Téma: Ne engedj el!

klaresz1149 2015 márc. 01. - 18:19:03
(135/155)
Nem kée figyelmeztetni az Olvasót, hogy SPOILER? Már, aki nem akarja feltétlen tudni elõre a film végét....
offtopic
klaresz1149 2015 márc. 01. - 18:11:15
(134/155)
Ilyenkor nem figyelmeztetni kéne a kedves olvasót, hogy SPOILER?
Vagy van, aki szereti tudni a végét?
3/10
arcansas 2014 szept. 24. - 15:15:24 3/10
(133/155)
Számomra unalmas volt. Jó a téma, jók a színészek is, mégis hiányérzetem volt.
-NOMAD- 2014 aug. 11. - 03:39:44
(132/155)
Remélem érthetõ ...
6/10
Spooner 2014 júl. 19. - 11:31:21 6/10
(131/155)
hááát nem rossz film, de van egy sejtésem h a regény azért jobban bemutathatja ezt a világot.. egykét dologra mondjuk választ adhattak volna.. SPOILER pl h mér nem szaporodnak a szervdonorok
deepblue noir 2014 jún. 18. - 20:53:02
(130/155)
érzelmes, de nem giccses, stílusosan szomorkás, erõsen metaforikus romantikus film, mindenesetre vannak itt érdekes kommentek alább, hát úgy tûnik vannak akiknek még ez is túl sok, kicsit meglepõ.
10/10
Joon 2014 máj. 30. - 17:54:58 10/10
(129/155)
abszolút (egyik ) kedvenc, 10/10, a könyv egy ponttal még jobb .....megrázó, komor, elgondolkodtató, élet értelmét keresõ .... azoknak akik ezt a filmet is unalmasnak, semmit mondónak tartják, (persze ízlések és pofonok) üzenem, hogy maradjanak meg a Resszkessetek betörõknél ....
7/10
Csemy_ 2014 febr. 21. - 14:41:41 7/10 Előzmény demdave
(128/155)
SPOILER

Szerintem pont a végén a Madame mondja el, hogy miért is nem szegülnek ellen. Vizsgálták, hogy van-e lelkük és nem mondja, hogy arra a következtetésre jutottak, hogy van. Ami persze nagy marhaság, nohde a filmben pont emiatt nem lép a két fiatal semmit. Hogy lehetne bizonyítani, hogy van lelke, ezért õk is elhiszik magukról, hogy az Õ létüknek ez a célja, illetve más nem is lehet.
5/10
Deniss 2014 jan. 29. - 11:09:25 5/10
(127/155)
Egy szegyen ez a film ,dog unalmas amatõr színészi elõadás ,nem ajánlom senkinek hacsak nem aki szereti a japán filmeket és a se füle se farka értelmetlenséget!!! jó indulattal 5/10
5/10
bogotizsolt 2013 dec. 08. - 20:28:04 5/10
(126/155)
színészi játék semmi , fapofával játszik mindenki .lehet , hogy létezik ú.n. donorfarm , de mégis bugyuta fikció az egész . nem ad választ olyan kérdésekre pl. hogy miképp viseli az ember (?) az áldozati bárány szerepét , miért nem lázad , miért nem menekül ... nem tudjuk meg , hogyan is mûködik a "madam" üzleti modellje , hogyan térül meg a donorbusiness ... inkább elhiszem a szervkereskedelem kriminológiai változatát , mint ezt a harmatosan közepes filmet
Dius 2013 máj. 24. - 12:59:54 Előzmény demdave
(125/155)
Végre, olvasva a soraidat, megértettem a saját dilemmámat a filmmel kapcsolatban. Minden, amit leírtál a meg nem történt ellenszegüléssel, az ostobának tûnhetõ belenyugvással kapcsolatban, engem is nagyon bosszantott és felkavart... még akár csavarnak is jó lett volna a sztoriban.
Mindemellett a film tetszett, a melankólikus hangulata, a képei megfogtak, a szereplõk zseniálisan játszottak benne (még a kis ripacs Keire K. is, pedig õt nem kedvelem amúgy).
Az utolsó kép, ahogy ott áll a lány a fa alatt, mereng a történteken és közelgõ jövõjén, és várja a saját végét... az gyönyörû volt.
demdave 2013 máj. 13. - 21:03:43
(124/155)
***SPOILER PÓTOLVA***
Na szép.. Angolul néztem a filmet, s nem tudom, hogy nem értettem, vagy csak egyszerûen elkerülte a figyelmemet, de csak most ébredtem a tudatára annak, hogy ezek a gyerekek klónok voltak.
Én azt hittem, árvák, akik életét a szervkereskedelem céljaira áldozzák föl. Emiatt kevésbé is tetszett a film, mert irreálisnak találtam.. Érthetetlen volt számomra, miért törõdik bele mindenki ebbe a sorsba, amit nekik szántak, mert úgy éreztem, ismerik annyira a világot -pláne az állandóan könyvet olvasó Kathy-, hogy tudják, van alternatíva. Vártam, hogy valaki felálljon, szembeforduljon stb.. A vége, ahogy Kathy végig nézi Tommy halálát, már nagyon bosszantott.
***SPOILER VÉGE***
Hát így, miután szembesültem a valósággal, még kevésbé tetszik az egész.. Persze, hogy a zene, kép stb. ott volt, nekem nem az kell.. Én azt szeretem, ha a fõhõs küzd az igazságtalanság ellen, nem adja föl..
hAAVER 2013 febr. 01. - 12:45:01 Előzmény Martinez55
(123/155)
Valóban,engem is végig az a kérdés foglalkoztatott,hogy ezt miért fogadták el????miért nem küzdöttek vagy szöktek el...azért a felnõtt koruk már a 90'es években zajlott,ami azért már nem az a kötött,befásult,elmaradott kor volt...még Angliában sem...és aki a film után nem néz utána,h milyen nemzetiségû író írta,az emlékeiben csak egy rossz film marad....
5/10
Owl 2013 jan. 24. - 20:05:12 5/10
(122/155)
Hogy is mondjam, nem nagyon szeretem, mikor az embereket valóságsókon szocializálódott, a TVbõl, vagy akár az oktatóktól "mindent elfogadóan" kiokosított, saját, önálló gondolatoktól és az ellenállás csírájától is megfosztott birka tömegekként ábrázolják, - de lehet, hogy ez a jelen és ezt hozza a jövõ.
8/10
SandroVM 2013 jan. 22. - 23:00:48 8/10
(121/155)
Ez egy csodálatos film. Az A.I. - Mesterséges értelem jut eszembe, mint hasonló a témában. Ez kevésbé fantasztikus, de majdhogynem annyira érzékenyen érintett. Azért ez nagyon durva!!! Én nem szeretnék ilyen világban élni, de rohadtul nem. Mondjuk én egy kicsit jobban rámentem volna az elején arra, hogy ne derüljön ki olyan korán, hogy milyen iskolába járnak, már csak a hatás kedvéért is. Persze aki kerettörténeteket olvas, annak édes mindegy, de nekem nem :D

