offtopic
ki.te 2012 márc. 20. - 00:05:14 Előzmény bocsika
(28/68)
:) királyvagy! 1etértek
ki.te 2012 márc. 20. - 00:03:51 Előzmény Alfonz1
(27/68)
Örülhetnél,ha vmelyik a 2bagós közül csak1pillantást vetne rád.. de ilyen sose lesz háhá:) jaa és tökmind1 hány éves vagy..a te fejedre senki se kiváncsi,ha bagós,ha nem..úgyhogy lehet Te sz.rabbul jártál.ennyi
dantonb 2012 márc. 19. - 23:37:39
(26/68)
Afféle gyenge francia mûvészieskedõ film.A két csaj pedig mutogathatná magát egy sztriptízben mondjuk mint egy ilyen zagyvalékban.
9/10
bocsika 2012 márc. 19. - 22:50:33 9/10
(25/68)
neked gondolom Lákátos eszmeralda, vagy orsós viki jobban bejön...
ialpek 2012 márc. 19. - 22:12:00
(24/68)
S.M. és M.B. a legszebb alakú színésznõk korosztályukban
Alfonz1 2012 márc. 19. - 17:04:03 Előzmény M.Zs.F
(23/68)
Mindkettõ gusztustalan a bagos beesett arcukkal.
adamnagysweetmovie 2012 márc. 19. - 11:58:55
(22/68)
Plakát zsír. Lennék szendvicsember hozzá:)
M.Zs.F 2012 jan. 10. - 00:06:28
(21/68)
Ez egy nagyon szuper kis európai film. Hihetetlen mennyivel másabb hangulat uralkodik egy ilyen filmben, mint egy amerikai produkcióban. Elgondolkodtatott, lekötött, és izgultam. Monica Bellucci és Sophie Marceau fantasztikus NÕK, és színésznõk. Emelem a kalapom mindkettõ elõtt, és úgy alapjában a film elkészítõi elõtt. :)

10/7
7/10
Red John 2011 dec. 20. - 22:57:08 7/10 Előzmény Kék Kacaj
(20/68)
spoiler!
Kék Kacaj 2011 okt. 21. - 10:43:58
(19/68)
Szerintem igazán nem volt egy olyan hû de érthetetlen, nyakatekert, mint általában a mûvészfilmek. Nekem tetszett. Szeretem az európai filmeket. Szeretem Sophie Marceau-t.

A történet pedig sztem: Jeanne és Eva Maria szülei barátnõk/ismerõsök voltak, így a két kislány is barátságban volt egymással. Mikor Eva Maria elutazott Jeanne-nal és családjával (nyaralni vagy ilyesmi) autóbalesetük volt. Jeanne meghalt, Eva Mariá-nak pedig emlékezetkiesése lett. A baleset után nem emlékezett a szüleire, Jeanne mamájával akart hazamenni, sõt, Jeanne-nak szólíttatta magát (ez különben elhangzik a film végén is). Tehát igazából õ Eva Maria, aki a baleset után mint Jeanne tért vissza az életbe.

