Charlie Sheen 2014 aug. 04. - 13:51:08
(1004/1104)
Ez egy zseniális film volt a maga hangulatával és szereplõivel és megoldásaival, de nálam 3 baromi nagy hibát el is követtek, ami miatt máris romlott az élményem. spoileres lent.

1. Mi volt a vége? Ez mi? Be se fejezték a történetet, csak úgy snitt vége. Dráma tantárgy elsõ órai anyag, hogy legyen kerek a történet, katarzis stb, de ezek fogták és a film 3/4-nél elvágták a filmet. Értelmetlen.

2. Mi lett Josh Brolinnal? Nem is mutatták, hogy most megölte-e, vagy nem. Õ is meghalt a medencés mészárlásnál vagy mi? Ezt sem tisztázták

3. Ez eléggé egyéni, de nálam nagy súlyú, hogy megölték Woody Harrelson-t :D Most komolyan, õt miért kellett. Még egyezkedni is akart, simán életben hagyhatta volna pláne, mivel elvekkel dolgozik Javier, és neki semmi oka nem volt arra, hogy õt megölje. Értelmetlen

Ez így nálam egy 10/7
6/10
leho 2014 aug. 04. - 11:31:58 6/10 Előzmény greeen
(1003/1104)
Tetszeni szerintem sem tetszhet egy normális lelkületû embernek ez a film. Rá lehet mondani azt, hogy felkavaró (bár ez így még kevés is), letaglózó, elgondolkodtató stb., és még azt sem vitatom, hogy értenek a rendezéshez Coenék. De tetszeni? Azt nem.
6/10
leho 2014 aug. 04. - 11:23:38 6/10
(1002/1104)
Kellett nekem ez a film? Szerintem nem. Most fáradtan ébredhettem. Na sebaj, munkára fel!
dralizs78 2014 aug. 03. - 17:55:47
(1001/1104)
Hihetetlen nyomasztó ez a film,nehéz a megnézése után nem ledöbbenni.
1/10
stenimore 2014 aug. 03. - 14:38:26 1/10
(1000/1104)
Nem érdemes megnézni,pláne ilyen késõn.
borkasztik 2014 máj. 25. - 22:36:21
(999/1104)
Na ez eléggé súlyos film volt. Tetszett. Rég láttam ilyet ami ennyire lekötött volna, pedig nem voltak benne könnyfakasztó látvány elemek. Teljesen reális volt az egész, végig fent tartotta az érdeklõdésem.Ritka dolog az ilyen manapság, a mai film felhozatalt végignézve...

Köszönöm szépen az alkotóknak :)
Gina424 2014 febr. 05. - 21:48:51 Előzmény ondok
(998/1104)
Na ez az én véleményem is. SPOILER Még annyi, hogy ha egy kicsit is maradtak volna a realitások talaján, akkor egy ilyen sorozatgyilkos egyszerûen nem tudta volna megúszni. Az ország összes rendõre õt hajtotta volna, nem csak egy vidéki nyugíjas zsaru...
10/10
Bencencz 2013 okt. 27. - 10:52:30 10/10
(997/1104)
Amikor végigültem a filmet, valamit vártam tõle. Direkt nem olvastam el, hogy mirõl szól, sõt, egyszerû véletlen folyamán találtam rá, de ott ragadtam a képernyõ elõtt. Mikor vége lett, magamban felkiáltottam, hogy "ezért vesztegettem el két órát az életembõl?", de aztán, mikor este elalvás elõtt eszembe jutott a film, és rájöttem, hogy nagyon jó, és nem a film története a lényeg, hanem a sugalmazott üzenetek.
Mindamellett imádom azokat a filmeket, amikben nincs happy end, szóval 10/10.
8/10
Viktor6665 2013 okt. 09. - 17:23:03 8/10
(996/1104)
Érdekes egy darab az biztos. A letargia és a közöny nagy mértékben hozzájárul a film hangulatához. A párbeszédek gyakran szürreálisak. Ez eddig nem is baj, de a történetben sok a lyuk és a megválaszolatlan kérdés, fõleg Chigurh személyével kapcsolatban. Úgy gondolom ezeket a kérdéseket felesleges is lenne feltenni, mivel a rendezõ nem magát a fiktív történetet akarta alaposan elmesélni, hanem sokkal inkább rávilágítani világunk erkölcsi romlására és az ember menthetetlenségére, valamint arra a tényre, hogy a rossz emberek is gyõzhetnek.
kadet93 2013 szept. 12. - 23:02:50
(995/1104)
szerintem te csak itt próbálsz szociális életet élni
Carolin80 2013 szept. 12. - 05:02:56 Előzmény greeen
(994/1104)
Legközelebb fotózd nekem , mindig elõbb törlik a bolondokat mielõtt elolvasnám...:)
1/10
stenmore 2013 szept. 11. - 12:03:34 1/10
(993/1104)
Akárcsak te,és legalább neki igaza volt.
perry 2013 szept. 11. - 09:31:23
(992/1104)
Igen ez az igazi hozzá állás, ki a francot érdekel, hogy más mit érez , mit gondol, mi történik vele, az a fontos, hogy
én,én,én, mit érzek, mit gondolok, velem mi történik!
Írhatnak nekem itt bármit, nem fogok elgondolkodni rajta, mert az én véleményem egy és oszthatatlan, hírbõl sem ismerem a konszenzus fogalmát, útszéli sznobokkal pedig soha sem állok szóba. :))
Csókolom, csókolom kedves moderátor. :p
greeen 2013 szept. 11. - 05:30:47
(991/1104)
Hova tûnt a full retard? :)) pedig olyan sokat írt összevissza...
greeen 2013 szept. 10. - 23:14:54
(990/1104)
perry mondandóját nem igazán érted. Vagy ha érted is, lecarod és megakarod mondani neki a tutit ...Én teljesen egyetértek vele. Hellyel közzel egyformán nyújtott nekünk a film élményt. (olvasgasd a hozzászólását:) Bár valószínûleg nem vagy hajlandó megérteni, mert disszonáns érzéseket kelt benned a film dramaturgiája, ezért nem akarod elfogadni hogy igenis valójában tetszhet ez a film másnak, sõt nagyon sok mindenkinek. De hogy tökéletesen megpróbáljak neked 1-2 mondatban utalni arra mi is ami különleges a filmben az annó egy kritikában volt megfogalmazva.

