Edmond Dantes 2019 febr. 21. - 09:02:47 Előzmény koosmiklos
(1044/1104)
Sajnos (vagy nem) az idő minden filmet megszépít=minden film (el)avul. Volt erről itt sok vitám. Többek között ezért díjaznak friss filmeket és nem pl. 12 éveseket mint amennyi ez.
Edmond Dantes 2019 febr. 21. - 08:59:32 Előzmény cereza
(1043/1104)
Gratula, megy ez neked! Csinálj ilyen filmet, tutira neked meglesz is a 7 Oscar!
3/10
koosmiklos 2019 jan. 10. - 23:43:34 3/10
(1042/1104)
hosszú idő után néztem meg újra. Úgy élt bennem, mint egy abszolut brilliáns darab, de az idő megszépítette. Sajnos.
A film egy gátlástalan bérgyyilkosról szól, aki a célja érdekében mindenkivel végez, de tényleg mindenkivel. Ebből következően egy csomó figura jelenléte teljességgel felesleges, mint pl. Woody Harelson alakította karakter vagy éppen a sheriff személye. gyakorlatilg semmit sem csinéltak a filmben, se történet nem ment előbbre, se ők maguk nem értek el semmit.
A bérgyilkos karaktere valóban jó volt, JB eszméletlenül jól hozta a figurát, de legalább ennyire jó volt Josh Brolin alakította figura is.
Kikerült a kedvencek közül és csak egy véres izéként marad meg bennem.
seberla 2018 dec. 26. - 14:18:54
(1041/1104)
A kábszer nem érdekelne, a két millát kizárólag csak azért nem merném elvinni, mert nincs az a pénz amit ne keresne valaki.
szevia 2018 okt. 26. - 18:26:09 Előzmény cereza
(1040/1104)
:-))
Querelle82 2018 szept. 21. - 09:06:18
(1039/1104)
Ekkora agyatlanságra ennyi pontot adni ! Már az alapkoncepió rossz, miért megy valaki vissza oda, ahonnan feltűnés nélkül elemelt egy rakat pénzt ? Azért, hogy valahogy elinduljon már ez az agysejtromboló semmitmondó abszolút hiteltelen f@szság.
1/10
cereza 2018 júl. 27. - 17:37:34 1/10
(1038/1104)
Nem embernek való film... ;)

- Figyelj, Öcsi, csináljunk már egy új filmet.
- Oké, miről?
- Nem tudom.... De sötét hangulata legyen... Legyen benne mondjuk valami pszichopata gyilkos...
- Jó, oké, de miről szóljon?
- Nem tudom. De szedjünk össze hozzá néhány nagy nevet.
- Rendben, de mi legyen a mondanivalója?
- Milyen mondanivaló?
- Hát az üzenet...
- Ja! Szar az élet.
- Ennyi?
- Ennyi.
- Figyelj, ez így kevés lesz...
- Dehogy lesz kevés. Legyen kicsit moralizálós-filozofálgatós, és legyen legalább 2 óra.
- Tudod, hogy azt nem léphetjük át...
- Jó, akkor legyen egy óra ötvenhét nettó, de a betűkkel együtt mindenképp 2 fölött legyen. Ne mondják már, hogy sz.rral gurigázunk...
- Mindig ez a megalománia... Csináljunk inkább egy ütős rövidfilmet.
- Hülye vagy? Oscart akarok...
- Mire?
- Hogyhogy mire? Most mondtam el: nagy nevek, szar az élet, 2 óra, kis moralizálás-filozofálgatás....
- Valami jellemfejlődés?
- Micsoda?
- B.meg, erre hogy akarsz Oscart?
- Mittudomén, Te értesz hozzá...
- Hát, nem lesz egyszerű... Várj, legyen benne JB, ő akár egyedül is elvisz bármit a hátán, és eléggé elvetemült feje van; múltkor láttam egy casting-felvételt, még a sz.r is megfagyott bennem... ahogy az a csávó néz, b.meg.....
- Melyik rosszarcúnak van még meg a száma?
- TLJ, Don Cheadle, Woody Harrelson, Laurence Fishburne...
- Állj! Fekete nem lehet benne.
- Miért?
- Nem akarom megkapni, hogy rasszisták vagyunk. Itt mindenki fehér lesz, de legalábbis nem fekete...
- Jó, erre később még visszatérünk... Akkor marad hirtelen TLJ és Woody.
- Ennyi elég is.
- Hogyhogy?
- Nem kell túlspilázni. Nem kell bele semmi extra, csak beszélni fognak meg lövöldözni. Nem is kell bele túl sok szöveg. Inkább a képek meg a hangulat legyen meg. Valami jó lassú filmet akarok néhány nagy bummal...
- Miért?
- Mert az olyan művészi! Senki nem fogja érteni, de azt fogják gondolni, hogy ők a hülyék, hogy nem értik, mert biztos van mögöttes tartalom, csak ők kevesek ehhez, és nem érik fel ésszel, amit persze nem akarnak beismerni, szóval eladjuk a nagy semmit, és majd ők gondoskodnak róla, hogy "valami" legyen belőle...
- Ne már...
- De már... Ja, és nem lehet benne zene. Legyen inkább csak a szél meg ilyesmik. Hangtálak, buddhista harangok... Ja, és puskaropogás. Mondjuk az nem zene....
- Te nem vagy százas...
- Dehogynem! Az Akadémia totál ki van éhezve valami különlegesre.
- Persze, én is, de ez eddig nem különleges, hanem egyszerűen csak egy nagy rakás hatásvadász, művészkedő sz.r.
- Nem akarsz Oscart?
- Dehogynem.
- Hát akkor? Kész is van a terv, holnap átbeszéljük a részleteket. Felhívod Javiert? Addig rácsörgök TLJ-re, hogy lenne itt egy mellékszerep. Mármint neki főszerepet fogok mondani, meg a plakátokat is az ő nevével kezdjük, meg holnap úgyis átugrik Woody, majd akkor neki is elmondjuk nagy vonalakban, hogy miről lenne szó. Benne vagy?
- Az a baj, hogy eddig mindig igazad volt. Bármilyen baromságot is mondtál vagy csináltál, az eddig mindig bejött. Esküszöm, nem értem, hogy kajálhatják be az emberek, de bekajálják, b.meg. A sok hülye sznob. De ha nekik ez kell.... végül is pénzből élünk. Ja, tényleg, mennyit szánsz erre a bohóckodásra?
- Szerintem 25 milla elég lesz.
- Annyi van is itthon. Jól van, vágjunk bele...
...

