10/10
Kensi Blye 2017 márc. 02. - 18:32:15 10/10 Előzmény drProktor
(39/39)
Hat te aztan tenyleg nagyon primitiv vagy!
10/10
Kensi Blye 2017 márc. 01. - 09:21:34 10/10
(38/39)
Nagyon jó film. Jó volt újra megnézni. Jodie Foster és Liam Neeson jól játszanak.
Zsuzsanna Tarjani 2015 jún. 15. - 10:19:38 Előzmény drProktor
(37/39)
" doki " te úgy vagy ostoba, ahogy a város peremén felejtett a gólya.
Zsuzsanna Tarjani 2015 jún. 15. - 10:19:13 Előzmény drProktor
(36/39)
" doki " te úgy vagy ostoba, ahogy a város peremén felejtett a gólya.
10/10
chambord 2015 jún. 08. - 00:15:45 10/10
(35/39)
Szerintem nagyon jó és többször nézhetõ, persze nem egymás után. A színészi játékok kiválóak! Szerintem Liam Neeson egyik legjobb filmje.
1/10
beszelo86 2013 márc. 15. - 07:36:03 1/10
(34/39)
Ez a film úgy borzalmas, ahogy van.
napraforgó 2012 szept. 10. - 07:30:51
(33/39)
Spoiler - aki nem, látta:

Én mindenkinek azt ajánlom, hogy próbálja meg egy kicsit Nell, a "remetelány" szemszögébõl nézni a dolgokat. Élete elõ 9-10 évét az ikertestvérével "szimbiózisban" élte. Az anyáról ne tudunk semmit, illetõleg csak annyit, hogy nemi erõszak miatt lett terhes. Tehát az anya nem valószínû, hogy nagyon örült az ikergyerekeinek, akik úgymond tönkretették az életét.

Szóval a kislányok egymásra voltak utalva, külön nyelvük volt, stb. A külvilággal nem érintkeztek. Az ikertestvér halála után Nell többé-kevésbé magára maradt. Az anyja értette ugyan a beszédét, valamelyest irányíthatta is, stb. De mivel a külviággal nem érintkeztek, a lány nem szocializálódott. Aztán az anya meghalt, a lány életébe meg betört a külvilág.

A pszichológus próbálja õt megérteni, segíteni - sõt, a lány is segíti õt megtalálni a szerelmét.
De nem tudom, hogy a lány késõbbi élete vajon hogy alakulhatott. Valahogy nem hiszem, hogy az is ilyen felemelõ lenne.... Még jó, ha nem zárják diliházba, vagy valami otthonba.
Szóval ez a történet így szép, felemelõ, na de nyitva hagyja a kérdést, a hogyan-továbbot.
A kisváros, a világ tudomást szerez a lány létérõl, vajon tud-e továbbra is úgy élni, mint korábban? NMi lesz vele, kihasználják? Tud-e asszimilálódni, marad a korábbi környezetében, stb., stb.?
3/10
csikosi 2012 szept. 09. - 11:17:06 3/10
(32/39)
Szenzációs alakítás a színészek részérõl!
De én ezt csak egy, olyan egyszer nézhetõ filmnek gondolom, miután már láttam és többször is leadták.
(akárhol, már nem emlékszem)
user11 2012 aug. 31. - 13:57:59
(31/39)
Szép , felemelõ és borzalmas egyszerre, Jodie Foster nagy alakítása, nagyon kifejezõ az játéka,az egész teste, mint a Madárka.
10/10
tamast2 2012 ápr. 13. - 12:36:07 10/10
(30/39)
Nagyon jó film, fõleg a Nell-t játszó nõ alakítása volt nagyon érdekes!
drProktor 2012 ápr. 03. - 23:19:50
(29/39)
Hát azért ez a film nagyon ergye egy datab volt, meg akartam kérdezni,
ugyan mi más kifogása van greghouse-nak JodieFosterrel szemben, ha nem a leszbisége?
Én ugyan egyáltalán nem tartom zseninek, de õszintén szólva kevésbé tartom rokonszenvesnek,
mióta tudom róla.
Félreértéseket elkerülendõ, állandó szószólója vagyok a nemi identitás teljesen
liberális kezelésénk, amit ezen a fórumon is sokszor nem rejtettem véka alá.
Érdekes összefüggésekre lehet rájönni, ha az ember „celebeket”(pl. amcsi világsztár szinészeket)
rokonszenves-nem rokonszenves, ill. jó színész-kevésbé jó dimenziókban akarja elhelyezn.
(Sokan sokszor a rokonszenvezésüket összekeverik azzal, hogy az illetõ milyen filmszínész)
A filmre térve, elõször azt gondoltam, mese felnõtteknek, valami izgalmas tanmese,
de ahogy néztem, egyre inkább az lett a benyomásom, ostobácska meskete hülyefelnõtteknek
(hülyegyerekeket suzoktak így emlegetni). Dramaturgia hibák sokasága!
Pedig szeretem LiamNeesont(rokonszenves is és jó is sztem), de szarból nem lehert várat építeni
(se vele pirostojást festeni.)
JodieFoster nimbuszát sem öregbítette nálam ez a film,
sok a szemmeregetés, a szájtátás, s szenvedelmes grimasz!
Ja, az egész filmet metaforának kell tekinteni? Hiszen minden ízében irreális.
De akkor annak meg kellene valami értelmének, céljának lennie. Nincs.
Sok amerikai filmmel az a baj, hogy túl jól van megvcsinálva(úgy értem: mesterségbeli tudás),
a történet azonban annyira irreális irracionális és légbõl kapott,
hogy a szereplõk nem élõk, a konfliktusok mondvacsináltak.
S végsõ soron a nézõ oda lyukad ki, hogy kár a drága idejéért.
10/10
Elena* 2012 ápr. 02. - 23:32:10 10/10
(28/39)
szerintem nagyon szép film, mindhárom fõszereplõ remek, fõleg persze Jodie Foster és Liam Neeson. És Natasha Richardson (Istenem, hihetetlen, hogy meghalt, még mindig) milyen gyönyörû nõ volt, tele tehetséggel, élettel. Nem csodálom, hogy egymásba szerettek Liammel:)
offtopic
ildimix 2012 jan. 18. - 11:03:41 Előzmény Sadenal
(27/39)
Sziasztok!

