Téma: Ne nézz fel!

offtopic
capt.nemo 2023 júl. 08. - 23:13:00 Előzmény andraszoltan
(224/244)
"tényleg azoknak a buta embereknek készült, akik szeretnék okosnak érezni magukat..."

miért rontod el az örömüket? :D amikor már kezdték magukat okosnak hinni.. :DD
9/10
kisvidra 2023 júl. 08. - 21:15:13 9/10
(223/244)
Nagyon jó kis filmszatíra...
3/10
andraszoltan 2023 jún. 19. - 09:40:49 3/10 Előzmény tesz-vesz
(222/244)
rettenetesen primitív.
tényleg azoknak a buta embereknek készült, akik szeretnék okosnak érezni magukat...

a belsőégésű motorok pusztítják a bolygót, nyakunkon a klímakatasztrófa, mondták a tudósok. így orbán az aksigyárakkal tulajdonképpen megmenti a bolygót a klímakatasztrófától. a ballib csőcselék meg tiltakozik :-)

gagyi?
4/10
Tereplovas 2023 máj. 22. - 20:08:18 4/10
(221/244)
Számomra úgy tűnt, mintha a film rendezője (és egyben forgatókönyvírója) folyamatosan azon vívódott volna magában, hogy egy groteszk filmszatírát csináljon, vagy pedig egy értékes filmet. Ami így végül egyik se lett...csak egy nagy katyvasz. Kár érte. Ebből a témából, és ezekkel a színészekkel sokkal többet ki lehetett/kellett volna hozni.
buncow 2023 máj. 03. - 21:43:37 Előzmény Edmond Dantes
(220/244)
Pedig van igaza, a Netflixen ez már szinte kötelező, de a film ettől még jó.
buncow 2023 máj. 03. - 21:41:11
(219/244)
Ez a Jonah Hill annyira fájdalmasan túltolja benne, hogy rossz nézni. Mindenki kicsit, de ő krvára, mintha ezt az egy karaktert tudná hozni az összes filmjében, nagyon erőltetett. Az ő karaktere a szatírából egy proli vígjátékba tolta át a filmet, amikor szerepelt.
9/10
The Cortez 2023 ápr. 07. - 00:36:33 9/10 Előzmény shade3
(218/244)
Dehogynem vígjáték.
10/10
shade3 2023 ápr. 06. - 09:59:06 10/10
(217/244)
Zseniális ez a film, de nem vígjáték, inkább szatíra. Bár ahogy egyre többet néztem a filmből, rájöttem, hogy nem is szatíra, hanem a valóság. Nagyon eltalálta aki azt írta: Ez a film vagy NEKED vagy RÓLAD szól :)
9/10
Falmi 2023 márc. 05. - 20:46:54 9/10
(216/244)
Olyan pojácaság a film, ahova tart a világunk, idegesítő sokszor? igen, ahogy minden szerintem körülöttünk, pont annyira komoly mint amilyen társadalmunk van, lesz. Nem kell a legmélyebb film az első lépéshez hogy észrevegyük mi zajlik, egyszer meg kell nézni.
10/10
tesz-vesz 2023 jan. 31. - 16:06:50 10/10
(215/244)
már kétszer megnéztem, elsőre ki is maradt ez a jelenet: mikor megy haza az asztológus kiscsaj, megcsömörlött a politikától, ésnyitna be a szülői házba, de az zárva van, az ajtó mögött a szüleivel, akik nem akarják beengedni, mert nem akarnak megosztottságot a házban:

- ebben a házban mi támogatjuk a meteorit által létrehozott új munkahelyeket!

na ez a zseniális humor, így vannak a fideszesek is az aksigyárakkal
( az a meteorit, ami elpusztítja a bolygót, de a tech guru miatt muszáj hazug propagandával etetni a népet.)

a ballibsik állnak az aksigyárak elleni hangulatkeltések mögött is. ma reggel bemondta a kossuth rádió, ne nézz fel
10/10
Roberto DiCapribogyó 2022 nov. 14. - 19:08:24 10/10
(214/244)
Jaj, ez marha jó volt! Itt-ott talán kicsit leül, de belefér, mert a hangulatát nagyon eltalálták :-) (bár valóban, azért nem vígjáték).

Egyszerre vicces és fájdalmas, tul. képpen 2 és fél órányi görbetükör tartás korunk értékvesztett, ostobáskodó, egoista korszellemének (pl. amikor a hülyes pi*a popsztár kibékül a párjával, az parádés jelenet :-) ).

Kifejezetten sok emlékezetes jelenet, beszólás, geg van benne, pl. haláli, ahogy a J-Law végig nyűglődi a filmet a Fehérház-beli "tábornok" húzása miatt:-).
A színészek remekek voltak. (Jonah Hill-t nagyon bírom, szokás szerint itt is lenyúlja az összes jelenetet, amiben benne van.(
DiCaprio nagyon kellemes meglepetés volt, teljesen el tudtam feledkezni róla, hogy ő az, "eltűnt" a karakterben. Sőt, magamban már kezdtem is örülni, hogy végre egy szerep, amiben nem üvöltözik, erre a utolsó harmadba azért csak beraktak egy jelenetet, amit végig ordít.. :-).

Több ilyen film kéne!
9/10
Mobilis 2022 máj. 07. - 18:40:59 9/10
(213/244)
Hát, vígjáték létére nemigen nevettem rajta. Van benne néhány dolog ami nem életszerű, azért a 9 pont. Egyébként nagyon jó film. De hát ez csak egy film.