Sorra néztem a díjakat, bár nem láttam sok 2010-es filmet, de furcsállom, hogy az Oscarra nem jelölték. Klassz filmzene, elég jók a színészek is, még a gyerekszínészeken is azon gondolkoztam közben, hogy olyan mintha felnõtteket alakítanának, vagy hogy mondjam, túl értelmesnek tûnnek és ezt most nem rossz szájízzel mondom. Vajon ilyen "bölcsek" a gyerekek egyébként is, vagy csak a színészpalánták voltak zseniálisak? Negatívumnak azért megemlíthetõ, hogy szerintem a visszautalások és az összefüggések néha olyan túl egyszerûen érkeznek, ezt se tudom most jobban megfogalmazni de biztos az a magyarázat erre, hogy a novellából ezeket a motívumokat emelték ki, mint megfilmesíteni kívánt rész. És ahogy most ebbe belegondoltam, biztos vagyok benne, hogy a könyv még jobban tetszene, bizonyára szintén rendkívüli darab!
10/10
Aquarius 2013 jan. 01. - 21:28:20 10/10
(120/155)
Nekem ez volt az év filmje. Tetszett, hogy több szinten lehet értelmezni. A sztori az lehet, hogy a Sziget alap sztorija, de teljesen más történetvezetés, nulla akció, "csak" karakterdráma. Az utolsó monológ teljesen újraértelmezi az egész történetet. És zseniális színészi alakítások, fõleg Carey Mulligan. A filmzene is tökéletes volt!
werti20100 2012 dec. 12. - 12:10:46
(119/155)
Valaki spoielereze már be, hogy hogy lett vége, mert elaludtam:S???
Martinez55 2012 dec. 07. - 13:41:04
(118/155)
Nagyon jól megcsinált film, de európai szemmel (és értelemmel) hihetetlen, hogy fel sem merül, hogy ellenálljanak a barbár "felhasználásnak". Csak akkor érthetõ ez, ha figyelembe vesszük, hogy japán író novellájából készült a film. Így viszont annyira idegen tõlünk ez a szemlélet, hogy - minden erénye ellenére - a film jól felkavarjon bennünket, aztán elhatározzuk, hogy soha többé nem nézzük meg.
Berrybaba 2012 nov. 14. - 18:01:13
(117/155)
Nem tudom elhinni, hogy ez a film ilyen alacsony pontot kapott. Bár elismerem, kell hozzá egy lelki állapot, és egy bizonyos intelligencia-szint... A könyvet nem olvastam, lehet, hogy ahhoz képest tényleg gyenge. Ami viszont bennem megmaradt, az egy csodálatos ugyanakkor mélyen megrendítõ alkotás. A színészek játékától kezdve az apróságok megoldásáig minden tetszett. Az ilyen filmre mondom én azt, hogy tíz pontos! :) Voltak pillanatok, amikor csurgott a könnyem. Ajánlom okos embereknek, és azoknak, akik ki akarnak szakadni egy kicsit a mindennapokból.
6/10
beo71 2012 nov. 05. - 11:38:13 6/10 Előzmény suxel
(116/155)
Hasonló érzéseim vannak nekem is.Unalmasnak tûnik, de olyan feszült, figyelem felkeltõ hangulata van, hogy nem unalmas mégsem.
Azért nem nézném meg újra, de nem bánom, hogy láttam, nem rossz film.6/10.
Talán annyi a tanulság:az élet rövid, élni, szeretni kell.