Téma: Nagy Sándor

10/10
fresia 2012 márc. 18. - 18:52:48 10/10
(3013/3033)
Újabb próba - négyzet alakú is volt, kicsit levágtam belõle...
10/10
fresia 2012 márc. 18. - 18:49:35 10/10
(3012/3033)
A térkép nem ment át, talán most - ha mégsem, a facebook-on lehet tanulmányozni. :)
10/10
fresia 2012 márc. 18. - 18:45:40 10/10 Előzmény marteeka
(3011/3033)
Víz - zene - virág Fesztivál - Musical est
2012. június 30..15:00 - 18:00.. Fellépõk: Janza Kata és Nagy Sándor

Kastély színpad
Eszterházy tér, Tata, Hungary

Marteeka!
<<<< - Mutatom nektek a térképet is, hogy könnyen ide találjatok - talán havazni sem fog. ;) :)
10/10
fresia 2012 márc. 18. - 18:38:29 10/10
(3010/3033)
Nagyon sok boldogságot kívánok Sándor nap alkalmából! :-) Köszönjük a nagy zsák meleget. :)))
Sanyinak jó éve lesz - négylevelût talált. :)

http://www.youtube.com/watch?v=ewu3brKdlxk
10/10
fresia 2012 márc. 15. - 11:36:07 10/10
(3009/3033)
Mivel olyan lelkesen hirdettem itt a Hirtelen a nõ címû elõadást, arról is hírt kell adjak a fórumon úgy érzem, hogy elmarad, csak pár napja értesültem errõl. :(((((((
http://www.madachszinhaz.hu/newsdet.php?id=222
10/10
fresia 2012 márc. 03. - 14:44:12 10/10
(3008/3033)
A facebookról, Nagy Sándor Klubjából, hogy itt is fent legyenek a linkek, talán vannak, akik innen tájékozódnak...
Az ATV Drazsé c. mûsorában az alkotók az Én, József Attiláról, kis keresztmetszet az elõadásból (Marteeka, a táncosok is láthatóak :) ):
http://atv.hu/videotar/20120227_drazse_2012_02_25
Sanyi az önálló estjérõl beszél (bemutató: március 17 - Hirtelen a nõ - Janza Katával), ebben a felvételben szó esik az Én, József Attila- ról, részleteket is láthatunk a darabból:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/02/25/12/Onallo_estre_keszul_Nagy_Sandor.aspx

