10/10
Kaposi András 2023 aug. 02. - 22:48:03 10/10
(127/127)
Nem szerettem sosem a vallási témájú filmeket, valahogy túlmisztifikáltak vagy manipulatívak nekem, úgyhogy sok idő kellett, hogy rászánjam magam de megérte. Gyönyörűen fájdalmas, nem olyan filmszerű, inkább egy tökéletes színdarab.
10/10
Vilmos8 2023 ápr. 09. - 08:10:59 10/10
(126/127)
A tegnapi esténket bearanyozta!
Hú dejó a habos sütemény 2014 dec. 24. - 22:35:22
(125/127)
nagyon szép film,
bár nem tudom... valahogy lehetett volna hatásosabb is
10/10
marie1 2014 dec. 24. - 22:32:54 10/10
(124/127)
Csodaszép film, igen megható. Persze túl idealizált, mint Zeffirelli általában, de ebben az esetben nem baj.
Merryweather 2014 máj. 27. - 21:22:04
(123/127)
Egyházi iskolába jártam és rengetegszer megnéztük. Minden percét utáltam. Nyálasnak és szentimentálisnak, unalmasnak találtam. Pár hete nem tudom milyen apropóból megnéztem újra. Angolul és az olasz változatot is, ami egy kicsit más. Az olasz kifejezetten tetszett! Szép film, szép képekkel és zenével. A történeti hûség, vagy mi, elég lazán van kezelve, de szerintem a rendezõ inkább érzelmileg akart hatni, nem tényekkel. Viszont néha olyan érzésem volt mintha a közepénél elvágták volna a jelenetet és lógna a levegõben.
Idõnként biztos elõveszem majd.
6/10
Sadenal 2013 jún. 15. - 14:46:30 6/10
(122/127)
Számomra túl ideális volt a film, ezért annyira nem tetszett. Az ilyen vallásos mindent jóvá teszünk filmek amúgy is sajnos messze állnak a valóságtól, szóval nekem nem érte el a hatást. Mondom ezt úgy hogy imádom a filmdrámákat, szóval ne kövezzetek meg mert bunkó paraszt suttyó vagyok. :O


6/10
offtopic
efrem 2013 febr. 13. - 23:29:10
(121/127)
egyszer néztem meg teljes egészében a filmet.de bármikor akartam még egyszer megnézni,egyszerûen sírógörcsöt kaptam.annyira sok érzelem van a filmben . azt nem tudom elfogadni,h a szülei ,ill. csak az apja,de akkor az apa szava volt a döntõ, tehát a szülei hagyták,h az utcára kerüljön. mert csak az volt a bûne,h hazajött a harcból,lehet,h ha ott hal meg, akkor büszke lett volna rá az apja. sajnos,ez a mentalitás a férfiaknál. végülis mondhatjuk,h éhenhalt a Ferenc. miközben az apjának akkora háza volt. nem tudhatjuk,h nem voltak-e tényleg szerelmesek egymásba Klára és Ferenc ,de nagyon szépen egymásra találtak.
10/10
zora 2013 jan. 07. - 09:26:18 10/10
(120/127)
Hûha! Nem semmi vagy! De én elfogadom, hogy ízlések és pofonok különbözõk...
10/10
zora 2013 jan. 07. - 08:02:20 10/10 Előzmény vénasszonyok -nyara
(119/127)
Én már láttam legalább 200x a Star Wars-t (na jó, a régi 3 részt), zenéje, képregénye, könyve megvan, és nagyon szeretem a Napfivér, holdnõvért!!! Úgyhogy csak óvatosan az általánosítással!
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 07. - 01:58:33 Előzmény Aszpirin
(118/127)
Mivel sértettelek meg? Ha megsértõdtél, annak csak az lehet az oka, hogy igazam volt, ragaszkodsz a kényelemhez, és az zavar a filmben, hogy Ferenc ezt eldobja magától. Tegyük hozzá, hogy a szexszel és a nõk által nyújtott gondoskodással együtt, minden elpuhult kényelemmel együtt, amit egy nõ csak nyújtani tud, ebbe beleértve a nyári délután lassan fövõ szilvalekvárt, ami Radnóti számára az egyik utolsó kapaszkodó volt az életben - és a piros szívecskés rózsaszín ágynemûvel együtt stb... Ferenc PONT EZT HAJÍTJA EL, FÖL SE TÛNT, hogy szerzetes lesz? Minden nõiességrõl, csipkebugyiról és rózsás teásbögrérõl lemond, minden romantikáról lemond, legalábbis mindarról, amit te romantikának nevezel.
Vagy romantikusnak nevezed a koldulást és a mezítláb való fagyoskodást? De nem azt nevezted romantikusnak. A film témája ugyanis egy olyan ember, aki elmondhatja magáról, hogy "Disznókkal háltam, tyúkokkal keltem, Csizmát pucoltam; ha adtak, ettem." Iszonyú romantisch.
Ha téged a "nõies romantika" zavar, és errõl a filmrõl a rózsaszín csipkés asztalterítõ meg szívecskés ágynemû ugrik be, és ettõl gyomorfájdalmat is kapsz, akkor egyrészt meglehetõsen tág képzettársításokra vagy képes, másrészt ez a film nem errõl szól, de a te életed (valószínûleg) igen. Magadról beszéltél, a saját életedrõl, nem a filmrõl.
Sajnálom, de ez a film marhára nem a József Attila-i röfögõ, kéjes elpuhultságról szól:
Láttam a boldogságot én,
lágy volt, szõke és másfél mázsa.
Az udvar szigorú gyöpén
imbolygott göndör mosolygása.
Ledõlt a puha, langy tócsába,
hunyorgott, röffent még felém -
ma is látom, mily tétovázva
babrált pihéi közt a fény.

