10/10
Fairy88 2011 jún. 09. - 10:39:50 10/10
(155/195)
Szívet melengetõ, bájos, bölcs, felemel és energiát ad. Diane Lane a legjobb választás a fõszerepre. Messze van ez a giccstõl, csak sokan nem mernek érezni, ez a film pedig pont ezt teszi: éreztet.
Nálam egy szinten van a notebook-kal és mindkettõt már sokadszor nézem, nehéz könnyek nélkül...
A férfiak nyugodtan fostalicskázzák le és nézzék továbbra is a sport 1-et a sörrel a kezükben tovább, ettõl az érték még érték marad és akinek igénye lesz rá, megtalálja.
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 16. - 14:06:26
(154/195)
Ugyan már ugyan már ne élj álomvilágban. Az hiszed mindenki szentimentális aki ezt a könyvet olvasta? Vagy pont te nem olvastad? Én imádom azt a vidéket, de ki ne imádná? De ez a nagy könnyedség onnan fakad, hogy amikor azt írja, hogy rendbe tettük a földet, az azt jelenti valójában, hogy szegény Ed és az öreg Francesco meg a bérelt munkások rogyásig melózták magukat, míg a nagyságos asszony kiagyalta a következõ teendõd:)) Mert azért 5 hold az elég szép terület egy kis nyaraló mellé ha azt egymaga kapálgatná nem jutna idõ a bestsellerekre :)

Ez a boldog önfeledt élet Toszkánában is csak a tehetõsek kiváltsága.Nem véletlen, hogy az õ szomszédja is egy író házaspár lett:) Ez a nagy jólét ott is a csórók vállán nyugszik, mert ne feledjük, Mayesék is vendégmunkásokat dolgoztatnak a rendes bér harmadáért. És még arra sem volt képes, hogy õ etesse itassa õket , inkább lepasszolta a kvártélyozást a helyi papnak.
offtopic
Firenze 2011 márc. 16. - 07:54:58 Előzmény pneklara
(153/195)
Toscana-ban élni is jó! A film nem igazán "országimázs", a táj valóban ilyen, sõt még ennél is varázslatosabb, az emberek zöme valóban barátságos és könnyen születnek nemcsak szerelmek, hanem komoly, tartós barátságok is!
Shanks 2011 márc. 16. - 04:26:04 Előzmény miénkittatér
(152/195)
Basszuskulcs.. ezek "vagányak"..

Bár mondjuk azt a fehér ruhás lánykát (aki varázsló?) felkapnám a vállamra aztán elszaladnék vele..
offtopic
gabriella_ 2011 márc. 16. - 01:10:51 Előzmény miénkittatér
(151/195)
Ez nem WOW,ez OHHHH! :D

Az is lehet, hogy ezt a jelenetet megtalálom a film DVD-jének „kimaradt jelenetek” címû menüpontjában! :D
pneklara 2011 márc. 15. - 06:57:04
(150/195)
Aranyos kis mese volt ez. Tettek bele egy kanál mézet, egy kis sót, néhány csepp citromot. Néhol olyan volt, mint ha egy országimázs központ készített volna csalogató filmet a turisták számára/zászlóforgatók, a piac.../ A mese világába az is belefér, hogy egy romos kastélyt 5-8 ember kalapáccsal, vésõvel seperc alatt lakhatóvá varázsol.
De egy jelenetért/mondatért megérte éjfél utánig fentmaradni.
SPOILER!!!
A katicabogaras mondatot már soha nem felejtem el, tehát ennek súlya van: "gyerekkoromban katícát akartam fogni, egész nap görcsösen kergettem, de nem jött. Lefeküstem a kertben, s mikor felébredtem rengeteg katica volt rajtam."
Mennyire igaz ez az élet sok dolgára: ha valamit erõlködve akarunk, elkerül, de ha elengedjük magunkat, nem görcsölünk rajta, akkor könnyedén megtalál.
Én is úgy gondolom, Toscanaba utazni jó, élni nehezebb ott,de a természet szépsége minden embernek lelki pluszt ad, bármilyen formában találkozik vele.
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 15. - 01:59:40
(149/195)
Ha már WoW, ez pár éve készült egy toscanai fesztiválon:))))
offtopic
gabriella_ 2011 márc. 15. - 01:49:00
(148/195)
Wow! Na, jó éjt! :D
miénkittatér 2011 márc. 15. - 01:45:13
(147/195)
Bizony bizony, szegény embernek ott is meggörnyed a háta a kapálástól, csak ezt nem mutatják, pláne, hogy az õ munkájuk révén tud büszkélkedni Clooney, Douglas , Reeves, sõt még maga Mayes is a gyönyörû birtokaikkal.
offtopic
gabriella_ 2011 márc. 15. - 01:36:35
(146/195)
A fene, ezt nem mondták a filmben! Köszi az infót! Ha van még, csak óvatosan, ne törd össze az álomvilágom! Köszi! :D
gabriella_ 2011 márc. 15. - 01:26:09
(145/195)
Pont azt szimbolizálja, amirõl szól az egész film.

