Téma: Nap-kelte

neugassaman 2009 jan. 29. - 19:30:48
(132/352)
Hát Évi,a költõi kérdésre költõi válasz : Mibõl jöttél rá hogy nem?!

Nem azért írtam hogy a :"reklámban nagyon jól hangzik az a sok manipulált kecsegtetés" - mondatrészt mert én hiszek benne, viszont sokan adnak még a reklámokra...A bank reklámokról sokan elhiszik hogy igaz, mert ugy vélik hogy biztos igaz lehet , mert küzdeniük kell az ügyfelekért (ez igaz is), így nyilván valós dolgokat állíthatnak!
Én nem hiszek már el semmit, minek után 20 éve van tapasztalatom a bankokról! A tapasztalataim sajnos nem tudtak megakadályozni hogy kölcsönt vegyek fel, akkor sem - ha egy mindíg sokáig halogatott és ezeregyedjére meghozott kényszerû döntés volt!
Másodállásom is volt, van, lesz - de néha így sem elég. Nem vagyok nagyravágyó, mert egy kis suzukim van, egy öreg kertesházam, amit mindúntalan toldok-foldok(tudom nem csak én vagyok így ezzel),nincsen a lakásban Hy-tech, csak a középmezõny márkái.
Csak átlagosra vágytam mindíg. Persze nagyon bírná a begyem a lottó 5, és 6 találatost, de már most tudom hogy jótékonykodok belõle ha utolér ez a "sors" ;) :D :P
Persze ne ez legyen a végzetem, mert akkor ne nyerjek inkább soha...
Szo-szo, az ember ugy ki van szolgáltatva mint egy láncra vert eb, és mennyire tisztában is vannak vele a láncon tartók!
2011 ben két hitelem is elfogy, a másik kettõ meg a felénél fog járni, ugy hogy bizakodom! Mi mást tehetnék!?
offtopic
neugassaman 2009 jan. 29. - 07:22:27
(131/352)
Üdv Nektek!

Képzeljétek hogy jártam a minap! Anno 2005 õszén felvettem egy kissebb devisa személyi kölcsönt, kénytelen voltam! Hitelezõ - OTP!
60 hónapra vettem fel, ez amolyan népszerû és bevált futamidõ, és eleinte tényleg korrekt volt!
Mivel újabb hitelekre volt szükségem, egy másik banknál nyitottam számlát, a fizetés is erre érkezik már, de átutalás megy a volt OTP-s számlára is.
Egy idõben a havi részlet (2008. 09 -hóig!) 12 000 Ft -ot nem haladta meg!
A mostani bankomtól 15 000 ft-ot utalok állandóan, hogy bármi történne is..., szóval elég legyen!
Mostanában volt egy kis extra plusz bevételem is, ezért a maradékocskát le sem vettem az OTP-s számlán, mint maradék többletet, ugy voltam had gyûljön csak, jól jöhet még!
Nagy magabiztosan ámítottam magam ezzel, mígnem tegnap, rejtett számon keresnek!
Kimondottan gyûlölöm, és haragszom az ilyen hívásokra, de mivel bárki lehet - olyan is aki felé fontos érdekeltségem van, felvettem!
Hát az OTP-keresett!
Közölte a kis gépies és idegesítõ hangú hölgyike hogy : (csak lényeget kiemelve- jelentõs elmaradásom van) !

Mivan?! - kérdem tõle! Erre asszongya a kiccsillag - nem értem, ismételje meg!

Na - mondom, idefigyeljen drága! Nem elég hogy levelet nem küldenek, nem elég hogy pofátlanul és nem indokoltan emelték meg ezek szerint a kamatokat-és a részletet, de még ahhoz is van pofájuk, és magának is hogy ezért zaklasson telefonon- ami nekem kerül 900 Ft / hívásba?!
Mert hogy ha nem tudtátok volna, egy ilyen híváskor , a csúnya gonosz "adós" fizet 900 Ft -ot, és ha meg levél is megy, akkor a levélért is fizetsz, 400 körül!

Gátlástalan férgek! A reklámban nagyon jól hangzik az a sok manipulált kecsegtetés, de a valóság meg az - hogy olyan szinten bánnak az "adósokkal", mint a kutyával, vagy valami rohadt köztörvényessel!

Az egészben csak maga az elv, de az számomra annyira sértõ, hogy legszívesebben...

