Téma: Ne engedj el!

10/10
CafeDiva 2012 jan. 13. - 17:26:14 10/10
(75/155)
gyönyörû alkotás. õszinte érzelmeket láttam és kaptam. kiváló színészek, mesés zene, elgondolkodtató történet, sorok mögötti olvasat, ránézésre mûvészet, valójában színtiszta élet. magával ragadott. akárki akármit mond.
theTibicsoki 2011 dec. 30. - 14:01:46
(74/155)
Kicsit nehéz volt úgy nézni, hogy én már túlestem egy vesemûtéten...de a filmért elismerésem. Életszerû, dramatikus, SPOILER még ha teljesen nem is gyõz az igazság(elvégre mindhárom szereplõ várhatóan rövid életû..), legalább Keira Knightley-nak benõ a feje lágya és hagyja a szerelmeseket.Spoiler vége.
9/10
valkoinen 2011 dec. 29. - 13:10:53 9/10 Előzmény auringonlasku
(73/155)
Végre egy téma, amit még nem dolgoztak rongyossá? Nekem pont az volt vele a bajom, hogy pár évvel ezelõtt már láttam egy hasonló témájú filmet, így elmaradt számomra ez az eredetiség-élmény. SPOILER: mellesleg meg az dühített, amit már másodikvélemény is felvet, hogy mennyire reális, életszerû, hogy egy darab lázadó sincs, aki ki akarna törni a rendszerbõl? SPOILER VÉGE Ennek ellenére (és épp' emiatt) 9 pontot adtam a filmre.
másodikvélemény 2011 dec. 29. - 08:04:11
(72/155)
Nehéz úgy írni errõl a filmrõl, hogy ne lehessen a tartalmából megsejteni a befejezését, ezért kérem, aki még nem látta, ezt a hozzászólást ne olvassa el!

Tudom, tudom, hogy ez csak egy film, egy fikció, mégis a végén a tehetetlenségbõl fakadó düh, a sajnálat és depresszió kerített hatalmába.
Nekem is, sok hozzászólóhoz hasonlóan, hiányérzetem volt, a film nem adott választ, hogy a fiatalok miért mentek bárányként a vágóhídra és a társadalom hogy számol el a lelkiismeretével?

Elolvastam a film alapjául szolgáló könyvet. A rendezõ meglehetõsen hûen követte a regényt; a fenti kérdésekre a válaszokat mindenkinek magának kell megadnia. A könyv élvezhetõbb volt így, hogy láttam a filmet, köszönhetõen a szép fényképezésnek és a kitûnõ színészi játéknak, amely olvasás közben is elõjött.
A regényben kényszerítõ eszközök csak indirekt módon jelennek meg, az "igazi" emberek reakciói, félelmei árulkodnak róluk. A filmhez képest a fiatalok még karkötõt sem hordanak. Egyetlen konkrétabb ráutalás az, amikor a halasztás ügyében felkeresik volt nevelõiket, akik közlik, hogy már az is a szabály megszegése, hogy szóba állnak velük és nem küldik el õket.

Végülis mit tehetnek, illetve mi mit tudnánk tenni hasonló helyzetben?
Szökni anyagi erõforrások nélkül, a világról való ismeretek hiányában, kissé agymosottan még karkötõ nélkül is csak rövid idõre lehetséges. Külföldre menekülni képtelenség segítség nélkül, másrészt valószínûleg más országokban is ugyanez a helyzet. Valamiféle öngyilkos erõszakos akció (pl. túszejtés, bankrablás, stb.) szóba jöhetne, de annak kimenetele hasonló lenne az elkerülhetetlen véghez. Persze, akkor legalább harcban/harcot követõen halnának meg.

Az önzõ társadalmat könnyû elítélni, de szülõként mit tennénk ebben a képzelt világban, ha a gyermekünk életét egy klón feláldozásával menthetnénk meg?
A valós világban a társadalmak gazdagabbik része hányszor és milyen módon veszi el szép lassan a kiszolgáltatottak, gyengék életét, gyermekkorát, fiatalságát?

A tudomány utat tör magának, nehezen lehet jogszabályokkal kordában tartani, különösen akkor, ha erõs csoportok érdekeinek felel meg. Csak remélni tudom, hogy elkerüli világunkat a filmbéli vízió.