A film nagyon jó mindenkinek csak ajánlani tudom. Megható az egész elejétõl a végéig.

Üdv: Ildimix
7/10
Sadenal 2012 jan. 09. - 15:21:32 7/10
(26/39)
Én többet vártam tõle, de amúgy nem volt annyira rossz film. Foster alakítása nagyon húzta a filmet.



7/10
Andromeda 2011 szept. 17. - 21:10:45
(25/39)
Csodás film, tényleg kicsit "beszippantó", magával ragadó. Tényleg, Nellnek tényleg az erdõben van az otthona. Megható, és érdekes történet. Megéri megnézni, emberi, nem tudok jobbat mondani.
10/10
greghouse 2011 szept. 16. - 19:33:22 10/10
(24/39)
Szerintem csodálatos film, nagyon Jodie Foster-es (eredetileg õ akarta rendezni), nekem egy kicsit túl Jodie Fosteres, mivel nem szeretem a csajt (igaz, õ sem szeret engem. Sem bármilyen más hímnemût). Foster nagyon szuggesztív, és különösen tetszik a fényképezés, az ellenfényben készített, sziluettes képek a tavon. Picit talán néha csöpög, de még mindig jó filmnek tartom. (És Foster zseni, a kifogásom most sem az, hogy leszbi.)
3/10
csikosi 2011 jún. 18. - 14:25:41 3/10
(23/39)
Ez tényleg nagyon jó film volt, egyszer már láttam valahol.
Kicsit fárasztó.
De egyszer nézhetõ.
10/10
M.Zs.F 2011 máj. 21. - 14:13:41 10/10
(22/39)
Soha sehol semmit sem olvastam eddig errõl a filmrõl a mai napig. Lehet, hogy ez az én szégyenem, vagy az is lehet, hogy amikor ment a mozikban akkor még elég kicsike voltam. Mindenesetre most rátaláltam, és nagyon örülök neki.
Olyan õszinte és annyira szép. Elõször még kicsit megrémiszt, mert bele sem tudsz képzelni egy ilyen világba. Aztán ahogy egyre inkább olvadsz össze a filmmel úgy akarsz benne is élni, és vágyni arra amire Nell. Nyugalomra, magányra, az ártatlanságra.
És ahogyan játssza Jodie Foster, arra elég nehéz szavakat találni. Minden egyes pillanatban gyönyör volt nézni az arcát ahogyan kezelte, és amilyen természetesen kezelte a mezitelenségét. Abban a bizonyos kocsmai jelenetben szivem szerint odaszaladtam volna hozzá, és körbeöleltem volna, és mondtam volna, hogy: Pirinke ez a világ nem olyan ártatlan mint Te, és ne csináld! Szerintem ebben a filmben bárki játszhatott volna, akármilyen szinészlegenda, az eltörpült volna Jodie játéka mellett. Ha a Bárányok hallgatnak-ért kapott Oscart, ezért rögtön 2-t adtam volna neki. Komolyan

10/10
9/10
sanderb 2011 ápr. 05. - 20:57:54 9/10
(21/39)
Szép történet a kimagasló Jodie Fosterrel, rengeteg moralizálással. Elgondolkodtató és megindító. Minden elismerésem a magyar nyelvre átültetõé, remek munkát végzett!
Itthon, bõ 15 év után is gyakran idézgetünk Nelltõl. 10/9
ilali 2011 ápr. 03. - 21:54:37
(20/39)
***SPOILER***
„Nagy dolgaitok vannak, nagy dolgokat tudtok, de nem néztek egymás szemébe…”
***SPOILER VÉGE***