Liafen 2010 aug. 03. - 09:26:23 Előzmény Éduah
(135/195)
Vitatkoznék arról, hogy mi a szégyen és mi nem, jelen esetben inkább az, hogy nem tudsz úgy egy "kritikát" megfogalmazni, hogy az másokra ne legyen sértõ és becsmérlõ. Azt én tiszteletben tartom, hogy nem tetszhet mindenkinek a film, te is tartsd tiszteletben azt, hogy mások nem húzzák le (nem mellesleg oktalanul) a filmet a béka feneke alá. Sajnálom, hogy nem tudsz normálisan élvezni egy filmet, mert mindenben a hibát keresed.

Nekem tetszett a film, TV-ben láttam, kellemes kikapcsolódást jelentett a számomra.
1/10
Éduah 2010 júl. 19. - 07:16:01 1/10 Előzmény okostodorka
(134/195)
az a szégyen, hogy valakinek tetszik ez a közhelyes giccsparádé! persze a sötét tömegnek ez kell, bár nem is ismernek mást. szánalmas, hogy ennyi agyatlan, bégetõ, buta birka van ebben az országban.
1/10
Éduah 2010 júl. 19. - 07:09:24 1/10 Előzmény McLaca
(133/195)
McLaca: mint azt leírtam, elõször nem tudtam, hogy amerikai a film, de a stílusa miatt az elsõ 5 perc után gyanakodni kezdtem. Fikázni az orromat szoktam a zsebkendõbe, ez a stílus és a szövegértés hiánya téged minõsít.
logologo 2010 júl. 17. - 20:34:36 Előzmény dandelion83
(132/195)
Nyálas, unalmas fostalicska.
6/10
dandelion83 2010 ápr. 08. - 20:11:15 6/10
(131/195)
Nekem nem tetszett túlzottan a film. Nagyon vontatott. A színészek jók, néhány jelenet nagyon magával ragadó, de van pár, ami viszont nekem az egészet elrontotta. A történet túl kiszámítható volt, és egy kicsit több érzés szorulhatott volna a filmbe, valahogy nekem nem adta át a mondanivalóját...
mulao 2010 ápr. 06. - 23:44:56
(130/195)
Kár, hogy nem írják, hogy Kate Walsh színésznõ is játszik a filmben, Sandra Oh barátnõjét (vagy inkább csaját) alakítja. (Érdekes, hogy késõbb a Grace klinikában Kate játssza Addison-t, Derek exnejét a szülésznõt, és Sandra Oh pedig szintén játszik a G. klinikában.) Egyébként nem rossz kis film, és a színészi játék is jó szerintem.
offtopic
Marcipáncica_ 2010 ápr. 06. - 07:54:26
(129/195)
:D
5mina5 2010 ápr. 05. - 23:55:47
(128/195)
mindig megnézem ha adják.. imádom az ilyen filmeket :)
egyszerû történet.. csodás hangulattal és dús érzelmekkel.. az a fajta film ami után kedve támadna az embernek csapotpapot hátrahagyni és arra a csodálatosan szép vidékre költözni.. új életet kezdeni olyan nyílt, életet habzsoló, a pillanatnak élõ emberek között.. hhmmm
charlena08 2010 ápr. 05. - 21:36:04
(127/195)
OFF:
Köszi Napicram és madmoisellemnq a tanácsokat! :)
Mivel úgy veszem ki, ez a film talán érdekesebb lehet, inkább megkeresem és letöltöm, az Aniston-film pedig jó lesz most 1x nézõsnek! ;)
Röné 2010 ápr. 05. - 19:27:41
(126/195)
Ez egy annyira jó film! Könnyed, kedves napsütéses, szívet melengetõ egyszerûen imádnivaló. :)
10/10
Napicram 2010 ápr. 05. - 17:19:31 10/10
(125/195)
Sztem mindkét film megéri. Bár a Costner-Aniston filmet inkább feliratosban ajánlanám. Nekem mindkettõ nagy kedvencem. (:
McLaca 2010 ápr. 05. - 16:30:37
(124/195)
"Sajnos" elõbb láttam, mint ahogy a könyvhöz hozzájutottam.
Listán van, még nem tudtam elolvasni.
10/10
mademoisellemnq 2010 ápr. 05. - 15:11:16 10/10
(123/195)
inkább ezt nézd... :)
10/10
1954huber 2010 ápr. 05. - 14:33:46 10/10
(122/195)
Ha megfigyeltétek, am.-OLASZ a film, ami fékezi az amcsi idétlenségeket, ezért jó ez a film is.Érdemes elolvasni is!
charlena08 2010 ápr. 05. - 13:17:45
(121/195)
Már régóta meg szeretném nézni. Ha másért nem is, a táj biztosan csodálatos. A story is jónak tûnik, pontozás alapján is kecsegtetõ... VISZONT nagyjából 1-beesik a Costner-Aniston-filmmel, ami szintén érdekel. Pech. :P
Marcipáncica_ 2010 ápr. 05. - 13:15:07 Előzmény Éduah
(120/195)
baromságok!