Remélem a kedves Moderátor nem törli ki a tisztelt pénzintézményt jelölõ karaktereket!
neugassaman 2009 jan. 29. - 07:02:12 Előzmény messi-maradon7
(130/352)
Én is egyetértek az elõttem szólókkal!
offtopic
meszag 2009 jan. 27. - 10:19:04 Előzmény messi-maradon7
(129/352)
Mindenféleképp tévedésben leledzel. :D
messi-maradon7 2009 jan. 24. - 09:53:54 Előzmény Robi
(128/352)
Mindenki mást mond errõl a mûsorról!!!!Kommunista vagy normális ember!!valószinûleg az elõbbi nézi
offtopic
neugassaman 2009 jan. 14. - 21:14:35
(127/352)
Hmmm. A megvett politikai indíttatás alatt - az érdek, és a tõke befolyásait értem. nyilván mindenhová elér a keze ezen külsõ befolyásoló tényezõknek, de van ami pártatlanabb! Aki valamely irányban elkötelezett, és nem semleges , nem objektív - és valószínûleg a semleges, reál politikai nézetek megnyilatkozásait is besorolja az ún : "ellen" táborába, ami itt most minden eszközzel irtandó, lejáratandó, elsöprendõ.
E két tv csatornán, sok olyan politikai mûsort láttam már, ahol mind a jobb, mind a bal oldal jó dolgait elismerõen említették, kiemelték a hasznos, és elõbbrevivõ ténylegesen , gyakorlatilag életképes döntéseket, határozatokat, tetteket.
Itt is van csúnya, egysíkú politikai sovinizmus, ez tény. Erre viszont nem adok, mert ezt gyûlölöm.
Remélem már így érthetõ az idézett mondat-részlet!?
Robi 2009 jan. 14. - 19:54:16 Előzmény zee944
(126/352)
Teljes mértékben egyetértek veled,minden betüddel.
A heti-7 változatlanul alkalmas arra hogy véleményt adjon annak akinek nincs,és ezek sajnos elmennek szavazni.Viszont utánna a következõ 4 évben megint azt gondolják amit a heti 7.Nem tudom meddig lehet ezt játszani,de nagyon sajnálom azokat akik átlátják a dolgokat legalább annyira hogy nem szavaznak ezekre,és csak tehetetlenül nézik ami zajlik az országban.
A kereskedelmi rádiókat se feledjük,õk is tolják a szekeret.Sõt ilyen helyzetben amiben vagyunk,nekem már az se minõsül függetlennek aki nem mond semmit ,csak halgat.
Hogy ki néz hír tv-t?Elég sokan.De elárulok valamit,ECHO TV-t egyre többen.Adjon az Isten!
zee944 2009 jan. 14. - 18:43:28
(125/352)
A minõségükrõl nem beszéltem, csak beállítottságukról. Messze ezeket nézik a legtöbben. Azt a keveset sem mindegy, hogy a bal-, vagy jobboldal tálalja-e, ha az emberek csak ezt látják (vagy pártatlannak hiszik). Már hogyne tudnának kezdeni vele valamit... ítélni kevésbõl is lehet, ítélnek is, aztán elmennek szavazni.

Szerintem most is van súlya a Heti hetesnek. Igazán nagy súlya persze, az elsõ néhány évben volt. Az elsõ választást biztosan megnyerték az MSZP-nek, talán még a másodikat is. A média hatalmát nem lehet eléggé túlbecsülni.

A kommented második felével amúgy teljesen egyetértek.
offtopic
neugassaman 2009 jan. 14. - 18:27:11 Előzmény zee944
(124/352)
Érdemes azért néha néha a Hír és Echo Tv-t nézni!
Politikai elõítélet nélkül, és csak mint érdekesség képp belehallgatni, egy két meghívott vendégekkel folytatott vitamûsorba. Kb 1 éve én is csak érdeklõdés szintjén néztem bele e két tv mûsoraiba. Ma már többször, és ez csak arra jó, hogy az objektív álláspontomat reál értékre tolja, minek után a megvett politikai identitású mediák állandó gondolkodás és beállítottság deformáló hatásai érnek, lépten - nyomon.
meszag 2009 jan. 14. - 18:15:45 Előzmény zee944
(123/352)
ad.3. Hát én nem látom rajtuk, a tv2-re még rá lehet fogni, de csak a tények miatt esetleg...de minõsége az is egyenlõ a nullával, az rtl szerintem meg totál gagyi,
Az, hogy feldobnak néhány hírt, szinte csak felsorolás jelleggel, magyarázat semmi, azzal politika iránt nem érdeklõdõ ember kezdeni semmit se tud. Nem tudom, milyen körökben jársz, de pl. boltban, munkahelyen olyan ostobaságokat hallok, hogy az már fájdalom...Egyszerû szlogeneket próbálnak meg megfejteni, jól, rosszul, de egyszerûen el vagyok sokszor képedve, mikor hallgatom
ad4. Ugye nem hiszed komolyan, hogy a heti hetesnek politikailag ilyen súlya van? Jó ideje (én úgy 6 évre saccolom) nem ér egy pipa mocskot se. A butaságból meg nyugodtan csináljanak viccet, arra érdemes. Én inkább alszok helyette...

