1/10
Ritschie 2012 okt. 08. - 01:18:06 1/10
(291/371)
1 pont, de csak azert mert nulla nincs!
webulon 2012 okt. 02. - 21:53:50
(290/371)
Spoiler
bré..mint futykos......:-)
nuna herpesz....ezek a dumák....

Spoliler vége


Áhh...az elmúlt 1-év legjobb vígjátéka....

10/10
9/10
technokrata 2012 szept. 28. - 23:07:31 9/10
(289/371)
Szerintem az akcentusnak is van lényege, de sebaj.
9/10
technokrata 2012 szept. 28. - 23:06:39 9/10
(288/371)
Király, ahogy a palesztinok meghatódottan hallgatták az amerikai himnuszt.:D:D:D Persze MC elõadásában.
bike78 2012 szept. 28. - 22:49:15
(287/371)
ez annyira szar,hogy szinte mar jo.a szinkron valoban remes.
9/10
technokrata 2012 szept. 28. - 22:37:27 9/10
(286/371)
Eddig három reklám... És még hol a vége...
8/10
Bubus53 2012 szept. 28. - 22:01:44 8/10
(285/371)
Ahhoz képest, hogy állítólag rossz színész, vagy nem is az?, 8,7-re van értékelve érdekes módon. De ennek a filmnek a mondanivalóját biztos nem fogom megtudni, mert nem bírom az ilyen akcentusos filmeket, még mellékszereplõknél se nagyon, nem még fõszerepben.
goldblum 2012 szept. 28. - 21:36:03
(284/371)
Ki volt az a szerencsétlen, aki ennek a szinkronját csinálta? Mi ez a hülye kamu-akcentus?
9/10
technokrata 2012 szept. 28. - 21:16:54 9/10
(283/371)
Mégsem értik meg sokan. Legalábbis sok hsz errõl árulkodik.
csibi04 2012 szept. 28. - 20:49:29
(282/371)
Valóban igen egyszerû filmek, mint ahogy igen egyszerû megfejteni, hogy mire világít rá............
Valamikor az "Apafej" tetszett oszt kész...
9/10
technokrata 2012 szept. 28. - 19:21:18 9/10
(281/371)
Nagyon csípem ezt a filmet, bár lehet akad olyan, aki szerint ez egyszerû, netán már primitív. Csak éppen a mondanivalójára nem figyel az, aki így vélekedik. Márpedig nagyon komoly témára világít rá, mint általában több vígjátékában is. (Ugye a Távkapcs a karrieréhségrõl szól, ami mindent, még a családot is a háttérbe szorít. A Férj és férj a melegek társadalmi megítélésére helyezi a hangsúlyt, stb.) Csípem az ürgét, mint ahogy csípik a színésztársai is. Nem véletlen, hogy egy sor emberrel több filmben is játszik együtt. Egyébként itt is. Még a teniszcsillag John McEnroe is újfent kapott egy kis szerepecskét. Legalábbis így emléxem. Aztán lehet, hogy ebben a dologban tévedek.
Tornyi Zalán 2012 szept. 28. - 18:28:01 Előzmény fredi60
(280/371)
Vagy pl. Spangol
2/10
tombenko 2012 jún. 08. - 11:14:28 2/10
(279/371)
Láttam. Igazad van, Sandlerhez mérve tényleg kurva sok mondanivalója van. Egyébként én idõnként kínomban már menekülési utat kerestem.
8/10
offtopic
fredi60 2012 jún. 07. - 18:35:01 8/10
(278/371)
Pl. Távkapcs.
2/10
tombenko 2012 jún. 07. - 17:55:17 2/10 Előzmény perry
(277/371)
A stílusom olyan, amilyen, egyébként változó. Van, akinek nem tetszik, van, akinek igen. Ez van.
Nem, nem nézem le õket. Szimplán saját tapasztalat - a kaki-pisi "humor" és a gyermeteg világlátás általában együttesen jelennek meg (máris jelzem: "általában"-t írtam, tehát nem mindenkinél, de a túlnyomó többségnél igen), és ezekhez általában társul még némi szellemi igénytelenség is. Sõt, szintén tapasztalat, hogy ahogy az ember az utóbbi kettõt elkezdi kinõni, túljut rajta, úgy kezdi egyre kevésbé értékelni az elsõt is. Eme szempontból talán már magyaráznom sem kell a "felnõni" ige használatát.
A film(ek) tartalmával kapcsolatban azonban továbbra is fenntartóm, hogy olyan nincs az általam látott eddigi filmekben. De ha tud valaki olyat Sandlertõl, aminek van némi mondanivalója szerinte, ne tartsa vissza magát.
perry 2012 jún. 06. - 20:39:41 Előzmény tombenko
(276/371)
Addig teljesen világos számomra amíg azt írod, hogy neked ez a stílus vagy filmes megjelenítés kedvelõi, idézve téged:
"Sajnos volt "szerencsém" többhöz is...".
A minõsítéssel van bajom.