A fotó nagyon jó! :))
10/10
fresia 2012 márc. 03. - 14:30:19 10/10 Előzmény marteeka
(3007/3033)
"Életemet és véremet" Sanyiért! :P :)
10/10
marteeka 2012 febr. 24. - 20:37:06 10/10 Előzmény fresia
(3006/3033)
Igenis, védjük meg Sanyit! :-)
Persze, fennhangon mérgelõdtem a politikai felhangokon :)
10/10
fresia 2012 febr. 22. - 19:52:15 10/10 Előzmény marteeka
(3005/3033)
Sokat nem tudnék ehhez már hozzátenni, esetleg még kifejezem abbéli felháborodásomat a cikkel kapcsolatban, hogy miként minõsítette (többek között) Sanyit, minek/kinek írta le... Arra sem méltó az ilyen emberke, hogy színészek nevét a szájára (tollára) vegye. Ha csak azt nézzük, hogy a színészek mennyi szöveget tanulnak be életük során - és meg sem említjük, hogy mûvészien elõ is adják a színpadon, ki-ki tehetsége, pillanatnyi testi-lelki "kondíciója" függvényében - akkor sem mondhatja senki fia/lánya Rájuk, hogy ostobák, a cikk szerint csaknem írástudatlanok - jó, értem én az iróniát alkalomadtán, de ez nem az volt az én értékrendemben/értelmezésem alapján sem, csak durva megjegyzés, megfogalmazás.
Nem tisztem megvédeni Sanyit, a Madách elõadásait, mûvészeit, a zenés mûfajokat - nincs ellenemre, ha kedvenceimet építõ és/vagy bíráló kritikát érik, ebben nem vagyok elfogult, alkalmasint utólag, az elõadás után is lehet gyõzni arról, hogy én nem láttam/értelmeztem jól és a kritikus igen...
A Fidelio sem nyilatkozott éppen kedvezõen az elõadásról, fel is szerettem volna tenni ide a kritikájukat - közben letettem errõl, ez a "kritika" minden tekintetben sok volt.
Még valami, a fennhang az felhang akart lenni, ugye? :-)
10/10
marteeka 2012 febr. 22. - 11:19:21 10/10
(3004/3033)
Igen, nyilván várhatóak voltak politikai indíttatásból negatív fennhangok, de ez akkor is hajmeresztõ. Az írás stílusa és a bevezetõ szándékos politikai kitérõje egyaránt felháborító és nem méltó sem a megjelentetõ újsághoz, sem a színházhoz. József Attilához meg végképpül.
Én is úgy gondolom, ahogyan Sanyi is mondta az interjúban (köszi érte), a nézõk véleménye a fontos, hiszen nekik csinálják és nem mellesleg õk hozzák vissza a belefektetett pénzt is. Szerintem igenis szükség van a zenés mûfajra, legyen az musical, operett, vagy egyszerûen csak zenés darab. Nem véletlenül olyan nehéz jegyek kapni az ilyen elõadásokra. A mai maximálisan audiovizuális világban hozzászoktak az emberek, hogy többféle, színes ingerek érik, ezt egy darabban a zene és a látványos táncok tudják csak igazán prezentálni. Nyilván egyes színházaknak lépést kell ezzel tartani még ha csak 1-1 darab erejéig is. Nem mellesleg a zene és a tánc olyan kifejezõerõvel bír, hogy sokkal több érzelmet/töltetet tud adni egy egyébként kevés, vagy limonádé mondanivalójú darabnak is. Nekem a lényeg az összhatás, hogy milyen érzésekkel jövök ki végül, amit igenis sokszor a zene és a látvány határoz meg, nem feltétlenül a tartalom. Gondoljunk csak a Vámpírok báljára, még ha lehet is a történetbõl tanulságokat átemelni, mondanivalót érzékelni, azért mégis csak egy mese. Na de milyen köntösben?
10/10
fresia 2012 febr. 21. - 22:16:43 10/10
(3003/3033)
Nagy Sándor az Én, József Attila címû elõadásról, a szerepérõl, a nézõk és a kritikák visszajelzéseirõl:
http://www.vivalamusical.hu/interjuk/en-jozsef-attila-interju-nagy-sandorral
10/10
fresia 2012 febr. 18. - 20:28:20 10/10 Előzmény marteeka
(3002/3033)
A facebook-ról hoztam ezt a cikket, az "ürülékhez", mert szerintem nem az elõadás az, hanem éppen a szóban forgó hölgy(?) kritikája, ha nevezhetjük annak ezt a förmedvényt - látom, Te már olvastad. Remélem, mûködni fog a link, a facebook-on is elég nehezen jött be...
http://mixonline.hu/Cikk.aspx?id=64135
Ezt pedig a hét elején osztottam meg a facebook-on szintén, régebbi a riport, de szerintem idekívánkozik...
http://szinhaz.hu/szinhazi-hirek/41725-szirtes-tamas-nem-jobb-vagy-baloldali-nezoknek-jatszunk
10/10
fresia 2012 febr. 16. - 19:42:14 10/10 Előzmény fresia
(3001/3033)
Lemaradt a link a délutáni nagy sietségben - igazából nem is lényeges - de ha már írtam, hogy felteszem...
http://hu.wikipedia.org/wiki/Operett
10/10
fresia 2012 febr. 16. - 15:47:32 10/10
(3000/3033)
Kiakadtam kissé az olvasottaktól - azért csupán kissé, mert nem vártam mást... Elvétve fordul elõ majd csak kedvezõ kritika az elõadásról, ez eddig is meggyõzõdésem volt - már akkor sejtettem, amikor beleolvastam egy cikkbe, amiben azt taglalták, milyen politikai nyomásnak engedve mutatja be végül a Madách a musical pályázaton vesztes darabot...
Ráadásul most (is) folyik éppen a vita általában a musical mûfajáról... giccs-nem giccs, helye van-e a magyar színpadokon. Ehhez most hirtelenjében csak annyit, az operettrõl (amit magyar mûfajként is aposztrofálunk) már a feltûnése óta zajlik ez a disputa - a közönség pedig világszerte "zabálja" az operetteket. Populáris, ez nem kétséges - de attól még nem biztos, hogy igénytelen vagy igénytelenséget szül... Ebbe sem mennék most bele jobban, inkább felteszem, amit a Wikipédiában találtam az operettrõl... elég "beszédes", legalábbis számomra, az "örök témát" (kell-e ez a mûfaj vagy sem), illetõen is...
Az Én, József Attilához, röviden, mert rohannom kell, félek, már így is elkések majd.
Mint említettem is neked, az elõadás elõtt igyekeztem kerülni, a szokásosnál is jobban (a politikai felhangok miatt), hogy végig olvassak egy-egy írást a darabról. Tisztán a saját színházi élményemre, benyomásaimra akartam hagyatkozni - nem azt figyelni elõadás közben, hogy ennek vagy annak a véleménynek igazat tudok-e adni, ráadásul akaratlanul is befolyásolt volna minden mondat, amit olvashattam volna, ennek az elkerülésére törekedtem és nagyjából-egészében sikerült is.
Nem vitatom, hogy vannak az elõadásnak hiányosságai (dramaturgiájában, zeneileg - amennyire én meg tudom ezeket ítélni laikusként) - de az összhatás, a katartikus hatása a darabnak kétségkívül megvolt - az, hogy a teltházas nézõtéren ülõk szinte moccanás nélkül (szinte egy pisszenést sem lehetett hallani) nézték végig a majd´ három órás elõadást bizonyíték erre. Ahogy a vastaps is és az enyémen kívül még jó pár könnyes szempár, amit észrevehettem az elõadás után. ... és számomra ez volt a lényeg...
A cikkre visszatérve: bármit, a remekmûveket is ki lehet teljesen fordítani és karikírozva kritikával illetni - szándék kérdése az egész. Egyébként a színház stábja többször nyilatkozta, ez a darab már nem az, ami a musical pályázaton indult, hanem átgyúrták, teljesen átdolgozták azt... és nem hiszem, hogy a Madách Színház szakemberei dillettánsok lennének (Szirtes Tamás pl. vagy a zenei vezetõ, Kocsák Tibor stb. stb.), ideértve a remek színészeket is, természetesen.
(Nagyon kapkodva írtam, próbáltam fogalmazni - az elütésekért, stilisztikai, esetlegesen elõforduló nyelvtani hibákért már elõzetesen elnézést kérek.)
10/10
marteeka 2012 febr. 16. - 13:33:38 10/10
(2999/3033)
Köszi a beszámolót, már alig várom, hogy mi is lássuk :-)
Privát említettem, hogy csak jót olvastam eddig, na most bevágtak egy nemhogy nem jót, hanem egyenesen gyalázatos kritikát: http://nol.hu//kult/20120216-nagyon_faj
Szegény Sanyit sem kímélte a szerzõ :-(
Az írás stílusa, hangvétele miatt elítélem a szerzõt anélkül is, hogy láttam volna a darabot, és úgyis, ha félreteszem a Sanyi és a Madách iránti elfogultságomat. Még ha Fáy írta volna, de így...
10/10
fresia 2012 febr. 16. - 09:16:32 10/10
(2998/3033)
Február 12-én, vasárnap volt szerencsém látni a Madách Színházban az Én, József Attila c. darabot (musical-t, zenés drámai elõadást), elementáris erõvel hatott rám... Most éppen nincs elegendõ idõm "komolyabb" ún. beszámoló írásához... ma érkezett emailben a Madách hírlevele, amiben a színház vendégkönyvébõl idéznek a bemutató kapcsán.
Ezek egyikét idézném én is, amivel teljesen azonosulni tudok, annyit téve csak hozzá, hogy az elõadás után még napokig "csengtek-bongtak" bennem József Attila csodás sorai... és hogy Nagy Sándor kivételes tehetsége, színész kvalitásai egyre inkább megmutatkoznak, a lehetõségei tükrében és gondolom, a kapott feladatok ösztönzõen is hatnak Rá.
Külön megköszönném én is a színház stábjának, hogy nagyszínpadra állította végül ezt a számomra különleges "játékot", a sok és eredményes munkát, ami a bemutatót megelõzte. :-)))