A film sok kérdést generál, számomra talán a legfontosabb, hogy elég idõ adatott-e és amit kaptunk, azt jól használjuk-e ki, életünk nyert-e értelmet tetteink által?
10/10
Illumination 2011 okt. 30. - 20:22:50 10/10
(71/155)
Fiú vagyok, életemben kétszer könnyeztem meg filmet. Ez volt a második. Többet szerintem nem kell mondanom...
10/10
auringonlasku 2011 okt. 27. - 22:17:58 10/10
(70/155)
Akinek gagyi ez a film az valószínüleg nincs oda annyira a drámáért, mint mûfajért és ezért nem is tudta átélni. Fantasztikus ez a film, mert hiába tudjuk, hogy nem létezik(vagy más formában van jelen) ilyen adományozás, a film mégis elhiteti a nézõvel, hogy létezik. Amúgy napjainkban is jelen van a szervkereskedelem és nem ritkán arról is hallani mikor saját szülõk adnak túl gyerekeiken és ki tudja minek cserében fogadnak el pénzt....Azért is kiemelném ezt a filmet, mert végre egy téma, amit még nem dolgoztak rongyossá...Az tudja igazán élvezni ezt a filmet, aki hasonulni tud a szereplõkkel. Ahhoz meg szükség van némi empátiára és melankólikus hajlamra. És ezzel szerintem mindent elmondtam.
motivator 2011 okt. 18. - 17:39:46
(69/155)
Nem teljesen értek egyet az elõzõ hozzászólásokkal.Én nem azt éreztem,hogy annyira várnák a halált és errõl szól a film,sokkal inkább a hármójuk közti kapcsolat és fõleg Kathy személyiségére figyeltem,vagyis ebben az abszurd helyzetben,(ami nem értem mért kéne szerintetek annyira hiteles legyen,hiszen tudjuk,hogy ilyen nincs és nem létezett,mint más filmeknél is pl.Harry Potter,ezt sehogyse fogják tudni elhitetni veled,hiszen akinek van esze az tudja,hogy ez nem igaz)A lényeg,hogy tetszik a hangulat,a környezet,a bentlakásos suliban amikor az egyik tanárnõ kiborul.Késõbb az új emberekkel való találkozás,stb.Nem éreztem annyira hatásvadásznak egyik jelenetet sem,inkább szimplán együttéreztem a sorsukkal..Megfogott a film alapötlete ,viszont Penelopéval nem szimpatizáltam.
8/10
Vik100 2011 szept. 26. - 14:45:04 8/10
(68/155)
Nekem egy kicsit széjjelesett a film, túl sokat akart fogni végül nem lett belõle semmi, ezt a témát sokkal jobban körül lehetett volna járni. A fiú bénázását nem értettem sodródott, azt se tudta kivel akar lenni. Ettõl függetlenül azért élvezetes megható, de nem több 10/8
Jococo 2011 szept. 12. - 18:42:54
(67/155)
ezek az angyalkák felnõttkorukra úgy bedepiztek, amikor kitették õket a való világba, látván, hogy el lett cseszve az életük, hogy már várták, hogy bevégezzék. de hát olyan ez, mint akármelyikünk sorsfeladata. pl. a katonáé. menjen ki a frontra és haljon meg a soselátott vezérért. elszaladhat, depis lehet és várhatja hogy na holnap végre eltalál egy golyó, meg emelt fõvel teljes életet élhet a fronton, amíg élhet. nekem a neverletmego a halálvárás felé hajlott
10/10
payahu 2011 szept. 05. - 20:53:50 10/10 Előzmény Mike088
(66/155)
szia talán kicsit túllõttem a célon, vagy nem is mert azon - az adáson és áldozathozatalon (vö. Tarkovszkij utolsó) - nem lehet, de hát azért vagyok itt, hogy ezt elmondjam, bár igencsak
kevés vagok hozzá
szubjektív 2011 szept. 04. - 17:56:12 Előzmény Mike088
(65/155)
Igen a fõ problémám nekem is az a filmmel, hogy teljesen életszerûtlen, lebeg a semmiben a sztori. Egyébként ezeket a tenyésztett embereket kondícionálhatták volna akár úgy is, hogy tömeggyilkosok legyenek. Beteg az a film, csak azt mondom és köze nincs semmiféle adományozáshoz. Ez emberek tenyésztése azért, hogy késõbb egy másik ember érdekében meggyilkolják õket. Ezt valami keserédes történetnek eladni gyomorforgató.
5/10
Mike088 2011 szept. 02. - 02:14:36 5/10
(64/155)
Spoiler

"Ez tesz élve klónná - téged, minket, akik elvileg nem klónnak születtünk,,
Nem akarom szétoffolni a fórumot mert amirõl elkezdtél írni az már másik asztal és közel áll a személyeskedéshez.
Azt azért elmondom, hogy elsõsorban nem az adományozás zavart vagy, hogy nem lett happy end a vége! Egész egyszerûen az a fiktív vonal amin a film futott nem volt hiteles a számomra. Egy Harry Potter féle fantasztikus film is lehet hiteles a saját síkján! Tetszik érteni? (Az élõsködõ humanitásukat elvesztõ emberek viszont kihasználják a kreatív tudatosan gondolkodó klónokat akik meg önfeláldozóan tûrnek. Mindezt persze makroméretben tehát mindenki tud róla nincs úgy elrejtve a nyilvánosság elõl mint a hasonló témájú filmekben.) NA NEEE!
ON
10/10
payahu 2011 szept. 01. - 23:26:30 10/10 Előzmény Mike088
(63/155)
bocs véletlenül elküldtem befejezetlenül, tehát:
SPOILER
GYÕZ
SPOILER END
Az ilyen filmeket is szeretem ám, felnyomják az adrenalint, majd a süket üresség marad utánuk...
Nem történt semmi...
Hé, kész van már a vacsora?
Ez tesz élve klónná - téged, minket, akik elvileg nem klónnak születtünk. Legalábbis így gondoljuk...
Mindig a másik a klón, ugye?

