Téma: Ne nézz fel!

3/10
nonus77 2022 márc. 08. - 16:53:07 3/10 Előzmény Edmond Dantes
(204/244)
Bezzeg a Hillarisok és Bidenesek, aki utóbbi ukrán - orosz háborúban Irán felszabadításáról beszél, a helyettese meg arról hogy Magyarországot körbevették az oroszok, azok ugye értik a filmet? Ja nem, azok a szorzótáblával sincsenek tisztában, na azoknak készült ez a fosdemokrata propaganda film! XD
3/10
nonus77 2022 márc. 08. - 16:39:36 3/10
(203/244)
Demokrata fospropaganda a Netflixtől, ahol megint a saját bénaságukat akarják rákenni a társadalom józanabbik, jobbik, Trumpra szavazó(republikánus) felére!
3/10
nonus77 2022 márc. 08. - 16:37:53 3/10
(202/244)
A már jól megszokott balliberális propaganda a Netflixtől, a jobboldalt próbálták lejáratni Trampostúl, józan emberestűl, úgy, hogy a saját balfaszságukat akarták a másik oldalra vetíteni, két és fél óra unalom ez a pocsék film!
5/10
trudy 2022 márc. 04. - 12:20:41 5/10
(201/244)
Meg lehetett nézni, bár jó hosszú volt és szinte egyfolytában beszéltek benne, ami nekem a 21. századi filmezés csődje, hiszen már nem képesek a filmes látványvilággal, a színészi játékkal átadni semmit a közönség számára. Értettem a társadalom kifigurázására irányuló szándékot (nagyon banálisan volt tálalva, szóval azt hiszem mindenki értette), azonban idegesítő volt a sztori masszívan áltudományos mivolta, a karakterek faék egyszerű kidolgozása, amely az átlag sitcom szereplők szintjét sem érte el, a teljesen abszurd helyzetek és kapcsolatok szövődése, így összességében a társadalom kifigurázása és a mondanivaló nem volt komolyan vehető. A fentebbiek miatt egyik szereplővel sem igazán lehetett szimpatizálni, sem a színészi játék, sem a személyiségek nem voltak kellően megkapóak. Nyomokban tartalmazott némi humort, de a kevés volt az olyan poén, ami igazán meghökkentő/vicces lett volna, ikonikus jelenet meg aztán egyáltalán nem volt benne. Egyszer nézhető, felejthető, közepes.
10/10
emmerssaon 2022 márc. 02. - 09:34:23 10/10 Előzmény Elk úr
(200/244)
Ez a film vagy NEKED vagy RÓLAD szól :P
1/10
Elk úr 2022 febr. 26. - 16:29:57 1/10
(199/244)
Ez volt az egyik legrosszabb film amit valaha láttam ( végigszenvedtem ) , a rendezés katasztrófa , a karakterek elviselhetetlenek, a sztori olyan mint ha akadna .
nappalitv 2022 febr. 21. - 13:03:05 Előzmény thegayhussar
(198/244)
Attól nagyon messze van.
9/10
thegayhussar 2022 febr. 21. - 12:36:51 9/10
(197/244)
Már-már Monty Python-t idéző humorú film.
9/10
ef 2022 febr. 21. - 10:29:08 9/10
(196/244)
Görbe tükröt mutat az amerikai " igen progresszív" társadalomnak.
Nagyon jól látszik, mennyire beteges ez az amerikai társadalom.
Sajnos egyre jobba gyűrűzik be Európába ez a fajta idiótizmus.
3/10
andraszoltan 2022 febr. 09. - 13:10:56 3/10 Előzmény Trivia Showtime
(195/244)
"A film kiválóan mutatja, hogy mennyire taksálnak minket azok, akik napi szinten próbálják az agyunkat mosni." - pontosan.