Ezek után nem csoda, ha felnõtt korában a bevillanó emlékfoszlányok a gyerekkorából és a családjáról megzavarták az elméjét. Ha emlékeztek, a saját lakását hasonlóképpen rendezte be, mint amilyen az igazi otthona volt gyermekkorában. A fürdõszoba, a padlócsempe, a bútorok stílusa, a festmények... Olaszországban felismert egy csomó részletet, amire nem lett volna képes, ha õ igazából nem Eva Maria.
BR. 2011 jún. 11. - 14:56:38
(18/68)
Én értettem az alaptörténetet, bár nem teljesen, mert nem tudtam pontosan meghatározni hogy ki is az eredeti Jeanne, de elgondolkodtató film, és ez benne a jó. Végül nem néztem meg másodjára, mivel az alattam 7. sorban borovnica megadta a választ. És Ze74! Ha kíváncsi vagy a történet lényegére, olvasd el borovnica hozzászólását, és világos lesz!
1/10
Ze74 2011 ápr. 10. - 08:10:47 1/10
(17/68)
Kétszer álltam neki annyira unalmas és érthetetlen film,pedig nagyon tetszenek a hasonló filmek,de akárhogy is figyeltem nem bírtam rájönni,hogy valójában mi az egész lényege.
Ha valaki még egyáltalán emlékszik,vagy éppen mostanában nézte és pár mondatban leírná mi ez a kotyvalék,megköszönöm,mert én még egyszer bíztos nem nézem végig az hót zihher!
1/10
idõjós1010 2011 márc. 15. - 00:19:27 1/10 Előzmény borovnica
(16/68)
:-)
borovnica 2011 márc. 12. - 19:44:23 Előzmény idõjós1010
(15/68)
Lám, lám, mégiscsak egyet tudunk érteni valamiben: a 21 gramm nekem is az egyik nagy kedvencem, és hasonlóan gondolkodok róla. :-)A Visszafordíthatatlant még nem láttam, de igyekszek rábukkanni.
1/10
idõjós1010 2011 márc. 03. - 22:53:25 1/10 Előzmény borovnica
(14/68)
A más világ c film is megvan, és természetesen azt is láttam, de ellentétben ezzel, az még tetszett is. Alapjába véve én is szeretek a film végén rádöbbenni dolgokra a sztori fõ vonalát illetõen, de ezen film esetében az egész megmaradt egy homályos, és számomra bugyuta katyvasznak (a végével együtt is). Amit még esetleg érintõlegesen ide tudnék saját példámként sorolni az a 21 gramm, amit már sok alkalommal említettem példának máshol is, mert annyira csodálatos, hogy míg eleinte ott is totál zavaros, és egy merõ katyvasz az egész, a végén komoly élmény összerakni a dolgokat idõrendbe. Viszont ennek meg totál ellentéte nálam a Visszafordíthatatlan c film, ami bár egyáltalán nem furfangos, ellenben idegesítõ, és minõsíthetetlen, értékelhetetlen borzadály.
borovnica 2011 márc. 02. - 00:21:08 Előzmény idõjós1010
(13/68)
Igen, talán már az elején lehet, hogy kellett volna utalni a végére, felvillantani valamit abból, hogy ez az egész miért is történhet az írónõvel, de szerintem a film készítõi éppen úgy gondolták, hogy az a nagyobb csattanó, ha csak egészen a film végén áll össze a történet. És akkor a nézõ visszapergeti a látottakat és a homlokára csap, hogy jéé, tényleg. Én pl. kifejezetten szeretem az ilyen filmeket. A végén kiderülõs fajtákat. Ilyen pl. a Wiker park vagy az abszolút nagy kedvencem a The others (Más-világ) is. Ajánlom megnézésre :-)
1/10
idõjós1010 2011 febr. 24. - 12:37:25 1/10
(12/68)
SPOILER
n már csak homályosan emlékszem a filmre, mert annyira felejthetõ volt, de tisztátlan emlékeim szerint ez az egész autóbaleset, meg iskolás kislányos sztori már csak a film végén, vagy vége felé, jött elõ, s a nagy része egészen másról szólt a filmnek. Szóval a két dolgot kellene inkább összekapcsolni (a film elejét, és közepét a végével).
Eleinte ugye csak egy rakat érdekes jelenséget vehettünk észre (mint PL hogy a bútorok megváltoztak a lakásban, aztán már a férje is másképp nézett ki a nõnek, késõbb meg már elszabadult a pokol)
Szóval hogy is van ez ?
borovnica 2011 febr. 23. - 22:36:09 Előzmény idõjós1010
(11/68)
Nos, én jónak tartom a filmet. Egyáltalán nem untatott. Megnéztem kétszer is, elõször csak sejtettem, hogy értem, másodszori nézésre már biztos voltam benne, hogy igen, értem. Egy – sajnos – mindennapos esemény köré (közlekedési baleset) ilyen utat, ilyen történetet kanyarítani nem kis mûvészet. Éppen ezért igazi különlegesség lehet ez a film mindazok számára, akik nem bánják, ha kicsit gondolkodni is kell a pergõ filmkockák láttán.
SPOILER:
Szerintem ez történt, én így értelmezem, esetleg ha valaki másképp gondolja, azt szívesen meghallgatnám:
Az olasz kislány vendégségbe utazik francia barátnõjéhez autóval annak családjával. Az úton a francia család autóbalesetet szenved, és a francia kislány, Jeanne meghal. Az olasz kislány, Rosa Maria életben marad, és mivel emlékezetkiesése lesz, és egyáltalán nem emlékszik az addigi életére, azt hiszi, hogy az autót vezetõ franciák az õ szülei, tehát azt hiszi, hogy õ Jeanne. S mivel Rosa Maria is azt hiszi, hogy õk a szülei, a franciák azt mondták az olasz anyának, hogy az autóbalesetben az õ lánya halt meg. Ám, amikor felnõttként a Jeanne-á változott Rosa Maria könyvet akar írni a gyerekkoráról, a tudatalattijából elõtörnek az emlékek. Ennyi. Szerintem.
5/10
tyrichie 2011 febr. 04. - 01:14:49 5/10
(10/68)
Nem egy átlagos film az biztos. Amit az arcokkal csináltak az zseniális volt. Monica Bellucci pedig.... hát igen õ Monica Bellucci.
10/10
zz76zz 2011 jan. 28. - 11:06:44 10/10
(9/68)
Végigolvastam a hozzászólásokat és most regisztráltam, mert nem bírtam tovább.
Nem minõsítek senkit, csak véleményt nyilvánítok, ahogy azt alkotásokról illik :)
Szerintem:
1, teljesen jó a sztori
2, iszonyat jól meg van csinálva az képi világ a lakterektõl az arcokon át a városokig
3, fordulatos mûvészfilm létére
4, olyan hosszú hogy egy ideig nem nézném meg újra, ha nem muszáj :)