macomber 2007 nov. 01. - 23:57:25
(25/245)
Az biztos, hogy nem a popcorn-zabálóknak készült...

Ez bizony így van...
Anteris 2007 nov. 01. - 23:53:03
(24/245)
a túlzásba vitt buzizkodáson kívül rendben van ez a film. Az biztos, hogy nem a popcorn-zabálóknak készült...
macomber 2007 nov. 01. - 23:46:55
(23/245)
Van az a jelenet amikor megsérül Alexandros. Ahogy az megvan komponálva az ÓRIÁSI ! Nagyon jó !
macomber 2007 nov. 01. - 23:43:21 Előzmény Zotyipotyi
(22/245)
A Ben Hur egyértelmûen rosszabb film, populárisan csurgó mézmáz ehhez a filmhez képest.
macomber 2007 nov. 01. - 23:42:17 Előzmény Newcastle United
(21/245)
Colin Farell élete legjobb formáját hozta. Erre a játékra azt mondani, hogy nem jó... Hát....
macomber 2007 nov. 01. - 23:38:31
(20/245)
Nagyon jó film. Sajnállak beneteket, hogy az egyébként jó, de erõsen populáris Gladiátort ez elé a film elé teszitek. Nagyon, nagyon jó film, nagy é smonumentális alkotás.
3/10
GrafUr 2007 nov. 01. - 23:34:21 3/10
(19/245)
Hát, itt fogyott el a türelmem, hogy végig nézzem ezt a filmet.... Látványos, nagy költségvetésû film, ami mégis förtelmes.. Lehet, hogy történelmileg hiteles, ellenben a történelmet teljes egészében elnyomja az érzelgõs NagySándor-lelke mellékszál, ami szerintem messze el lett túlozva, és történelmi film révén kevesebb hangsúlyt kellett volna kapnia. Nem tudom mennyi van még a végébõl, de szerencsére így TVben nézve könnyen megtehetem azt, hogy félbe hagyom...
Gem 2007 nov. 01. - 23:01:35
(18/245)
Hát nekem nincs nagy kedvem végi ülni a filmet, viszont az érdekelne, hogy Jared Leto (Hephaestion) életben marad e a film végén.
Ha valaki esetleg tudja, és megmondja annak megköszöném.:)
6/10
norton15 2007 nov. 01. - 19:41:22 6/10
(17/245)
Fõleg úgy van elcseszve, hogy a regénytrilógiához képest egy semmi.
trabiracer 2007 okt. 31. - 10:53:27
(16/245)
csatlakozok az elõttem szólókhoz. amikor megnéztem moziban a filmet, azt hittem, hogy jó lesz meg minden, de miután vége lett úgy jöttem ki, hogy vééééééééééégre vége. förtelem egy film. ennyire elcseszett és unalmas filmet nem is tudom mikor láttam utoljára. inkább nézek végig egy huzamban maratonként mindenféle brazil sorozatot, minthogy mégegyszer ezt megnézzem.
Andal 2007 szept. 18. - 13:39:00
(15/245)
Életem legszörnyûbb mozis "élménye". Szvsz iszonyatosan pocsék, unalmas, vontatott a film, pénz az van benne a látványra, de sztori... Nagy Sanyika, a hisztis kisfiú valójában az anyja elõl menekült Indiába, és azért ment hódítani hogy addig se legyen otthon. Szvsz egy elbaltázott film, pedig nagyon sok mindent ki lehetett volna hozni belõle.
zszoltan 2007 aug. 21. - 14:19:29 Előzmény Newcastle United
(14/245)
Ha jól veszem ki a hsz-okból, akkor Gladiátor > Trója > Nagy Sándor. A sorrend elsõ felével egyetértek, és ezért a Trója végigszenvedése után ebbe a filmbe már nem fogok bele. Köszönöm mindenkinek az észrevételeket.
Bov 2007 máj. 01. - 19:16:47
(13/245)
Nagyon szeretem a történelmi filmeket, de ez valahogy nem jött be.
Jolie sztem jó volt, és jah, a táj, a zene, minden okés volt. Mégis borzasztó hosszú és unalmas. :(
durf2 2007 jan. 19. - 17:43:41
(12/245)
Én kicsit hosszadalmasnak találom, szóval a mészárolós-háborúzos filmek kedvelõjeként annyira nem jött be. Viszont a beleélõs-mondandómegértõs részérõl nagyon ott van. Nagy Sanyi életét belesûrítették pár órába és asszem a lényeg az volt, hogy átjöjjön az a hozzáálás, filozófia, az az emberi mivolt, ami ezt a hatalmas birodalmat létrehozta (nézdd meg a térképen! durva!).
