offtopic
wukovsky 2011 jan. 12. - 16:27:03
(185/245)
Uhhhh, De teljesen igazad van, úgy össze keveredett a görög mitológia a fejemben, hogy .... nem is tudom miért herkulesre gondoltam, hiszen a sarok is is achileusz :(

Áhhhhh, szégyenlem magam, de nagyon nagyon :(
fredi60 2011 jan. 12. - 16:03:14 Előzmény Mermaid.
(184/245)
"a görög kultúrában normálisnak számított az idõsebb férfiak és fiatalabb fiúk közötti kapcsolat, amely nem zárta ki a nõkkel való kapcsolatot. A felnõtt poliszpolgár tarthatott fiúszeretõt, bizonyos viselkedési szabályok erre is vonatkoztak, például csak az ifjú szakállasodás elõtti életkorában tartották ezt helyesnek, és eleget kellett tennie annak a polgári kötelességének is, hogy törvényes feleségével utódot nemzzen."

http://szabadbolcseszet.elte.hu/index.php?option=com_tanelem&id_tanelem=124&tip=0
5/10
G00se 2011 jan. 12. - 14:35:19 5/10
(183/245)
Nekem egyetlen egy bajom van ezzel a filmel, hogy már láttam és az ég világon semmi nem maradt meg belõle(pedig nem aludtam el rajta) Stone Sztem ennél többre képes 10/5
offtopic
wukovsky 2011 jan. 12. - 10:20:11 Előzmény Mermaid.
(182/245)
Na már most, álljunk egy egy szóra, egy történelmi életrajzi ihletésû filmnél, nehogy már képmutatoskodjunk, hogy ....

Az akkori idõkben ez teljesen oké volt, az hogy a rendezõ bemutatja, hogy panaszkodunk, hogy milyen rossz msot a világ.

gondolj bele, hogy 2000-3000 évvel ezelõtt milyen rossz volt.

Kicsit én képmutató álszentnek érezlek.

Nagy Sanyi keményen biiiii volt, és akkoriban egy király, vagy az Õ dícsõ harcosai, hadvezérei azt csináltak a poooooorrrrr néppel, amihez csak kedvük volt.

Ha viszont ezt nem mutatja be, akkor támadnál, hogy milyen hiteltelen, és ....


Kb mint a trójában megölték szegény Brad Pitt unoka öcsét, aki igazándiból megában a regényben a szerelme volt, de az már milyen lenne, ha az ostoba amcsi nép megtudná, hogy Herkules is Biiiiiiiii volt :P :D
Mermaid. 2011 jan. 12. - 04:45:55 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(181/245)
Látom keveseknek tünt fel a filmben az a jelenet. Nekem nem a buzulással van bajom, még azzal se ha "finoman" mutatják be, max két faszi megcsókolja egymást, ennyi belefér szerintem, még a gyengébbek kedvéért is, hogy tudják biztosan mirõl is van szó és a film se veszitené el a mondanivalóját, ami nem az erõszakos brutális pedofil buzikról szólna. De a film ezt inkább hatásvadász módon , durván hozta fel. Fiatal férfit, vagy fiút akarata ellenére visznek el valami mulatságon ,kb. 4-6 buzi férfi megerõszakolni. Nem hiszem hogy ilyennel kéne bemutatni a buzulást, fõleg hogy gyerekek is megnézhetik! És az ilyen fajta erõszakos jelenet nem az alacsony karikára vonatkozna, ezt nézze az akinek beteg a lelke és ilyen ocsmányságra vágyik.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 08. - 13:51:55
(180/245)
Nem világos mivel van bajod. A homokossággal? Vagy azzal ahogy bemutatták a homokosságot?A durva jeleneteknél a vérre gondolsz vagy a "buzulásra"?
Mermaid. 2011 jan. 08. - 09:49:30
(179/245)
Ez egy nagyon gusztustalanra sikeredett, hatásvadász film. Volt töriszakosként is igy látom! a homoszexualitást undoritóan kiszinezik és telerakják vele a filmet,holott nem errõl szólna, de nyilván kell bele a népnek, nem beszélve a durva jelenetekrõl. Mikor a fiút elviszik megerõszakolni a buzik. Hát gratulálok a film készitõknek is, fõleg ha gyerekek is nézik. Pár év múlva mutathatják élõ egyenesbe is! Most már 3D is van a mégjobb hatás kedvéért!
O/1O
8/10
PivarnyikKrisz 2010 nov. 02. - 12:01:35 8/10 Előzmény tyrichie
(178/245)
Szerintem is jó film.
10/8 nekem.
9/10
tyrichie 2010 szept. 30. - 23:10:35 9/10
(177/245)
helyesebben imdb
9/10
tyrichie 2010 szept. 30. - 23:09:28 9/10
(176/245)
Megnéztem, hogy az imbdn hány pontra értékelték. Hülék azok? Ez egy remek film, nálam 9 pont.
matuschkapista 2010 szept. 07. - 22:26:23
(175/245)
A Nagy Sanyi? Az egy jó srác. A múltkor a búcsúban úgy berúgott, hogy befeküdt az ólba a Riska mellé, azt ott aludt.
Andrew8 2010 szept. 07. - 22:23:27
(174/245)
Nagy Sándor végsõ vágatlan változat:

Mennyivel jobb a feliratos, végleges 40 perccel hosszabb és teljesen átrendezett Nagy Sándor, mint az a gyenge szinkronnal rendelkezõ férc mûves, vágott film a a tévékben/sima dvd-n. Ugyan nem váltja meg a világot, és nem teszi zseniálissá a filmet , de sokat javít, mélyít az egyes karaktereken és sok dolgot megmagyaráz, átrendezi az egyes jeleneteket is és új nagyszerû Vangelis dallamokat is hallhatunk.
A gyalázatos szinkront kidobtam volna az ablakon és a Ragyogás példájára (igaz ott nem volt más választás :) ) felirattal adtam volna le a tv-ben a filmet. Még jó pár filmnél ezt kéne tenni. Külföldön nagy sikerrel (és így a gyermekeknek egy kis nyelvtanulással) adják le a filmek jó részét, felirattal eredeti nyelven és eredeti alakításokkal.
Régi jelenetekhez toldottak hozzá vagy újakat raktak be vagy a film eleji össze visszaságot mutató jeleneteket a helyükre tették pl volt amit az elejérõl a végére. Nincs ide-oda váltogatás Hopkins Ptomelaiosza és a csaták között, hanem szépen van egy íve a filmnek, Ptomelaiosz karaktere felvezeti és lezárja a filmet illetve narrálja ezt az életrajzi opúszt ebben a verzióban. Sok mellékszereplõ karaktere is mélyül, a sztori egésze érthetõbbé válik. Sajnos viszont a kohézión a film egészén a rendezésen, a forgatókönyvön nagy mértékben nem tud változtatni ez a változat sem. Ahhoz az alapokat kéne újra építeni picit.