"Tegnap este láttam az elõadást. Utána nem aludtam egész éjjel egy percet sem, annyira a hatása alá kerültem. Rendszeresen járok színházba, de ilyen érzés még egy darab közben sem járta át a szívem-lelkem. Szinte végig folyt a könnyem, annyira átéreztem József Attila sorsát. Csodálatos élmény volt. Köszönöm azoknak, akik ezt lehetõvé tették! Kiváltképp gratulálok Nagy Sándornak, aki kiváló színész és tegnap este igazán elhittem neki, hogy õ József Attila. Legszívesebben állva tapsoltam volna, de nem mertem felállni. Az engem követõ nézõket biztatom, hogy tegyék meg!!!! :)"

http://www.youtube.com/watch?v=v62qkxgABwU&feature=player_embedded
10/10
fresia 2012 febr. 03. - 08:46:11 10/10
(2997/3033)
10/10
fresia 2012 febr. 01. - 22:15:40 10/10
(2996/3033)
10/10
fresia 2012 febr. 01. - 22:08:56 10/10
(2995/3033)
10/10
fresia 2012 febr. 01. - 08:30:45 10/10
(2994/3033)
Változás!
<<<< - A 2012.04.20-i tatai Musical est fellépõi. Vágó Zsuzsi helyett Siménfalvy Ágota.