Téma: Ne nézz fel!

1/10
Kniff01 jan. 13. 17:41:17 1/10
(244/244)
1/10
Pimpalini jan. 11. 03:00:21 Előzmény The Cortez
(243/244)
Ha sértegetni próbálnak, vagy a személyemet támadják, nyilvánvaló, hogy reagálok. Akár abban a hangnemben is, amilyenben hozzám szóltak.
9/10
The Cortez jan. 07. 21:12:58 9/10 Előzmény Pimpalini
(242/244)
Nem. De személyeskedésért neked sem kell a szomszédba menned.
Pimpalini jan. 07. 02:00:58 Előzmény The Cortez
(241/244)
Szerintem nem. Átmész megint személyeskedésbe, ha nem azt "fújom", amit te?
9/10
The Cortez jan. 06. 17:36:20 9/10 Előzmény Pimpalini
(240/244)
Jó szar a példád. Mindkettőre hasonlít, ennyi.
1/10
Ahoj poplacsek 2023 dec. 21. - 17:59:07 1/10 Előzmény Pimpalini
(239/244)
Hát, igazából csak legugliztam, mielőtt megölitek egymást - nagy veretes gondolataim egyáltalán nincsenek a filmről azon kívül hogy szerintem olyan erőszakosan sulykolja a rögeszméit, mint egy prosti srácok vagy origo cikk, az immunrendszerem az elején ki is lökte, de azért végignéztem becsülettel remélvén hogy kapok végül valamit az agyfaszon kívül, de nem kaptam.
Pimpalini 2023 dec. 21. - 17:00:11 Előzmény Ahoj poplacsek
(238/244)
Van olyan helyzet, amikor a szándékból a megvalósítás miatt mégsem az az eredmény születik, mint amit eredetileg akartak/elvártak. Ez ilyen. Lehet erőlködni a globális felmelegedés - üstökös párhuzammal, de nem ezekről van szó, hanem a karakterekről. Nekem a technokrata karakterről egyértelműen Jobs jött le, nem pedig Musk, Orlean-ról meg Clintonné. Lehet, hogy kicsit félrecsúszott a propaganda... :)
1/10
Ahoj poplacsek 2023 dec. 21. - 07:10:29 1/10
(237/244)
Jól elvagytok. Mindeközben:

Mark Rylance has admitted his Don't Look Up billionaire tech entrepreneur character was based on Tesla boss Elon Musk,

Orlean is a clear representation of former President Donald Trump,
Pimpalini 2023 dec. 09. - 23:37:22 Előzmény The Cortez
(236/244)
Mert jobban hasonlít Jobsra, azért. Ennyi erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy a körte miért nem alma. Mert a tulajdonságai alapján nem az. Ennyi.
9/10
The Cortez 2023 dec. 07. - 01:25:27 9/10 Előzmény Pimpalini
(235/244)
A mobiltelefon miatt sem kell rögtön Jobsra gondolni. De miért ne lehetne a kettő keveréke, mint ahogy a két politikusnál.
Pimpalini 2023 dec. 06. - 23:33:46 Előzmény The Cortez
(234/244)
Nem, ez nem így van. Ha a karaktert nézzük, vagy a testi adottságokat, de akár a beosztottaihoz fűződő viszonyát, vagy a mobiltelefon "vonalat" akkor egyértelműen Jobs, s nem Musk. Csak mert valaki rakétákat lődöz a világűrbe, nem kell rögtön Musk-ra asszociálni.
Az elnök is inkább Clintonné, mint Trump.
9/10
The Cortez 2023 okt. 23. - 20:12:03 9/10 Előzmény Pimpalini
(233/244)
Az elnök Trump és Clintonné keveréke, a techguru is Musk és Jobs keveréke lehet, de inkább Musk.
Pimpalini 2023 okt. 23. - 19:13:06
(232/244)
Sziasztok!
Véleményem szerint többen tévednek, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy rosszul asszociálnak a film bizonyos "szereplőivel" kapcsolatban. Egyrészt többször is megjegyzik, hogy ami a Földet fenyegeti,
az egy üstökös, s nem meteor.
Tudom, mindkettő nagy szikla, ergo "kit érdekel hogy hívják", de a kettő nem ugyanaz. Másrészt az elnöknő nem Trump-paródia, hanem pont ellenkezőleg, egy Hillary Clinton-utánzatot mutat be nekünk,
meglehetősen magas szinten (akinek némiképp hasonló problémákkal kell szembenéznie, mint a valóságban Trumpnak).
Ezt támasztja alá az elnök asztalán pár másodpercre látható közös fotó Bill Clintonnal. Szóval aki itt most "republikánusozna", inkább "demokratáznia" kellene. :)
A következő tévedés a techguru és Elon Musk közötti párhuzam. Ha csak a mobilokra, illetve a filmben szereplő személy fizikai adottságaira gondol valaki, akkor is inkább a (néhai) Steve Jobs az, aki az embernek elsődlegesen eszébe jut a karakterről, s nem Musk. A jellemvonások is inkább Jobs-ra illenek, mintsem Musk-ra.