(sok éve fórumozok itt-ott, de így 1 szóval hozzászólást még nem intéztem el. most végre kiérdemelte valaki ezt is.)
McLaca 2010 ápr. 05. - 13:00:51
(119/195)
Még valami: Éduah topictársat mindössze az zavarja, hogy a film amerikai, azaz tele van elõítéletekkel. (Olvastam ugyanis a többi hozzászólását, és minden fikáz, ami amerikai.)
Ha nem lenne odaírva, lehet, egész másként vélekedett volna.
McLaca 2010 ápr. 05. - 12:48:49
(118/195)
Egyetértek az elõttem szólóval. Miért kell egy filmbe belemagyarázni azt, amit látni szerettünk volna benne?
Nem a film lesz olyan, amilyennek szeretnénk. Vagy tetszik valakinek, vagy nem, de ezzel az erõvel az összes fantasztikus filmbe, sci-fibe is beleköthetnénk, hogy "rendkívül életszerû", de nem mellesleg úgy általában a filmek nem életszerûek, hiszen filmek! (Kivétel ez alól az Amerikai szépség, na attól életszerûbb filmet nemigen tudok mondani.)

Ez egy romantikus, habkönnyû történet. Mivel romantikus, ezért kicsit meseszerû, de épp így jó, ettõl lesz kedves a történet. Azért, mert valaki annyira földhözragadt és szegényes, sivár életû, hogy nem képes elképzelni úgy az életét, mint a filmben Frances, attól még akár meg is történhetett volna a sztori. Mindenki hozott már hirtelen és meggondolatlan döntést, amit talán meg is bánt eleinte, aztán mégis úgy érezte, jó döntést hozott. De a házvásárlás nem mellesleg a filmnek csak kis mellékjelenete, a hangsúly a házzal kapcsolatban inkább a felújításon van, ráadásul nem a buszról látta elõször a házat, hisz' a hirdetésével már korábban is találkozott az utcán sétálva, már akkor felfigyelt rá. Az, hogy a busszal elhaladt mellette, és ráismert, csak a pont volt az i-n.

Szóval, ha valaki egy habkönnyû, napos, szombat délutáni agykímélõ, és könnyed szórakozást ígérõ, kedves filmet szeretne látni, az nyugodtan nézze meg, nem hiszem, hogy csalódni fog, vagy sajnálni a ráfordított két órát.
10/10
okostodorka 2010 ápr. 05. - 08:36:00 10/10 Előzmény Éduah
(117/195)
Éduah
már ne is haragudj, de ekkora badarságokat írni egy olyan filmrõl mint ez szégyen!Legalább nézted volna rendesen, mert úgy látszik csak kritizálni tudsz, de a fotelben nem a tv-t nézted, hanem a képedet a falon vagy csak bámultál ki az ablakodon üres fejjel :(
"Olyan részletekkel nem foglalkoztak, hogy a nõnek mibõl
van pénze felújítani a házat, meg munkanélküliként
tengõdni, amikor úgy emlékszem elment az összes pénze,
arra, hogy megvegye a házat. "
Az említett fõszereplõ hölgy ha figyeltél volna az elején amikor alkudott a házra, belekalkulálta az árba a munkások bérét, a felújítást, a "vödröt" és a "lapátot". Mondta is az öreg hölgynek hogy nem tud érte sokat adni, mert a felújításra is kell a pénz.
"Természetesen körül sem
nézett benne, csak váratlanul leugrott a buszról, és
rögtön árajánlatot tett. ez rendkívül életszerû."
Ez persze hogy nem életszerû, de nem is az a lényeg. Õ egy jelet kapott azért vette meg a házat és beleszeretett a hely varázsába. Úgy érezte emiatt mindenképpen meg kellett vennie. A másik az,hogy késõbb biztos megnézte a házat, de ezt azért nem mutatták meg, mert elterelte volna a figyelmet a lényegrõl azzal, hogy szimplán körbenézi a házat és kész. Uncsi.Mennyivel izgalmasabb és sokatmondóbb hogy meglátja a buszról mert jelet kap, a környék varázslatos, aztán az eladó néni is jelet kap és eladja neki.Itt a lényeg!Minek idiótán mutogatni és elvenni a jelenet lényegét egy "ház körbejárással"??Nem értem ezen mit nem értesz meg?Egyáltalán nem érted az egész filmet, ha nem vagy erre kapós minek nézed?Nézz "valóság showkat" hátha az neked életszerûbb, ne egy ilyen gyönyörû varázsvilágot ahol minden megtörténhet :) Lehúzni egy ilyen filmet ilyen primitív indokok alapján, mert nem figyeltél rendesen....Szégyen.
"ha
rádsz*rik a galamb akkor tudhatod, hogy meg kell venned a házat, az jel, még akkor is ha nincs elég pénzed rá."
Volt rá pénze hiszen a néni odaadta neki annyiért a házat amennyit tudott érte adni.
Van aki ezt veszi jelnek valaki azt.Neked ez a film szerintem jel volt, hogy ilyet ne nézz.Kérlek tedd meg és súlytalan, kritikán aluli kritikád tartsd meg.
10/10
fredi60 2010 febr. 24. - 00:37:45 10/10
(116/195)
Ha egyszer idõsebb is volt mindkettõnél, akkor idõsebbnek is kellett kinéznie. Nem? :)