"Idõnként születik egy-egy olyan film Hollywoodban, amely alapján fel lehet mérni, hogy ki az igazi moziértõ és ki a lelkes divatrajongó.A Coen fivérek eddigi legkomorabb, számos díj mellett négy Oscarral jutalmazott filmje a véletlenrõl, sorsról és a változó idõkrõl mesél.Az örökös átalakulás nem kímél sem társadalmi rendet, sem aktuális normarendszert, és nagy közhelyeket lobogtatva megállapítható, hogy bizony ez tartja mûködésben a világot."

És a feszültség végig konstans a filmben...

Szemétség mi? Hogy is tetszhet ez valakinek? ... Nem igazság...:) A film baromi kemény amúgy és nagy pofon a közönynek...
offtopic
perry 2013 szept. 10. - 13:20:33
(989/1104)
Rendesen mûködött a moderátor fûnyíró.:)
kadet93 2013 szept. 09. - 23:06:49
(988/1104)
A haldoklónak meg akarta adni a kegyelemdofest, hogy tenyleg ne hagyjon hatra semmi nyomot. (Ezt mondjuk en biztos nem kockaztattam volna meg, de megse ertelmetlenul ment vissza)
kadet93 2013 szept. 09. - 22:57:25
(987/1104)
Amugy azt megsugom, hogy a leghatalmasabb uzletemberek a mai vilagban pszicho vagy szociopatak. Ha ez a betegseg, magas intelligencia szinttel parosul, akkor nehez egy atlag embernek megallipatia az illetorol. Vannak erdekes iromanyok a jelensegrol.
1/10
stenmore 2013 szept. 09. - 21:40:05 1/10
(986/1104)
Ismét egyetértünk ,én még annyit tennék hozzá hogy egy hamis destruktív ideológiával spékel meg egy gyenge horrort ,ezáltal akarván azt mûvésziesnek beállítva eladni a sznoboknak.
perry 2013 szept. 09. - 15:06:18
(985/1104)
Hangsúlyoznám , hogy nem Joccer Úr erõteljes felütésére szeretnék választ adni, sokkal inkább a saját verziómat elkövetni a
Nem vénnek való vidék címû filmrõl.
Rengeteg kisvárost láttunk már amerikai filmekben, leharcolt seriffeket, bûnt és bûnhõdést na és persze magányos cowboyokat
akik hol hõsök esetleg rossz vagy mégis csak jó fiúk.
Ez a film sem kivétel ezen lehetõségek megismerésére. Persze amivel más és izgalmasabb számomra, hogy nem egy egyszerû
thriller, bár annak is megállná a helyét, ha csak arra menne ki a jték , hogy a jó és rossz harcol egymás ellen.
Bizony nem ez van és talán ettõl és Cohenéktõl válik az alapképlet sokkal bonyolultabbá vagy mondhatnám több rétegûvé.
Ugyanis van itt a halál angyala típusú hideg és gyilkos mókus, egyszerû ámde kapzsi kisember, életunt, de inkább rezignált
seriff szóval rengeteg olyan személyiség akik valójában mi vagyunk.
Olyan nagy analógia nem kell, hogy párhuzamot vonjunk kis hazánk õrölt machetés gyilkosával aki egész családját volt szíves.., vagy a pszichológus hölgyet megölõ.... de akár a kapzsiságra is tudnék példát citálni.
mert ugye mondhatom azt is, hogy az ember az az állatfaj aki csak úgy évezettbõl öl, akár ideológiát is kreál hozzá, ha szükségét érzi. Mert ugye megszületünk vagyunk és van aki így is éli le az életét, de bizony sokan vannak akik eszmék mentén, vagy csak úri passzióból ontják mások vérét.
Filozófusok írtak esszéket az emberben lakó állatról -és itt elõre is elnézést kérek az állatoktól- arról a vérszomjról ami nem a táplálkozásról szól , sokkal inkább arról a tudatos vagy ösztönös belsõ gyûlöletrõl ami valahol mélyen bennünk lakozik.
