Téma: Nevem Sam

Heathcliff 2009 júl. 07. - 23:56:55
(155/275)
Olvastam, hogy egy német Alzheimer-klinika betegeinek fele szexuálisan aktív. Pedig már idõsek; de az értelem eltompulása felszabadítja a gátlásokat és felszabadítja az érzelmeket. Vagyis: az értelmi fogyatékosok esetében ez egy igenis fontos téma. Én is láttam már értelmi fogyatékos fiatalokat ölelkezni. És hallottam arról, hogy maguk az (épelméjû) anyukák fektetik össze sérült gyermekeiket (egy híres mûfordító öccsérõl van tudomásom).
Sérült emberek szerelmi-szexuális életérõl szólt az Õrültek háza c. orosz film, és a téma a Rózsa nevében is elõkerül. Talán a Sztálin menyasszonya is errõl szólt. Ez tehát nem is elvetemülten szélsõséges téma, még akkor sem, ha az egészséges társadalom számára rejtve marad. Lehet a szülõ éppenséggel vak vagy kezek-lábak nélküli is. Ami a film extremitását adja, az az, hogy az USA-ban alig létezik szociális védõháló, és a társadalmi mobilitás miatt sem a családra, sem a szûkebb lakókörnyezetre nem lehet számítani. Normál körülmények közt egy szellemileg vagy testileg sérült ember nem maradhatna egyedül a gyermekével.
Egyébként a Biblia is ismer példát erre. Noha nincs kimondva, de minden jel arra utal, hogy Izsák enyhén értelmi fogyatékos volt, amolyan Forrest Gump. És megházasodott, gyermekei születtek - de a terheket mégsem neki kellett viselnie. A szerelemhez és a gyermekekhez tehát joga van a sérült embereknek is - és minden segítséget is meg kell(ene) adni számukra ehhez.
10/10
szingh 2009 júl. 07. - 21:37:28 10/10 Előzmény Almost Easy
(154/275)
Az elõzõ erre válasz, de ez valahogy lemaradt!
10/10
szingh 2009 júl. 07. - 21:33:58 10/10
(153/275)
Végre valami érdekes és értelmes, a topikhoz tatozó, a film tartalmával, mondanivalójával érdemben foglalkozó hozzászólás! Kellett már, mint sivatagban, szomjúságtól fuldoklónak, az éltetõ víz!
Nagyon fontos: hogyan viszonyulunk testi- vagy értelmi fogyatékos embertársainkhoz.
Az állam költséges problémának tartja õket, a múltba tekint merengõ, fátyolos tekintettel, miközben Taigetosz hegyére gondol.
Integráció: ördögtõl való szörnyûség, amely gyermekeink fejlõdésének rovására menne, még az is lehet, hogy egészséges gyermekünk elkapja a gyermekparalízist vagy az autizmust (maga a sötét középkor!).
Szegregáció: ritka, kivételes szerencse, "burokban született fogyatékosok" számára. Államunk a fogyatékosok egy százalékának biztosít megfelelõ- mégha szegregált is- intézményi oktatást, ellátást!
És vagyunk mi, a többség, a társadalom, az egészségesek, akik úgy nõttünk fel, hogy nem is láttunk fogyatékost, vagy ha mégis, akkor zavartan, idétlenül összesúgva, talán kuncogva néztük lopva, szégyenlõsen, mint a kétfejû borjút. És mi vagyunk azok is, akik keresztet vetve, szemeinket forgatva kiáltunk sátánt, ha egy értelmi fogyatékos apa fel akarja nevelni átlagos fejlõdésû gyermekét. Még akkor is, ha ezt a többségi társadalom nagy átlagának példát mutatva teszi is!
Szóval mi, a többség, a társadalom, akik hagyjuk, sõt biztatjuk az államot arra, hogy sérült társainkból számkivetetteket csináljon, miközben érzelmi, erkölcsi fogyatékosokká válunk, örüljünk, s kezünket összetéve aggyunk hálát Istennek, hogy a mi fogyatékunknál nem jöhet szóba a már említett Taigetosz!
Heathcliff 2009 júl. 07. - 18:55:47
(152/275)
Nem tudom, lett-e már említve, de Forest Gump is egyedül nevelte a fiát.
10/10
Almost Easy 2009 júl. 07. - 13:16:20 10/10
(151/275)
*Ebben
10/10
Almost Easy 2009 júl. 07. - 13:08:43 10/10
(150/275)
Na hogy, h új fejezetet nyissunk, nyissak most a filmrõl írok, eddig csak azt mondtam, h tetszik nagyon, most mást is!:)

Ebban a filmben tökre meghatott SP-nek a szellemi fogyatékos alakítása, pedig az életben engem zavarnak az ilyen beteg, sérült emberek, legfõképp azért, mert nem tom, h kell velük viselkedni, de persze nem bántanám, bántom õket, csak zavar a jelenlétük!:/
Am, ha nem SP játszotta volna el ezt a szerepet lehet, h meg se néztem volna, tekintve amit az elõbb leírtam, szerethetõvé tette ezt a figurát és a filmet is!:)
moderator2 2009 júl. 06. - 19:33:10
(149/275)
Kedves Fórumozók!