Szóval köszike, de maradok a Never Let Me go -nál.

Várom, hogy jelezd, megnézted az A részleg -et. Elírtam sajnos a rendezõt, nem Bódy, hanem Gothár.
10/10
offtopic
payahu 2011 szept. 01. - 23:17:55 10/10 Előzmény Mike088
(62/155)
Nos, leszedtem a filmet (A sziget 2005) - tipikus halivudi verkli. Totál profin megcsinálva, pici agyacskákat programoz arra, hogy - ahogy már írtam - jõ az igazságtalanság, majd pedig jõ a szabadító, a hõs (bocs: HÕS), aki sok izgalom után - na mit csinál? Na?
SPOILER!
gyõz
S
8/10
Numa 2011 szept. 01. - 15:12:38 8/10
(61/155)
Szép és szomorú! Hát, nem egy megszokott történet...
5/10
Mike088 2011 aug. 31. - 21:37:26 5/10
(60/155)
Nem akarom ismételni magam ezért további kellemes böngészést/fórumozást kívánok!
ui: Ha láttad mondjuk a Sziget (2005) c filmet és megértetted amit leírtam akkor rájössz mért nem találom hitelesnek a filmet.
10/10
payahu 2011 aug. 31. - 16:26:37 10/10 Előzmény Mike088
(59/155)
bocs, most látom csak, milyen szép végszót adtál:
"Az élet egy a j á n d é k, a létezésnek mindig célja van"
pontosan errõl van szó: elfogadtál valamit, amit a d o m á n y o z t a k neked
egy "szervet" ha úgy tetszik (nem is egyet)
vidd végig a szálat
végig
10/10
payahu 2011 aug. 31. - 16:17:02 10/10 Előzmény Mike088
(58/155)
Pont ezért kérlek, nézd meg a Részleg-et Bódytól.

Itt mindenki azt magyarázza, hogy "normális ember" ilyent nem tesz. (Mint az adományozók)
És hogy az adományozók "manipulálva" voltak. Sõt kényszerítve. Lehet, de n e m e z s z á m í t.
(Bár a flmben ennek nyoma sincs: számomra az egyik legmegrázóbb pillanat az volt - a vége felé - amikor Kathy A. belõ monológját halljuk:)

[SPOILER]
"beadtam a felmondásomat, egy hónap múlva lesz az elsõ adományozásom"
a lélegzetvétel természetességével mondja
[SPOILER END]

Hát ez ellen megy itt a háború, hogy az ilyent m i n d e á r o n diszkvalifikáljuk.
El se indulhasson a lehetséges viselkedési utak versenyében.
Miért is? Mert akkor számot kellene vetnem azzal, hogy mit teszek, mit tartok értékesnek.
De egy ilyen alternatívának fel sem szabad merülnie, mert nincs hova bújnom elõle!
Félek, hogy ezzel szembe kell néznem. Hát így mûködik ...
Látom a nagy handabandázást.
Hajlandó vagyok bármire, csak ezt ne kelljen látnom ...

Bizony, bizony.
5/10
Mike088 2011 aug. 28. - 21:04:52 5/10
(57/155)
Na jó voltak gyér próbálkozások de ez még távol állt attól hogy realisztikus legyen.
5/10
Mike088 2011 aug. 28. - 21:02:16 5/10 Előzmény payahu
(56/155)
Engedd meg, hogy válaszoljak erre a kissé emelkedett "Világ mártírjai egyesüljetek,, hozzászóláshoz kizárólag a film szemszögébõl. Nem kétlem, hogy léteznének ilyen emberek sõt nagyon sokan adnak/adakoznak de nem az életükkel teszik ezt. Az élet egy ajándék, a létezésnek mindig célja van (ha adunk neki), a halált pedig el kell tudni fogadni. Az emberek azért kezdtek el nagyüzemileg "donort,, gyártani mert ezt nem tudták elfogadni. Márpedig senki de senki nem rendelkezhet más élete felett, hogy a sajátját mentse vele! Ezzel a fõ eszmefuttatásodra már meg is adtam a választ. A film nem tér ki az ellenállás kérdésére: Ezek az emberek nyilván megfosztott jogkörrel rendelkeztek, magyarul ha nem adnak önszántukból akkor erõszakkal távolítják el a szerveiket és ha ezt láttuk volna hamar 360 fokos fordulatot venne itt néhány ember véleménye. Ami különösen zavart az, hogy ilyenre egyszer se került sor, tehát a jól láthatóan tudattal és kreativitással megáldott klónok közül mindenki majdhogynem széttárt karokkal várta, hogy szétkapja õket valaki a mûtõasztalon és egyiküknél sem nyilvánult meg tettekben de még szavakban se nagyon, hogy ez ellen megpróbáljon tenni valamit. De ezen már kár rágódni ezt így akarták, így lett hatásvadász és sokaknak ezáltal a kedvenc filmje lesz.