Anton Chigurh az a fajta terminátor aki nem a jövõ sci-fi harcosa hanem a jelen azon embertípusát képviseli akinek semmit sem számít az ember élete, az ölés nála a mindennapok mechanizmusa lehetne zsoldos Kongóban, vagy maffia végrehajtó és méf számtalan küldetést képes kimagasló hatásfokkal megoldani.
Vagy vegyük Llewelyn-t aki tökre egyszerû de a talált pénz hatására valami végzetes tragédia elindítója igaz szerethetnénk is õt de mint a film többi szereplõje egyik sem "talpig" jóember,és itt aztán véget is ér a klisékben vetett hitünk, meg aztán az azonosulási vágyunk kielégítése.
Mindenkin van egy kis "piszok" ha jól megkapargatjuk, még a seriffen is akit szerethetnénk akkor ha nem lenne ennyire enervált és koránt sem adja nekünk a hõs békebíró üzenetét, vagy azt aki majd jól rendet teremt a kisvárosban.
Talán egyedül Carla Moss alakja sugároz egyöntetû pozitív üzenetet, bár tudjuk mi lesz az õ vége, szóval rá sem lehet "építeni".
Aki pedig a film zenéjét keresi azt bizony ki kell ábrándítsam, itt az bizony nincs, mert ugye lehetnének nagy fortissimók, és a "megáll a kés a levegõben nagyzenekari aláfestés és mégsem, csak zörejek vannak, dialógusok ettõl még feszesebb és hangsúlyosabbá válik az ami a vásznon történik.
Az egész filmen valami szenvedélymentes szikárság vonul végig a szereplõk teszik a dolgukat, de azt aztán úgy , hogy az embernek feláll a hátán a nem létezõ vagy valós szõr.
Ugyan akkor a szembesülés elkerülhetetlen világunk dúlt állapotáról, a hideg számítás, a bosszú, a kegyetlenség, a kiszolgáltatottság és az ártatlan mint feláldozható lehetõség mind jelen van ebben a filmben.
A könyves alapanyag képi továbbgondolása megerõsíti annak gondolatiságát, vizuális többletet adva gondolatoknak és a morális vagy etikai állásfoglaláson való elgondolkodáshoz.
Felmerül a kérdés tényleg ilyenek lennénk, vagy ez csak egy parabola ami nem más mint szociológiai körüljárása az ember milyenségének?
Ez az a kérdés amiben magam sem tudok igazán hathatós válasz adni önmagamnak.
Ezek a figurák csak a képzelet szülöttei -e, vagy ilyen lenne a véres mai valóság?
Kérdések, melyek bennem kavarognak és sem józan , sem lírai oldalammal nem tudok hozzájuk közel férkõzni.
Annyi bizonyos, hogy engem az a roppant feszes dramaturgia és apró történetek a nagy egészben filmes bravúr képben való megfogalmazása teljességgel lebilincselt.
Nekem két párbeszéd maradt meg ebbõl a moziból ami meg is adja a Nem vénnek való vidék fanyar felütését:

Llewelyn Moss: Ha nem jövök vissza, mondd meg anyámnak, hogy szeretem.
Carla Jean Moss: De az anyád meghalt, Llewelyn.
Llewelyn Moss: Akkor majd megmondom magam.

Carson Wells: Ne félj. Nem én üldözlek.
Llewelyn Moss: Tudom. Láttam õt.
Carson Wells: Láttad õt? És még élsz?
Llewelyn Moss: Miért? Õ lenne a szuperbrutális gyilkológép?
Carson Wells: Én nem így mondanám.
Llewelyn Moss: Hogyan mondanád?
Carson Wells: Inkább, hogy nincs humorérzéke.