Téma: Narcos

Hekaté 2020 máj. 01. - 09:50:26
(16/36)
Nos...

Túl vagyok az első 2 évadon! Bár szeretem a sorozatokat, eredetileg ezt nem akartam megnézni, mert ennyi időt nem akartam szánni egy ilyen "sz@r-szemét-sz@r" alakra. De ha már az ember elkezdni, csak akkor van meg a katarzis, ha látja kinyúlva azt a tetvet. És reméltem, hogy ez az 1. évad végére meglesz. De nem így történt.
Számomra ez egy értelmetlenül elhúzott második évadvéggel zárult. Az volt az érzésem, hogy csak azért csinálják, hogy kijöjjön a 10 rész ott is. Felesleges volt!
Nagyon sok idegesítő rész volt benne.
Ami zavar, és nem csak itt, hanem más filmeknél is, hogy a színészek zöme nem tud hiteles lenni, mert nem hasonlít az abban a korban élt emberekre. Ez nem hiba, csak egyszerűen így van. A "mai" emberek valahogy "modernebb" külsejűek, még akkor is, ha korabeli ruhákat adnak rájuk, és bajszuk is van - a férfiaknak, persze :) A nők meg. A filmen lévő nők többsége gyönyörű, és nyilván az akkori korban élt nők is azok voltak - akkor, de azok a nők mai szemmel már nem biztos, hogy olyan szépek. Viszont a mostani nők akkor nem léteztek. Szóval ez számomra kicsit hiteltelenné tette a filmet. (De ezzel az érzéssel nem csak ennél a filmnél küzdök.)

Egyébiránt pedig...
Felháborító, hogy mindennek ellenére próbálják beadagolni, hogy ez a sz@rházi is ember volt, meg stb. Hogy vannak gyerekei, akik szenvednek, meg a családja, meg ect. De őszintén?! Ez kit érdekel? Soha egyetlen gyereknek sem lenne szabad szenvednie - így az övéinek sem, de könyörgöm, ezt ő csinálta! Miért kéne sajnálnom őt, vagy bárki mást, főleg a fenőtteket, akik már tudják, hogy hogyan, miben és mit döntenek? Miért kéne együttéreznem bárkivel is, amikor ártatlanok ezrei haltak meg az ő és hasonszűrő üzlettársai / ellenlábasai miatt, pusztán hatalomvágyból, és pénzért? A gyerek nem felelős a szülei tetteiért, de hogy majd mit kezd ezzel, azért már igen. Gondolom nem lettek kétkezi munkások, sem földönfutók! Nincs bennem együttérzés, mert nem gondolom, hogy meg lettek hurcolva, sőt még nyerészkedtek is ebből. De ez csak feltételezés, nem követem az életútjukat.

Az Escobar alakító színész - ő profi. És le a kalappal, hogy ezt bevállalta. Valószínű ezt soha nem fogja tudni lemosni magáról. Pont mint a Hitlert alakító színész a Bukásban.
10/10
NorbiB 2020 jan. 14. - 21:37:16 10/10
(15/36)
Izgalmas, pörgős sorozat.
Tartalmas szórakozás. :)
10/10
6/10
nick név 2020 jan. 13. - 12:58:06 6/10
(14/36)
Őszintén nem tudom, hogy mennyi érzelmi intelligencia kell egy ilyen jellegű maffiasorozathoz, a Maffiózóknál még megérteném, szerintem inkább az atmoszféra viszi, ha viszi. De legyen úgy, nekem érzelmestül, történetestül, karakterestül van messze a zseniálistól, de ez nem jelenti azt, hogy másnál ne lehetne kedvenc.
Szerintem egyébként a sorozatok ma nem jobbak, mint 10, vagy lassan 20 éve voltak, egyszerűen több van belőlük - dömping - és több bennük a pénz, ezért többet is raknak beléjük. Ha az arányokat nézzük, nem olyan jó az átlag, sok középszerű, technikailag persze jól kivitelezett iparosmunkára jut egy-egy jó, kiemelkedőnek nevezhető sorozat. Számomra egyébként a legjobb sorozatok egy-két kivételtől eltekintve a 2000-es években születtek.
Persze, hogy van: Csillagközi romboló, Foglalkozásuk amerikai, Életfogytig zsaru, Maffiózók, Terápia, A törvény nevében (első évad) és az elmaradhatatlan Szívek szállodája.

