Téma: Napfény

Jim Raynor 2007 ápr. 15. - 14:04:21
(25/305)
Én nem szeretnék senkivel sem kötekedni, nem akarom sem cáfolni, sem megerõsíteni senki véleményét, csak leírni a sajátomat.

Nekem a film egy igazi mozis élmény volt, korrekt színészekkel és alakításokkal, nagyon elégedett voltam mindennel és mindenkivel, amit és akit láttam a vásznon.
Olvastam, h 40millából forgatták a filmet ( mert kis stúdiókban dolgoztak ), de írta a rendezõ, h ennek ellenére reméli azt fogjuk érezni, mintha egy 100millás produkción lennénk.
Én azt éreztem.

Tökéletes látvány-, és hangvilág, elképesztõ, amit a filmben mûveltek. Számomra szinte tökéletes volt az összhang a filmben, technika, látvány, zene és forgatókönyv terén, ezért olyan atmoszférát és hangulatot teremtettek, ami teljesen elragadja a nézõt.
Számomra a film egy másfél órás meditáció volt.

A színészekkel és az általuk megformált karakterekkel is teljesen elégedett voltam, a 2001 Ürodüsszeiát sem azért szeretjük, mert nagyon mélyen megformált karakterei voltak.
A fõszereplõ ott két hapsi, akikrõl igazából semmit tudunk.
Az nézõpont kérdése, hogy valaki ezt rendezõi (forgatókönyvírói) hiányosságnak tekinti-e, vagy egy tudatos rendezõi húzásnak, egy olyan technikának, mellyel a rendezõnek valamilyen célja van, hát hány olyan film van, amiben a fõszereplõ karakterek csak körvanalakban vannak ábrázolva, vagy még úgy sem egy bizonyos hatás elérése érdekében, ráadásul egymástól eltérõ hangulató és stílusú filmekben : pl. United 93, Ûrodüsszeia, Másnap.

A film drámaisága : nekem teljesen átjött, együtt éreztem a legénységgel, nagyon szépen és tudatosan megkoreografált drámai jelenetei vannak a filmnek. Látványos, jól megírt és egyáltalán nem felszínesek a drámai részek sem.

A film utolsó fél órája :))

Hmmm, szóval... Hát én személy szerint úgy, ahogy van kihagytam volna a horror részt. Vagy ha mindenképpen meg akarta volna tartani a rendezõ a misztikus részt, hát én nem horroros, menekülõs-gyilkolós epikus szálat építettem volna a filmbe, hanem egy erõteljes, mély, párbeszéd-jellegû lírikus szálat, amiben mondjuk az egyik fõszereplõ és a misztikus alak közötti párbeszédet figyelhettük volna, mondjuk egy félig valósághú, félig látomás-szerû cselekménysorozatban, ahol mondjuk a mítikus alak elmesélné, h egy transzcendens erõ tartotta õt életben, hogy átadjon egy üzenetet az Ikarusz 2 legénységének, stb. Nahh, ez így nekem jobban tetszett volna.

A horror rész kizökkentett az addigi jól felépített történetbõl és atmoszférából, de azért nem vágta haza a filmet szerencsére, nem voltam csalódott és ennek ellenére is nagyot tetszett a film.

