Téma: Napszállta

2/10
Nótárius 2018 nov. 01. - 01:33:26 2/10 Előzmény armedtel
(87/147)
Egyetértünk. Tényleg nem érted. Mint írod: nem érted, hogy a döntő többséghez "miért nem jut el a megfejtés", pedig éppen ez a probléma kulcsa. Ekként tán azt sem érted, hogy ez nem a nézők hibája, hanem az alkotó önkörébe feledkezésének az eredménye. Marad tehát, a zavarosan rossz érzeteket keltő, érdemi támpontok nélkül a nézők közé dobott, mit-indít-el talányhalmaz. Mindebből is következően pedig, az előzetes információ- és benyomás-gyűjtésem, bennem azt indította el, hogy biztosan nem indított el ... megnézni ezt a filmet. Nem tanulság nélkül való az sem, hogy az itteni negatív vélemények szinte mindegyikéből is a pozitív várakozást követő csalódottság keseredik ki.
7/10
armedtel 2018 okt. 31. - 18:21:52 7/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(86/147)
itt csak részben volt hagyományos karakter, részben csak a nézőt megszemélyesítő figura.
de persze ez nem mindenkinek fogadható el.
1/10
Fecni007 2018 okt. 31. - 12:08:26 1/10 Előzmény ef
(85/147)
Ja, a jobbos média viszont abszolút hiteles (minden másnap valami helyreigazításra kötelezik őket, Magyar Televízió, Origo. Pesti srácok és társaik). De nem folytatom, mert ez már nem a Napszállta.
1/10
ef 2018 okt. 31. - 09:16:39 1/10
(84/147)
Ahhoz képest, hogy a Tilos rádió a múltkor a liberális média hitelességével úgy harangozta be a filmet, hogy többszörös Velencei Filmfesztivál díjas :) , ott semmit sem nyert .
1/10
Samu-Nagy Emese 2018 okt. 30. - 19:07:58 1/10 Előzmény armedtel
(83/147)
Értem.
Köszönöm, hogy bemásoltad.
:)
Számomra ez az eszköztelenség 10 perc után érdektelenséggé vált.
Épp most láttam A bűnös című filmet is. Ott pl. nem éreztem cirkuszi mutatványnak, amit a főszereplő csinált. Élt a vásznon, hiteles volt, éppen annyira irányította az érzelmeimet a játéka, amennyire kellett, de nem volt sok. Nekem AZ a színjátszás. Szerintem egy színészt tudni kell irányítani. Az mesterség. Attól hogy egy rendező belső vibrálást lát valakiben, még nem jelenti azt, hogy másoknak is átjön a belső vibrálás. A belső vibrálás annyira szubjektív dolog. Szerintem a férjemnek is van erős belső vibrálása, amit szívesen nézek évek óta, de szerencsére sokmillió más nő nem így gondolja.
:)))
A színészet ennél kell, hogy objektívebb követelményeknek is megfeleljen. egyébként csak az a pár ember fogja élvezni, akinek az adott főszereplő vibrálása átjön. Biztosan vannak/lesznek olyanok is. Jó lehet nekik. Volt/lesz filmes élményük a Napszálltával kapcsolatban.
Szóval szerintem ez a belső vibrálásos duma csak kamu és megúszás, hogy rendezni kelljen.
És az is biztos, hogy Jakab Juli egy értelmes, kedves, érdekes lány. Nem az ő hibája, hogy nem kapott segítséget, és ez kevés ahhoz, hogy elvigyen egy filmet. Szóval amit írtam, az nem ellene szól. :)))
7/10
armedtel 2018 okt. 30. - 18:31:02 7/10 Előzmény Samu-Nagy Emese
(82/147)
"A szereposztás sem szokványos, amennyiben Jakab Juli nem klasszikus filmszínészi eszközökkel játssza el a főszerepet, inkább az eszköztelenség, és a személyiségében lévő, rejtett vibrálás érvényesül. Manapság annak alapján ítélik meg a színészeket, hogy mennyire kaméleonok, vagyis mennyire különböző karaktereket tudnak eljátszani, de én inkább Bressonnal szimpatizálok, akinél teljesen más régiókban mozgott az ún. színészi teljesítmény. Nála az volt a fontos, hogyan tudtak létezni az emberek a vásznon, míg manapság – valószínűleg a tévé hatására, és a figyelem lerövidülése miatt – a színészek részéről is a cirkuszi mutatványokat díjazzák."