- ¿Javier?
...
- ¿Qué tal? ¿Cómo estás, amigo?
...
- Todo está bien, gracias. Te figyelj, akarsz végre egy Oscart?
...
- Persze, Oscart.
...
- Dehogy, komolyan gondolom....
7/10
Warthog82 2018 máj. 21. - 18:01:02 7/10
(1037/1104)
Bardem nagyon beteg benne.Jó kis film.Tényleg nem medvének való vidék.
Brother Wolf 2018 febr. 26. - 19:25:12
(1036/1104)
A Carson Wells karakterre mi szükség volt? Amúgy elég jó film.
9/10
doricki23 2017 aug. 14. - 17:28:37 9/10
(1035/1104)
Végig lekötött, jó, és tartalmas film. Nekem 10/9.
trubadúr77 2017 febr. 02. - 18:47:26
(1034/1104)
Mi az ellentmondás? Az elsõ az nem neked szólt, hanem valaki a példám miatt elõzményezett rám, attól kérdeztem, hogy találva érzi-e magát miatta.
Utána nem tudom melyik reagálásomról beszélsz, mert akkor már csak egymással "beszéltünk", szóval összefüggést nem látok. Meg az öngólt sem. :)
De mindegy, én már nem kezdem újra. De ha már itt vagyunk, te láttad ezt a filmet? Ha igen, mi a véleményed róla?
trubadúr77 2017 jan. 30. - 16:35:41
(1033/1104)
Ja, te most találva érezted magad? Tudod, akinek nem inge... :)
Mindenesetre fogadd elismerésem, mert egyedül is rájöttél, hogy egy netes fórumon, ahol filmekrõl mondunk személyes véleményt, az általában nem lehet objektív.
Az "érettség" egy korábbi véleményezõnek szólt, aki szerint nem rendelkezik bizonyos fokú érettséggel az, aki nem tudja kellõképpen értékelni ezt a filmet. Arra bátorkodtam rávilágítani, hogy mihez is kellene inkább bizonyos fokú érettség.
Ami pedig az ún. hozzáértõket illeti... Akinek kicsit is nyitva van a szeme és próbálja megérteni a világunkat irányító mechanizmusokat, az pontosan tudja, hogy a Hollywood nevû agymosó gépezetet kik mûködtetik (többek között). Na, hát ez a belterjes "hoch" értelmiség díjazza ott egymást és ezek magyarázzák meg a hozzád hasonlóaknak, hogy a tehénszar finom és ehetõ, akik aztán azt boldogan meg is eszik. "Mea culpa", ahogy szegény Bõhm bácsi mondogatta, de nekem nincs szükségem fõállású megmondóemberekre ahhoz, hogy eldöntsem mi tetsszen. ;)
trubadúr77 2017 jan. 03. - 21:50:21
(1032/1104)
Ha egy másfél méteres 90 kilós nõnek bebeszélik, hogy gyönyörû, attól az még kisbálna marad. Bizonyos fokú érettség inkább ahhoz kéne, hogy az ember tudjon különbséget tenni a minõség és a minõségi papírba csomagolt szar között. Márpedig ez a film erõsen az utóbbira hajaz.
8/10
denyiro 2016 nov. 22. - 20:10:33 8/10
(1031/1104)
Nem tudom miért olyan ellenségesek sokan ezzel a filmmel kapcsolatban. Sokadjára néztem meg és tény, hogy nem egy könnyed vígjáték. Megkövetel egy bizonyos fokú érettséget. A karakterek jók benne, nekem Bell sheriff karaktere az eszmefuttatásával különösen szimpatikus volt, fõleg talán azért mert nagyon hitelesen alakította Tommy Lee Jones. Nem akart többnek látszani mégis ettõl volt több a maga bölcsességével. A kor és helyszínválasztás remek és a szél hangja, ami végigkísér a filmben, ami mintha az elmúlt korok szellemét idézné, amely még végig-végig söpör de aztán tovatûnik a zord vidéken menthetetlenül. A film végén ugyan maradt bennem hiányérzet de pont emiatt, hogy nyitva hagyták tudunk mi hozzáadni, gondolni. A filmbõl kiragadott gondolat alapján pedig merjünk elõrelovagolni a fáklyával, mert kell a világosság, hogy tisztán lássanak mások a sötétben.
trubadúr77 2016 nov. 10. - 11:41:05
(1030/1104)
Semmi az ég világon. Elejétõl a végéig öncélú erõszakkal, mondvacsinált jelenetekkel, mûvészieskedõ, zagyva párbeszédekkel adják el a semmit. A hollywood-i "hoch-értelmiségi" beltenyészet egyéni látásmódjának egyik "gyöngyszeme". A tehetségük inkább abban rejlik, hogy ezzel gennyesre tudják keresni magukat. Persze ez csak az én véleményem, senki kedvét nem akarom elvenni tõle. :)
8/10
_nyugiss_ 2016 okt. 17. - 00:53:08 8/10
(1029/1104)
hát én is úgy jártam, ahogy vendomm fórumtárs írta lentebb:
vártam a végét, ami csak nem jött :D
gyorsan ránéztem online, mert azt hittem paramount szórakozik, de nem
tényleg így lett vége

