922 2010 ápr. 07. - 22:43:38 10/10
(58/90)
Én örülök hogy figyelmen kívül hagytam a 7,3as pontszámot:):):)
Kétségtelen, hogy hangulat kell hozzá, de szerintem klassz film,én élveztem:)
5/10
Nagyszem 2010 márc. 25. - 13:33:55 5/10
(57/90)
Többet vártam ettõl a filmtõl, de a szavazók megint becsaptak, sikeresen.
A film történetét egy egyórás tévéfilmbe is bele lehetett volna sûríteni.
A fenti leírás, csupán egy szegmense a filmnek, nem igazán a történésrõl ír, és ez nem a romantikus kategória.
murati 2010 febr. 05. - 23:42:51
(56/90)
Wong Kar Wai-t remek rendezõnek tartom, de valahogy ez a filmje számomra nem volt elég. Valami hiányzott. A színészek jók, a rendezõ is. nem tudom miért, de akkor is :D
9/10
nandyska 2009 aug. 09. - 12:13:02 9/10 Előzmény vilmoskörte
(55/90)
Szerintem nagyon jó film, én szeretem, jók a színészek is. Van benne valami, lehet, hogy nem a legizgalmasabb, de mégis van benne valami, ami megragad.
1/10
vilmoskörte 2009 aug. 02. - 15:54:09 1/10
(54/90)
Nagyon sz@r volt. Megfájdult tõle a fejem. Tényleg vontatoooooooott.
10/10
vanessa s.berry 2009 jún. 14. - 22:12:48 10/10
(53/90)
engem lekötött a film.jó volt és magávalragadó.
10/10
ljrw76 2009 jún. 03. - 11:17:29 10/10
(52/90)
Nekem nagyon tetszett a film! Még nem láttam a rendezõ egy filmjét sem, így nem volt mivel összehasonlítani, de megfogott a hangulata, a lassú tempója, és mivel a romantikának sem vagyok esküdt ellensége, összességében kellemes szórakozás volt megnézni. Norah Jones pedig szerintem nem lógott ki a szereplõk sorából, és ez nem a többiek kritikája, hanem az énekesnõként már befutott, kezdõ színésznõként bemutatkozó dícsérete!
3/10
Beyonce 7 2009 ápr. 10. - 18:43:46 3/10
(51/90)
Szerintem nagyon unalmas film.
Az elején egész jól indult,de aztán annyira vontatott lett,hogy alig bírtam végignézni.
10/3