Téma: Napok romjai

ad mala 2014 máj. 18. - 23:05:03
(83/123)
Nem létezik olyan hogy tökéletes film, de ez nagyon megközelíti... Egy nagyszerû regény kiváló adaptációja. Bár ilyen hûen és eltaláltan vinnének filmre minden könyvet! Micsoda színészek, milyen zene!
rockjano 2014 máj. 18. - 21:42:22
(82/123)
Ez a világ egyik legjobb filmje, döbbenetes csodálatos....
10/10
thzui 2014 máj. 18. - 19:24:39 10/10
(81/123)
Hogy mennyire igazatok van, az én esetem bizonyítja. Amikor egy barátomat elcipeltem rá, hogy õ is lássa, utána az elsõ mondata az volt: de öreg vagy!:)
stenmore- 2014 jan. 19. - 14:15:15 Előzmény Atis88
(80/123)
Még kell egy kicsit érned hozzá ,némi élettapasztalat sem árt.
Edmond Dantes 2013 dec. 24. - 21:50:07
(79/123)
Én egy elfelejtõs típus vagyok és elég régen láttam, de hogy nagyszerû film, az nem kétséges...ha még mindig emlékszem rá.
6/10
Atis88 2013 dec. 24. - 13:55:03 6/10
(78/123)
Ez a film a briliáns színészgárda ellenére is unalmas volt számomra. Anthony Hopkins, persze hozta amit hoznia kellett, lenyûgözõ volt mint mindig és a többiek is pl.: Emma Thompson. De ez nem íz én mûfajom, végig sem néztem egyszerûen nem köt le. 6/10.
stenmore 2013 nov. 01. - 20:04:19
(77/123)
:)Ez jó.
filoszemitabéla 2013 nov. 01. - 19:18:24
(76/123)
A film a maga nemében tökéletes. A két fõszereplõ zseniális. A komornyik annyira angol, hogy az apja halálakor tanúsított viselkedésérõl eszembe jutott egy régi vicc:
az angol lord fogad egy mûrepülõvel, hogy bármilyen manõvert hajt végre a géppel, nem szólal meg.
Felszáll a lord a feleségével együtt a gépre és a pilóta elkezdi a legdurvább figurákat végrehajtani, dugóhúzók, szabad esés stb. A lord nem szólal meg és miután leszállnak, a pilóta gratulál neki.
-Azért be kell valljam, amikor a feleségem az egyik loopingnál kiesett a gépbõl majdnem megszólaltam-felel a lord.
goldplast 2013 nov. 01. - 16:26:21
(75/123)
Hadd kezdjem máshonnan. :-)
Elõször is nagyon köszönöm a hozzászólóknak a sok értékes, összetett és borzasztóan izgalmas felvetéseket.
Volt pár hozzászólás, ami egyenesen zseniális volt, és szuperül azt éreztem, hogy a film után a maradék pattogatott kukorica és egy pohár bor mellett élvezettel és egyre jobban belemelegedve gondolkodunk a Napok romjairól.

Én a könyvet olvastam még régen, de a filmet csak most láttam elõször. Egyszerûen le vagyok taglózva, és meg vagyok döbbenve magamon, hogy eddig elmentem mellette (na de legalább, mint Stevens, a megmaradt részemmel még kezdhetek jobb életet ;-)).
Amellett, hogy a film minden egyes része végtelenül logikusan, érzékenyen megkomponált és üdítõen nyugodt ritmusú, a színészek talán életük egyik legnagyobb alakítását nyújtják. Szerintem a rendezõ a maximumot hozta ki belõlük. Minden rezdülésnek jelentõsége van, a nézõnek pedig ugyanazok a gondolatok futnak át a fején, mint a szereplõknek. Ebbõl következik, hogy végig aktívan mennek BENNÜNK a párbeszédek és belsõ beszédek, egyfajta interakcióba lépve a filmben elhangzó szövegekkel. Mintha mi állnánk ott, és mintha a mi szánknak nem szabadna megrándulnia, amikor az erõs kezû vezetõkrõl van szó, vagy a mi halkan koppanó magányos lábunkat venné a kamera, ahelyett, hogy azt mutatná, képesek vagyunk megérinteni valakit....
Ettõl olyan izgalmas, otthagyhatatlan és gyönyörû.
És mint minden gyönyörû dologban a világon, benne rejlik a törékenység és mulandóság…
Csak annyi: kihagyhatatlan film.
offtopic
stenmore 2013 okt. 31. - 21:20:59 Előzmény pisti801227
(74/123)
És ki mondta Te szerncsétlen hogy ez nem egy jó film?Olvasni sem tudsz, de másokat hülyézni az megy látom ,te szegény!
offtopic
pisti801227 2013 okt. 31. - 19:40:36 Előzmény stenmore
(73/123)
Szerinem hülye vagy, attól függetlenül ez is egy jó film,
dodo412 2013 aug. 13. - 13:23:13 Előzmény sofi 72
(72/123)
Nyomokban SPOILERT tartalmaz!