Amíg görcsösen keresed a boldogságodat, addig nem fog rád találni, és maximum csak apró "cseppeket" kapsz belõle. Azonban amint szabad folyást engedsz a történéseknek, ha megtanulod azt tisztelni és szeretni amit kaptál, akkor minden menni fog a maga útján, anélkül, hogy bármi erõfeszítést is tennél érte.
Marha nagy közhely, de mint közhelyek többsége igaz. A megvalósítása pedig nagyon nehéz...

Ez egy nagyon szép film, gyönyörû tájakkal. Kifejezetten jó érzésekkel gazdagít.
Az pedig tökéletesen hidegen hagy, aki szerint ez giccses. Nem érdekel.
Ez a film úgy tökéletes, ahogy van! Képes megnyugtatni a lelket. Imádom!
zsemek 2011 márc. 15. - 00:22:32
(144/195)
a csap végül is mit szimbólizált? Nem tudtam követni.
miénkittatér 2011 márc. 15. - 00:13:03
(143/195)
Nézd meg George Clooney-tól Az amerikai címû filmjét. Bérgyilkos ,vér, piff, puff. És mind egy csodás toscanai kisvárosban:)))
8/10
Ezüstliliom 2011 márc. 15. - 00:06:25 8/10 Előzmény Éduah
(142/195)
Jelentem: csatlakozom a birkákhoz.:P Nagyon szeretem ezt a filmet. Olyan napsütéses, mint a címe.:)
1/10
SzFeri82 2011 márc. 14. - 23:44:33 1/10
(141/195)
Te is hülyének nézel másokat ha azt hiszed egy akciófilmhez hasonlítják ezt a filmet. Szerintem is giccses országimázsfilm. :D
greg parker 2011 márc. 14. - 21:00:22
(140/195)
Nekem mondjuk a Bor Mámor Provence jobban tetszett de ezt is megnézem végre mert mindig elaludtam akár hányszor adták :)lehet most is :D
Frony 2011 márc. 14. - 18:52:51 Előzmény Éduah
(139/195)
Éduah! Ha Te úgy ismernéd Toscanat mint én (és még sokan rajtam kívül!!) nem írnál ilyen butaságokat!
Heti rendszerességgel jártam a toscanai tájat 15 évig, és
bátran mondom hogy Olaszország egyik legvonzóbb és legszerethetõbb része! Gyönyörû - ódon kis települései -
gyönyörû borvidékei - álomvilág volt mindig, minden alkalommal!!! AZ EMBERT MINDEN ELVARÁZSOLJA !!
Az emberek kedvességérõl nem is beszélve!
A film hangulatilag visszaadja mind ezt - úgy hogy a TV elõtt a helyem - ha kezdõdik..(harmadszor nézzük meg a párommal együtt)Mindenkinek ez ajánlom ma este !!
Perika8888 2011 márc. 14. - 18:47:52
(138/195)
Nekem Frances Mayes: Napsütött Toszkána c. könyve nagyon bejött, szórakoztató, könnyed, olvasmányos, ha pontoznám 10-es lenne.
A filmet még nem láttam, nincs összehasonlítási alapom, de mindenkinek ajánlom a könyvet, ha nem tetszett a film azért, ha tetszett, azért:)
mayere 2011 jan. 01. - 14:07:54 Előzmény Éduah
(137/195)
Nekem nagyon tetszett a film,kellemes hangulata volt,nem volt erõltetett,és a táj pedig gyönyörû volt.
borovnica 2010 szept. 09. - 12:16:23
(136/195)
Szeretem ezt a filmet, elsõsorban a csodás toszkánai táj miatt. Igen, vannak benne közhelyek, mert ez egy romantikus film, de aki netán a vérben tocsogó, a tárból sosem fogy ki a golyó, az üveg nem vág, a tûz nem éget-féle filmeket szereti, az találhat egy csomó olyat. Nem hinném, hogy a kritikán aluli minõsítésekre kellene az energiáját fordítania és mások sértegetésével kellene foglalkoznia.
Én jártam Toszkánában, Olaszországban az a kedvenc részem, így másként tudom nézni ezt a filmet. Talán emiatt is tudom ennyire szeretni. :-)