Tudod régen még az átkosban is voltak igazi újságírók, egy-egy terület/ország kiváló ismerõi, és nagyon jó mûsoraik, nem csak hiradók, annál alaposabb mûsorok. Az ATV mellett a hírtv -n van egy pasi – nevét sajna nem tudom – külpolitikával foglalkozik, aki hasonlatos még az egykori színvonalhoz, legalábbis amit én elvárnék újságírótól. Amit az egyéb médiumokban tapasztalhatsz, az semmi...
És ami egyszerûen nincs ma, az az oknyomozó újságírás, aki megpróbálja, megfojtják. A politikai riposztozás egy újabb, külön mûfaj nálunk, ahhoz aztán tényleg kevesen értenek, és végképp nem szabad kizárólagos tájékozódási alapnak venni.
Van félretájékoztatás, sárdobálás, pocskondiázás, számomra ez a béka segge.. Az meg külön tragédia, hogy még ezen is össze tudtok veszni. Nem csak érzelmi alapon kell, ill. csak azzal nem szabad a politikához hozzáállni. El kell felejteni ezt a Fidesz/Mszp mûbalhét. Tessék gondolkozni, miért jó neki, mi lenne a jó? és nem rövid távon...
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 14. - 15:50:26
(122/352)
Itt arról van szó, hogy a Kereszttûz c. blokk esetében nem kizárólag "baloldali" újságírók tesznek fel kérdéseket akár Veres Jánosnak is.
offtopic
meszag 2009 jan. 14. - 13:41:50
(121/352)
:D
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 14. - 13:32:27
(120/352)
A különbség az állítólagosan túlsúlyban lévõ baloldali és a jobboldali média között, hogy ez utóbbi csak egy oldalúan képes kritizálni.
Majd ha valaki észreveszi, hogy a Nap-kelte egyoldalúan és megingathatatlanul a kormány szekerét tolja, akkor az szóljon!
zee944 2009 jan. 14. - 13:22:41
(119/352)
1.) Elvileg. A "baloldal" alatt Magyarországon a az MSZP-SZDSZ-pártiságot értjük. Itt is, most is, vedd úgy.

2.) Magyarországon lehetséges. De nem sok vizet zavarnak a három fõ csatorna mellett.

3.) Akkor én vitatkoznék is. Baloldali túlsúly van a média majd' minden területén. A rendszerváltás után fillérekért a
kommunisták kezére játszották (pontosabban a saját privát tulajdonukba átmentették) a sajtó 95%-át. Szerencsére azóta javult a helyzet, de még így is több a baloldali lap a hasonló példányszámúak közül. A napilapok nagyjából egyensúlyban vannak (de csak azóta, hogy a Magyar Hírlap tulajdonost cserélt és jobbos lett), a megyei és kisebb lap nagyobb részben még most is baloldali érzelmû. A megyei lapok azért elég nagy hatalmat jelentenek.
Az egyetlen rádióadó, amin politizálnak és súlya is lenne, a Kossuth, de az már inkább semleges, mint jobbos. Évekig jobbos volt, elõtte meg balos.
A televíziózásban megintcsak baloldali fölény van. A tv2 egyértelmûen bal, az RTL Klub is eléggé (szerintem csak Fábry mûsora jobbos, minden más az MSZP-SZDSZ érdekeltség), az m1 elvileg ugye független, a gyakorlatban az állam pénzeli, úgyhogy bátortalanul balra húz. Pár éve egyértelmûen balos volt, most kevésbé. Erre te azt mondod, hogy HírTV és tsai, és persze igazad van abban, hogy azok jobbosok, de ezek a piszlicsáré csatornák (a HírTV kicsit nagyobb, de sehol nincs az RTL Klubhoz képest), nem sokat számítanak. Ki néz HírTV-t? Aki eleve jobbos, és jobbos csatornát akar. Azért kapcsol oda. Ellenben a három fõ csatornát, tv2-t, RTL Klubot mindenki nézi, az is, akinek amúgy nem lenne politikai állásfoglalása, és sokszor sajnos autentikus hírforrásnak tekinti.