Ha szerinted "nõiesen romantikusra" formálták, azzal csak azt akarta a rendezõ érzékeltetni, hogy Ferencbõl nõk nélkül nem lett állat, vagy afféle katonabuzi. Hanem megmaradt teljes embernek, olyannak, akinek a lelkében egyszerre és mûködik a nõies és férfias oldal is, a gyengéd gondoskodás és a veszélyekkel, a halállal dacoló férfi is.
4/10
Aszpirin 2013 jan. 06. - 12:32:37 4/10
(117/127)
Kedves Heathcliff, szívesen vitatkoznék Veled érvekkel, de ahhoz kicsit változtatnod kellene a stílusodon: csak annyit, hogy ne sértegesd látatlanban az eltérõ véleményû vitapartnert. A becenévbõl úgy sejtem, egy Brontë-rajongó hölgyet tisztelhetek Benned... nem véletlenül szólítottam meg a férfitársaimat a hozzászólásomban, ugyanis tudom, hogy az általában sokkal romantikusabb beallítottságú hölgyek lelkivilága egészen máskén tmûködik, ezért nekik igenis, javaslom ezt a filmet megtekintésre.
4/10
Aszpirin 2013 jan. 06. - 12:14:58 4/10 Előzmény fredi60
(116/127)
Igen, jól látod, a filmrõl írtam véleményt, és nem Assisi Szent Ferencrõl, akinek egyébként a gondolatiságát, eszméit mélyen tisztelem, még ha nehéz is teljesen megértenem ezt a fajta (jó értelemben vett) végletes puritanizmust.
A filmmel pont az a problémám, ahogyan ábrázolja Szent Ferencet: õ olyan ebben a filmebn, mint egy folyamatosan bedrogozott hippi szépfiú, és erre minden rájátszik, az idealizált természeti képek, a - véleményem szerint - oda nem illõ zene, valamint a másik véglet, a kelmefestõk nyomorának szerintem túlzottan "szájbarágós" megjelenítése.
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 05. - 17:44:25
(115/127)
Talán az a baja a filmmel, hogy nem szívesen emelné ki mackónadrágos testét a jól távfûtött, HD-tévés panellakásából, és esze ágában sem lenne olyan kiszolgáltatott - bár szabad - életet választani, mint Ferenc.
http://interneteskorrepetalas.blog.hu/2008/09/28/petofi_a_kutyak_es_a_farkasok_osszehasonlito_verselemzes
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 05. - 16:45:02
(114/127)
Ha valakinek meglehetõsen barázdálatlan az agyszerkezete, minden második szava bazmeg, látta már egyenként 10x mind a 23 Dye hard filmeposzt, 200x a Star wars-t, ha fõ szórakozása dobozos sör mellett focimeccset nézni és közben üvölteni a haverokkal, akkor messzirõl kerülje el ezt a filmet, mert valóságos testi fájdalmat fog érezni a nézése közben.
10/10
offtopic
fredi60 2013 jan. 05. - 16:16:28 10/10
(113/127)
Igen érdekes - de nem igazán lényeges - hozzászólás Assisi Szent Ferenc és Szent Klára életét bemutató filmhez.
4/10
Aszpirin 2013 jan. 05. - 14:36:42 4/10
(112/127)
Elnézve az átlagpontszámot, rá kellett döbbennem, hogy én nem tartozom a mainstream-hez.
Kedves férfitársaim, ha esetleg nem kedvelitek Richard Claydermannt, ha nem szipogtok a negédes-szomorú romantikától csöpögõ filmek napnyugtajelenetének nézése közben a meghatódottságtól, esetleg ha nem a legfõbb vágyatok minden reggel madárcsivitelést utánzó ébresztõóra hangjára ébredni pirosz szívecskés rózsaszín ágynemûben, sem a pillangók kergetése az aranyló selymes búzamezõben, akkor csak óvatosan a Napfivér, Holdnõvérrel... heveny gyomorbántalmat okozhat a nézése.
Ateya 2012 dec. 15. - 19:28:51
(111/127)
Csodálatos, felejthetetlen film.

(mirõl is szólt....? :)))Najó, csak vicceltem...)
10/10
habeer 2012 dec. 15. - 19:11:26 10/10
(110/127)
Az egyik kedvenc filmem. Szívbemarkoló, tiszta.
10/10
offtopic
NADALFAN 2012 dec. 14. - 17:09:48 10/10
(109/127)
lol-te nyertél-sakk matt:))
egyébként azt sokan dicsérték, a csaj nagyon helyes benne ,emlékszem jól is énekel, volt Magyarországon is.
a spanyol ajkúakat én is kedvelem -nem véletlen NADALFAN a nevem.
2/10
offtopic
Bob19 2012 dec. 14. - 16:46:16 2/10 Előzmény NADALFAN
(108/127)
Én meg anno a Vad angyalt néztem.:P És ha lenne idõm rá, újra megnézném!:)))) Na erre mit lépsz?.:D