Nemes László, filmrendező
7/10
armedtel 2018 okt. 30. - 18:30:06 7/10 Előzmény Nótárius
(81/147)
egy részének van megfejtése, az nem értem miért nem jut el, van aminek meg nincs, ott az a lényeg, benned mit indít el:)
1/10
Samu-Nagy Emese 2018 okt. 30. - 17:43:18 1/10
(80/147)
Jaj.
Ez nagyon fájt.
Ez egy akkora kamu, hogy csak az fájdalmasabb, mennyi pénzbe került.
Kamu, kamu, kamu....
Modoros, sznob, ostoba, kivagyi, műmájer film.
És könyörgöm, hagyjuk már az amatőröket!!!!!
Lejárt lemez ez "az-amatőrök-mennyire-hitelesek" dolog.
A szemmeresztgetés még nem érzelem.
Látom, hogy többnyire milyen ócska színjátszásba sodorják a magyar színészeket a gagyi sorozatok, vígjátékok, sitcom-ok. De egy színésznek biztosan lehet olyat is mondani, amitől tud jó lenni. Csak ahhoz érteni kéne, hogy mit mondjon egy rendező a színésznek. Szerintem az amatőrökkel való dolgozás totál megúszás. És a rendező alkalmatlanságáról szól.
1/10
Fecni007 2018 okt. 29. - 20:38:03 1/10
(79/147)
Ekkora egy hülye , kotyvalék filmet ki tudja, mikor láttam utoljára.
2/10
Nótárius 2018 okt. 29. - 15:48:37 2/10 Előzmény armedtel
(78/147)
Szerintem az azért talányos ellentmondású "didaktikus", meg "egyszerű", ha a nézők ~ minősített többségéhez mégsem jut el a "megfejtés". (?)
Ezen az általánosságon túl én nem is szólnék bele, mert nálam (megköszönve az itteni hozzászólásokat is!) már az érdeklődés felkeltése mozzanatnál érdektelenné vált a film.
7/10
armedtel 2018 okt. 29. - 13:37:44 7/10 Előzmény Mavand
(77/147)
Ha egy film semmit sem magyaráz meg, és semmiben sem segít a nézőnek a megértésében,"