Szerintem a forgatókönyv is teljesen a helyén volt, nagyon ész-szerûek és logikusak voltak a párbeszédek és az események is változatosak, izgalmasak és eredetiek, amik a párbeszédeket követték.
A karakterekhez igazából nem a múltjukon keresztül ( arról szinte semmit nem tudunk ) kerülünk közelebb, hanem azokon a pillanatokon keresztül, amikor szótlanul egymásra néznek egy komoly döntés meghozatala elõtt, amik
Redfield 2007 ápr. 15. - 11:41:36
(24/305)
Habár a vágás kicsit valóban ész nélküli volt, mindennel tökéletesen a hatásra dolgoztak. A látvány nem mutatott újdonságot igazán, de hát mit várunk? A következõ lépés a 3D-s filmek áradata kell, hogy legyen ilyen szempontból. Voltak benne valótlan dolgok, pl.: a felemelõ jelenet a végén, amit te is szóba hoztál, ennek ellenére nem rontja el számomra az élményt, hiszen sémájában tökéletesen megfelel a 28 nappal késõbb-nek, még a gyenge részek is úgy, és ott vannak a filmben, mint abban. Szerintem egy trilógiát akar összehozni Boyle, mert a fõszereplõt is úgy választotta bele újra, csak ez most sci-fi lett. A színészeknél örülök, hogy nem lettek rendesen kidolgozva a karakterek. Ránk lett volna tukmálva, hogy ez ilyen, az meg amolyan. Nem. Nem azért kellett szeretnünk vagy utálnunk õket, mert ilyen, vagy amolyan, hanem mert mind emberek, mind félnek, pánikolnak, vagy épp küzdenek a jó ügyért. Ez lehetett a cél, és én nem bánom.
Nálam a sci-fik közül szintén nagy film a: 2001, ahogy az Alien is, (bár inkább a 2 és a 3), a Szárnyas fejvadász, kellemesebb idõtöltésre meg: A Gömb esetleg.
Nálam az igazán TOP rendezõk: Lars von Trier, Stanley Kubrick, és David Lynch.
Bigpapa 2007 ápr. 15. - 10:24:09
(23/305)
Szeretem,amikor egy filmnek van eleje,közepe és vége.Itt belecsaptak a sztoriba egybõl azzal,hogy a képünkbe vágták, kihül a nap. Az utolsó 10 mp-en kívül a fagyos földrõl egy képkockát sem mutattak. Egy igazán ütõs karakter sem volt a filmben. A Capa olyan volt végig,mint egy bedrogozott Underground zenész, de igazából egy egyéniséget sem mutattak.Nem volt szerethetõ és nélkülönözhetõ karakter köztük, akiért izgulhattam volna. Nem szeretem azokat a filmeket,amikben ki tudom találni,hogy mi fog következni.Nem olvastam a filmrõl,nem láttam a bemutatóját, de iszonyatosan kikövetkeztethetõ volt. B*romság volt az is, hogy az elsõ hajó parancsnoka életben volt. 7 évig nem bírja ki abban a környezetben,fõleg nem ilyen nyílt sebekkel,abban a hatalmas porban. Ahogy az a f*szi feltünt, elkezdte az operatõr azt a szörnyû képkezelést,amit gondolom õ Cool-nak hitt,de az elvont,speed-es majmokon kívül mindenkit idegesített. Érthetetlen volt, hogy lehet az a manus 3x erõsebb,mint õk,hiszen fél kézzel felemelte és kitartotta a csávót a végén.
Imádom a filmeket, hiszen majd 6000db os gyûjteményem van, de ezt a filmet akárhogy szépíted, katasztrófális sz*rság volt.2007-ben egy sci-fi- ben nem szabad ilyen alapvetõ hibákat elkövetni. A 2001 Ûrodüsszeia és az Alien alapmû. Mai szemmel a technika nevetséges,de akkor olyan volt, mint pár éve a Mátrix. Az megteremtett olyan képi hatásokat,trükköket,amiket azóta számos filmben viszontláttam. Rendezésben Tarantino áll közel hozzám, a Ponyvaregény óta minden munkáját megnéztem.
Most én kérdezem tõled,hogy milyen filmeket szeretsz, mert erre 87%-ot adni.....
Redfield 2007 ápr. 15. - 01:28:26
(22/305)
Te, én nem tudom, hogy milyen filmeket szeretsz, meg hogy mit vártál, de nagyon nem egyezhet az ízlésünk, ha ennyire lehúzod a filmet. :) Azér sajnálom, hogy nem tetszett. Szerintem sem változtatja meg a világot, de azért nem nevezném rossznak sem.
Bigpapa 2007 ápr. 15. - 01:10:57
(21/305)
Most jövök a moziból és megnéztem ezt a katasztrófális szarságot!

