Téma: Ne engedj el!

lacee83 2011 máj. 15. - 20:50:45 Előzmény Noncika
(15/155)
Szerintem azért nem próbáltak elmenekülni, mert az ellent mondana a film egyik alapgondolatának, hogy a halál elõl nem lehet elmenekülni, amikor halasztást akarnak kérni az végül is egyfajta menekülés lenne.
Mermaid. 2011 máj. 11. - 01:47:59
(14/155)
Valaki leirná nekem off-ba vagy privátba mirõl szól ez a film, mert sehol nem tudom elolvasni!
9/10
ayantaqe 2011 máj. 10. - 18:58:32 9/10
(13/155)
Nagyon érdekes történet, jó színészi teljesítmény, ütõs rendezés, profi kameramunka. Az pedig zseniális, ahogyan behelyezi az egész futurisztikus történetet a közelmúlt Nagy-Britanniájába. Kitûnõ munka, rettenetes légkör, aki depresszióra hajlamos, felejtse el, nem vicc!

9/10
myrcy 2011 ápr. 22. - 12:55:44
(12/155)
Utánaolvastam neten, h mirõl is szól a film, és vmiért nagyon emlékeztet a Sziget-re. Ott is ugyanez az alapstory, bár az inkább akcióra hajaz...
10/10
Uby 2011 ápr. 09. - 20:21:40 10/10 Előzmény picipc
(11/155)
Abban az eltorzult világban, amiben õk élnek, szerintem nem csoda, hogy koravén kamaszok, sõt koravén gyerekek..azt ültették beléjük, hogy nem szabad lázadozni, mert õk "különlegesek", mások mint a többiek.
Elgondolkodtató.. az ember felteheti a kérdést magának, így, hogy tudják, hogy mi lesz a sorsuk, mégis mi értelme annak, hogy akármibe is belekezdjenek? aztán az utolsó pár percben megkapjuk rá a választ,és ez megrázó:/
5*
8/10
picipc 2011 febr. 15. - 23:11:00 8/10
(10/155)
KORAVÉN KAMASZOK

Én a filmet Az 'An Education' Carey Mulligan-je miatt néztem meg, de csalódtam.

A film fiatal fõszereplõit mintha koravénné tette volna az eltorzult valóság. Tizenéves kamaszként mindenki lázadó és engedetlen a maga módján, de a film ezekrõl teljesen elfelejtkezik. Ezért lesz hiteltelen.