itt ilyesmiről nincs szó, van ahol pl. kifejezetten didaktikus, egyszerű, ami nem túl szerencsés
1/10
botta-melinda 2018 okt. 28. - 17:54:03 1/10
(76/147)
Imádom, mikor a rejtélyben az a legnagyobb, hogy a néző nem érti, hol tartunk.
Mintha kicsit divatba jött volna, hogy a főszereplő csak néz, néz, néz... Mint a régi szovjet filmekben...
1/10
Vegend 2018 okt. 28. - 17:21:57 1/10
(75/147)
Nincs felépített sztori, anélkül pedig nincs film... ma láttam. nem értem mit akartak ezzel... A moziból páran ki is mentek 20-30 perc környékén. Az is furcsa hogy minden szereplő komor vagy szomorú. Annyira életszerűtlen és hiteltelen... Meg a nagy lihegések a semmiért...és a főszereplő ugyanolyan arca...szerintem erre is képételen az ember..,hogy mindig ugyanolyan arccal nézzen... totál hiteltelen.
1/10
Mavand 2018 okt. 28. - 17:01:23 1/10
(74/147)
A pláza mozik műsoráról hamar lekerült. Sajnos azt kell, mondjam, hogy okkal. A magyar filmekhez képest temérdek pénzből készült (9 millió euró), rosszul megírt forgatókönyv alapján leforgatott művészfilm, ami nagyon öncélúan sikeredett. Ha egy film semmit sem magyaráz meg, és semmiben sem segít a nézőnek a megértésében, azt ugyan nevezhetjük titokfilmnek, de valójában nem nyújt kezet a nézőnek, és nem akarja azt elvezetni sehová. Inkább magára hagyja, és így a műfaj valójában nem titokfilm, hanem zagyvafilm. Pedig de jó lett volna újra egy erős magyar filmet látni. Szerintem ez most nem sikerült. Kár érte. Sok tehetséges ember munkája a Napszállta, de nagyon kevés lelket ér el. Nem lehet ez a cél egy film esetében. A titokfilm ötletével szerintem Nemes László rossz zászlót tűzött ki a filmes hajójára. Vagy rosszul sült el a megvalósítás.
1/10
tesz-vesz 2018 okt. 22. - 12:18:32 1/10 Előzmény AnnaAnna
(73/147)
a tehetséges emberek nem csinálnak rossz filmet. mi van? nem éri meg az 1 milliárdot, amit összelopkodtak az adófizetőktől?
1/10
Baumee 2018 okt. 18. - 18:41:46 1/10
(72/147)
Sejtem mi lehetett a cél, de nem ért be oda a film. Sajnálom. :( Nagyon rossz élmény. Ennyit még sosem szenvedtem filmen.
7/10
armedtel 2018 okt. 15. - 18:41:59 7/10 Előzmény Princess77
(71/147)
Te nem akarod érteni, amit itt sokan írnak. "

én fordítva látom:)

Túl tolták ezt a filmet olyan irányba, ahová már a néző nem megy el a történettel, és ennyi"

de én pont azt írtam, hogy teljesen függetlenül attól, hogy a végső értékelés 1-es, vagy 10-es lesz,
_az önmagában_ nem megalapozott kritika és 1-esre lehúzás hogy "első nézésre nem értettem teljesen világosan a történetet".
ez így nem elég az egyeshez, nem elég ahhoz, hogy rossznak, nézhetetlennek nevezzük a filmet. nem elég.
1/10
Princess77 2018 okt. 15. - 17:36:00 1/10 Előzmény armedtel
(70/147)
Annyira van igazad, mint bárki másnak. Csak egy vélemény. :) De az igazság független az elismerésétől. Az emberek nagyobb százaléka szerint ez egy rossz film, és ennyi. Kész. A másik, kisebb csoport szerint jó film. És kész. Ennyi. Kit érdekel? :) Hol írta valaki azt, hogy a film értéktelen? Én biztos, hogy nem írtam. De a film nem törődik a nézővel. Szerintem nem sikerült jól. Felesleges művészet. Akkor is ezt gondolom. Nem fog megváltozni. És láttam Tarr Béla filmeket is. Értem, értem, hogy mit akar. De ott is szenvedtem. Ez a film nem külön kategória, ez egy rosszul sikerült kísérlet. A rendező bátor volt, de még a franciák is csalódtak a filmben, és visszadobták. Ez egy öncélú film, amit tuti nem engednek meg még egyszer a rendezőnek. Tehát nem kérdőjeleztem meg, hogy hordoz-e értéket. Valakinek biztosan. De akkor is úgy gondolom, hogy ez egy bátor, de rosszul sikerült film. Nem fog a véleményem változni. Van olyan, hogy felesleges művészet. Az, ami átfolyik az embereken, ami nem érinti meg, amit nem értenek, ami nem hagy nyomot. A Napszállta a legtöbb emberben a csalódás érzését hagyja maga után. Nem hiszem, hogy ez volt a cél. ;) És elenyésző az a szám, akikben nem. Nem lesz attól valami nagyon fasza és különleges, mert pár embernek tetszik. Szerintem ez a film 1-es, szerinted 7-es. Így van ez rendjén. Te nem akarod érteni, amit itt sokan írnak. Túl tolták ezt a filmet olyan irányba, ahová már a néző nem megy el a történettel, és ennyi. Én elhiszem, hogy te elmentél vele - bár te sem vagy hajlandó leírni, hogy mitől is jó a film, és miről szól - de én nem tudtam követni. És még rengetegen vagyunk így ezzel. Nem azért, mert buták vagyunk, hanem, mert ez a történet mesélés és ez a forgatókönyv nem valami jó együtt. Örülök, hogy neked tetszett. Nézd meg újra a moziban. Mást nem tudok mondani.
7/10
armedtel 2018 okt. 15. - 16:56:49 7/10 Előzmény Princess77
(69/147)
Mert, amit te írsz, az értelmes?”
igen
Az egyetlen érved az, hogy neked tetszik. :) Ennyi. „
pont arról írtam, hogy ez nem érv, hanem egy külön kategória. ennyi.
Szerintem te az egyik alkotó vagy”
sajnos nem
ezért véded ennyire a filmet.”
nem védem.
mondom, nem érted amit írnak neked
„Igen, sajátos mese lesz, sajátos hangulattal”
van ahol ez a cél. ott az a kérdés, hogy ez mennyire újszerű, mennyire színvonalas, mennyire összetett. és persze, hogy szubjektíve tetszik-e vagy sem az adott pillanatban
„ettől még az emberek hatalmas része nem fogja érteni, és ettől fogva felesleges művészet. És ez nem vita tárgya, ez tény.”
nincs olyan hogy felesleges művészet
„ Én várom Nemes László új filmjét”
én nem. de teljesen mindegy, hogy reagál rá majd a közönség, attól hogy imádják-utálják, siker vagy bukás, nem lesz se jó, se rossz
pl. tarkovszkij tükör és nosztalgia című filmjei jók, nem hiszem hogy a nagyközönségnek készítette őket és hogy sokan látták. vagy klasszikus példa tarr béla, általam kevésbé kedvelt, pl. sátántangó, werckmeister harmóniák. nem attól függ az értékük, népszerűek-e vagy sem. nyilván vannak igényes de inkább szélesebb rétegnek készült filmek, de pl. ezek, meg lehetne még számos filmet -filmrendezőt sorolni (antonionionitól zonca-ig), nem ilyenek.