Felhívom mindenki figyelmét, hogy ez a topic a Nevem Sam címû filmhez kapcsolódik. Megkérek mindenkit, hogy szorítkozzon a témára, a vallási meggyõzést pedig privát üzenetek formájában lehet megtenni. A témához nem tartozó, személyes jellegû üzenetek törlésre kerülnek.

Köszönettel!
GRS 2009 júl. 06. - 19:27:34
(148/275)
Az volt,hogy nem balhézott,sokak szerint má õ sem a régi
kisbogáncs 2009 júl. 06. - 18:19:44
(147/275)
csak úgy mondom, ez itt a Nevem Sam címû filmrõl szóló topik:))
offtopic
Rika 2009 júl. 06. - 18:06:49
(146/275)
Nos, ha egyszer az az igazság, akkor miért ne mondjam?
szeparáció: Máté 10.14: És ha valaki nem fogad be titeket, és nem hallgatja a ti beszédeteket, mikor kimentek abból a házból, vagy városból, lábaitok porát is verjétek le.

Ez rólad szól. Mikor Jézus elküldi a tanítványait, célja, hogy az emberek felismerjék az Igazságot. Aki nem ismeri fel,nem AKARJA felismerni, az tiltakozik ellene, elutasítja, azt ostobaság lenne gyõzködni. Olyan az, mint aki némán rázza a fejét és ragaszkodik a maga igazságához.

kannibalizmus: János 6.53: Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az õ vérét, nincs élet bennetek.

Az életet, Jézus tanításait, a szellemiségét befogadjuk kenyér (test) és bor (vér) formájában. Ez máig bevett rítus, így idézzük meg azt a bizonyos kenyértörést.

emberáldozat: Jézus a kereszten. Ez az bûnbak rítusa, amiben áldozatként egy embert használnak fel áldozatként.

A sz@rt. Jézust elítélik tanításáért kereszthalálra. Nem rémlik, hogy mi, mai modern emberek is alkalmazzuk ezt halálbüntetés formájában?

rabszolgatartás: Pál levele titushoz 2.9-10, Pál levele Filemonhoz (az egész egy rabszolga visszaküldésérõl szól gazdájának), valamint Jézusnak magának sem volt semmilyen kifogása a rabszolgatartás ellen: Máté 8.5-9

A rabszolgák, akikrõl szó van, adósok. Ha valaki önhibájából eladósodott, és képtelen volt megfizetni a tartozását, bizonyos idõre beállt szolgának, hogy ledolgozza azt, majd ezután szabadonengedték.

Nem. A bajom a keresztényekkel, hogy a Bibliára alapozzák a hitüket.
A Biblia táplálja a hitünket, Jézus tanítása ÉS feltámadása a keresztény hit alapja. A Bibliából értesülünk róla.
karabaszmarki 2009 júl. 06. - 17:04:15
(145/275)
A hozzászólásodból igencsak az jön át, hogy szinte Isten fölé helyezed magad... Fogalmad sincs arról, hogy mit jelentek azok a részek a Bibliából, amiket kiragadtál, a magad kis emberi eszével értelmezed. Isten szavait csak az értheti meg, akit az Õ Szentlelke megvilágosít, mert pusztán az emberi elmének ez felfoghatatlan. A szeretet egyik leglényegesebb tulajdonsága, hogy mindent odaad, hogy mindent elnyerjen, nem méricskél, és ÖNFELÁLDOZÓ. Nem tudsz semmit se Istenrõl, se ördögrõl, a gõg pedig, mely a legelsõ bûn volt, meggátolja az embert abban, hogy megismerhesse Istent, a tökéletes Szeretetet. BOLDOGOK AKIK SÍRNAK, MERT ÕK MEGVIGASZTALTATNAK. Ha egyszer ezt a mondatot megérted, megértesz mindent... Úgy legyen!
twillight 2009 júl. 06. - 16:37:38
(144/275)
OFF

Nos, ha egyszer az az igazság, akkor miért ne mondjam?
szeparáció: Máté 10.14: És ha valaki nem fogad be titeket, és nem hallgatja a ti beszédeteket, mikor kimentek abból a házból, vagy városból, lábaitok porát is verjétek le.