Egyet értek veled abban, hogy ki kell élvezni az életet, mert túl rövid. Ugyanakkor szerintem Stevenset nem tette volna a klasszikus értelemben vett boldoggá, ha enged az érzéseinek, kimutatja azokat Miss Kenton felé és összeházasodnak. Egyszerûen nem volt olyan ember, aki a feladatait képes a második helyre sorolni - saját magával lett volna elégedetlen. Bár a végén ráeszmélt, hogy szerette Miss Kentont, és szomorú volt az "elvesztegetett élete" miatt, de ha jobban belegondolunk, neveltetésésbõl és nyilván öröklött kötelességtudatából kifolyólag magát gyûlölte volna meg. Az érzelmek kimutatását pedig nem tanította és nem is engedte meg neki senki, ezt az õ korában már szinte alig lehet elsajátítani. Engem a nyilvánvaló boldogtalanságon túl még az szomorított el, hogy még nincs száz éve, sõt, egyes pontjain a világnak bizonyos emberek (és fõleg akkor ha intelligens emberekrõl beszélünk, mint esetünkben Stevens) még most sem engedhetik meg maguknak, hogy véleményük legyen, vagy ha mégis van, emiatt hátrányba kerülnek.
stenmore 2013 aug. 13. - 10:40:25
(71/123)
Köszi,jól sejtettem hogy érdemtelen filmek elõzték be ezt a filmet mint pl a Schindler listája tarolt,ami mára egyértelmûen gagyinak bizonyult, Spielberg neve adta el.
Antalka74 2013 aug. 12. - 23:21:40
(70/123)
stenmore 2013 aug. 12. - 22:21:56 Előzmény -greghouse-
(69/123)
Kíváncsi lennék, hogy kik kapták meg akkor az oszkárokat?
10/10
blueberry77 2013 aug. 05. - 21:01:50 10/10
(68/123)
Ebben a filmben annyi minden van, ezt nem kell elemezni, ezt meg kell nézni!!
10/10
minnavonbarhelm 2013 márc. 09. - 12:55:49 10/10
(67/123)
Zseniális, lebilincselõ alkotás!
10/10
laluzs 2013 jan. 26. - 19:28:37 10/10
(66/123)
Bár nem láttam az elejét, még így is rendkívül magával ragadó alkotás volt. Csodálatos színészi megformálást élevezhetünk Sir Anthony Hopkins és Emma Thompson játékában, egyszerûen tökéletes. Stevens bár belátja, hogy lehetett volna jobb iránya is életének szerintem mégsem sajnálható, mint ahogy Miss Kenton sem. Az a fájdalom és mélység ami életünkben jelen van az is gazdaggá teszi, teheti õket. Lehetett volna másképp persze, ha Miss Kenton marad akkor megváltotta volna mindkettejük életét, de nem volt hozzá bátorsága. Szerintem legtöbben pont az ellenkezõjét gondolják, azt, hogy Stevens nem volt elég bátor. Bátor volt õ, nagyon is, vállalta életét, élte ahogy neki élnie kellett, és tartotta magát annak ellenére, hogy a szeretett nõnek nem volt mersze vállalni azt az életet, hogy szeretheti, mellette lehet,aki nem bizott a kiteljesedésben. Nem volt mersze, pedig a lelke mélyén tudta nagyon szeretik, ahogy õ is Stevenst.
Rókatündér 2013 jan. 26. - 15:06:52
(65/123)
Kétszer láttam a filmet, mindkét alkalommal véletlenül bekapcsolódva, a címét sem tudva.. De viszonylag az elejétõl. Bár elég hosszú, egy percre sem unatkoztam. :) Mivel a helyszín ritkán változik, maradéktalanul a karakterekre lehet koncentrálni. Azért.. kell egyfajta élettapasztalat és lelkivilág a film elfogadásához.. Aki megérti a szereplõk reakcióit, igazán élvezni fogja a történetet!
10/10
-greghouse- 2013 jan. 25. - 22:42:52 10/10
(64/123)
Azért....amerikaiak...jellemzõ, hogy a nyolc Oscar jelölésbõl egyet sem kapott meg. Sem a film, sem Hopkins, sem Thompson, sem más. Pedig ha valamiért, Hopkinsnak ezért feltétlen díjat kellett volna kapni, sõt, Thompsonnak, és a rendezõnek, Ivory-nak is. A látszat ellenére nagyon feszült és drámai film. Igaz, Christopher Reeve nem Superman benne...