65%
Neaira 2010 aug. 17. - 14:46:17
(173/245)
Elképesztõ, h a heteroszexuális emberek (fõleg férfiak) mennyire SEMMIT sem tudnak a homo/bi/metroszexualitásról!!! Egyszerûen 0 tudásuk van róla, mégis, rettenetesen ellenállnak. (Mármint a megismerésének, nem a kipróbálásának.)
Az összes ókori kultúrában jelen volt a hooszexualitás, és mivel természetes volt(/van) senkinek nem szúrt szemet, nem fájt, nem foglalkozott vele; mert nem volt tabu. A kereszténység óta viszont... rájár a rúd a melegekre.
Na, de h válaszoljak is, Alexandrosz gondolom nem volt a mai értelemben véve meleg, csupán a legjobb barátjává lett ez a fiú. Mondhatni társává. Ettõl még arra a Roxannára (v kire) is beindult. De biszexuális sem volt (ennek ellenére) sztem. Hanem egyszerûen "szeretett" embereket.
Nem akarom ilyen helyen ezt fejtegetni, de régen ez nagyon más volt mint ma! Ha érdekel, olvass cikkeket inkább az ókorról!
(És üzenem azoknak, akik szerint ez természetellenes és ettõl kihal az emberiség, hogy ami van, az nem természetellenes, és ezzel együtt sikerült több mint hatmilliárdra növelni a számunkat.)
8/10
gerhajdu 2010 jún. 06. - 14:26:39 8/10 Előzmény gerhajdu
(172/245)
Na jó, ezt az újranézést nem gondoltam komolyan:)) Egyszerûen csak nem bírom, ha egy kedvenc filmemet szidják, mint a bokrot. Mondjuk a Nagy Sándor az utolsó kedvenceim közé tartozik, de ettõl még nekem élmény volt megnézni. Én mindig úgy vagyok vele, hogy a film az csak film, szóval engem olyan sose foglakoztatott, hogy milyen akcentussal beszélnek vagy ilyesmi. Nekem a filmélmény a fontos.
8/10
gerhajdu 2010 máj. 13. - 17:40:19 8/10
(171/245)
Ha rajta van a DVD-n a mozis változat, akkor komolyan megnézem újra és csak az undorító jelenetekre figyelek, hátha akkor jobban megértem azokat, akik felháborodtak. Szerintem másre se tudtak figyelni. Mert teljesen érthetõ, hogy ez a téma többeknek egyenesen hányingert keltõ, csak már unom ezt olvasni, hogy "buzi volt nagy sándor, nem volt buzi, biszex stb. stb."
Ez már annyira unalmas, hogy újra megnézem, megpróbálok másként nézni a filmre, hátha akkor megértem ezt az óriási felháborodást, és nem foglalkoztat többé.
De lehet, hogy a Passióval is ezt fogom tenni. Mert ott meg kiakasztottak azok a vélemények, hogy antiszemita meg ilyesmi. Meg horrorfilm. Ezen én könnyesre röhögtem magam. Az a másik film olyan témával, amit annyira felfújt a közönség, hogy nem akartam elhinni.
Catarina50 2010 márc. 16. - 20:14:53
(170/245)
Az amerikai filmeseknek ez is sikerült! A világtörténelem egyik legnagyobb alakjáról semmitmondó filmet készítettek. Szerintem mindegy, hogy Nagy Sándor, vagy Colin Farrell meleg-e vagy sem. De hogy egy vitathatatlanul mozgalmas életet így bírtak filmre vinni! Hát nem csodálkozom rajta, hogy C.F. belebukott.
6/10
noriszmorisz 2010 jan. 30. - 20:47:39 6/10
(169/245)
Na jó szóóóval
nekem azzal nem lenne problémám, hogy melegnek állították be (ha már egyszer az volt, akkor miért ne?) viszont amikor megjelent a képernyõn, kb röhögõgõrcsöt kaptam. szegény CF festett szõke hajjal, barna szemöldökkel, kb úgy nézett ki, mint egy kislány...
történelmileg nem tudom mennyire volt hiteles/nem hiteles (nem agyok történész),viszont azért hiányoltam fontosabb dolgokat pl: gordiuszi csomó, szúzai mennyegzõ...
na de mindegy azért kap egy 6/10-et
Banán 2010 jan. 22. - 16:09:22 Előzmény Leonidas300
(168/245)
Elég durván fogalmaztál, de ez a film tényleg nem olyan jó, mindössze két csatát mutat be, pedig szerintem jóval többnek kéne szerepelnie. Apám mondta, hogy az 1956-beli film, amit errõl a hadvezérrõl látott, ennél sokkal tartalmasabb volt.
Azért mivel történelmi témájú, 6/10-et adok rá.
10/10
Leonidas300 2010 jan. 18. - 19:42:43 10/10
(167/245)
Szerintem ez egy balliberális,melegpártoló,zsidóbérenc,hálivudi genny. XP Valójában inkább egy kibasszott jó film,egy kibasszott jó korrol. Nálam top 10-es. Az elõbbi pedig csak az örökös, üresfejü elégedetlenkedõknek szólt.A film pedig a létezõ leghitelesebb történelmi film ami létezik.Tudom, mert elég jártas vagyok a történelemben.
tdk 2010 jan. 18. - 19:32:53
(166/245)
Elsõre még tetszett valamennyire, de másodszorra már untam, és kicsit üresnek éreztem.