viszont én nem pontoznám le ennyire..
remekül hozta a 80-as évek hangulatát, a lassúsága ellenére is jó filmnek tartom
a nyomasztó hangulat viszont lelombozza az embert ami átérzõdik rajta
(gondolom a cél éppen ez volt)

a vége miatt kicsit morcos lettem, de így belegondolva lehet jobb is így :)
Darmen88 2016 szept. 04. - 15:51:11
(1028/1104)
Megmondom õszintén, ezt a filmet eddig a címe miatt nem néztem meg. Azt hittem valami gagyi vígjáték. Nem vagyok oda az amúgy lövöldözõs filmekért, de ez igazán tetszett. Fõleg az, hogy nem rontották el a filmet, a jó mindíg gyõz klisével.
1/10
Nótárius 2016 febr. 01. - 14:34:46 1/10
(1027/1104)
Hosszan spoiler-ezhetõen sorjáztak e filmben a kibogozhatatlan célú öncélúsággal egy-oldalra osztott, reménytelenség-dramaturgiájú, értelmetlen, életszerûtlen és teljességgel kidolgozatlan, elvarratlan elemek.

*** SPOILER -szerû !!! ***
Esélytelen módon: a filmbeli szereplõk hibái, a történések és az idõ véletlenei, valamint az összefüggéstelenség rései is (szinte) minden esetben az áldozati irányba lejtettek.
Csak egy példa a sok közül: Amikor a vége felé teljesen váratlanul (!) felbukkan a belevalón laza "harcedzetten dörzsölt", "elkapó" fickó a méteres kalapjában, az olyan "ravasz", hogy a fõ-gonosz, minden értelmezhetõ elõzmény vagy megokolható rávezetés nélkül, rögvest ott biceg a hátában a lövetûvel. (?)
A végsõ enerváltan elvont lelkizgetés és moralizálgatás után meg voltam gyõzõdve, hogy az utolsó reklám/ajánló-blokk következik; majd azután a záró-rész. Csak a rákövetkezõ film elsõ képkockáinál kellett kényszerûen tudomásul vennem, hogy ez ennyi, nincs tovább... A filmnek a fentiekbõl következõen úgy lett vége, hogy "kompozíciósan" nem volt VÉGE.
*** SPOILER -szerû VÉGE !!! ***

A film egyébként technikailag, a témaválasztása és a szeplõgárdája (és a díjai) alapján is szerfelett ígéretes volt, de pont ezért lett még méretesebb a csalódás! Hopp, itt gurul 1 pont! ;-)
6/10
Bob19 2015 nov. 07. - 12:32:41 6/10 Előzmény ammok001
(1026/1104)
Én úgy emlékszem, hogy távolabbról is tudott vele lõni és ahhoz meg ez a megoldás nem jó. Rémlik valami zuhanyzóban elbújt fickó akit kb. 0,5 - 1 méterrõl nyírt ki vele, meg mintha az utcán is lövöldözött volna vele. Szerintem a készítõk sem tudják mi volt az a fegyver, csak kellett valami szokatlan és látványos elem a filmbe.
7/10
dale.cooper 2015 okt. 12. - 13:42:22 7/10
(1025/1104)
Nem igazán értem, hogy jópáran miért szídják ezt a filmet. A lassúsága ellenére végig van benne feszültség. Bár a végén elõször kicsit felidegesítettem magam, késõbb rájöttem, hogy ez így jó. Kilátástalanság és tehetetlenség árad az egészbõl. 10/7