kannibalizmus: János 6.53: Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az õ vérét, nincs élet bennetek.

emberáldozat: Jézus a kereszten. Ez az bûnbak rítusa, amiben áldozatként egy embert használnak fel áldozatként.

rabszolgatartás: Pál levele titushoz 2.9-10, Pál levele Filemonhoz (az egész egy rabszolga visszaküldésérõl szól gazdájának), valamint Jézusnak magának sem volt semmilyen kifogása a rabszolgatartás ellen: Máté 8.5-9


Nem. A bajom a keresztényekkel, hogy a Bibliára alapozzák a hitüket. Ha pedig arra alapozzák, akkor mindegy õk maguk mennyire felvilágosultak, ha a Biblia nem az, mert akkor rákényszerülnek, hogy feladják felviláágosult nézõpontjukat.

Sértegetni alap nélkül az megy. Érveket felhozni, bizonyítani az állításaidat/-tokat smafu. Így valóban nincs értelme beszélni a dologról.
7/10
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 06. - 15:21:59 7/10
(143/275)
Nincs mit :-)
10/10
minerva9 2009 júl. 06. - 14:25:12 10/10
(142/275)
köszi :)
7/10
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 06. - 13:56:14 7/10
(141/275)
"Mivel a moderátorok sem láthatnak minden egyes hozzászólást, ezért kérjük, hogy ha egy Felhasználónk olyan bejegyzésre bukkan, amely megítélése szerint jelen szabályzat valamelyik pontjába ütközik, esetleg egyéb módon akadályozza a kulturált társalgást, jelezze azt a moderator@port.hu e-mail címen."
10/10
minerva9 2009 júl. 06. - 13:50:57 10/10
(140/275)
Felhivnám a moderátorok figyelmét hogy mérlegeljék mi tartozik ide és mi nem,ugyanis ez nem egy kötetlen chat szoba!!!
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 06. - 12:58:08 10/10
(139/275)
OFF

twillight
,,a vallás képes beleszólni olyanok életébe, akik nem a tagjai. Pl. most volt az ominózus Marylin Manson koncert."

Errõl én is olvastam, és elég nevetséges volt..

OFF
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 06. - 12:48:51 10/10
(138/275)
Akkor minek olvassátok el?;D
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 06. - 12:47:12 10/10
(137/275)
*itt ha vkinek nem tetszik a másik véleménye
10/10
offtopic
Almost Easy 2009 júl. 06. - 12:45:26 10/10
(136/275)
OFF

Melyik törvényben van az leírva, h csak jót szabad mondani róla? ugyan már..
Az elvetemültent meg direkt azért írtam oda, mert nem minden vallásos elvetemült, de tod akinek nem inge, ne vegye magára;)

,,Talán úgy gondolod aki nem hisz senkiben az nem cselekszik rosszat azt elfelejtetted hogy senki sem tökéletes ...!"
Kösz neked is, h megmondod, h én mit gondolok, de elmondanám, h nem gondoltam semmi ilyesmire! De te csak gondolj rólam azt, amit akarsz, hidegen hagy, tekintve, h én egyik fórumozót se sértegettem, és még csak nem is feltételeztem rosszat róla, csak annyit írtam le, idézem mégegyszer, h NEM ÉRTEM, h hogy tudnak emberek olyan vkiben hinni, akit még nem láttak, ennyi, ezen nem tudom mi a sértõ, de ha az bárkit is sért, h én nem értem ezt meg, akkor sajnálom, igen érzékeny lelki világgal rendelkezhet az illetõ. Még annyit, h tom, h senki sem tökéletes, de sztem az a legfõbb probléma, h itt ha vkinek nem tetszik a véleménye, akkor az már egybõl rossz, meg bunkó, meg stb..pedig csak normálisan megkéne beszélni a dolgokat, elmagyarázni, én viszont nem fogok senkinek a szintjére lesüllyedni azáltal, h sértegetem, úgy h nem is ismerem! Errõl ennyit.

Ja és még jó, h az én mondataim kesze kuszák neked, talán akkor olvasd vissza, h TE mit írtál, egy vesszõ nincs kirakva, de az még semmi, figy ,,ide sok rendes ember jár erre a fórumra" - ez is aztán értelmes mondat volt! Szal jó lenne, ha elõször magadba néznél, vagy visszaolvasnád, h mit írtál, mielõtt elküldöd;)
És kösz, nem vok rosszindulatú ember, látszik, h nem ismersz, hál istennek én se téged.

Offba küldtem én is a hsz-imat, de úgy látszik nem jelezte, szal sajnálom, inkább én is kiírom.


Na peace még mindig:)

OFF