Egyébként a film nem rossz, még akkor sem, ha úgy 20 percet áttekertem benne, mert kíváncsi voltam a végére.
Jelen világunk gúnyos, helyenként szarkasztikus kritikája jelenik meg a filmben, ez a politikusoktól a celebeken keresztül az átlagemberig mindenkire érvényes, különösen a médiára.
Persze olyankor, amikor a mai világunkban a média felelősségéről beszélünk (joggal), akkor azért felvetődik a másik oldal szerepe is a tragikomédiában, ami manapság mindenkit körülvesz. A
médiatermékeket fogyasztó átlagemberekről beszélek, akiknek nem feltétlenül kellene tudatosan hájpolt, lemezkiadók által megtervezett tinédzser popsztárocskák kreált, illetve megjátszott, nézettségvadász párkapcsolati problémáival foglalkozniuk, nyugodtan elkapcsolhatnának máshová, netán értelmes tevékenységekkel is tölthetnék a szabadidejüket (például kirándulás, főzés, kommentelés... :) ).
Egyébként annak ellenére, hogy nem nézek tv-t, mégis felfedeztem, hogy a filmben említett, nagy nézettségű tv-műsorok kísértetiesen hasonlítanak azokra, amelyek nálunk is mennek a nagyobb
kereskedelmi csatornákon (sztártánc, tehetségkutató, kibeszélő show, stb...).

Szóval nekem sikerült jókat derülnöm a film első kétharmadában, no meg azért a végén is. A karakterek eleve mulatságosak, a színészek, pedig jól hozzák a "mai világunk hőseit".
A problémához történő globális hozzáálláson pedig az ember a hasát fogja a nevetéstől.

SPOILER
Különösen tetszett "az üstökös munkahelyeket teremt" gondolat, ami szerintem az egész film csúcsa.
SPOILER vége.

Ajánlom mindenkinek, egyszer mindenképp érdemes megnézni.

8/10.
4/10
fferlen73 2023 szept. 18. - 21:54:36 4/10
(231/244)
A társadalomkritikát leszámítva semmi más értékelhetőt nem láttam ebben a filmben. Egyes szerepek túl voltak játszva, ami nem igazán tetszett. A tudományos részét ne firtassuk, elég messze állt valóságtól. Számomra egy kínszevedés volt végignézni, a vége meg ... na ne! Max. egy gyenge 4-es.
1/10
Ahoj poplacsek 2023 aug. 01. - 22:15:48 1/10 Előzmény Bütyök78
(230/244)
Na mondd el, miről szól a film.
10/10
Bütyök78 2023 aug. 01. - 21:42:16 10/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(229/244)
A film egyáltalán nem erről szól.
10/10
Bütyök78 2023 aug. 01. - 21:38:46 10/10
(228/244)
Ha az a film nem tízes, akkor mi...?
8/10
MoviEater 2023 júl. 16. - 20:27:30 8/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(227/244)
A teny alapu gondolkodas tarsadalmi szinten egyik alap tezise lenne szerintem, hogy elfogadjuk azt, hogy egy komplex folyamat nem fekete es nem feher. Az ellenvelemennyel, egy tenykent kezelt tarsadalmi konszenzus tamadhato a maga kritikajaval es szukseges annak valodi megvizsgalasa.

A linkelt leiras lehet teljesen helytallo, de lehet, hogy egy alap es fontos valtozot hagyott figyelmenkivul. Nem vagyok a tema szakertoje, nincs mogottem tenyleges relevans tudas a temaban, igy amit szerintem tehetek, hogy a szerintem es tarsadalmilag okos embernek nevezettek szavanak hiszek.
1/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 júl. 15. - 08:30:58 1/10 Előzmény MoviEater
(226/244)
Erősen hangsúlyozod a tényalapú gondolkodást, és valóban érdemes volna a humán okozatú felmelegedés elmélet mögé erősebb tényeket rakni, mert jelenleg kb ennyink van, ami ebben a bizonyítónak szánt levezetésben olvasható: https://news.climate.columbia.edu/2019/07/30/co2-drives-global-warming/. Rövid összefoglaló, de hogy leszpoilerezzem: a légköri CO2 mértéke 0,0288-ról 0,0414 %-ra nőtt az elmúlt kétszáz évben, ami a hasonló hatású vízgőz változó de lehetséges maximumának a századrésze. De a CO2 szerinte erősebben veri vissza a meleget, mert magasabban helyezkedik el. Ennek mikéntjére sajnos nem kapunk levezetést. Viszont azt leírja, hogy ha nő a felmelegedés, nő a vízgőz mennyiség, ami fokozza az üvegház hatást. Arra nem tér ki, hogy ha növekszik a vízpára, az kevesebb lesugárzást enged be, ami ellentétes irányba szabályozza a sugárzás lehatolását (felhőzet). Mindez így még nagyon bizonytalan lábakon áll. Arra pedig nem tér ki, hogy a CO2 csökkentés egy gyorsan növekvő piac, amelynek üzleti érdeke azt kívánja, hogy ezt a levezetést kritika nélkül elfogadjuk. Ezen a ponton kellene tudományos vitának kibontakoznia, de jelenleg inkább hitháború zajlik, amibe ez a film full beleáll, a legdemagógabb eszközökkel. Most pedig átadom a terepet az evangelistáknak, hogy megsemmisítsenek a káros és helytelen gondolataimért.
8/10
MoviEater 2023 júl. 15. - 01:02:09 8/10
(225/244)
A tenyleges tarsadalmi problema kiemelese es meglovagolasa abszolut becsulendo es emiatt felhuzza a filmet, es sok esetben tulsagosan jogos, mert tenyleg nem ellenorizheto tenyek alapjan dontunk hanem (sokszor politikai indittatasu) hitrendszerek eredmenyei alapjan.

Az esemenyek bemutatasainak megoldasai neha mar unalmassa vagy tul lassuva valtak. Sokszor ez egy poenos felutessel fel lett oldva (mint amikor lehuzza a varakozokat a magasrangu katonai vezeto azzal, hogy kifizetteti az ingyen bufebol hozott cuccokat)

Osszessegeben a problema bemutatasa es a szineszek miatt eros film es eros hatasu (meg ha pont a legjobban erintettek gondolkodasat picit sem mozditja el az ellenorizheto tenyalapu gondolkodas iranyaba)