ABG 2020 márc. 28. - 16:54:39
(8/8)
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 aug. 25. - 16:47:53
(7/8)
Igen, ne csak a díszdobozos filmekre menjünk, csak nekem kevés az idõm erre, muszáj szelektálnom sajnos.
offtopic
feketevipera 2011 aug. 25. - 13:07:28 Előzmény adamnagysweetmovie
(6/8)
Mondjuk az ilyen filmek egy részét még tutira az átkosban vették meg (emlékeim szerint a szinkronhangok néhány produkció esetében mintha régi színészek lettek volna, vagyis nem mostanában ültették át azokat magyar nyelvre), gyaníthatóan ott porosodtak valahol a raktár mélyén. Egyébként néha érdemes ilyeneket is megnézni, nekem pl. tágítottak a látókörömön, életkoromból fakadóan is kimaradtak az egykori baráti országok filmjei a repertoáromból, és az utóbbi években igyekszem behozni a lemaradásomat e téren. :)
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 aug. 25. - 09:16:39
(5/8)
Egy éven belül, hasonló éjszakai sávban mûsorra tûzni, gondolom a szerkesztõi kényelem lehet az oka, más racionális magyarázat nem jut eszembe:)
A miért pont ezt hozták be és miért pont ezt ásta elõ a tévé, csak tippelni tudok - ad hoc?
offtopic
feketevipera 2011 aug. 24. - 21:44:57
(4/8)
Annak idején én is meglepõdtem, amikor az m2 ugyanígy hajnaltájt elõszedte ezeket a filmeket, csodálkoztam, hogy mik bukkannak elõ a "kincses tarisznyából". Úgy látom, most megint vetítik õket, gondolom, az a mûsorpolitika, hogy ha már ezek megvannak, akkor idõnként leporolják. Végül is kuriózumnak jók, de fogalmam sincs, hogyan jutottak hozzá ezekhez a filmekhez. Lehet, hogy még a Nagy Testvértõl kaptuk meg baráti áron? És vajon ki lehetett az, aki rájuk bukkant, és úgy döntött, hogy levetíti õket (ráadásul bõ egy év alatt kétszer is)? :) Nincs ezzel semmi bajom, csak tényleg kíváncsi lennék az indokokra.
adamnagysweetmovie 2011 aug. 24. - 21:20:05
(3/8)
Üzbég stúdió. A filmrõl amúgy semmi infó sehol, kivéve feketevipera hsz-ét:)
Vágyvillamosa 2011 aug. 24. - 20:32:21 Előzmény feketevipera
(2/8)
1963-ban nem is létezett még Üzbegisztán, tehát a film sem lehet üzbég, hanem esetleg szovjet.
feketevipera 2010 máj. 08. - 20:08:11
(1/8)
A tagadhatatlanul megmutatkozó némi érték mellett meg kell említenünk a filmmel kapcsolatban az erõs ideológiai töltetet, ami sajnos oly sok korabeli alkotásra jellemzõ volt. Nem sok üzbég filmet látni, ezért megnéztem ezt a "mûalkotást", de túl didaktikusnak és átpolitizáltnak tûnt, és ez nyilvánvalóvá tette az alkotók szándékát.