Ide írd a spoileres tartalmat



Az utolsó természetesen nem ér.
6/10
nick név 2020 jan. 11. - 20:15:53 6/10
(13/36)
Nem rossz sorozat, de a zseniálistól, vagy a nagyszerűtől számomra azért viszonylag messze van.
10/10
Abdulah 2020 jan. 07. - 09:46:21 10/10
(12/36)
Nagyon jó, nagyon. Végre valami ami nem mese. Nem húzzák. Hatalmas.
10/10
Igazság Hangja 2019 dec. 18. - 01:47:44 10/10
(11/36)
Eszméletlenül jó sorozat, nincs gyenge pontja, miközben nézed, szinte ott vagy a 80-as évek Kolumbiájában. A történetvezetés, a színészi teljesítmény, a drámaiság is 10/10. Ráadásul nem sci-fi, nem fantasy, nem mese, nem polkorrekt marhaság, hanem kőkemény igaz történet!
Bence450 2019 máj. 31. - 11:12:09
(10/36)
Kár hogy nincs magyar szinkron.
scottish 2018 szept. 21. - 12:05:52
(9/36)
"...kokain kartel világuralmáig és Escobar halálig."

Köszi a SPOILERt! :D :D :D
10/10
atriumis 2018 szept. 19. - 00:41:34 10/10
(8/36)
jó sorozat, jók a színészek, jó a rendezés, izgalmas. Érdemes minden részét megnézni.
pruccs84 2018 jan. 08. - 00:48:56
(7/36)
Az olasz Gomorra sorozat azért fel veszi vele a versenyt talán meg is elõzi
10/10
Sandor Clegane 2017 dec. 22. - 18:08:43 10/10
(6/36)
Az elsõ két évadot nem láttam de mondták hogy nyugodtan nézzem meg a 3. at mert függetlenek egymástól.Nos fröcsög benne a vér rendesen nem nyugdíjasoknak és széplelkeknek való az tuti.Amúgy végig lekötött,sõt egyre izgalmasabbá vált,mesének jó is lenne de sajnos igaz történetrõl van szó.Aki bírja nézze,nekem 10/8 mert izgalmas volt.Bár szomorú hogy az emberiség idáig jutott hogy ilyeneket csinál mint a sorozat szereplõi és szomorú hogy mi nézõk meg ilyeneket élvezünk...
10/10
Gambino1991 2017 szept. 15. - 21:18:51 10/10
(5/36)
Az egyik legjobb sorozat, hanem a LEGJOBB!!
10/10
blake11 2017 máj. 27. - 20:18:08 10/10
(4/36)
Eszméletlenül jó...
10/10
lisbeth9027 2017 márc. 27. - 21:00:50 10/10
(3/36)
Életem eddigi legjobb sorozata.Össze van rakva,mint annak a rendje.Nagyon várom a 3. évadot!!
10/10
NADALFAN 2016 szept. 21. - 18:47:34 10/10
(2/36)
Ez a sorozat valami átkozottan jól sikerült, nálam oda került a csúcsra. Persze hallottam Escobar nevét anno , de hogy ilyen formátumú alak lett volna nem gondoltam. 90-es évek elején a világ 7. leggazdagabbjának vélte a Forbes , igaz csak megsaccolhatta a vagyonát. Ez az ember is a zseni és õrült kategória elegye, ha nem hatalmasodott volna el rajta a paranoia, no meg hogy istennek vélje magát , talán még ma is élne. Egyben volt szeretõ családapa no meg a kegyetlen tömeg gyilkos kicsit Sztálin no meg Hitler elegye.Igaz akkortájt Columbia egy borzalmas állapotok közt tengõdõ ország volt , és az ilyen drogbárók uralták. Csodálkozom hogy alig ismert mondjuk én is neten találtam rá , de mind 2 évadot letudtam annyira lebilincselõen jó. A fõszereplõ hatalmasat játszik benne , még hasonlít is rá . Aki teheti az nézze meg , mostanában újra rákattantam a sorozatokra de ezekért nem kár az idõért ,pedig ezekhez az kell :)
10/ 10 a négyzeten.
zivot 2016 ápr. 11. - 09:07:55
(1/36)
Netflix saját gyártású sorozata, és meg kell hogy mondjam remekmû lett. Pablo Escobar életútját mutatja be eredeti felvételekkel alátámasztva. Az elejétõl fogva magával ragadja az embert ez a latinos, drogkartelles hangulat .Szép fényképezés, jól megírt párbeszédek, karakterek (bár azokat inkább az élet írta). IMDB-n 9 pont jelenleg az értékelése, ami nem túlzás, minõsége a legjobb sorozatok közé emeli. Bátran ajánlom mindenkinek !