egyszóval: ez egy art-house "thriller, dráma, akármi" így várható, hogy a "nagyközönségnek" nem jön be, teljesen függetlenül attól hogy jó vagy rossz.
ez van.
1/10
Princess77 2018 okt. 15. - 15:11:16 1/10 Előzmény armedtel
(68/147)
Mert, amit te írsz, az értelmes? Az egyetlen érved az, hogy neked tetszik. :) Ennyi. Szerintem te az egyik alkotó vagy, ezért véded ennyire a filmet. Ha csak egy sima néző lennél, rég tojnál az egészre. Úgy gondolom, leírtam a legfontosabb dolgot, és nem butaság. Ezt csak te állítod. De erre meg én mondom, hogy te írsz valótlanságokat. A film nem törődik a nézővel, nem akar tőle semmit. És ez tény. Az, hogy a rendező azt akarta, hogy gondolkozzunk, rendben van, de nem sikerült neki ezt elérni. Ezért veszíti el a legtöbb nézőt. A film túl lett tolva egy olyan irányba, ami már "nem jó történet mesélés." Átfogalmazva: képzeld el, hogy egy gyereknek úgy mesélsz egy mesét, hogy minden második szót kitörlöd, és minden harmadik szót megcseréled a következőre. Igen, lesznek benne magyar szavak, és fel fog valamit ismerni. De a történetet sosem fogja megérteni,mert nem áll össze. Igen, sajátos mese lesz, sajátos hangulattal, de fájni fog tőle a gyerek feje, mert akárhogy erőlködik, nem kap semmit. És ezt lehet úgy hívni, hogy micsoda ötlet és művészkedés, de ettől még az emberek hatalmas része nem fogja érteni, és ettől fogva felesleges művészet. És ez nem vita tárgya, ez tény. Én várom Nemes László új filmjét, de remélem, váltani fog, mert még egy ilyen filmet már nem fog semmilyen szinten elviselni tőle a közönség.