Mindíg kardoskodom,hogy moziban kell megnézni a filmeket (ezt mondjuk csak a magyar filmekre mondom), de ezt remélem minél többen kalóz kópián nézik meg,bukik a film és csõdbemegy az egész kib***ott stáb!
Ilyen kapitális sz*rságot évek óta nem láttam.Sz*r a sztori, sz*rok a színészek, a vágás és az operatõri munka olyan,mint ha egy pszichopata kezelte volna a kamerát. A film utolsó 30 percében majdnem kijött rajtam az epilepszia.Borzalmas.
Semmi pozitív nincs ebben a filmben.Még a végefõcím is szar. Nem értem, a Fox stúdió hogy engedélyezhette ezt a hányadék filmet, mert tuti nem azt a forgatókönyvet olvasták,amit mi filmként megnéztünk a moziban.
Ez az a film,amit még az ellenségeimnek sem ajánlok.
KOMOLYAN! EZT NE NÉZZÉTEK MEG!!!!!
Redfield 2007 ápr. 14. - 00:22:36 Előzmény Elessar
(20/305)
Na akkor kezdjük (pontosabban folytassuk) :) Szerintem... :) hát D.Sz. hasonlóképp fog érezni, mint a 28 nappal késõbb-nél. A film ugyanis ugyanúgy mûködik, és úgyanúgy: Mûködik! DE SZERINTEM: nagyon is korrekt film. Erõsen próbáltam úgy nekiülni, hogy ez majd valami fantasztikusan jó és igazi remekmû lesz, 2007 legjobbjai között, és habár ehhez képest kicsit csalódottnak érzem magam, mégis: van benne valami. Látványilag teljesen korrekt, a hatás hibátlan (félelem, pánik, remény) mind teljesen átjön, és ez nagyban köszönhetõ a színészi alakításoknak. A képiek a székhez tapasztják az embert, és gyakran idegessé, magát a nézõt is klausztofóbiássá teszik, ami azért nem kis szó. A zene korrekt. A lényege, az üzenet is roppantul a helyén van, mélységgel rendesen el van látva, még ha a mûvésziség sokak szerint csak beleképzelt is. Ahogy már elhangzott: a halálról szól a leginkább, pontosabban a küzdelemrõl, az élet értelme és maga az élet közt bizonyos szinten.

És akkor jöjjön az, AMI NEM TETSZETT: nem volt ritmusa, hol állati lassú volt, hol pedig száguldott a cselekmény. Nem igazán jött egyensúlyba a dolog. Nem enged teljes hatalmat semminek, össze van vonva a mûvésziség, a gyors, túlélõs harcok, meg ehhez hasonló dolgok, és korlátozzák egymás hatását. Így mindenbõl lesz benne kicsi, ami kellhet egy ilyen filmben, de nem elég ahhoz, hogy kõkeményen megállja a helyét az adott dologban. És végül: a befejezés. Nem így kellett volna. Hiba volt. Szerintem legalábbis.

Félek: nem kerül be nálam az év legjobbjai közé, de nem is kizárt, hogy igen. A sci-fi-k közt egy 5-ös skálán kaphat egy gyenge 4-est. (a mûfaj sok egyéb darabja ezt a szintet sem üti meg nálam.)

87 %.
Elessar 2007 ápr. 13. - 10:33:51
(19/305)
Nekem mindenesetre nagyon bejött, van benne látvány rendesen, szó se róla, de hogy hatásvadász volna... Nem írja újra Danny Boyle a sci-fi alapjait, de a film nagyrészt mentes a hollywoodi kliséktõl. Talán az utolsó 30 percért kár bizonyos szempontból (most nem spoilerkedem), de így is benne van a top sci-fik közt...
Redfield 2007 ápr. 13. - 07:51:09
(18/305)
Persze lehet, hogy ez is olyasmi lesz, mint a 28 nappal késõbb, (megszokott dolgok, szokatlan de ütõs bemutatásban), és D.Sz. szerint ez is szar lesz... sõt, még én is mondhatok rá ilyesmit. De remélem ez nem következik be. Amit eddig tudok róla, az alapján (na nem a sztori) egy közepes a minimum amit meg fog ütni valszeg.
Redfield 2007 ápr. 13. - 07:05:26
(17/305)
Huh. Hát engem is érdekel. :) Meg is fogom lesni hamar, de azt nem gondoltam volna, hogy "intelligens, lélektani ûrdráma" lenne. Az elõzetesbõl legalábbis árad a hatásvadászat. Remélem akkor igazad lesz, és nem csak látványt meg akciót kapunk ettõl a sci-fi-tõl is, hanem valóban egy kicsit levisz minket is. (és nem feltétlenül a katasztrófa-horror-szerû rettegés és pánik szintre) ha intelligens, és lélektani, akkor nagy reményekkel ülök neki, de legalábbis elvárások vannak, és lehetnek is bárki részérõl. :)
Elessar 2007 ápr. 12. - 21:37:44
(16/305)
Vsz: Brilliáns, intelligens lélektani ûrdráma, bámulatos képi megoldásokkal, tapintható kínnal és szenvedéssel, nem egy Halálhajó-párhuzammal, valamint a mindent magába szippantó, mindenható világûrrel. A klausztrofóbiás érzés garantált, nem egyszer éreztem úgy, hogy én vagyok a kilencedik crew-member, és ez Danny Boyle érdeme. Cillian Murphy barátunk pedig zseniális az esendõ, különc fizikus szerepében, 1000 arca van ennek a gyereknek ;)
Hesztia 2007 ápr. 12. - 18:55:46
(15/305)
Ez tök jó (a londoni színházadsiért nagyon irigyellek:)!!!:) Szeretem olvasni az ilyen beszámolókat. Eddig is csíptem a srácot..örülök, hogy élõben is normális ember, nem affektáló sztárocska.:)
benkewood 2007 ápr. 12. - 07:50:34
(14/305)
Képzeljétek, decemberben voltam Londonban, és láttam Cillian Murphy-t egy színdarabban! Egy skizofrén srácot alakított, bravúrosan!!! Le a kalappal, komolyan!!! Utána a mûvészbejárónál megvártam, és kezet fogtam vele. Megkérdezte, hogy "Hey, how are you?" - én meg csak bambultam. :-) Aztán a kis vászonkabátjában hátizsákkal nekivágott a londoni éjszakának... inkább tûnt kis túristának, mint Hollywood-i sztárnak. Nagyon szerény srác, és nagyon jó színész!!!!!