4.) A hatalom képviselõje a kormány, tehát mindig is az lenne a logikusabb, hogy az aktuális kormány tevékenysége van terítéken, és nem mindig ugyanazok az emberek (azaz a FIDESZ és Orbán Viktor). A Heti hetes - nyilvánvalóan erre a mûsorra gondolsz - az MSZP-SZDSZ szekerét tolja, akár ellenzékben vannak, akár nem. Ugye mondták, hogy "kormánypárti kabaré nincs", de valahogy mégis úgy torzítják a híreket, hogy ha valamiért kizárólag az MSZP-SZDSZ a felelõs, akkor is fröccsenjen belõle a FIDESZ-re is. Fordítva ilyen soha nem történik. Nekem ez most elég kormánypárti. A FIDESZ kormányzása idején valóban ellenzéki volt a humoruk.
meszag 2009 jan. 14. - 07:14:06
(118/352)
Egyszerûen összekeveritek az egészet.
1.)a média, ha jól mûködne, igenis szükségszerûen baloldali, tõkeellenes, oknyomozó, hogy a mindenkori hatalom ellen/mellett lényegtelen. Szerintetek nálunk ilyen? Még csak nem is súrolja ezt a fogalmat.
2.)A világon nincs ilyen egyoldalú, önkritika nélküli jobboldali média, mint nálunk a hirtv, a demokrata
3.)Lehet vitatkozni, de szerintem is jobboldali túlsúly van.
4.)A humort is rosszul értelmezitek, igaz nem is e topicra tartozik, de a politikai kabaré a hatalom képviselõinek (mindegy, hogy kormány, vagy ellenzék) ostobaságait, túlkapásait kell, hogy kikarikirozza, görbetükröt tart a társadalomnak, mert az, hogy politikusaink idáig juthattak, az a szolgalelkû, sõt haszonélvezõ, szervezetlen civilmozgalomnak, társadalomnak is betudható. Fel kéne végre ébredni, de ezen senki ne az utcán randallirozó csõcselék magasztalását értse, és ne az itt egymást pocskondiázó, személyeskedõ hszeket.
Robi 2009 jan. 13. - 20:56:09
(117/352)
Igen FT mondta.Sajnos ezt valahogy túl kell élni.Remélem sikerül.
CsengoZoli 2009 jan. 11. - 12:19:52
(116/352)
Annak idején elhangzott,hogy "A kormánypárti humort még nem találták fel !"
Hát csak feltalálták... :)
CsengoZoli 2009 jan. 11. - 12:18:47
(115/352)
Elárulom neked,ha ez egy jobboldali politikussal fordult volna elõ ugyanez lenne a helyzet, ugyanígy szídnák.
A tényekhez meg annyit,hogy mivel magnófelvétel bizonyítja , biztosra vehetjük a dolgot, és tekintve az eset brutalitását,ne csodálkozz a szélsõséges hangokon.
barbarossa86 2009 jan. 11. - 11:52:29 Előzmény Robi
(114/352)
Teljesen egyetértek.

"....mikor elkezdték a heti 7 et akkor én is néztem,szidták a kormányt,nem gondoltam hogy komolyan teszik,elvégre ez a humor lényege.De mikor a jobboldalból ellenzék lett akkor már nem a kormányt szidták hanem az ellenzéket....."

Nekem is pont ez volt az a dolog, amiért abba hagytam a Heti Hetes nézését. Hol van itt az objektivitás és a "semlegesség"? Tudom költõi kérdés, mivel soha nem is volt. A legnagyobb baj az, hogy a "harc" nem kiegyenlített. Szinte az egész média a balliberálisok kezében van, ez tény, és ezt kíméletlemül ki is használják a nép hülyítésére. Sebaj, lesz ez még így se.....:)
kocamama 2009 jan. 11. - 11:41:38 Előzmény csibehad
(113/352)
Te melyik országban élsz?