(és ez jól beárazza a 10-es osztályzatokat és zseniális jelzőket dobálókat...)
2/10
Alma128 2022 febr. 07. - 13:49:33 2/10
(194/244)
Borzasztó film :( Sajnálom, hogy végül végignéztem, nem érte meg, felesleges időpazarlás volt. Az összes karakter iszonyatosan idegesítő, bosszantó, elviselhetetlen. Az egész film túl szájbarágós, eltúlzott. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, de ez nagyon nem sikerült.
10/10
csincsilla72 2022 febr. 02. - 22:48:03 10/10 Előzmény comedia
(193/244)
Ez nagyon kedves :-)
10/10
comedia 2022 febr. 01. - 23:36:08 10/10 Előzmény csincsilla72
(192/244)
Szeretlek csincsilla !
10/10
csincsilla72 2022 febr. 01. - 23:32:51 10/10
(191/244)
Ez a film nem vígjáték és nem is igazán társadalomkritika, sokkal inkább politikai pamflet. De annak egyszerűen tökéletes. Ha lehet is röhögni rajta, akkor magunkon röhögünk. Ez a film a politikusok és a média ijesztő elkurvulásáról, eredeti feladatának ellátására való képtelenségéről szól. Ahol a tudóst, aki riadóztatni akar, kigúnyolják, nevetség tárgyává teszik, ahol a politikust akkor is jobban érdekli az újraválasztásának esélye, ha az üstökös a pofájába robbantja a bolygót.
Nem csodálom, hogy Leonardo DiCaprio elvállalta ezt a szerepet. Régóta harcos környezetvédő, a saját eszközeivel próbálja ráébreszteni az embereket a klímaváltozás véres valóságára, vagy legalábbis azokat, akik rendelkeznek annyi intelligenciával, hogy megérték, ez nem vicc. És 100%-ig biztosan be fog következni, sokkal hamarabb, mint gondolnánk. Hogy a vírushelyzet kezelésének teljes elbaltázásáról ne is beszéljünk (és nem csak Amerikában).
Meryl Streep is szenzációs Trump-paródia volt, ahogy Mark Rylence pedig jól hozta Elon Musk képtelen figuráját is.
Nálam abszolút tízpontos, az utóbbi jónéhány év kimagaslóan legjobb alkotása.
barna pólós2 2022 febr. 01. - 20:11:36
(190/244)
Tényleg jó film, többször láttam. De 1. egyoldalú, a rendező a saját propagandáját nyomja benne.
2. A világon szinte senki sem viselkedne így. Szinte mindenki megértené, hogy az a legfontosabb, hogy ne haljon meg, és ne haljon ki az emberiség, meg mindenki, akit ismer. És nem Riley Bina nevű celebek magánélete... Mert bizonyos IQ felett tudja az ember, hogy az élete fontosabb, mint egy celeb magánélete, aki szintén meghalna nemsokára... A politikusok, tudósok, értelmiségiek pláne tudnák, ők még okosabbak. Sőt, millió számra találnánk olyanokat, akik meg is halnának az emberiségért, a tragédia megakadályozásáért. (Fajfenntartó ösztön.) Valahogy máshogy kellett volna ezt ábrázolni, pl. véletlenül úgy alakul, hogy az emberiség nem tudja meg az igazat. Valami ilyesmiről is van szó, de nem egészen sikerült.
6/10
viskia01 2022 jan. 31. - 13:14:06 6/10
(189/244)
többen ajánlották ezt a filmet, miszerint kemény társadalomkritika, amely arról szól, hogy jobban érdekli az embereket a közösségi média, mint az, hogy meg fognak halni.
A Bockor-ban, amely a Retro rádió reggeli adása, a Voga professzor is hasonlóan látta, ő azt mondta, hogyha valaki nem érti a filmet, akkor pont őróla szól! Ott a rádióban még azzal is egyetértettek a műsor vezetők, hogy a film különböző díjakat fog beseperni!
Na ezzel a kezdőcsomaggal álltam neki, nagy filmet vártam! Egy középszerű szart kaptam!

A filmben ugyanis nem arról volt szó, hogy az embereket jobban érdekelte a közösségi média mint az üstökös, mivel az üstökös, nem volt rendesen kommunikálva, mert barom volt a tudós!
A film első felében kettőször mondták ki egyszerűen, tömören, hogy az emberiség 6 hónap múlva ki fog halni, és hogy a földön lévő minden élőlény az emberekkel együtt ki fog halni, de mindkét esetben kettesben volt a professzor a diákkal.
Amikor viszont a tv-ben kellett volna elmondani ugyan ezt, ugyan ilyen röviden, tömörem, és lényegre törően, akkor teljesen érdektelen ökörségekről kezdtek beszélni. Elmondták pl, hogy honnan jöttek, min dolgozott éppen a hölgy, amikor felfedezett valamit, hogy éppen számításokat végzett, hogy hogyan tágul az univerzum, különböző robbanások esetén, amikor felfedezett egy üstököst, amihez a professzor hozzá tette, hogy a hölgyről fogják elnevezni, mivel ő fedezte fel! Kurva érdekes, nem mondom! És akkor taps, hogy róla el fognak nevezni egy üstököst.
Az utolsó másodpercben pedig odanyögték, hogy az üstökös a föld felé tart! Ennyi!
És akkor az emberek nagyrésze, aki látta a filmet, és nekem is ajánlottam, ebből arra következtet, hogy embereket nem érdekelte az üskökös, mert inkább közösségi médiáztak!