(A színdarabban egyébként Neve Campbell, a "sikolykirálynõ" alakította a másik énjét... vele is találkoztam. :-) Nem hencegni akarok, csak akkora élmény volt, hogy muszáj volt leírnom.)
Hellnight 2007 ápr. 11. - 23:28:55
(13/305)
Nah még mielõtt agyonhajszolnátok magatokat melyik zene is megy az elõzetes alatt elmondom.
Jól mondtátok, hogy Clint Mansell @ the Chronos Quartet - Requiem For a Dream zenéje megy alatta, de amit elõzetesek és egyéb videók alá szoktak tenni, az egy Orchestral verzió. Ez 6 és fél perces változat. Ha kell valakinek szóljon és felteszem valahová :)

A filmre pedig kíváncsi leszek. Már meg is van, feliratra várok :D
Szisz1 2007 ápr. 11. - 23:04:33
(12/305)
Kicsit utána kell nézni a latin szavak jelentésének...meg pl mise, vagy requiem részeinek...és rögtön rájöttök, ez nem olyan cím, amit ne adhatnál többször egy hasonló tartalommal bíró zenének...

lásd: Mozart: Requiem...részei, Verdi: Requiem...stb...

No ezért ua a cime!:-)
x-tro 2007 ápr. 05. - 14:46:02
(11/305)
Lux Aeterna=Örök fény

Csak éppen latinul van, miért ne lehetne több zeneszámnak is ugyanez a címe?
10/10
Bru 2007 ápr. 03. - 21:37:44 10/10
(10/305)
10/10
Bru 2007 ápr. 03. - 21:19:32 10/10
(9/305)
Hát... ez jó kérdés.
Amit én leírtam az az eredeti, "letisztult", nem a tuc-tuc-os pöris bemutatós fajtája. Nem tudom hogy meglehet e ezt találni. Én arra gondoltam h esetleg a bemuatók (ez nem az elsõ ahol élnek ezzel a zenével) számára megspékeltet a stúdió munkálja meg ilyenre. Ha valaki megtalálja ezt az írjon! Engem is érdekelne!
Abraka 2007 ápr. 02. - 19:46:06
(8/305)
Egészen pontosan ez melyik verzió a Aeternábol,mert ugye ez egy utemesebb ,de akármelyiket szedem le mind a lassu.Sza mi a full neve konkrétan?
10/10
Bru 2007 ápr. 02. - 18:58:30 10/10
(7/305)
Clint Mansell: Requiem for a dream - Lux Aeterna
Ha a bemutató zenéjére gondoltál. :)
Torrent oldalakon most is fent van... az egész album vagy csak akár ez az egy szám.
Hát igen...nekem is kedvenc!!

És a filmet én is nagyon várom! Remélem nem jut A MAG sorsára, azaz biztos vagyok benne hogy nem fog. Danny Boyle-ban lehet ennyire bízni!! Alap hogy nem szabad elveszni a részletekben a filmjeinél. A 28 nappal késõbb-ben is elég érdekes végkövetkeztetésig lehetett eljutni. Õ ehhez ért. De majd meglátjuk.
Kingu 2007 ápr. 02. - 11:05:38 Előzmény Kengury
(6/305)
sziasztok:)Valakinek nincs meg véletlenül ennek a filmnek a zenéje???:):):)Mert naon kéne:):)
Köci:)