A vége felé azon izgultam, hogy valami gagyi vége lesz, mint ufók megjelenése, magától eltérül az üstökös vagy valami Bruce Willis jön és mindent megment de szerencsére nem így lett.
A hibernálós menekülést simán kihagyhatták volna a végén, az inkább rontott a film minőségén mint javított. (Szerintem)


9/10
The Cortez 2022 ápr. 22. - 23:57:55 9/10
(212/244)
Politikai- társadalmi- és médiaszatíra Adam McKay-től meg a Netflixtől. A sztori konfliktusát kiváltó üstökös egyértelműen a klímakatasztrófát, illetve valamennyire a koronavírust szimbolizálja.
A film egy tökéletes korrajz, mivel bemutat mindent, ami a jelenünket elárasztja: politikai figyelemelterelés, a nép megosztása, médiamanipuláció, neoprimitivizmus, konteógyártás, szektás mentalitás, techvallás, social media, bulvár, influencerkedés stb. Az alkotás legfőbb mondanivalója a valóságtagadás + az emberi hülyeség. Bizonyos karaktereket valós személyekről mintáztak (pl: Isherwell - Elon Musk, Orlean elnök - Trump, bár kapott nem keveset Hillary Clintonból is). Minden szereplő viccesen hülye benne, a színészek pedig 1-1-ig kiválóak, még Jennifer Lawrence & Jonah Hill sem alakítanak szarul. A történet mellett a mozit leginkább DiCaprio viszi el a hátán, akinek végig lehet röhögni a képsorait a filmbéli röhejes kinézetének, valamint szerencsétlen viselkedésének köszönhetően.
A fináléra érzelmesebbre vált a cselekmény, a stáblistát meg egy fasza track-kel és 2 bónusz jelenettel dobták fel.
10/10
czsolt76 2022 márc. 14. - 16:13:48 10/10
(211/244)
Egyébként jól látod, egyetértek veled. Nekem való, rólad meg szól xD
10/10
czsolt76 2022 márc. 14. - 16:08:51 10/10
(210/244)
Jól van, jól esett? Böfögj is egyet. :-)
10/10
czsolt76 2022 márc. 14. - 14:54:24 10/10
(209/244)
"Ez a film vagy NEKED vagy RÓLAD szól"
Pontosan! Gratulálok e frappáns megfogalmazáshoz, egy mondatba összefoglaltad a lényeget xD
5/10
Filmz 2022 márc. 13. - 14:25:25 5/10
(208/244)
Hát ez a film számomra inkább idegesítő volt, mint vicces. :D Persze értem, hogy görbetükör, de ami tükröződik benne az bőven idegesít a hétköznapi életben egyébként is. Jó igaz, hát erről szólt. Szóval nem panaszkodok :D Igazából kellőképpen groteszk lett, számomra új megközelítés, jó kis kritika, jó megvalósítással és tetszett a vége. Mélyebb értékelésbe nem mennék bele, a politikát is kikerülném, bár elismerem, van bőven min vitatkozni és valóban sok érdekes, vitára ösztönző témát lehet találni benne. Csak ezen témák egy része olyan témák, hogy kb. a "mire gondolt a költő" témakörhöz tartoznak, amit feszegetni fölöslegesnek érzek, mivel arról a rendezővel kellene beszélgetni. Aztán meg sok ember reakciójáról a következő klasszikus jut eszembe: "Olvassa, amit írtam, az olvasás öröméért! Bármi egyebet talál benne, arról árulkodik, amit magával hozott az olvasáshoz." - esetünkben nézésről van szó. :D Gondolom nem olyan baj, ha nem akarom megfejteni és megvitatni a világunkat és hibáit, hanem csak próbáltam élvezni a filmet. :D DiCaprio jól alakít (egyik kedvencem egyébként is), Jennifer Lawrence és Timothée Chalamet is ok. Akitől hidegrázásom van mindenütt, de gondolom ez sok esetben azon karakterek miatt van, amelyeket eljátszik, az Jonah Hill. Hjajjjj egy gusztustalan ember számomra bármiben is láttam eddig. Hidegrázásom van tőle... Ha úgy nézem élvezhető volt, jó film, de számomra nem oly vicces, inkább torz és idegesítő. Vígjátéknak gyenge. Elájulva nem vagyok, de érdemes egyszer megnézni.
offtopic
Edmond Dantes 2022 márc. 09. - 08:43:31 Előzmény nonus77
(207/244)
Nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy "Piros volt a paradicsom, nem sárga." Önnek biztosan.
1/10
Elk úr 2022 márc. 08. - 20:16:20 1/10 Előzmény emmerssaon
(206/244)
Egyik sem ! Egyszerűen nem tetszett a film ! Ne haragudj , hogy van véleményem ! Nem értem miért kell egyből belémállni ! Ha tetszik a film dícsérd meg , ne engem b-szogass.
3/10
nonus77 2022 márc. 08. - 16:59:09 3/10 Előzmény itsme1
(205/244)
Vagy egy társadalomkritikának álcázott katasztrófafilm, ahol úgy próbálják kritizálni a Trumpistákat hogy azok elvileg elviccelnék a témát, miközben a filmrendező ő maga az, aki elviccelte a témát! XD