A katasztrófa se azért történt, mert az emberek érdektelenek voltak, hanem azért, mert a politika a gazdasági szempontokat az emberéletek elé helyezte. Ez nem társadalomkritika, hanem kritika a tudósoknak, a médiának, a politikának, és a világ leggazdagabb 1%-nak.
Ez a film mindenről szólt, csak az egyszerű emberről nem! Egyébként egy középszerű alkotás, 6 pontot adnék rá!
Ami még eszembe jutott, hogy a Dicaprióból sokkal jobb képű tudóst is lehetett volna sminkelni. Nem is volt jóképű, csak ráfogták, hogy az! Nem értem miért volt szükség egy nyugtatókon elő roncsra.
A bash vezérről pedig a Steve Jobs jutott eszembe. A cikkek amelyeket lehetett róla olvasni, hasonlóan elmebeteg zseninek állították be. pl: reggel a liftben ha együtt szállt be egy alkalmazottjával, azt valószínűleg kirúgta mire felértek.
A voga, meg a bockorék pedig vagy nem értették a filmet, vagy ha az ő szempontjukat nézem, akkor én nem értettem.
vuvuvu 2022 jan. 31. - 12:01:51
(188/244)
3/10
8/10
sawyerx 2022 jan. 31. - 11:11:50 8/10
(187/244)
Ha azonosulni tudsz az ellehetetlenített tudósokkal + okos, öntudatos vagy, akkor végig megragad a film, átérzed a mondanivalót és megérted, miért a sok "zseniális" jelző. Ebben az esetben átjön a - sok látszólag baromság mögé rejtett - tartalom, és valamilyen szinten örülsz, hogy vannak még a világon, akik nem agymosottként élnek.

Ha nem, akkor objektíven egy közepes filmnek könyveled el, remélhetőleg úgy is megértesz valamit az üzenetből, de annyira nem érint meg. Náluk lehet, hogy a dagi kabinetfőnök csak egy fárasztó, dagi kabinetfőnök, és az elnök is csak egy buta paródia, nem képviselnek számukra semmit.

És van, aki csak a felszínt látja, és ez a durva, hogy ők mekkora gyűlölethullámot gerjesztenek a film ellen. Most nem konkrétan erre a fórumra gondolok, a rendezőt rengetegen betámadták...
6/10
Böhöm 2022 jan. 31. - 06:07:41 6/10
(186/244)
A történet érdekes, de valami hiányzik belőle. Nem nagyon vált ki semmit az emberből, csak úgy eltelik vele 2 óra. A színész gárda viszont nagyon erős, nagyot mentenek az egyébként gyenge közepes, vagy inkább még gyengébb forgatókönyvön.
3/10
Trivia Showtime 2022 jan. 30. - 18:07:41 3/10 Előzmény Edmond Dantes
(185/244)
Igen, társadalomkritikára valóban szükség van, mert napjainkban több tekintetben is tort ül a kicsinyesség, a butaság, a megvezetettség, a sekélyes igénytelenség, az erőszakos vélemény-fasizmus, illetve az általános kis- és középszerűség. A baj csak az, hogy a görbe tükröt jelen esetben azok tartják, aki jelentős mértékben felelősek mindezért. A film kiválóan mutatja, hogy mennyire taksálnak minket azok, akik napi szinten próbálják az agyunkat mosni. Nem vitatom, hogy ez működik is. Az emberek (túl) nagy részénél csakúgy, mint a film esetében is. De a "Ne nézz fel!" ettől még nem lesz jó. Persze ez csak az én véleményem. Tiszteletben tartom a Tiédet is.