4/10
Newcastle United 2007 jan. 09. - 12:24:39 4/10
(11/245)
Valahogy az egész nem Oliver Stone stílusa és Colin Farrell is szerintem pocsékul alakított. A Gladiátor klasszisokkal jobb, de a még a Trója is jobban tetszett.
Zolkó 2007 jan. 08. - 17:54:37 Előzmény Hannibal Lecter
(10/245)
Azért egy kicsit unalmas volt. Nem hinném, hogy bárkinek a megértéssel lett volna baja. Itt-ott vontatott volt a film, és ez a produkció rovására ment. Az összehasonlítás a Ben Hurral és a Spartacussal azért nem reális, mert a monumentális történelmi filmek egyik sajátossága a látvány, és 40-50 év alatt óriási változások tudnak történni e téren. A Gladiátor és a Trója ami inkább ideillik, ha már hasonlítunk, hisz majdnem egyidõben készültek, és ez a kettõ jobban sikerült a Nagy Sándornál.
Zotyipotyi 2007 jan. 08. - 17:04:57
(9/245)
Észrevettem, hogy elég régen írtad ezt a hozzászólást, de azért mégis: Láttad már a Spartacust, vagy a Ben Hurt? Nagyon ajánlom õket. Biztos meg fog változni a sorrend a "legjobb történelmi filmek" listádon.
10/10
Hannibal Lecter 2006 okt. 08. - 16:36:53 10/10
(8/245)
Ez a film nem is unalmas, nem is pocsék és nemis minden más, amit azok aggatnak rá, akik ésszel nem nagyon értették meg. Nem rátok gondolok, lehet, hogy értettétek és ebbõl kifolyólag nem tetszett. Alexandros élete és annak egy gyorsított változata e film, akármilyen hosszú is, mindenképpen méltón lett megörökítve. Ugyanazt meséli el O.Stone, amit a Nixonban is, amit Shakespeare a Macbeth-el, ez a klasszikus, idõtlen, uralkodói sors, felfelé és lefelé, közben pedig megérteti a hellenisztikus kultúrára jellemzõ homoszexualitás szépségét, és mint emberi kapcsolatnak a fontosságát. Mi a fontosabb, a mindig közelünkben lévõ emberléptékû, szerelemmel jelentkezõ boldogság, vagy az örületig kergetett, idealista hatalomvágy. Csodálatos jelenetek, tökéletes, ahhoz a korhoz illõ jellemek és gondolkodás mód. A szinkron pocsék, de aki tudja ennek ellenére nézze meg eredetiben. Nagyon fontos, hogy láthatunk egy olyan életutat, amely nélkülözte a meghátrálást, a félelmet, de nem mellõzte. Nagyon nehéz lélektani kérdés ez, hisz egy mókuskerékrõl van szó, amelyben az ember hajtja magát, hogy ne kelljen hajtania. Fontos látni az idealista célok végét, az ókorra jellemzõ ármánykodást és, hogy semmi jó sem tud teljesen a végéhez érni és beteljesülni, mert megvalósíthatatlanok e célok, és a vég minden esetben, történelmi nagyság, és mítosszá vállás. Ami viszont a legnagyobb erénye ennek az alkotásnak az az, hogy erre a két-három órára megmutatja azt a világot, amely a mai kultúra alapja, tökéletes összmunkaként, beleértve Vangelist, a színészeket, az operatõrt és mindenki mást. Fogalmam sincs, hogy valakinek, ezen alkotás, miért nem jön be.
mollo888 2006 szept. 10. - 12:09:20
(7/245)
már nagyon régen láttam, de csak arra emléxem, hogy nem volt jó. én is untam, sõt, kifezezetten rossz filmek tartom.
amatõõr 2006 szept. 10. - 08:57:04
(6/245)
Én untam.
Az erdõben zajló fáncsis csata jól meg volt csinálva, és Rosario Dawson is egy dögös csaj, de ennyiért nem érte meg végigülni a 3 órát. Semmi újat nem mutatott, ennél vannak jobb látványfilmek.