Téma: Nero, a véres költõ

Texas Bill 2013 dec. 18. - 06:13:28
(2/2)
Nekem egyáltalán nem tetszett a könyv. Untam. Néró átalakulásáról szól állítólag, de szerintem kidolgozatlan a figura, a történet. A regény rám nem hatott érzelmileg, nem is gondolkodtatott el. Elolvastam, mert szerencsére nem volt túl terjedelmes. Ennyi!
user11 2013 dec. 17. - 21:00:17
(1/2)
Történelmi regény, de az ismert Nero-sztoriból keveset ismerünk meg( Róma égése 1 mondat, a terhes Poppea Sabina halálra rugdosása kb. 2, felesége, Octavia kivégeztetése sem sokkal több.) A szerzõt nem ezek érdeklik, fontosabb szereplõk Seneca, Agrippina(az édesanya) és Britannicus( mindhármat kivégzik), az õ halálukat, és annak következményeit látjuk. De a legfontosabb Nero "fejlõdése", hogyan válik egy átlagos fiú a mûvészet megszállottjává, majd elvakult önimádóvá és zsarnokká. Mindezt az egymást és õt is utáló talpnyalók , tehetségtelen udvaroncok mesterkedései okozzák. A regény figyelmeztetés lehetne minden hataloméhes vezetõnek(gondolom, õk nem olvasnak ilyesmit). Érdekesség, hogy több római császár is szerepel a mûben, Claudius halálával kezdõdik, fontos szereplõ Otho, és elõjön még Vespasianus és Galba is.