Mûvészi élményt vártam és a filmben depresszióra hajlamosító reményvesztettséget kaptam. Szeretném megérteni, mi tetszik benne másoknak...
10/10
valkover 2011 febr. 15. - 22:43:19 10/10
(9/155)
Rettenetesen tetszett a film.... Végig úgy néztem hogy érdekelt, és tartotta bennem a kíváncsiságot. A zenéje megfogott, a képek szerintem korántsem túlzóak, sõt pont ott és akkor emeli ki a rendezõ a dolgokat ahol kell. Néhol összeszorult a torkom, és nálam ez ritka. Lehet túlzás, de kevés ilyen EGYEDI filmet láttam. A fiú remekül játszik benn, így Õt külön kiemelném... Hát még a hatása alatt vagyok, de huhh... Õszintén szólva most azon gondolkozom hogy miért töltöttem le, de nem rémlik :D áldom azt a pillanatot amiért még is utána néztem... 10/10 megérdemli...
10/10
b.viki35 2011 febr. 12. - 21:25:28 10/10 Előzmény Yrob
(8/155)
szerintem iszonyatosan mély és sokatmondó a film :)
nagyon sajnáltam volna utólagosan, ha kihagyom..
és tény, hogy hagyni kell ülepedni, mert a mondanivalója nagyon is megrázó.
és személy szerint az utolsó 10 percet végig sírtam.. nagyon jó volt és elgondolkodtató!
10/10
10/10
Yrob 2011 febr. 06. - 02:08:52 10/10
(7/155)
Kicsit hagyni kell ülepedni a filmet, újra végiggondolni és úgy lesz teljes a kép. Mellesleg nem árt ismerni a könyvet, igaz én nem olvastam, csak a film után olvastam utána wikipédián, de így is sokat segített a teljes kép kialakításában. 10/10
9/10
Noncika 2011 jan. 24. - 18:23:11 9/10 Előzmény Coleman
(6/155)
"melankóliára hajlamos fiatal lányok kedvence lesz"- hát van benne valami, bár nem mondanám, hogy annyira hajlamos lennék a melankóliára, de azért szeretem az ilyen stílusú filmeket. Ez is tetszett nagyon, a képek gyönyörûek voltak, a zene is tetszett és szerintem a történet is egyedi és érdekes, lehet a könyvet is megszerzem. Egyedül ott volt hiányom, hogy miért nem próbáltak a fõszereplõk megmenekülni ettõl a helyzettõl, számomra furcsa volt, hogy így belenyugodtak...
mukiwa 2011 jan. 13. - 16:47:45
(5/155)
Nem szapulni akarom de en a trailer alatt eluntam magam.Nem merem elkezdeni megnezni...
Coleman 2011 jan. 10. - 18:30:33 Előzmény k11zoltan
(4/155)
Tudok a hozzászólásoddal azonosulni. Értelmetlen hülyeség vagy egész jó film? Jó kérdés, szerintem inkább az utóbbi, de a dühítõ fajta, amiben nem azt becsülöd, amit lehet, hanem inkább a kihagyott ziccerek miatt vagy bosszús. A film kétség kívül a melankóliára hajlamos fiatal lányok kedvence lesz, na abban a közegben tényleg kultfilmmé válhat. Érdekes a történet, de sok az üresjárat, és nagyon sok a szenvelgés, meg a mindent túlszárnyaló szerelem. Az amcsi tömegszarokhoz képest persze visszafogott a film, a komolyabb alkotásokhoz képest viszont sok, helyenként nagyon. Túlzás a zene, többnyire a képek is mesterkéltek. A történet számtalan részlete sincs letisztázva, ha hangulatfilm lenne, akkor azt mondanám, nem baj, de hát azért itt volt sztori, ami pongyolán lett elmesélve, arról nem beszélve, hogy hát ugye a hangulat, ami a film legfõbb érdeme, mégsem ér annyit. Mert hogy rátérjünk a pozitívumra, tényleg van egy különös, megejtõ atmoszférája a filmnek, ami korántsem egyedi, de ha valami, ezért érdemes megnézni. Egyetlen pillanatot éreztem erõsnek, mikor Tommy másodjára õrjöng a filmben a vége felé, de aztán ott is teljes hangerõvel bömböltek a vonósok. Hát szóval középszerû produkció, visszatérve a kihagyott ziccerekre, szerintem legfeljebb felsõ léc volt, de sokan lesznek, akik már bent látták.
10/10
kobres 2011 jan. 09. - 21:47:39 10/10 Előzmény morzsa
(3/155)
A film borzaszto, duhito, lehangolo, elgondolkodtato. Nem filmvigjatek. Nekem a Boy A a kedvencem, ezt a filmet Andrew Garfild miatt neztem meg, nem csalodtam. 10/10
k11zoltan 2011 jan. 06. - 13:13:17
(2/155)
Hat a konyvet nem olvastam, de a film erdekes.
Nem tudom eldonteni, hogy egesz jo (nem nagyszeru), vagy ertelmetlen hulyeseg.

Majd irok par honap mulva.
10/10
morzsa 2011 jan. 06. - 05:52:26 10/10
(1/155)
ha van film, amit toporgó lábbal és mérhetetlen türelmetlenséggel várok, akkor ez az. egészen attól a perctõl kezdve, hogy befejeztem Kazuo Ishiguro azonos címû regényének utolsó oldalát. mindez még nyáron történt, de azóta sem enged a történet, a finom és egyben kegyetlen történetvezetés, a megtévesztõen érdektelen, majd pattanásig feszülõ cselekmények.
ez az a film -amirõl anélkül, hogy a traileren kívül bármit láttam volna-, habozás nélkül tudom mondani, hogy tökéletes-zseniális lesz, olyannyira, hogy én már gondolatban 1-2 oscart is odaadtam neki.
igazi finom angol táj, lassú-törékeny zenék és három briliáns, a karaktere bõrébe teljesen passzoló színész: Carey Mulligan, Andrew Garfield(akiket egyszerûen már imádok) és Keira Knightley(akit remélem mostantól fogok).
mindenkinek ajánlanám megnézésre, aki nem riad vissza a kissé lassú folyású, de irtózatos erejû, letaglózó üzenetû filmektõl, nem lesz csalódás.
és csak halkan üzenném a filmforgalmazóknak, hogy legyen egy kis bátorságuk már és legalább kismozikba hozzák be a filmet, dvd-n messze nem lenne ugyanaz.