A vélemény önmagában ha az jó vitára sarkal akkor az építõ beszélgetés, ha már jelzõket aggatunk rájuk és embereket "lenézõ" tónusban minõsítünk akkor az nem vita sokkal inkább olyan értékalkotás amely ellentmondást nem tûrõ kinyilatkoztatás.
A véleményezés mindenki szuverén lehetõsége, mint már írtam a tiéd is elfogadható és másé is.
Ebben a posztban szerintem senki sem mondta neked, hogy "aki nem látta, ne véleményezze" ezért itt ez nem releváns.
Mint írod te már túl vagy a gyermeki "debilitáson" idézet tõled:
"Nem vetem meg õket, miért tenném. Bár tapasztalatom szerint a legtöbb ember legkésõbb tízes évei közepére-végére kinövi ezt a fajta "humort". Emlékszem, hat évesen én is lelkesen részt vettem a fingóversenyben és fikagolyógyûjtésben, de mára valahogy nem érzek iránta vonzalmat, sem humorosnak nem találom, pedig akkor jókat röhögtünk rajta."
Szövegelemzésem szerint azokat akiknek tetszett bölcsen azt üzened , hogy nõjenek fel, és akkor még finoman fogalmaztam.
Ismétlem senki sem vitatja el tõled a véleményalkotás jogát.
Nekem csak egy gondom van : " a stílus maga az ember " , szeretném azt hinni, hogy nem úgy értelmezed, hogy beléd kötöttem.
Még csak meg sem akarom védeni azokat akik néhány perc kikapcsolódás erejéig élvezték Sandler "opuszát"
Egyedül az oktrojált véleményeket nem kedvelem.
Részemrõl ennyi.
Tisztelettel várva válaszodat.. / amit egyben témazáróként elfogadok /.
perry
2/10
tombenko 2012 jún. 06. - 19:47:23 2/10
(275/371)
Sajnos volt "szerencsém" többhöz is...
Elvileg lehet. Kivéve bizonyos helyzetekben. Tudod, nem mindenhol van Internet-elérés, ahol mondjuk egy hordozható DVD-lejátszó mûködni képes...
Nem rosszindulat, tapasztalat: Ha végignézem, és utána lehúzok egy filmet, akkor azt kapom, hogy "akkor minek nézted végig", ha nem nézem végig, akkor meg "aki nem látta, ne véleményezze" az eredmény. Tessék tudomásul venni, ha megnézek egy filmet, akkor arról van véleményem, akkor is, ha nem tetszik...
Nem vetem meg õket, miért tenném. Bár tapasztalatom szerint a legtöbb ember legkésõbb tízes évei közepére-végére kinövi ezt a fajta "humort". Emlékszem, hat évesen én is lelkesen részt vettem a fingóversenyben és fikagolyógyûjtésben, de mára valahogy nem érzek iránta vonzalmat, sem humorosnak nem találom, pedig akkor jókat röhögtünk rajta. Ugyanez a helyzet némely ember humorosnak gondolt elgondolásaival is: hat évesek szintjén érthetõ, sõt élvezetes, de utána az ember felnõ. Legtöbbször.
offtopic
perry 2012 jún. 05. - 22:36:26 Előzmény tombenko
(274/371)
"A humora sótlan, a filmjei visszataszítóak, mondanivalója meg olyan mély, mint az ülõfürdõ" Az általad írt többes szám több filmet sejtet.
Ennyit arról, hogy minek kínzod magad a mûvész úrral.
"Ad egy: Amikor elkezdtem nézni, még nem tudtam, hogy ki játszik benne. "
Elvileg neked is lehet Google a barátnõd.
"Ad hat: Ha nem nézem végig, és akkor nyilvánítok véleményt, azért nyafognál."
A vélemény a tiéd, az enyém meg az enyém a nyafogás pedig rosszindulat.
"Ad nyolc: Ez nem humor, hanem, hogy egy úriember finom iróniájával éljek, "pusztító alpáriság".
Mint több "úriember finom iróniájával éljek" itt vannak akiknek bejön ez a "pusztító alpáriság".
Ezért ne vesd meg õket.
2/10
tombenko 2012 jún. 05. - 21:21:11 2/10 Előzmény perry
(273/371)
Ad egy: Amikor elkezdtem nézni, még nem tudtam, hogy ki játszik benne. Ad kettõ: Annyian ajánlották, mondom, teszek egy próbát vele. Ad három: Jobb elfoglaltságot nem tudtam akkor hirtelen (bár már tudnék...) Ad négy: Ha elkezdtem, akkor be is szeretem fejezni. Ad öt: Az elsõ fél másodperc után tudtam, hogy bármilyen elvárás nagy lenne ehhez. Ad hat: Ha nem nézem végig, és akkor nyilvánítok véleményt, azért nyafognál. Ad nyolc: Ez nem humor, hanem, hogy egy úriember finom iróniájával éljek, "pusztító alpáriság".
perry 2012 jún. 04. - 14:12:40
(272/371)
Ja, és mások ízlése az nem a tiéd.:)